Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Χαιρομαι! Δε νιωθω καθολου αγχος ουτε φοβο. Δεν σκεφτομαι καθολου τον τοκετο σαν κατι τρομακτικο αλλα με ενθουσιασμο, κατι σα να κανω ενα ταξιδι περιπέτεια κι ανυπομονω να ερθει η μερα! Ελπίζω αυτη η αισιοδοξια να μου βγει σε καλο!!! 

Εσυ πως εισαι; Οι υπολοιπες του Νοεμβριου πως νιωθετε;

Και εγω χαιρομαι πολυ!!! Αγχωνομαι και λιγακι βεβαια αλλα στα φυσιολογικα πλαισια!!! Μα εσυ γιατι δεν εχεις ερθει στις μανουλες Νοεμβριου?Αντε ελαααααα!!!!

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκι μου σίγουρα αν έχει καλεί θέση το μωρό πιστεύω στις 12 του μήνα που έχω πάλι ραντεβού θα είμαι 16+5 τότε οπότε θα δούμε αν όντως είναι κορίτσι που μου είχαν πει ή όχι.

πρώτον μην αγχώνεσαι,τώρα μπήκες στον μήνα σου...βοηθάει το περπάτημα γενικά αν μπορείς κ στο επιτρέπει κ ο γιατρός όπως κ το σεξ χωρίς προφύλαξη...αυτό επειδή είναι ψηλά το μωρό.πάντως κ εμένα ο πρώτος που ήταν ψηλά γέννησα φυσιολογικά 39+3 κ ήρθε από μόνος του.γενικά σκάλες ανεβοκατέβαινα στο μητέρα που ήμουν τότε για να κατέβει,είχα διαστολή 2 εκ αλλά τελικά μόλις μου εστίασε τα νερά μετά από 5 ώρες περπάτημα γιατί δεν γινόταν κάτι,μπήκε το νερό στο αυλάκι κ γέννησα μέσα σε 3.5 ώρες.οπότε είναι ανάλογα.τώρα για τους παλμούς να σ πω δεν ξέρω αν κ 2 φορές έχω γεννήσει...στην 1η δεν έκανα καθόλου καρδιοτοκογραφο,στην.2η ήταν μια χαρά 37+6 που είχα κάνει ήταν μια χαρά...ενεργητικός πολύ.

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!!! Προς το παρον δεν μ εχει δωσει ελευθερο για περματημα φουλ...Ειπε θα μ πει σιγουρα απο βδομαδα που θα με δει!!! Για να δουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αρχικα ειχα ξεκινησει να γραφω εδω και μονο αυτο τσεκαρα. Θα ερθω @Κελυ 32να σας κανω καποια επίσκεψη να βεγκερισουμε αν με θελετε! 

Ε φυσικα να ερθεις!!! Αχ μου εκανε και ενεσεις κορτιζονης παλι και με εχει πιασει μια καψα που λεμε και στην Κρητη!!! Νιωθω λες κ ειμαι σε καυσωνα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. θα μπω με προκληση περιπου στις 38 εβδομαδες επειδη εχω διαβητη! Κατα τα αλλα ολα καλα! Σημερα εκανα και τα τελευταια ψωνια θελω να πιστευω και νομιζω πως ειμαι ετοιμη! Χαιρομαι που δε φοβασαι τον τοκετο, γιατι εγω τρεμω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. θα μπω με προκληση περιπου στις 38 εβδομαδες επειδη εχω διαβητη! Κατα τα αλλα ολα καλα! Σημερα εκανα και τα τελευταια ψωνια θελω να πιστευω και νομιζω πως ειμαι ετοιμη! Χαιρομαι που δε φοβασαι τον τοκετο, γιατι εγω τρεμω!

Να μην τρεμεις!!! Ολες θα τα καταφερουμε και σε λιγο καιρο θα μιλαμε για τα μπεμπακια μας!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ε φυσικα να ερθεις!!! Αχ μου εκανε και ενεσεις κορτιζονης παλι και με εχει πιασει μια καψα που λεμε και στην Κρητη!!! Νιωθω λες κ ειμαι σε καυσωνα!!!! 

Κι εγω εχω καψες. Ειδικα τη νυχτα με πιανουν. Μηπως δεν ειναι απο την κορτιζονη;

 

πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. θα μπω με προκληση περιπου στις 38 εβδομαδες επειδη εχω διαβητη! Κατα τα αλλα ολα καλα! Σημερα εκανα και τα τελευταια ψωνια θελω να πιστευω και νομιζω πως ειμαι ετοιμη! Χαιρομαι που δε φοβασαι τον τοκετο, γιατι εγω τρεμω!

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα συον τοκετό σου και οτι εισαι ετοιμη και στα ψωνια σου. Αλλα ετσι κι αλλιως και να σου εχει ξεφυηει κατι διορθωνεται! Ποια ημερομηνια κλεινεις τις 28 εβδομάδες; Μετα θα μπορείςνα φας γλυκο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εγω εχω καψες. Ειδικα τη νυχτα με πιανουν. Μηπως δεν ειναι απο την κορτιζονη;

 

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα συον τοκετό σου και οτι εισαι ετοιμη και στα ψωνια σου. Αλλα ετσι κι αλλιως και να σου εχει ξεφυηει κατι διορθωνεται! Ποια ημερομηνια κλεινεις τις 28 εβδομάδες; Μετα θα μπορείςνα φας γλυκο;;

Μπα απο την κορτιζονη ειναι...Εμενα μεχρι τωρα δεν με επιαναν...Αλλα μεχρι το πρωι θα ειμαι καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Μπα απο την κορτιζονη ειναι...Εμενα μεχρι τωρα δεν με επιαναν...Αλλα μεχρι το πρωι θα ειμαι καλυτερα!!!

Κορτιζόνη για τα πνευμόνια σου έκανε? Σε ποια βδομάδα εισα ι Τώρα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Κι εγω εχω καψες. Ειδικα τη νυχτα με πιανουν. Μηπως δεν ειναι απο την κορτιζονη;

 

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα συον τοκετό σου και οτι εισαι ετοιμη και στα ψωνια σου. Αλλα ετσι κι αλλιως και να σου εχει ξεφυηει κατι διορθωνεται! Ποια ημερομηνια κλεινεις τις 28 εβδομάδες; Μετα θα μπορείςνα φας γλυκο;;

25 Νοεμβριου κλεινω την 38η εβδομαδα! Ακομα βεβαια δε ξερω ποια μερα θα μπω! Εκεινη τη βδομαδα θα με βλεπει καθε μερα μου ειπε και θα δουμε μπας και μπορεσουμε να το παμε λιγο παραπισω! Μετα P.L.L. μου θα γινει χαμος! Θα γινει της πιτσας και του προφιτερολ :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Κορτιζόνη για τα πνευμόνια σου έκανε? Σε ποια βδομάδα εισα ι Τώρα?

Τωρα ειμαι 36 και 3....Αλλα επειδη θελει να ειναι σιγουρος σε περιπτωση που γεννησω πριν την 38η μου εκανε...

1 hour ago, loyloy είπε:

Κορτιζόνη για τα πνευμόνια σου έκανε? Σε ποια βδομάδα εισα ι Τώρα?

Ναι ναι για τα πνευμονια ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Που ειστε βρε κοριτσια! Καλησπερα σε ολες! 

Εμεις ακουσαμε τη μικρη σημερα στο Αλεξάνδρα.  Δεν την ειδαμε ομως. Μας ψαχουλεψε ο γιατρος, μας βρηκε καλα και ειπε να παμε ξανα σε καμια εβδομαδα. Αυριο κλεινω τις 37 εβδομάδες και ξαφνικα μου φανηκε οτι ο χρονος περασε γρηγορα! 

@Katerina 88και @giotitsaπως παει; Καμια ένδειξη για περίοδο; Ελπιζω πως όχι! 

@*ζουζουνα*!!! ποτε θα μαθουμε το φυλο του παιδιου; 

@Flo floπηγες στον γιατρό; @rafaelatarzanετοιμαζεσαι για την εμβρυομεταφορα; 

Οι υπολοιπες; @Luckystars @palmoira @Beboula25 @BettyStκαι ολες οσες εχετε χαθει πως ειστε;;

αγαπη μ εσυ.φιλακιαααααα στην μπουμπού σ.πο οι πο μεγαλώσετε. ήρθε η ώρα σας.παναγια μ όλα θα πάνε καλά πιστεψε το.εγω ναι περιμενω αγαπη μ.κ οσο περιμενω βολταρω πινω βγαινω ψωνίζω απ όλα κανω .Γιατί μετα γιοκ απ αυτά. αχχαχαχα θα μαι φακλανα κ δεν θα μπορω

χαχαχα να προσέχεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Τωρα ειμαι 36 και 3....Αλλα επειδη θελει να ειναι σιγουρος σε περιπτωση που γεννησω πριν την 38η μου εκανε...

Ναι ναι για τα πνευμονια ειναι!!!

Εμένα μου πε Όχι εκτός αν νιώθω εγώ ανασφάλεια και θελω να κάνω.θα με ξαναδεί Όταν θα μαι 36+2 Και μεχρι τοτε σίγουρα δεν θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Εμένα μου πε Όχι εκτός αν νιώθω εγώ ανασφάλεια και θελω να κάνω.θα με ξαναδεί Όταν θα μαι 36+2 Και μεχρι τοτε σίγουρα δεν θα κάνω.

Παντως δεν κανουν κακο..Της κανουν προληπτικα συνηθως οι γιατροι για να εξναι σιγουροι...Δεν επηρεαζουν καπου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. άντε κοπελάρα με το καλό πλησιάζεις βρε .Ωραία περάσαμε κ στα κυθη ρα εσύ που ήσουν Νεάπολη? Χαχαχαχα πως μου ήρθε τώρα το καλοκαιράκι αχ ..

Τα νέα μου θα στα στείλω την Τρίτη. 

  • Μου αρέσει 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι ωραία που πλησιάζετε σιγά σιγά να γεννήσετε τόσα κοριτσια! Ήρθαμε στο τοπικ με ελπίδα και σιγά σιγά μια μια θα φεύγει με το μωρό της! 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...