Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Lousia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες. Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα για την εγκυμοσύνη μου.Εγινε παλύνδρομη κύηση και σταμάτησε η ανάπτυξη στις έξι εβδομάδες. Ίσως να βιάστηκα να ανακοινώσω αυτήν την εγκυμοσύνη μα ήταν τόσο μεγάλη η χαρά μου και φυσικά κράτησε πολύ λίγο. Αυριο θα πάω για απόξυση.Εύχομαι να είστε όλες καλά και να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά. Σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε..!!!

Καλησπέρα.δεβ θα σου πω να μη στεναχωριέσαι.πριν ένα χρόνο είχα παλινδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα και μετά εκαν α αποξεση. Κλάψε εκφράσου όπως νιώθεις.πρεπεο να ξεσπάσεις μη το κρατήσεις μέσα σου.Εγω Προσωπικά ήμουν χάλια ψυχολογικά αλλά να που ένα χρόνο μετά περιμένω να φέρω στο κόσμο το 1ο μου παιδάκι.ποτε δεν το ξεπερασα πάντα θα είναι το 1ο μου μωράκι αλλά κάποια στιγμή είπα στον εαυτό μου ότι πρέπει να κοιτάξω μπροστά και ίσως είναι καλύτερα έτσι.συνηθως παλινδρομουν μωράκια που έχουν πρόβλημα άρα να λες καλύτερα τώρα παρά να έφτανες να κάνεις Αυχενική διαφάνεια και να έκανες διακοπή κύησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Καλησπέρα.δεβ θα σου πω να μη στεναχωριέσαι.πριν ένα χρόνο είχα παλινδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα και μετά εκαν α αποξεση. Κλάψε εκφράσου όπως νιώθεις.πρεπεο να ξεσπάσεις μη το κρατήσεις μέσα σου.Εγω Προσωπικά ήμουν χάλια ψυχολογικά αλλά να που ένα χρόνο μετά περιμένω να φέρω στο κόσμο το 1ο μου παιδάκι.ποτε δεν το ξεπερασα πάντα θα είναι το 1ο μου μωράκι αλλά κάποια στιγμή είπα στον εαυτό μου ότι πρέπει να κοιτάξω μπροστά και ίσως είναι καλύτερα έτσι.συνηθως παλινδρομουν μωράκια που έχουν πρόβλημα άρα να λες καλύτερα τώρα παρά να έφτανες να κάνεις Αυχενική διαφάνεια και να έκανες διακοπή κύησης.

Έχεις δίκιο κι αφού το έχεις περάσει γνωρίζεις σ` ευχαριστώ για το κουράγιο. Να έχεις μια γρήγορη γέννα και να πάρεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή παιδάκι.Πολλά φιλιά. Και πάλι ευχαριστώ..!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lousia είπε:

Έχεις δίκιο κι αφού το έχεις περάσει γνωρίζεις σ` ευχαριστώ για το κουράγιο. Να έχεις μια γρήγορη γέννα και να πάρεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή παιδάκι.Πολλά φιλιά. Και πάλι ευχαριστώ..!!!

Σε Ευχαριστώ!!!!!!Ότι θες εδώ να μας λες.εμενα με βοήθησαν πολύ τα κορίτσια σε εκείνη τη φάση της ζωή μου .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Lousiaσε αυτη τη συζητηση εδω που μιλάμε αν την διαβασεις απο την αρχη θα δεις οτι το 90% των κοριτσιων ημαστε καποτε στη θεση σου και τωρα εγκυμονουμε! (Ενω η ανεμωνη γεννησε ηδη!) Καποιες μαλιστα ειχαν την ατυχια αυτη δυο και τρεις φορές. Εγω ειχα παλινδρομη οταν μπήκα στο τριτο μηνα. Εκανα αποξεση και μετα απο ενα μηνα εμεινα χωρις να προσπαθουμε, σαν απο θαυμα! Και ευτυχώς ολα πανε καλα τωρα. Η εγκυμοσυνη σου ήταν συντομη αλλα σου εδειξε πως μπορεις να μεινεις εγκυος και μονη σου! Εδω θα ειμαστε να μας ανακοινωσεις τα ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Luckystars @P.L.L. @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος @palmoira κοριτσια μου τι κανετε ;;; χρονια πολλα αν εχετε καποιον που σας γιορταζει οι καουρες μου πλεον εχουν φτασει σε εσχατο σημειο δεν τολμαω να βαλω μπουκια στο στομα μου να πω οτι τρωω και πολυ οχι τρωω πρωινο καουρες τρωω μεσημεριανο καουρες ελαφρυ βραδινο καουρες αχ σας παρακαλω υποσχεθειτε οτι δεν θα γελασετε πολυ καποιες θα με καταλαβετε χθες κοριτσια μου ας πουμε οτι εκανα ρα τσισακια μου επανω χθες το βραδυ πηγα για κατουριμα 6 φορες αν ειναι δυνατον την τελευταια φορα ενιωσα να μου φευγουν και παει και η πυτζαμα παει και το εσωρουχο χαχαχααχαχαχαχα:oops::oops::oops:

  • Χαχα 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Lousia είπε:

Έχεις δίκιο κι αφού το έχεις περάσει γνωρίζεις σ` ευχαριστώ για το κουράγιο. Να έχεις μια γρήγορη γέννα και να πάρεις στην αγκαλιά σου ένα υγιή παιδάκι.Πολλά φιλιά. Και πάλι ευχαριστώ..!!!

Ειλικρινα λυπαμαι πολύ για την εξέλιξη. Παρε το χρόνο σου μέχρι να νιώσεις εσυ καλά. Το έχουμε περάσει πολλά κοριτσια όμως στις περισσότερες περιπτώσεις ήρθε πολύ γρήγορα μια επόμενη εγκυμοσυνη. Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς,είναι δυστυχώς κάτι που συμβαίνει συχνά ιδιαίτερα στα πρώτα στάδια της εγκυμοσυνης. Να προσέχεις τον εαυτό σου και εύχομαι ότι καλύτερο για εσένα. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

@Lousiaσε αυτη τη συζητηση εδω που μιλάμε αν την διαβασεις απο την αρχη θα δεις οτι το 90% των κοριτσιων ημαστε καποτε στη θεση σου και τωρα εγκυμονουμε! (Ενω η ανεμωνη γεννησε ηδη!) Καποιες μαλιστα ειχαν την ατυχια αυτη δυο και τρεις φορές. Εγω ειχα παλινδρομη οταν μπήκα στο τριτο μηνα. Εκανα αποξεση και μετα απο ενα μηνα εμεινα χωρις να προσπαθουμε, σαν απο θαυμα! Και ευτυχώς ολα πανε καλα τωρα. Η εγκυμοσυνη σου ήταν συντομη αλλα σου εδειξε πως μπορεις να μεινεις εγκυος και μονη σου! Εδω θα ειμαστε να μας ανακοινωσεις τα ευχάριστα!

Με το καλό γλυκιά μου να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλιά να είναι υγιή και να σε γεμίζει πάντα χαρές. Σ` ευχαριστώ..!!!

πρίν από 26 λεπτά , palmoira είπε:

Ειλικρινα λυπαμαι πολύ για την εξέλιξη. Παρε το χρόνο σου μέχρι να νιώσεις εσυ καλά. Το έχουμε περάσει πολλά κοριτσια όμως στις περισσότερες περιπτώσεις ήρθε πολύ γρήγορα μια επόμενη εγκυμοσυνη. Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς,είναι δυστυχώς κάτι που συμβαίνει συχνά ιδιαίτερα στα πρώτα στάδια της εγκυμοσυνης. Να προσέχεις τον εαυτό σου και εύχομαι ότι καλύτερο για εσένα. 

Σ` ευχαριστώ πολύ να `σαι καλά κι ότι επιθυμείς να το έχεις στη ζωή σου...!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

@Luckystars @P.L.L. @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος @palmoira κοριτσια μου τι κανετε ;;; χρονια πολλα αν εχετε καποιον που σας γιορταζει οι καουρες μου πλεον εχουν φτασει σε εσχατο σημειο δεν τολμαω να βαλω μπουκια στο στομα μου να πω οτι τρωω και πολυ οχι τρωω πρωινο καουρες τρωω μεσημεριανο καουρες ελαφρυ βραδινο καουρες αχ σας παρακαλω υποσχεθειτε οτι δεν θα γελασετε πολυ καποιες θα με καταλαβετε χθες κοριτσια μου ας πουμε οτι εκανα ρα τσισακια μου επανω χθες το βραδυ πηγα για κατουριμα 6 φορες αν ειναι δυνατον την τελευταια φορα ενιωσα να μου φευγουν και παει και η πυτζαμα παει και το εσωρουχο χαχαχααχαχαχαχα:oops::oops::oops:

Βρε μην έχεις καμια Ουρολοίμωξη?καουρες?πάρε κανα χάπι και σοδες.βρε λες να μας πεις ευχάριστα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Βρε μην έχεις καμια Ουρολοίμωξη?καουρες?πάρε κανα χάπι και σοδες.βρε λες να μας πεις ευχάριστα? 

Ουρολοιμωξη όχι αγάπη αποκλείεται δεν τσουζω και επίσης πινω νερό σκέφτομαι να πάρω malox τώρα δεν μπορω φοβάμαι να φάω χαχχαχα δεν ξέρω μακάρι ολα αυτά να είναι γιατί είναι ηδη κάτι μεσα στην κοιλιτσα μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , giotitsa είπε:

Ουρολοιμωξη όχι αγάπη αποκλείεται δεν τσουζω και επίσης πινω νερό σκέφτομαι να πάρω malox τώρα δεν μπορω φοβάμαι να φάω χαχχαχα δεν ξέρω μακάρι ολα αυτά να είναι γιατί είναι ηδη κάτι μεσα στην κοιλιτσα μου

Mακαρι γιώτα μου!!!!!!!Στο εύχομαι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Μαγειρική σόδα.φτιαξε μια κούπα χαμομήλι.φυλαξε το στο ψυγείο.οποτε κάνεις πριν θα χλιαραινεις τη ποσότητα που θες ισα ισα να μην είναι παγωμένο.υπολογιζε ένα ποτηράκι με 2 δάχτυλα περίπου Όσο χρειάζεσαι να κάνεις 2 γαργάρες και 1 κουταλάκι σόδα.ανακατευεις και είναι έτοιμο.και εννοείται με τη σόδα δεν το πίνουμε.ειναι το καλύτερο αντισηπτικό. Εδώ φίλη με χειρουργείο σκλήρυνση κατά πλάκας αυτό της έδιναν στο νοσοκομείο για τις πληγές που έκανε στο στόμα.

Αχ σε νιώθω!!!

Η μαγειρική σόδα είναι καταπληκτικό “φάρμακο” για πολλες περιπτωσεις.Για φούσκωμα και στομάχι με στημενο λεμόνι για ουρολοίμωξη για οτι θελεις και χρησιμοποιείται ακομη κ στην πιο σοβαρή ασθένεια. Εγω το πίνω συχνά και ιδιαίτερα τώρα που δεν την παλεύω με την δυσπεψία.  Σε φιλώ αγαπούλα θα τα πούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε?Να ρωτήσω κάτι αν το γνωρίζετε!Αληθεύει ότι αν κάνεις τεστ ωορηξίας κοντά στις ημέρες που περιμένεις περίοδο και δείξει θετικό, ενδεχομένως να σημαίνει εγκυμοσύνη? Αύριο περιμένω περίοδο και έκανα ένα τεστ ωορηξίας χθες και δεν έδειξε τίποτα και έκανα μόλις τώρα άλλο ένα και έδειξε αχνή θετική γραμμή..


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε??? 

Δεν προλαβαίνω να διαβασω τιποτα!! Μπηκα απλα να σας πω πως η μπεμπουλα μου ειναι ερωτας!!! Ανεβασαμε λίγο ικτερο αλλα με πολυ προσπάθεια, αυπνια και υπομονή τα παμε καλα! Θηλαζουμε, αλλά δίνω και συμπληρωμα, δικο μου (με θηλαστρο και ξενο), ευελπιστωντας σύντομα να επανέλθουμε σε αποκλειστικο μητρικό θηλασμο.. 

Εύχομαι να το ζησετε ολες κορίτσια μου μεσα απο την καρδιά μου!! Οποτε μπορω θα μπαινω!!! Σας φιλω γλυκα! :x

  • Μου αρέσει 10

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??? 

Δεν προλαβαίνω να διαβασω τιποτα!! Μπηκα απλα να σας πω πως η μπεμπουλα μου ειναι ερωτας!!! Ανεβασαμε λίγο ικτερο αλλα με πολυ προσπάθεια, αυπνια και υπομονή τα παμε καλα! Θηλαζουμε, αλλά δίνω και συμπληρωμα, δικο μου (με θηλαστρο και ξενο), ευελπιστωντας σύντομα να επανέλθουμε σε αποκλειστικο μητρικό θηλασμο.. 

Εύχομαι να το ζησετε ολες κορίτσια μου μεσα απο την καρδιά μου!! Οποτε μπορω θα μπαινω!!! Σας φιλω γλυκα! :x

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!!Να είναι γερή και τυχερή!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε?Να ρωτήσω κάτι αν το γνωρίζετε!Αληθεύει ότι αν κάνεις τεστ ωορηξίας κοντά στις ημέρες που περιμένεις περίοδο και δείξει θετικό, ενδεχομένως να σημαίνει εγκυμοσύνη? Αύριο περιμένω περίοδο και έκανα ένα τεστ ωορηξίας χθες και δεν έδειξε τίποτα και έκανα μόλις τώρα άλλο ένα και έδειξε αχνή θετική γραμμή..

Μόλις διάβαζα για τα τεστ ωορηξιας και όντως μπορούν να ανιχνεύσουν την χοριακη!! Δεν κανεις ενα τεστ εγκυμοσύνης για σιγουριά;; Καλή επιτυχία εύχομαι!! Να ακούσουμε τα ευχάριστα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...