Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

@giotitsa δεν φαίνεται το λεύκωμα στα ουρα; Πριν δυο εβδομαδες ήμουν οκ και γενικα δεν εχω πίεση. Ως τωρα τουλαχιστον. Αλλα θα το πω στον γιατρο @loyloy αν δω και ξαναπρηστουν. Τωρα ειναι πολυ καλα. @nanoula90 εγω στα χερια δεν εχω πρηστεί. Την πίεση την τσεκάρουμε οποτε οκ. Θα το εχω υπόψιν μου ομως. Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

@giotitsa δεν φαίνεται το λεύκωμα στα ουρα; Πριν δυο εβδομαδες ήμουν οκ και γενικα δεν εχω πίεση. Ως τωρα τουλαχιστον. Αλλα θα το πω στον γιατρο @loyloy αν δω και ξαναπρηστουν. Τωρα ειναι πολυ καλα. @nanoula90 εγω στα χερια δεν εχω πρηστεί. Την πίεση την τσεκάρουμε οποτε οκ. Θα το εχω υπόψιν μου ομως. Σας ευχαριστώ!

@P.L.L. ετσι σε θελω !!!

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!μην αγχώνεσαι.βεβαια καταλάβαινω όλα μαζί σου έπεσαν.δεν είναι κι εύκολο.σκεψου το μωράκι σου!

Διατροφη ξεκινησες για τον διαβητη;

Τελικα δεν καναμε σημερα κολποσκοπηση! Μονο μου καυτηριασε το σπυρακι και τη γυρω περιοχη και θα κανουμε την επομενη φορα μου ειπε! Η μπουμπου μου ειναι μια χαρα, εφτασε 1139γρ! Οχι δεν ξεκινησα επισημα γιατι εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο την Τριτη αλλα ηδη εκοψα το ασπρο ψωμι, τους υδατανθρακες, τα γλυκα και οτιδηποτε περιεχει ζαχαρη απο μονη μου και βλεπουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Τελικα δεν καναμε σημερα κολποσκοπηση! Μονο μου καυτηριασε το σπυρακι και τη γυρω περιοχη και θα κανουμε την επομενη φορα μου ειπε! Η μπουμπου μου ειναι μια χαρα, εφτασε 1139γρ! Οχι δεν ξεκινησα επισημα γιατι εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο την Τριτη αλλα ηδη εκοψα το ασπρο ψωμι, τους υδατανθρακες, τα γλυκα και οτιδηποτε περιεχει ζαχαρη απο μονη μου και βλεπουμε!

Μπράβο , χρειάζεται κάποια αποθεραπεία μετά τον καυστηριασμο? Για τη διατροφη νομίζω ότι ο ενδοκρινολόγος θα είναι πιο ελαστικός από εσένα στην διατροφη, εσυ καλε τα έκοψες όλα!!!! Η μπουμπου είναι ολόκληρη κοπέλα πια!

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@P.L.L. η αληθεια ειναι οτι χαλαρωσα λιγο...

@palmoira το ευχομαι να ειναι πιο ελαστικος γιατι δε θα αντεξω και πολυ ετσι :) ασε και σημερα εχω γενεθλια και μου λεει ο αντρας μου που θες να παμε? Που να παμε? Να φαω φαγητο δε μπορω, γλυκο δε μπορω, να πιω δε μπορω, να καπνισω δε μπορω...οποτε σπιτι με τις σαλατουλες μου :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. η αληθεια ειναι οτι χαλαρωσα λιγο...

@palmoira το ευχομαι να ειναι πιο ελαστικος γιατι δε θα αντεξω και πολυ ετσι :) ασε και σημερα εχω γενεθλια και μου λεει ο αντρας μου που θες να παμε? Που να παμε? Να φαω φαγητο δε μπορω, γλυκο δε μπορω, να πιω δε μπορω, να καπνισω δε μπορω...οποτε σπιτι με τις σαλατουλες μου :)

Πρώτα από όλα Να τα Εκατοστήσεις!! Πολύχρονη και με το καλό η μπέμπα! Νομίζω ότι λίγο υπερβάλεις...θα δεις ότι ο ενδοκρινολογος θα σου δώσει εναλλακτικές και σίγουρα δεν θα είναι τόσο αυστηρός! Δεν θα γίνει κάτι εάν βγεις εξω και θα το κρεατακι σου με ψητά λαχανικά ή βραστά , φας και λίγο γλυκάκι ,πιεις ένα ποτήρι. Για το κάπνισμα εμένα 2-3 τσιγάρα όλη μέρα αφήνει ο γιατρός μου,εσένα δεν ξέρω! Κάθε μέρα έχεις γενέθλια και κάθε μέρα τρως εξω τούρτες? Μην βάζεις τον εαυτό σου σε στέρηση γιατί θα πάψεις να απολαμβάνεις την εγκυμοσυνη και δεν πρέπει.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. η αληθεια ειναι οτι χαλαρωσα λιγο...

@palmoira το ευχομαι να ειναι πιο ελαστικος γιατι δε θα αντεξω και πολυ ετσι :) ασε και σημερα εχω γενεθλια και μου λεει ο αντρας μου που θες να παμε? Που να παμε? Να φαω φαγητο δε μπορω, γλυκο δε μπορω, να πιω δε μπορω, να καπνισω δε μπορω...οποτε σπιτι με τις σαλατουλες μου :)

Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα!!! 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?εγω επιτελους σχολασα κ ξεκιναει το σκ για μενα...επισης εχω να πω οτι μαλλον αδιαθετησα νωριτερα κατα δυο μερες κ λεω μαλλοβ γτ απο το πρωι εχω δει 3 σταγονες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Diavolitsa είπε:

@P.L.L. η αληθεια ειναι οτι χαλαρωσα λιγο...

@palmoira το ευχομαι να ειναι πιο ελαστικος γιατι δε θα αντεξω και πολυ ετσι :) ασε και σημερα εχω γενεθλια και μου λεει ο αντρας μου που θες να παμε? Που να παμε? Να φαω φαγητο δε μπορω, γλυκο δε μπορω, να πιω δε μπορω, να καπνισω δε μπορω...οποτε σπιτι με τις σαλατουλες μου :)

Χρονια πολλα!!!! Πολυχρονη και με το καλο το μωρακι σας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Dimitr@17 σου έχει ξανατυχει κάτι αντίστοιχο???? Αν δεν σ έρθει πάντως κανονικά μέχρι αύριο, θα σ πρότεινα τη Δευτέρα να έκανες ένα τεστάκι.... Είχαδει κ εγω λίγο αιματακι κ τις 2 φορες που εμεινα εγκυος!!! Βέβαια όχι πολύ για να ψιλιαστω περίοδο....

@Diavolitsa χρόνια πολλά κορίτσι μου!!! Χιλιόχρονη και με το καλό το μωράκι σας!!!

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Dimitr@17 σου έχει ξανατυχει κάτι αντίστοιχο???? Αν δεν σ έρθει πάντως κανονικά μέχρι αύριο, θα σ πρότεινα τη Δευτέρα να έκανες ένα τεστάκι.... Είχαδει κ εγω λίγο αιματακι κ τις 2 φορες που εμεινα εγκυος!!! Βέβαια όχι πολύ για να ψιλιαστω περίοδο....

@Diavolitsa χρόνια πολλά κορίτσι μου!!! Χιλιόχρονη και με το καλό το μωράκι σας!!!

Συνηθως οταν αδιαθετω με ποναει η κοιλια μου αυτη τη φορα δεν ενιωσα τπτ και το πρωι που πηγα τουαλέτα ειδα καφε ενω συνηθως ειναι ροζ..και μετα απο 6 ωρες που τελειωσα την δουλεια πιστευωντας οτι εχω αδιαθετησει δεν ειδα τπτ οταν πηγα τουαλετα... μονο λίγο ροζ στο σκουπισμα..θα δω πως θα παει

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Συνηθως οταν αδιαθετω με ποναει η κοιλια μου αυτη τη φορα δεν ενιωσα τπτ και το πρωι που πηγα τουαλέτα ειδα καφε ενω συνηθως ειναι ροζ..και μετα απο 6 ωρες που τελειωσα την δουλεια πιστευωντας οτι εχω αδιαθετησει δεν ειδα τπτ οταν πηγα τουαλετα... μονο λίγο ροζ στο σκουπισμα..θα δω πως θα παει

 

Από Δευτέρα τεστακι αν δεν έχεις αδιαθετισει ακόμα.εγω στη 2η εγκυμοσύνη είχα δει λίγο ροζ στο σκούπισμα.

@Diavolitsa να τα εκατοστησεις κορίτσι μου.καλε πηγαίνετε έξω για φαγητό.γενεθλια και με το μπεμπέ στη κοιλίτσα.τι καλύτερο βρε.θα πάρεις χώρο κρέας καμία μπριζολιτσα γτ το κοτόπουλο είναι ύπουλο κρέας τώρα για μας και ψητά λαχανικά μμμμμμ.μια χαρά θα σαι Εκτός αν πάτε για θαλασσινά. Ψαράκι ψητό λαχανικά πάλι ψητά.εχεις εναλλακτικές.Ενα γλυκάκι σήμερα το δικαιεισαι.οχι ολόκληρη τούρτα αλλά ένα γλυκάκι φαε μωρε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Από Δευτέρα τεστακι αν δεν έχεις αδιαθετισει ακόμα.εγω στη 2η εγκυμοσύνη είχα δει λίγο ροζ στο σκούπισμα.

@Diavolitsa να τα εκατοστησεις κορίτσι μου.καλε πηγαίνετε έξω για φαγητό.γενεθλια και με το μπεμπέ στη κοιλίτσα.τι καλύτερο βρε.θα πάρεις χώρο κρέας καμία μπριζολιτσα γτ το κοτόπουλο είναι ύπουλο κρέας τώρα για μας και ψητά λαχανικά μμμμμμ.μια χαρά θα σαι Εκτός αν πάτε για θαλασσινά. Ψαράκι ψητό λαχανικά πάλι ψητά.εχεις εναλλακτικές.Ενα γλυκάκι σήμερα το δικαιεισαι.οχι ολόκληρη τούρτα αλλά ένα γλυκάκι φαε μωρε.

Εμενα ηταν καπως παραξενα ροζ σαν κομματακι. Τεσπα θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...