Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια χαρα ηταν η μπεμπουλα σου! Εξαλλου υπαρχει μια αποκληση 10% κ εκτος αυτου τον τελευταιο μηνα βαζουν 200γρ την εβδομαδα περιπου...!

Συμφωνω απολυτα μαζι σου δεν ξερω αν λες για εμενα δεν ανεφερα πουθενα αν καποια γυναικα αξιζει ή οχι να γινει μητερα κ εγω εμεινα εγκυος πολλη ευκολα δεν σημαινει κατι αυτο....αντιθετως πιστευω πως μια γυναικα ειναι μανα ακομα και ας μην καταφερει να αποκτησει ποτε παιδι! Εγω τουλαχιστον προσωπικα αλλο συζητουσα κ αλλο εθεσα οτι μια γυναικα καλο θα ειναι να προσεχει στα βασικα στην εγκυμοσυνη της απο την στιγμη π θελει να φερει ενα μωρακι στον κοσμο γιατι ειναι κριμα για το εμβρυακι σου να εισπνεει τον καπνο σου π.χ φυσικα αυτο δεν καθοριζει αν ενα μωρο απο μια μητερα π καπνιζει δεν θα γεννηθει υγιες και ενα μωρακι απο μια μη καπνιστρια θα γεννηθει υγιες παραδειγμα φερνω το τσιγαρο! Παντα η καθε μητερα εχει τα πιστευω της! Δεν κρινουμε καμια και κανεναν!!!

Φιλικα παντα την γνωμη μας εκφραζουμε!

Κ εγω πιστευω ολα καλα θα πανε!!! Απλα μωρε ο γιατρος μου ειναι λιγο ψειρας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@anemoni1989 συμφωνώ με ολα όσα λες αλλα επειδη ειμαι και σε φάση τωρα κηδείας και όλων των διαδικαστικών δεν κατάλαβα. Ειπε καποια οτι καποια άλλη δεν άξιζε να γίνει μάνα; Αν ειπώθηκε ειμαι σίγουρη πως απο όσες εχω μιλήσει εδω μεσα καμία δεν το εννοούσε ετσι. Εγω προσωπικά εκανα σχολιασμό για επιπολαιότητα μονο και σε καμία περίπτωση δεν θα ευχόμουν κατι κακό για κάποιον. Όσον αφορά στον Θεο,  νομιζω πως σημασία εχει να ειναι κάποιος καλός άνθρωπος, καλός γονιός και να εχει καθαρή συνείδηση. Κι ας πιστεύει και στο δωδεκαθεο. Ουτε με αφορά καθολου. 

@giotitsa μη στεναχωριέσαι. Ο γραπτός λόγος καμία φορα παρεξηγείται. Καμία δεν εχει πρόθεση να κρίνει την άλλη. 

Βασιλικούλα, η επιπολαιότητα στο κάπνισμα που ανέφερα είχε να κανει με το να σου πει ο γιατρος οτι κανεις κακό στο παιδι σου κι εσυ να θες να αλλάξεις γιατρο. Ειμαι σίγουρη οτι δεν καπνίζεις σαν φουγαρο και οτι κανεις οτι καλύτερο μπορείς. Αλλιώς δεν θα στεναχωριοσουν για το ζάχαρο και τα κονδυλώματα! 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και ο δικός μου τρόπος έκφρασης ήταν λανθασμένος.... Δεν είπα πως κάποια κοπέλα εσκεμμένα είπε κάτι άσχημο για μια άλλη, απλά εξέφρασα την άσχημη αίσθηση που αποκόμισα από τη συζήτηση που προηγήθηκε...

@palmoira μου ειδικά για εσένα δεν θα μπορούσα να πω κάτι αρνητικό.... Εχω παρακολουθήσει την ιστορία σου απο την αρχή και εξακολουθώ να την παρακολουθώ και στα άλλα θέματα.... Είσαι άτομο με μεγάλη δύναμη και όχι μόνο εσύ φυσικά, όλες οι κοπέλες εδώ μέσα!!!

Για αυτό και επαναλαμβάνω, μίλησα για λάθος τρόπο έκφρασης... και λυπάμαι αν φάνηκα επιθετική, εριστική ή ότι άλλο... Απλά, όπως προείπα, ένιωσα άβολα (ίσως δίχως λόγο - ίσως ήμουν υπερβολική) διαβάζοντας την εν λόγω συζήτηση!!!

@P.L.L. μου, η αναφορά μου για τα θεία ήταν γενικευμένη, δεν αναφερόμουν κάπου συγκεκριμένα...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κ εγω πιστευω ολα καλα θα πανε!!! Απλα μωρε ο γιατρος μου ειναι λιγο ψειρας!!!

@Κελυ 32 ολοι οι γιατροι ειναι ψειρες εγω γεννηθηκα 1.800 παρακαλω πολυ τι επαθα μια χαρα ειμαι εδω 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια ενα να θυμαστε! Κανουμε τον πιο ψυχρο γραπτο λογο...ΤΟΟΟΟΣΟΟΟΟ ζεστο η μια για την αλλη κ καποια θεματα-προβλημματα λυνονται πιο ευκολα μεταξυ μας παρα με τους πιο κοντινους μας συγγενεις....Ειμαστε στηριγμα η μια για την αλλη οσο ευκολα ή δυσκολα εχει περασει η καθεμια στη ζωη της...Σας αγαπω ολες οσες ειναι πιο κοντα μ αλλα κ πιο μακρια μου δεν εχει καμια σημασια....Ευχομαι για ολες οτι καλυτερο βασικα να γινουμε ολες ΜΑΝΕΣ γιατι αυτος ειναι κ ο κοινος σκοπος μας εξαλλου!:wub:

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Προφανώς και ο δικός μου τρόπος έκφρασης ήταν λανθασμένος.... Δεν είπα πως κάποια κοπέλα εσκεμμένα είπε κάτι άσχημο για μια άλλη, απλά εξέφρασα την άσχημη αίσθηση που αποκόμισα από τη συζήτηση που προηγήθηκε...

@palmoira μου ειδικά για εσένα δεν θα μπορούσα να πω κάτι αρνητικό.... Εχω παρακολουθήσει την ιστορία σου απο την αρχή και εξακολουθώ να την παρακολουθώ και στα άλλα θέματα.... Είσαι άτομο με μεγάλη δύναμη και όχι μόνο εσύ φυσικά, όλες οι κοπέλες εδώ μέσα!!!

Για αυτό και επαναλαμβάνω, μίλησα για λάθος τρόπο έκφρασης... και λυπάμαι αν φάνηκα επιθετική, εριστική ή ότι άλλο... Απλά, όπως προείπα, ένιωσα άβολα (ίσως δίχως λόγο - ίσως ήμουν υπερβολική) διαβάζοντας την εν λόγω συζήτηση!!!

@P.L.L. μου, η αναφορά μου για τα θεία ήταν γενικευμένη, δεν αναφερόμουν κάπου συγκεκριμένα...

Να το λήξουμε εδώ ρε κοριτσια γιατί όλες στεναχωρηθήκαμε και δεν αξίζει τον κόπο? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Να το λήξουμε εδώ ρε κοριτσια γιατί όλες στεναχωρηθήκαμε και δεν αξίζει τον κόπο? 

@palmoira τελος κοριτσακι μου σε παρακαλω μην στεναχωριεσαι σε αγαπαω πολυ το ξερεις σκεψου το μωρακι σου και μην στεναχωριεσαι δεν εισαι σε τετοια φαση 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!!!είχα να μπω λίγες μέρες και τσουπ να μαι!!!! Τι κάνετε; Εγώ ξεκίνησα τις βόλτες στους γιατρούς...πρώτη στάση ενδοκρινολόγος!!! Δεν μου έγραψε ορμονιξες, γιατί πρέπει να περάσουν τρεις μήνες από την προηγούμενη εγκυμοσύνη για να είναι σωστοί οι δείκτες! Πήρα μόνο εξετάσεις θυρεοειδούς και υπέρηχο να κάνω! Αύριο πάω και στον άλλο γιατρουλη μου τον αγαπημένο γυναικολόγο να κάνουμε υπέρηχο να δούμε σε τι φάση βρισκόμαστε! Πρέπει να κάτσω να γράψω τι θέλω να τον ρωτήσω γιατί θα τα ξεχάσω.. εν τω μεταξύ ξεκίνησα και θερμοδιαγραμμα και Κιτ ωορρηξίας! Και τα δύο δείχνουν ότι δεν έχει εμφανιστεί ακόμα! Άρα, μπορώ να ελπίζω ότι επανερχόμαστε στα φυσιολογικά πλαίσια προ εγκυμοσύνης!άντε να παίρνουμε σειρά....

Εν τω μεταξύ η ενδοκρινολόγος μου είπε να μη βιάζομαι και να περιμένω και την επόμενη περιοδο, για να παχύνει το ενδομήτριο!! Αν λέμε τώρα μείνω έγκυος, δεν υπάρχουν σκευάσματα για να το βοηθήσουν, αν είναι λεπτό;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια χαρα ηταν η μπεμπουλα σου! Εξαλλου υπαρχει μια αποκληση 10% κ εκτος αυτου τον τελευταιο μηνα βαζουν 200γρ την εβδομαδα περιπου...!

Συμφωνω απολυτα μαζι σου δεν ξερω αν λες για εμενα δεν ανεφερα πουθενα αν καποια γυναικα αξιζει ή οχι να γινει μητερα κ εγω εμεινα εγκυος πολλη ευκολα δεν σημαινει κατι αυτο....αντιθετως πιστευω πως μια γυναικα ειναι μανα ακομα και ας μην καταφερει να αποκτησει ποτε παιδι! Εγω τουλαχιστον προσωπικα αλλο συζητουσα κ αλλο εθεσα οτι μια γυναικα καλο θα ειναι να προσεχει στα βασικα στην εγκυμοσυνη της απο την στιγμη π θελει να φερει ενα μωρακι στον κοσμο γιατι ειναι κριμα για το εμβρυακι σου να εισπνεει τον καπνο σου π.χ φυσικα αυτο δεν καθοριζει αν ενα μωρο απο μια μητερα π καπνιζει δεν θα γεννηθει υγιες και ενα μωρακι απο μια μη καπνιστρια θα γεννηθει υγιες παραδειγμα φερνω το τσιγαρο! Παντα η καθε μητερα εχει τα πιστευω της! Δεν κρινουμε καμια και κανεναν!!!

Φιλικα παντα την γνωμη μας εκφραζουμε!

Ναι κ εγω πιστευω μια χαρα θα γεννηθει!!! Απλα σημερα ενιωσα ενα μικρο αγχος οσο να ναι... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ναι κ εγω πιστευω μια χαρα θα γεννηθει!!! Απλα σημερα ενιωσα ενα μικρο αγχος οσο να ναι... 

Πονακια στην κοιλια αισθανεσαι ποτε;;; κατω απο τον αφαλο ας πουμε;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια λογω του οτι πηγα σημρρα στο γιατρο δεν προλαβα να δω ακριβως τι γραφετε...Ομως δεν θελω καμια να στενοχωριεται!!! Ολες εχουμε τις καλυτερες προθεσεις και τον ιδιο σκοπο...τα ιδια αγχη!!! Ολα καλα να πανε για ολες μας θελω και του χρονου να μιλαμε για τα παιδακια μας!!!!

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πονακια στην κοιλια αισθανεσαι ποτε;;; κατω απο τον αφαλο ας πουμε;;

Οχι δεν αισθανομαι πονακια! Το μωρο συνηθως αισθανομαι εκει..χεχε! 

Παντως για τα πετρωματα μου ειπε να μην ανησυχω και να ξεκουραζομαι και με βαση τον τραχηλο μου δν φοβαται για προωρο τοκετο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...