Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων..επειδή έχω ραντεβού τη δευτέρα με το γιατρό θέλω τη γνώμη σας

FsH 5.8

LH 6

προλακτινη 13.4

οιστραδιολη 22

η οιστραδιολη ειναι κάτω απο το φυσιολογικό...πρέπει να ξεκινάει από 25 σύμφωνα με αυτά που βλέπω στις εξετάσεις...


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 30 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αντεχω! Αντεχω! Βέβαια με ελάχιστα υγρα και φαγητο, αλλα την παλευω... Αρκει να ναι όλα καλα την Τριτη και τιποτα δεν με "ρίχνει" κορίτσι μου! Είμαι σκληρό καρύδι... Με λίγη σοκολάτα στέκομαι!!! :P

Μπραβο κορίτσι μου όλα καλα θα είναι!! 

πρίν από 23 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων..επειδή έχω ραντεβού τη δευτέρα με το γιατρό θέλω τη γνώμη σας

FsH 5.8

LH 6

προλακτινη 13.4

οιστραδιολη 22

η οιστραδιολη ειναι κάτω απο το φυσιολογικό...πρέπει να ξεκινάει από 25 σύμφωνα με αυτά που βλέπω στις εξετάσεις...

Καλησπερα! Δεν λέει δίπλα τις φυσιολογικές; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μπραβο κορίτσι μου όλα καλα θα είναι!! 

Καλησπερα! Δεν λέει δίπλα τις φυσιολογικές; 

ναι..λέει, είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια εκτός από την οιστραδιολη, απλά ρωτάω επειδή κάποιες κοπέλες κάνουν συχνά εξετασεις ποια είναι τα συνήθη αποτελέσματα και κυρίως ποιος πρέπει να είναι ο σωστός συνδιάσμος των τιμών γιατί κάποιες ορμόνες δε τις βλεπουμε μεμονωμένα αλλά σε συνδιάσμό με κάποιες αλλες


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αντεχω! Αντεχω! Βέβαια με ελάχιστα υγρα και φαγητο, αλλα την παλευω... Αρκει να ναι όλα καλα την Τριτη και τιποτα δεν με "ρίχνει" κορίτσι μου! Είμαι σκληρό καρύδι... Με λίγη σοκολάτα στέκομαι!!! :P

Πάντα η σοκολάτα σωτήρας. Χαχαχαχαχαχα.μπραβο σου ρε.ετσι power πάντα να Ει σαι!!!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , fairy-mary είπε:

ναι..λέει, είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια εκτός από την οιστραδιολη, απλά ρωτάω επειδή κάποιες κοπέλες κάνουν συχνά εξετασεις ποια είναι τα συνήθη αποτελέσματα και κυρίως ποιος πρέπει να είναι ο σωστός συνδιάσμος των τιμών γιατί κάποιες ορμόνες δε τις βλεπουμε μεμονωμένα αλλά σε συνδιάσμό με κάποιες αλλες

Ναι επειδή δεν γνωρίζω από ότι διάβασα και εγω πρέπει να είναι σε συνδυασμό και η οιστραδιολη με τις δυο πρώτες νομίζω..Οποτε μην πω κάτι άλλο γιατί ήδη μπορεί να λέω κοτσάνες..Όλα καλα θα είναι και εύκολα αντιμετωπισιμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων..επειδή έχω ραντεβού τη δευτέρα με το γιατρό θέλω τη γνώμη σας

FsH 5.8

LH 6

προλακτινη 13.4

οιστραδιολη 22

η οιστραδιολη ειναι κάτω απο το φυσιολογικό...πρέπει να ξεκινάει από 25 σύμφωνα με αυτά που βλέπω στις εξετάσεις...

Η fsh σου είναι μια χαρά, για να φανταστείς η δική μου πέρσυ ήταν 10,3 κ 2 γιατροί μου είπαν ότι είναι λίγο ανεβασμενη. Φέτος κυμαίνεται από 11 σε 13 κ ο τωρινός γιατρός μου είπε ότι αυτό σημαίνει ότι πρέπει να μείνω γρήγορα έγκυος (αρχίζουν κ μειώνονται τα αποθεματα). Βέβαια όλα σχετικά είναι. Και η προλακτινη σου καλή φαίνεται όπως κ η οιστραδιολη. Έτσι νομίζω από τα λίγα που γνωρίζω, γιατρός δεν είμαι. περιμένουμε να μας πεις τι σου θα πει κ ο γιατρός σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2018 at 8:34 ΜΜ, NOYNOYKA είπε:

σου ειπε γιατι εβγαλες κυστικο ?

εγω τωρα θελω να κλεισω ραντεβου σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγης γιατι για ολα αυτα παιζουν ρολο οι ορμονες απ'οτι εχω καταλαβει

θα το ψαξω γιατι απ'οτι καταλαβα ολοι οι γιατροι εχουν ενα μπουσουλα και οτι πιασουν 

εσυ εχεις κανει ορμονολογικες εξετασεις?

εχω κανει τα παντα...τα παντα ομως

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary μη προσπαθείς να ερμήνευσεις μονη σου ορμονολογικές εξετασεις. Μονο ο γυναικολογος σου μπορει. Ειναι λιγο «χαοτικος» ο κοσμος των ορμονων δυστυχως... δεν ειναι σαν τις βιοχημικές να βγαλεις μονη σου ενα μπούσουλα! Θα μπλεχτείς!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cat! είπε:

@fairy-mary μη προσπαθείς να ερμήνευσεις μονη σου ορμονολογικές εξετασεις. Μονο ο γυναικολογος σου μπορει. Ειναι λιγο «χαοτικος» ο κοσμος των ορμονων δυστυχως... δεν ειναι σαν τις βιοχημικές να βγαλεις μονη σου ενα μπούσουλα! Θα μπλεχτείς!

Πως είσαι @Cat!

Καλησπερα σε όλα τα κοριτσια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Καλημερα @Beboula25 !!!! 

Καλα ειμαι... λιγο πονο και αιματακι σημερα... που θα παει θα το συνηθίσω στο τελος και αν σταματήσει θα μου κακοφανεί... την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο... μεχρι τοτε θα με σκασει το χαζο αιμα παλι.

καλα ειστε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Cat! είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλημερα @Beboula25 !!!! 

Καλα ειμαι... λιγο πονο και αιματακι σημερα... που θα παει θα το συνηθίσω στο τελος και αν σταματήσει θα μου κακοφανεί... την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο... μεχρι τοτε θα με σκασει το χαζο αιμα παλι.

καλα ειστε;;;

Καλημέρα γατούλα και σε όλα τα κοριτσια! Χαχαχ έτσι μπράβο μου αρέσει πολύ ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις.. Είπε ο γιατρος τον λόγο και να ηρεμήσεις αλλα ότι και να λέμε κατανοητή η ανησυχία..Είναι που ανυπομονείς να ξανά δεις το εμβρυακι σου:mad:

 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 μου ειπε μονο οτι αναπτύχθηκε μαλλον αποτομα το εμβρυο και ζορίστηκα ισως. Απο τον πλακούντα μου ειναι το αιμα. Και οι πόνοι που μεγαλωνει η μήτρα. Απλα γιατι σε μενα ειναι τοσο εντονα τα συμπτώματα δν μπορω να καταλαβω. Την Τεταρτη παντως που θα παω θα του πω πως ωρες ωρες εχω τοσο εντονο πονο και κοκκινο αιμα ταυτοχρονα. Νιωθω και τύψεις πως δεν το προσέχω οσο πρεπει και γιαυτο εχω αιμα. Αλλα τι να κανω; Σαν τη κοτα δουλευω και μετα συνηθως κλείνομαι σπίτι και δεν κανω τιποτα αλλο μες στη μερα. Και παντα πριν σχολασω χειροτερεύει.

Μου ειπε να προσέχω να μην κανω βαριές δουλειες,αυτα μονο... 

αντε να δουμε! Μαλλον νευροσπαστο σαν τη μανα του μας βγηκε ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Cat! είπε:

@Beboula25 μου ειπε μονο οτι αναπτύχθηκε μαλλον αποτομα το εμβρυο και ζορίστηκα ισως. Απο τον πλακούντα μου ειναι το αιμα. Και οι πόνοι που μεγαλωνει η μήτρα. Απλα γιατι σε μενα ειναι τοσο εντονα τα συμπτώματα δν μπορω να καταλαβω. Την Τεταρτη παντως που θα παω θα του πω πως ωρες ωρες εχω τοσο εντονο πονο και κοκκινο αιμα ταυτοχρονα. Νιωθω και τύψεις πως δεν το προσέχω οσο πρεπει και γιαυτο εχω αιμα. Αλλα τι να κανω; Σαν τη κοτα δουλευω και μετα συνηθως κλείνομαι σπίτι και δεν κανω τιποτα αλλο μες στη μερα. Και παντα πριν σχολασω χειροτερεύει.

Μου ειπε να προσέχω να μην κανω βαριές δουλειες,αυτα μονο... 

αντε να δουμε! Μαλλον νευροσπαστο σαν τη μανα του μας βγηκε ... 

Ναι θυμαμαι τι σου είπε..Και εγω σκέφτομαι αυτό που λες γιατί να είναι έτσι όμως οι γιατροί γνωρίζουν σαφώς τους λογους..Δείχνει πως δεν ανησυχεί ιδιαίτερα και είναι το θετικό της υπόθεσης πως βλέπει καλή εξέλιξη..Να μην νιώθεις τύψεις καλή μου εσυ κανεις ότι μπορείς και θα στο ξανά πω ότι σε θαυμάζω! Για την στάση που κρατάς την ψυχραιμία,που συνεχίζεις κανονικά την δουλίτσα και που είσαι “μόνη” αυτες τις μερες στις δύσκολες ψυχολογικά στιγμές και τα αντιμετωπιζεις όλα αξιοπρεπέστατα..  

Πρέπει να του το πεις και ξανά ρώτησε τι σημαίνει όλο αυτό που συμβαίνει γιατί συγκεκριμένα στην δικη σου περίπτωση;Ας σου ξανά πει τα ίδια.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Cat! είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλημερα @Beboula25 !!!! 

Καλα ειμαι... λιγο πονο και αιματακι σημερα... που θα παει θα το συνηθίσω στο τελος και αν σταματήσει θα μου κακοφανεί... την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο... μεχρι τοτε θα με σκασει το χαζο αιμα παλι.

καλα ειστε;;;

Καλημερααααααααα.εσυ από τη πλευρά σου Κάνε ότι μπορείς. Αφού ολα Καλά πάνε μην αγχώνεσαι.ξεκουρσση και ψυχική ηρεμία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια βρε @Beboula25 μου, αν και τα παρα λες λιγάκι... μαρεσει ομως!!! Αχαχαχαχχαχαχα 

Ναι, σιγουρα αν συνεχιστει μεχρι και τοτε αυτη η κατασταση θα του ξαναμιλήσω και θα ξεκαθαρίσω και το αν μπορουμε να συνεχίσουμε τη συνεργασία μας γιατι δεν μαρεσει να μετράω τα λογια μου σε τετοια θέματα. Εχω φίλες που έπαιρναν τον γιατρο τους για οτι τους ερχόταν και εκεινοι τους γλυκομιλουσαν! Και ετσι πρεπει στο τελος τελος... ειναι ευαίσθητο και δυσκολο θεμα για μια γυναικα αυτο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...