Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ πάντως θα τα παίξω αν περάσω άλλον ένα χρόνο χωρίς εξετάσεις. 

Οχι να τις κάνεις και όλα θα πάνε μια χαρά!!!!!

πρίν από 2 λεπτά , katsif είπε:

Κυστικη ινωση θα πας στο παράρτημα του λαϊκού στη σεβαστουπολεως στους Αμπελόκηπους. Είναι το μοναδικό φτηνό και δημόσιο.  Εγώ δεν βρήκα ραντεβού εκεί και πλήρωσα 180 στον βιοτυπο. Είναι κρίμα γιατί είναι πολλά τα λεφτά 

Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών!!!!Σ ευχαριστώωωωω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Οχι να τις κάνεις και όλα θα πάνε μια χαρά!!!!!

Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών!!!!Σ ευχαριστώωωωω!!!

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη. .... κανονισε ένα ταξιδάκι,  φτηνότερα θα σου βγει!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Πως είστε?

@BelaΠως είσαι κορίτσι?Εγώ ψάχνομαι λίγο με βιταμίνες!!!Να σε ρωτήσω αν έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις λόγω αποβολών?

Γεια σου marillia καλά είμαι εσυυυ;;; Έχω κάνει το πακέτο θρομβοφιλιας, ζάχαρο, καρυοτυπο ζεύγους στην παλλινδρομη και ήταν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Bela είπε:

Γεια σου marillia καλά είμαι εσυυυ;;; Έχω κάνει το πακέτο θρομβοφιλιας, ζάχαρο, καρυοτυπο ζεύγους στην παλλινδρομη και ήταν όλα καλά.

Σ ευχαριστώ!!!!Βλέπω η θρομβοφιλία και ο καρυότυπος είναι σίγουρα μέσα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Σ ευχαριστώ!!!!Βλέπω η θρομβοφιλία και ο καρυότυπος είναι σίγουρα μέσα!!!!

Κοίτα είναι ανάλογα την περίπτωση.. Εγώ είχα μια παλλινδρομη και μια βιοχημικη και στους γιατρούς που έχω πάει ως τώρα μου λένε δεν χρειάζεται να κάνω άλλες με αυτές είμαι εντάξει!!! Δεν ανήκω υποτίθεται στις καθεξιν.. 

Για να κάνουμε μια λίστα ποιες έχουμε προσπαθήσει αυτο το μηνα και αναμένουμε τα ευχάριστα!!!!! Τι λέτε;;; Εγώ θέλω να τα ακούσω στις 11/02 ♡♡♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλά να περάσουμε σήμερα όσοι βγούμε να περιδρομιασουμε!! 

Εγώ χθες αδιαθετησα, ο μικρότερος κύκλος μου, μόλις 25 μέρες. Πριν τις εξωσωματικες ήμουνα ρολόι,  καθε 28,Από κει κ έπειτα κυμαινομαι μεταξύ 25 κ 30. Έχει χαλάσει κ σε άλλες κοπέλες ο κύκλος μετά από εξωσωματικες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλά να περάσουμε σήμερα όσοι βγούμε να περιδρομιασουμε!! 

Εγώ χθες αδιαθετησα, ο μικρότερος κύκλος μου, μόλις 25 μέρες. Πριν τις εξωσωματικες ήμουνα ρολόι,  καθε 28,Από κει κ έπειτα κυμαινομαι μεταξύ 25 κ 30. Έχει χαλάσει κ σε άλλες κοπέλες ο κύκλος μετά από εξωσωματικες;

Καλημέρα Dimitroulaa δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αν και κατά πόσο χαλάει ο κύκλος .. κρίμα που ήρθε :-(:-(από την  άλλη πάλι όμως όπως συμβαίνει και σε μένα λέω αν είναι να ρθει ας έρθει γιατί έστω και 1 μέρα καθυστέρησης μπαίνουν σκέψεις του τύπου βρε λες; μήπως;Άρα αφου είναι να ρθει ας έρθει να τελειώνουμε και πάμε παρακάτω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλά να περάσουμε σήμερα όσοι βγούμε να περιδρομιασουμε!! 

Εγώ χθες αδιαθετησα, ο μικρότερος κύκλος μου, μόλις 25 μέρες. Πριν τις εξωσωματικες ήμουνα ρολόι,  καθε 28,Από κει κ έπειτα κυμαινομαι μεταξύ 25 κ 30. Έχει χαλάσει κ σε άλλες κοπέλες ο κύκλος μετά από εξωσωματικες;

Καλημερα κοριτσια!!! 

Δεν ξερω για εξωσωματική αλλα εμενα μετα την αποξεση χαλασε και απο 28ρη κυκλο εκανα και 25ρη... Φανταζομαι ειναι κατι παρομοιο... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχετε καθόλου εμπειρία στο θέμα της προγεστερόνης στην ωχρινικη φάση όμως;; Όχι γενικά!!! Δηλαδή ξέρω ότι η τιμή της μας δείχνει αν έγινε ωορρηξία και όσο πιο μεγάλη τόσο πιο Καλή ωορρηξία κάνουμε οκ μέχρι εδώ. Όταν η τιμή της βγει πάνω από το όριο μας δείχνει ενα μικρο σημαδακι να ελπίζουμε ή καλύτερα να μην προτρεχουμε να χαρούμε;; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια χωραω και γω στην ομορφη παρεουλα σας??τι ωραιος ο τιτλος του θεματος..και ετσι οοολες θα γινουμε μανουλες το 18!!να σας πω και γω με λιγα λογια την ιστοριουλα μου..ξεκινησαμε προσπαθειες με τον αντρουλη περυσι τον Απριλιο και αφου δεν βλεπαμε αποτελεσμα καναμε εξετασεις..απο μερια μου ολα καλα,σαλπιγγογραφια καθαρη κυκλος σταθερος ορμονικες μια χαρα..απ του αντρουλη τη μερια ομως ασχημα τα νεα.χαλια σπερμοδιαγρ.με μικρο αριθμο σε ποσοτητα και πολυ χαμηλη κινητικοτητα κ ανωμαλες μορφες.για να μην μακρυγορω βρηκαμε κιρσοκηλη αμφω και καναμε χειρουργειο.τωρα περασε το 3μηνο και καναμε σπερμοδγ.το οποιο βγηκε χειροτερο απο πριν το χειρουγειο με 0% κινητ.και πολλα πυοσφαιρια.καναμε εξετασεις για μικροβια και ολα καθαρα.τωρα κανουμε ομοιοπαθητικη μηπως και βοηθησει.δε χανω ομως τις ελπιδες μου ο θεος ειναι μεγαλος!sorry για το σεντονι που εγραψα!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Γεια σας κοριτσια χωραω και γω στην ομορφη παρεουλα σας??τι ωραιος ο τιτλος του θεματος..και ετσι οοολες θα γινουμε μανουλες το 18!!να σας πω και γω με λιγα λογια την ιστοριουλα μου..ξεκινησαμε προσπαθειες με τον αντρουλη περυσι τον Απριλιο και αφου δεν βλεπαμε αποτελεσμα καναμε εξετασεις..απο μερια μου ολα καλα,σαλπιγγογραφια καθαρη κυκλος σταθερος ορμονικες μια χαρα..απ του αντρουλη τη μερια ομως ασχημα τα νεα.χαλια σπερμοδιαγρ.με μικρο αριθμο σε ποσοτητα και πολυ χαμηλη κινητικοτητα κ ανωμαλες μορφες.για να μην μακρυγορω βρηκαμε κιρσοκηλη αμφω και καναμε χειρουργειο.τωρα περασε το 3μηνο και καναμε σπερμοδγ.το οποιο βγηκε χειροτερο απο πριν το χειρουγειο με 0% κινητ.και πολλα πυοσφαιρια.καναμε εξετασεις για μικροβια και ολα καθαρα.τωρα κανουμε ομοιοπαθητικη μηπως και βοηθησει.δε χανω ομως τις ελπιδες μου ο θεος ειναι μεγαλος!sorry για το σεντονι που εγραψα!

Φυσικά και χωρας κοριτσι μου!  Καλωσόρισες!!! Φαινεσαι πολυ αισιοδοξη κοπελα και ειμαι σιγουρη πως η ζωη θα σας χαμογελασει σύντομα σαν ζευγάρι!!  Σας εδωσαν καποια εξηγηση  για το λογο που παρα το χ/ο το σπερμα ηταν χειρότερο από πριν? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektarinaki είπε:

Γεια σας κοριτσια χωραω και γω στην ομορφη παρεουλα σας??τι ωραιος ο τιτλος του θεματος..και ετσι οοολες θα γινουμε μανουλες το 18!!να σας πω και γω με λιγα λογια την ιστοριουλα μου..ξεκινησαμε προσπαθειες με τον αντρουλη περυσι τον Απριλιο και αφου δεν βλεπαμε αποτελεσμα καναμε εξετασεις..απο μερια μου ολα καλα,σαλπιγγογραφια καθαρη κυκλος σταθερος ορμονικες μια χαρα..απ του αντρουλη τη μερια ομως ασχημα τα νεα.χαλια σπερμοδιαγρ.με μικρο αριθμο σε ποσοτητα και πολυ χαμηλη κινητικοτητα κ ανωμαλες μορφες.για να μην μακρυγορω βρηκαμε κιρσοκηλη αμφω και καναμε χειρουργειο.τωρα περασε το 3μηνο και καναμε σπερμοδγ.το οποιο βγηκε χειροτερο απο πριν το χειρουγειο με 0% κινητ.και πολλα πυοσφαιρια.καναμε εξετασεις για μικροβια και ολα καθαρα.τωρα κανουμε ομοιοπαθητικη μηπως και βοηθησει.δε χανω ομως τις ελπιδες μου ο θεος ειναι μεγαλος!sorry για το σεντονι που εγραψα!

Γεια σου κοριτσακι, μην απογοητευεσαι γιατι ειναι μικρο το χρονικο διαστημα που εχει περασει απο το χειρουργειο, θελει καποιο χρονο για να επανελθει, απο οτι μας εχουν πει συνηθως στο εξαμηνο ξεκιναει και ανακαμπτει. Οτι καλυτερο σου ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Φυσικά και χωρας κοριτσι μου!  Καλωσόρισες!!! Φαινεσαι πολυ αισιοδοξη κοπελα και ειμαι σιγουρη πως η ζωη θα σας χαμογελασει σύντομα σαν ζευγάρι!!  Σας εδωσαν καποια εξηγηση  για το λογο που παρα το χ/ο το σπερμα ηταν χειρότερο από πριν? 

Καλως σας βρηκα κοριτσακιαα. Και σ'ευχαριστω πολυ για τα τα καλα σου λογια κοπελα μου.και σενα σου ευχομαι τα καλυτερα.Λοιπον πηγαμε στον ουρολογο για να δουμε τι φταιει και εβαλε τον αντρα μου να κανει καποιες εξετασεις για μικροβια γτ ειπε οτι φταινε τα πυοσφαιρια που εγιναν χειροτερα.οι εξετασεις για τα μικροβια βγηκανε καθαρες.τωρα για ποιο λογο εκανε τοσα πολλα πυοσφαιρια ενω πριν το χειρουργειο δεν ειχε δεν ξερω.μετα ξεκινησαμε ομοιοπαθητικη και η ομοιοπαθητικος που ειναι πολυ καλη μας ειπε να μην κανουμε τιποτα αλλο με τον ουρολογο και εδωσε αυτη θεραπεια.2 μηνες θα κανουμε αυτην και θα δουμε.αυτη μας είπε οτι θα φυγουν τα πυοσφαιρια.αντε να δουμε.εγω παντως πιστευω οτι κατι εγινε στο χειρουργειο ισως καμια φλεγμονη.παρ ολο που ο γιατρος επιμενει οτι δεν εχει σχεση το χειρουργειο.ε πως??αφου πριν δεν ειχε πυοσφαιρια.πφφφφ θα δειξει κοριτσια.

1 hour ago, Dimitroulaa είπε:

Γεια σου κοριτσακι, μην απογοητευεσαι γιατι ειναι μικρο το χρονικο διαστημα που εχει περασει απο το χειρουργειο, θελει καποιο χρονο για να επανελθει, απο οτι μας εχουν πει συνηθως στο εξαμηνο ξεκιναει και ανακαμπτει. Οτι καλυτερο σου ευχομαι!!!

Γεια σου Δημητρουλα και σε σενααα.αχ μακαρι κοριτσι μου να γινει καλυτερο και ας περασει παραπανω απο 6μηνο.δεν πειραζει,αρκει να γινει!απλως μια  ηττα την εφαγα,γιατι δεν περιμενα να ειναι πιο χαλια μετα το χειρουργειο.αντε ελεγα δε θα ανεβουνε και πολυ ακομη αρχη ειναι.αλλα και να γινουν ετσι δε το περιμενα.θα δουμε ομως στην πορεια,δεν προουμαστε κοριτσιααα!να σαι καλα κοπελα μου.και σε σενα να ερθουνε οπως τα ποθεις.


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...