Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Αυτό που μου είπε έχει να κάνει με την αντίσταση στην ινσουλίνη.... ίσως επειδή γενικά η κλινική μου εικόνα έχει όλες τις ενδείξεις υπέρανδρογοναιμιας για αυτό να επέμεινε στην αγωγή... εγώ ας πούμε δεν έχω σταθερό κύκλο, τους τελευταίους 6 μήνες έχω κάνει κύκλο 25 μέρες έχω κάνει κ 35.... 

την άλλη βδομάδα ο καλός μου θα κάνει επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα, μόλις βγουν τα αποτελέσματα κ πάει στον ουρολόγο θα συναντηθώ με μια νέα γυναικολόγο... σίγουρα θα ζητήσω τη γνώμη της απλά για να είμαι ειλικρινής στα ορμονικά ζητήματα εμπιστεύομαι κυρίως τον ενδοκρινολογο, από την εμπειρία μου λίγοι είναι οι γιατροί που έχουν εμπειρία σε ζητήματα ορμονών. Ο προηγούμενος πχ έβλεπε τριχοφυΐα, κιλά, άστατο κύκλο, προσπάθειες μηνών για σύλληψη, θυρεοειδή,κληρονομικότητα σακχάρου κ έκρινε ότι πρέπει να κάνω ορμονικές εξετάσεις μετά από 1.5 χρόνο ελεύθερων επαφών... δηλαδή να έχω κτ που διορθώνεται εύκολα κ που η εξέταση του δεν είναι επώδυνη η παρεμβατική, κ να το ανακαλύψω μετά από 1.5 χρόνο.... για αυτό κ εγώ όταν πηγα για το ετήσιο τσεκ του θυρεοειδή μου εξέθεσα τον προβληματισμό μου στον ενδοκρινολογο, κ με παρέπεμψε για εξετάσεις. Επιπλέον κ επειδή με τις οδηγίες του θυρεοειδής μου ρυθμίστηκε άποψη μέχρι που μίκρυνε κ ο οζος μου από 2.6 σε 1.8 μέσα σε 9 μήνες τον εμπιστεύομαι, ευρώ δε θα μου έδινε χωρίς λόγο αγωγή.... τρέμω μήπως κ η καινούργια γυναικολόγος μου πει να τη κόψω, γιατί από μια αναζήτησή που έκανα στο διαδίκτυο έχουν πετύχει αρκετές κοπέλες με αυτή την αγωγή κ θα ήθελα να τη δοκιμάσω...... 

σορρυ για το μεγάλο κείμενο χαχαχα

 

15 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Αυτό που μου είπε έχει να κάνει με την αντίσταση στην ινσουλίνη.... ίσως επειδή γενικά η κλινική μου εικόνα έχει όλες τις ενδείξεις υπέρανδρογοναιμιας για αυτό να επέμεινε στην αγωγή... εγώ ας πούμε δεν έχω σταθερό κύκλο, τους τελευταίους 6 μήνες έχω κάνει κύκλο 25 μέρες έχω κάνει κ 35.... 

την άλλη βδομάδα ο καλός μου θα κάνει επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα, μόλις βγουν τα αποτελέσματα κ πάει στον ουρολόγο θα συναντηθώ με μια νέα γυναικολόγο... σίγουρα θα ζητήσω τη γνώμη της απλά για να είμαι ειλικρινής στα ορμονικά ζητήματα εμπιστεύομαι κυρίως τον ενδοκρινολογο, από την εμπειρία μου λίγοι είναι οι γιατροί που έχουν εμπειρία σε ζητήματα ορμονών. Ο προηγούμενος πχ έβλεπε τριχοφυΐα, κιλά, άστατο κύκλο, προσπάθειες μηνών για σύλληψη, θυρεοειδή,κληρονομικότητα σακχάρου κ έκρινε ότι πρέπει να κάνω ορμονικές εξετάσεις μετά από 1.5 χρόνο ελεύθερων επαφών... δηλαδή να έχω κτ που διορθώνεται εύκολα κ που η εξέταση του δεν είναι επώδυνη η παρεμβατική, κ να το ανακαλύψω μετά από 1.5 χρόνο.... για αυτό κ εγώ όταν πηγα για το ετήσιο τσεκ του θυρεοειδή μου εξέθεσα τον προβληματισμό μου στον ενδοκρινολογο, κ με παρέπεμψε για εξετάσεις. Επιπλέον κ επειδή με τις οδηγίες του θυρεοειδής μου ρυθμίστηκε άποψη μέχρι που μίκρυνε κ ο οζος μου από 2.6 σε 1.8 μέσα σε 9 μήνες τον εμπιστεύομαι, ευρώ δε θα μου έδινε χωρίς λόγο αγωγή.... τρέμω μήπως κ η καινούργια γυναικολόγος μου πει να τη κόψω, γιατί από μια αναζήτησή που έκανα στο διαδίκτυο έχουν πετύχει αρκετές κοπέλες με αυτή την αγωγή κ θα ήθελα να τη δοκιμάσω...... 

σορρυ για το μεγάλο κείμενο χαχαχα

Καλημέρα, 

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτά που λες, η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι γιατροί σε βάζουν σε διαδικασία εξετάσεων μετά από 1 χρόνο ανεπιτυχών προσπαθειών για σύλληψη, όμως σίγουρα δεν είναι πάντα η καλύτερη τακτική αυτό..εμένα μια γνωστή μου προσπαθούσε περίπου 6 μήνες, 29 χρονών ήταν τότε , φυσικά ο γιατρός της είχε πεί ότι δεν υπάρχει θέμα αφου ο κύκλος είναι σταθερός κλπ, όμως η κοπέλα είχε αγχωθεί και πήγε από μόνη της για εξετάσεις και ανακάλυψε ότι η μια ωοθήκη της δε λειτουργεί και μάλιστα είχε fsh 18....καταλαβαίνεις..!

Βέβαια σήμερα έχει ένα υπέροχο μωράκι το οποίο απέκτησε με εξωσωματική!

επειδή λοιπόν όλα είναι σχετικά να ακολουθήσεις αυτό που εμπιστεύεσαι περισσότερο, φυσικά μια extra γνώμη δε βλάπτει ποτέ!

σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα μαμά!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

 

Καλημέρα, 

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτά που λες, η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι γιατροί σε βάζουν σε διαδικασία εξετάσεων μετά από 1 χρόνο ανεπιτυχών προσπαθειών για σύλληψη, όμως σίγουρα δεν είναι πάντα η καλύτερη τακτική αυτό..εμένα μια γνωστή μου προσπαθούσε περίπου 6 μήνες, 29 χρονών ήταν τότε , φυσικά ο γιατρός της είχε πεί ότι δεν υπάρχει θέμα αφου ο κύκλος είναι σταθερός κλπ, όμως η κοπέλα είχε αγχωθεί και πήγε από μόνη της για εξετάσεις και ανακάλυψε ότι η μια ωοθήκη της δε λειτουργεί και μάλιστα είχε fsh 18....καταλαβαίνεις..!

Βέβαια σήμερα έχει ένα υπέροχο μωράκι το οποίο απέκτησε με εξωσωματική!

επειδή λοιπόν όλα είναι σχετικά να ακολουθήσεις αυτό που εμπιστεύεσαι περισσότερο, φυσικά μια extra γνώμη δε βλάπτει ποτέ!

σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα μαμά!!

καλημερα σου!! σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες κ τις ανταποδιδω μεσα απο την καρδια μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια!!! Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Σημερα ειναι καλυτερα τα πραγματα δοξα τον Θεο! Και εγω πιο ηρεμη και σε πονους και σε αιμα. (Άμεση ανταπόκριση ψυχολογίας με τον οργανισμό μου) 

τι μου κανετε;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , loyloy είπε:

Εμετούς ακόμα ε?μια χαρά κι Εγώ Όπως τα ξέρεις. :):) .

Χειρότερα απο ποτε! Πλέον ξυπναω και τη νυχτα!!! :shock:

@Cat! Μπράβο! Πολυ χαίρομαι!! Η ψυχολογία επηρεάζει άμεσα το σπορι! Εγω οποτε τσιτωνω,  αγχωνομαι ή στεναχωριεμαι εχω ενοχλησεις χαμηλα! Για αυτό πλέον προσπαθώ να είμαι πολύ ηρεμη! Κανεις και τιποτα δεν αξίζει να στεναχωρω το σπορακι μου!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Χειρότερα απο ποτε! Πλέον ξυπναω και τη νυχτα!!! :shock:

@Cat! Μπράβο! Πολυ χαίρομαι!! Η ψυχολογία επηρεάζει άμεσα το σπορι! Εγω οποτε τσιτωνω,  αγχωνομαι ή στεναχωριεμαι εχω ενοχλησεις χαμηλα! Για αυτό πλέον προσπαθώ να είμαι πολύ ηρεμη! Κανεις και τιποτα δεν αξίζει να στεναχωρω το σπορακι μου!! 

Γεια σας κοριτσια! Ανεμονη μου καλα κανεις τίποτα δεν αξίζει μπροστά σε αυτό.. Κουράγιο με τους εμετουλιδες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Χειρότερα απο ποτε! Πλέον ξυπναω και τη νυχτα!!! :shock:

@Cat! Μπράβο! Πολυ χαίρομαι!! Η ψυχολογία επηρεάζει άμεσα το σπορι! Εγω οποτε τσιτωνω,  αγχωνομαι ή στεναχωριεμαι εχω ενοχλησεις χαμηλα! Για αυτό πλέον προσπαθώ να είμαι πολύ ηρεμη! Κανεις και τιποτα δεν αξίζει να στεναχωρω το σπορακι μου!! 

Υπομονή.Σκεψου είναι για καλό.μεγαλωνει και δυναμώνει το σπορακι !!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Εγω κρατιεμαι να μην κανω κανενα τεστ πριν την περιοδο...Ξερω οτι ειναι λαθος! Απλα εχω τοοοοοση περιεργεια!!!

Γεια σου Κελλιτσα!! Πως είσαι; Ποτε περιμένεις μετά τις 20;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου Κελλιτσα!! Πως είσαι; Ποτε περιμένεις μετά τις 20;

Γεια σου!!!! Καλα ειμαι!! Εσυ τι κανεις?? Εγω περιμενω στις 20 με 21..εσυ ποτε περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σου!!!! Καλα ειμαι!! Εσυ τι κανεις?? Εγω περιμενω στις 20 με 21..εσυ ποτε περιμενεις?

Καλα είμαι και εγω! Στις 22-25 λέω για να είμαι μέσα..Κρατα την υπομονή σου για έκπληξη!απασχολήσου με κάτι άλλο αν μπορείς,μιλα και με εμάς άλλωστε είμαστε εδώ να λέμε οποια ανησυχια, απορία και να ξεχνιόμαστε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Εγω κρατιεμαι να μην κανω κανενα τεστ πριν την περιοδο...Ξερω οτι ειναι λαθος! Απλα εχω τοοοοοση περιεργεια!!!

 

πρίν από 17 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σου!!!! Καλα ειμαι!! Εσυ τι κανεις?? Εγω περιμενω στις 20 με 21..εσυ ποτε περιμενεις?

Είναι νωρίς ακόμα.Κρατησου.μπορει να μη δείξει τπτ και να απογοητευτείς και να ει σαι.απο την άλλη έχω κάνει πολλές φορές πριν έρθει η περίοδος.Αχ Όπως νιώθεις.Αν δεν σου δε ιξει όμως δεν σημαίνει πως Έτσι είναι.αν κάνεις ενημέρωσε μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...