Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Δεν φανταζεσαι ποσο υπναρου ειμαι! Βλεποντας και κανοντας λοιπον. Ελπιζω να εχω αρκετη βοηθεια και να μην εχω προβλημα. 

@giotitsaκανε εσυ οτι μπορεις γιατι εμεις υο εχουμε ξεχασει το αθλημα. Ο δικος μου δεν θελει με τιποτα. Αφου εχω αρχισει να στεναχωριεμαι οτι δεν με θελει πια :sad:

Οχι ρε αγάπη απλα είναι λίγο χεστης χαχχαχαχχα νομιζω οι γιατροί το επιτρέπουν ενα μηνα πριν μπεις στο μηνα σου για να κατέβει το μωρο πιο ευκολα και γιατί ο τράχηλος χαλαρώσει ελα ελα σε θελει

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Κορίτσια τι κάνετε???Πως πάνε οι εγκυούλες?? Εγώ κορίτσια πάνω που ξεκίνησα προσπάθειες, με έβαλε ο γιατρος να κάνω εξετάσεις σε θυροειδή όπου βγήκε 3,35 και στη προλακτίκη που βγήκε πολύ υψηλή 44,6 (είχα δει την προλακτίνη τον Μάιο και ήταν στο 10), έστειλα την εξέταση στο γιατρό αλλά έχω αγχωθεί πολύ.  :(

Υπάρχει περίπτωση να αυξάνεται η προλακτίνη λόγω άγχους?


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Πως πάνε οι εγκυούλες?? Εγώ κορίτσια πάνω που ξεκίνησα προσπάθειες, με έβαλε ο γιατρος να κάνω εξετάσεις σε θυροειδή όπου βγήκε 3,35 και στη προλακτίκη που βγήκε πολύ υψηλή 44,6 (είχα δει την προλακτίνη τον Μάιο και ήταν στο 10), έστειλα την εξέταση στο γιατρό αλλά έχω αγχωθεί πολύ.  :(

Υπάρχει περίπτωση να αυξάνεται η προλακτίνη λόγω άγχους?

Κατερίνα μου χαιρομαι πολύ που ξεκινάτε! Εννοειται ότι φταίει το άγχος! Εγώ πριν αρκετά χρόνια έφτασα να κάνω μαγνητική εγκεφάλου γιατί φοβόντουσαν για την υπόφυση επειδή είχα τρομακτικά υψηλές τιμές προλακτινης, πάνω από 100, και τελικά ήταν απλά άγχος! Μην ανησυχείς ο,τι και να είναι ρυθμίζεται παντως! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σύντομα με ευχάριστα νέα!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Κατερίνα μου χαιρομαι πολύ που ξεκινάτε! Εννοειται ότι φταίει το άγχος! Εγώ πριν αρκετά χρόνια έφτασα να κάνω μαγνητική εγκεφάλου γιατί φοβόντουσαν για την υπόφυση επειδή είχα τρομακτικά υψηλές τιμές προλακτινης, πάνω από 100, και τελικά ήταν απλά άγχος! Μην ανησυχείς ο,τι και να είναι ρυθμίζεται παντως! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σύντομα με ευχάριστα νέα!

Σ'ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου!!!Μακάρι να τα καταφέρω!!!Θα προσπαθήσω να βγάλω το άγχος από τη ζωή μου και ελπίζω να έρθει σύντομα το μπεμπάκι!Αύριο θα με πάρει τηλ ο γιατρός να μου πει τι θά κάνω!Λογικά θα επαναλάβω την εξέταση, πάντως θα σε ακούσω γιατί σε έχω πρότυπο Palmoira μου!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Πως πάνε οι εγκυούλες?? Εγώ κορίτσια πάνω που ξεκίνησα προσπάθειες, με έβαλε ο γιατρος να κάνω εξετάσεις σε θυροειδή όπου βγήκε 3,35 και στη προλακτίκη που βγήκε πολύ υψηλή 44,6 (είχα δει την προλακτίνη τον Μάιο και ήταν στο 10), έστειλα την εξέταση στο γιατρό αλλά έχω αγχωθεί πολύ.  :(

Υπάρχει περίπτωση να αυξάνεται η προλακτίνη λόγω άγχους?

νομίζω Ναι ,αλλά δεν είμαι σίγουρη κιόλας,είναι κάποια ορμόνη που θέλει να έχεις ξυπνήσει 2 με 3 ώρες πριν,άλλα δεν θυμάμαι αν είναι αυτή τώρα,σκαλωσα.μπορείς να την ξανά κανείς σε επόμενο κύκλο να δεις.

Κατά τα άλλα μια χαρά εμείς,εδώ περάσαμε μια ιωσουλα τώρα θα δούμε..κ ευτυχώς τα συμπτώματα καλύτερα,άλλαξα κ μήνα έκλεισα κ τον 3ο μήνα μπήκα στον 4ο...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *ζουζουνα*!!! είπε:

νομίζω Ναι ,αλλά δεν είμαι σίγουρη κιόλας,είναι κάποια ορμόνη που θέλει να έχεις ξυπνήσει 2 με 3 ώρες πριν,άλλα δεν θυμάμαι αν είναι αυτή τώρα,σκαλωσα.μπορείς να την ξανά κανείς σε επόμενο κύκλο να δεις.

Εγώ πήγα κατευθείαν μόλις ξύπνησα και έκανα την εξέταση. Θα την επαναλάβω το Σάββατο αν είναι, απλά περιμένω οδηγίες από τον γιατρό αύριο.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε???Πως πάνε οι εγκυούλες?? Εγώ κορίτσια πάνω που ξεκίνησα προσπάθειες, με έβαλε ο γιατρος να κάνω εξετάσεις σε θυροειδή όπου βγήκε 3,35 και στη προλακτίκη που βγήκε πολύ υψηλή 44,6 (είχα δει την προλακτίνη τον Μάιο και ήταν στο 10), έστειλα την εξέταση στο γιατρό αλλά έχω αγχωθεί πολύ.  :(

Υπάρχει περίπτωση να αυξάνεται η προλακτίνη λόγω άγχους?

Φταίει σιγουρα το αγχος αλλα ευτυχως ειναι κατι που ρυθμίζεται! Προσπαθησε να κανεις οτι μπορεις για να εισαι ευτυχισμενη! Βρες χομπυ, πηγαινε ταξίδι, κανε κατι να σε ενθουσιασει και συγχρονως κανε τις προσπάθειες σου. Απλως να μην ειναι το μυαλο σου συνεχεια γυρω απο αυτο! 

Πολυ χαιρομαι που ξαναπροσπαθεις! Καλη επιτυχια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κατερίνα μου χαιρομαι πολύ που ξεκινάτε! Εννοειται ότι φταίει το άγχος! Εγώ πριν αρκετά χρόνια έφτασα να κάνω μαγνητική εγκεφάλου γιατί φοβόντουσαν για την υπόφυση επειδή είχα τρομακτικά υψηλές τιμές προλακτινης, πάνω από 100, και τελικά ήταν απλά άγχος! Μην ανησυχείς ο,τι και να είναι ρυθμίζεται παντως! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σύντομα με ευχάριστα νέα!

@Katerina 88 αχ αυτή η προλακτινη!!!εννοειται ότι το άγχος την ανεβάζει..είχα πάνω από 120 μετά τις πανελλήνιες φαντάσου! είχαν κάνει κ σε μένα μαγνητική για την υποφυση.  έκανα θεραπεία και επανήλθε στα φυσιολογικά.. εύχομαι κγω να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Φταίει σιγουρα το αγχος αλλα ευτυχως ειναι κατι που ρυθμίζεται! Προσπαθησε να κανεις οτι μπορεις για να εισαι ευτυχισμενη! Βρες χομπυ, πηγαινε ταξίδι, κανε κατι να σε ενθουσιασει και συγχρονως κανε τις προσπάθειες σου. Απλως να μην ειναι το μυαλο σου συνεχεια γυρω απο αυτο! 

Πολυ χαιρομαι που ξαναπροσπαθεις! Καλη επιτυχια!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!Προς το παρόν το ΣΚ θα πάω Ναύπλιο να αλλάξω λίγο τον αέρα μου!!!

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

@Katerina 88 αχ αυτή η προλακτινη!!!εννοειται ότι το άγχος την ανεβάζει..είχα πάνω από 120 μετά τις πανελλήνιες φαντάσου! είχαν κάνει κ σε μένα μαγνητική για την υποφυση.  έκανα θεραπεία και επανήλθε στα φυσιολογικά.. εύχομαι κγω να έχεις σύντομα ευχάριστα νέα!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Με το καλό!!!Δεν το ήξερα ότι επηρεάζει τόσο πολύ και η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ στρεσαρισμένη και λόγω της δουλειάς και προσπαθώ να το παρώ λίγο αλλιώς μπας και έρθει το θαυματάκι!!!

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

νομίζω Ναι ,αλλά δεν είμαι σίγουρη κιόλας,είναι κάποια ορμόνη που θέλει να έχεις ξυπνήσει 2 με 3 ώρες πριν,άλλα δεν θυμάμαι αν είναι αυτή τώρα,σκαλωσα.μπορείς να την ξανά κανείς σε επόμενο κύκλο να δεις.

Κατά τα άλλα μια χαρά εμείς,εδώ περάσαμε μια ιωσουλα τώρα θα δούμε..κ ευτυχώς τα συμπτώματα καλύτερα,άλλαξα κ μήνα έκλεισα κ τον 3ο μήνα μπήκα στον 4ο...

Μπράβο κορίτσι μου!!Πωπω πότε πέρασε κιόλας ο καιρός!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,πως είστε;;;Έχω χάσει τα νέα σας,εύχομαι μόνο όμορφα να έχουν συμβεί !Φιλάκια!

 

Πως εισαι @Luckystars; Εμεις καλα είμαστε. Πες μας τα νέα τα δικά  σου. Πως πάνε τα πραγματα; Ελπιζω να ειστε καλα οικογενειακως! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,πως είστε;;;Έχω χάσει τα νέα σας,εύχομαι μόνο όμορφα να έχουν συμβεί !Φιλάκια!

 

Γεια σου κοριτσάκι Μου?Πως παμε από Ψυχολογία?ανεβηκες? Πες ναι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πως εισαι @Luckystars; Εμεις καλα είμαστε. Πες μας τα νέα τα δικά  σου. Πως πάνε τα πραγματα; Ελπιζω να ειστε καλα οικογενειακως! 

Αγάπη επικράτησε το συναίσθημα......το βλέπουμε προς το παρόν και έχει ο Θεός!

Εσύ γλυκούλα κάνεις ετοιμασίες;;;;πες μου πλιζ,τρελαίνομαι με αυτά!

πρίν από 43 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σου κοριτσάκι Μου?Πως παμε από Ψυχολογία?ανεβηκες? Πες ναι 

Λουλουκι μου,προσπαθώ...βασικά είναι καιρός δεν θέλω να πολυσυζηταω για μελλοντικά σχέδια....ειδικά στο θέμα του παιδιού....Ακόμα και στην διαδικασία έχω ζητήσει στον γιατρό να ενημερώνει τον σύζυγο.....υπέρηχους,ωοληψία,γονιμοποιησεις, όλα....τι έχω πάθει μωρέ κορίτσια.....;

Ετοιμασίες και εσύ αγάπη;;;;απολαμβάνεις περιποίηση μανούλας εεεεεε;;;;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Luckystars είπε:

Αγάπη επικράτησε το συναίσθημα......το βλέπουμε προς το παρόν και έχει ο Θεός!

Εσύ γλυκούλα κάνεις ετοιμασίες;;;;πες μου πλιζ,τρελαίνομαι με αυτά!

Λουλουκι μου,προσπαθώ...βασικά είναι καιρός δεν θέλω να πολυσυζηταω για μελλοντικά σχέδια....ειδικά στο θέμα του παιδιού....Ακόμα και στην διαδικασία έχω ζητήσει στον γιατρό να ενημερώνει τον σύζυγο.....υπέρηχους,ωοληψία,γονιμοποιησεις, όλα....τι έχω πάθει μωρέ κορίτσια.....;

Ετοιμασίες και εσύ αγάπη;;;;απολαμβάνεις περιποίηση μανούλας εεεεεε;;;;)

Εντάξει έχεις κουραστεί και ζητάς με αυτό το τρόπο ηρεμία.λογικο το βλέπω.Ναι ετοιμασίες φουλ.του μπέμπη Έχω έχω τα πάντα από πράγματα έτοιμα.τωτα πλυσιματα να ξεκινήσουμε δλδ η μαμα.δεν εχω παράπονο από περιποίηση.ισα ίσα και με το παραπάνω.Χαζευει και με τις κλωτσιές του μπέμπη.χαζογιαγια  ήδη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...