Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

@P.L.L. @loyloy @Comet σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

Τι να κανω αγχώνομαι!

Αν μπορουσα να ξερω τι γινεται εκει μεσα!!

Όλες ίδιες είμαστε... αν αυτό σε παρηγορεί! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Κοριτσια μου τι κανετε?? Εγω πρωτα ο θεος σημερα θα βγω απο την κλινικη..Η μπεμπα ειναι μια χαρα αλλα εγω γενικα εχω μαλλον μπερδευτει για πολλα θεματα ισως λογω ορμονων αλλα και λογω κουρασης και πολλων πληροφοριων που λαμβαμω απο τους γυρω μου...Προσπαθω να την θηλασω αλλα επειδη ειναι μικρουλα και δεν εχει δυναμη και εγω ακομα δεν εχω πολυ γαλα δεν μπορουμε να το βρουμε με αποτελεσμα εγω να αγχωνομαι ...Ομως ποστευω ολα θα στρωσουν μολις παμε σπιτι... Ειχα πολυ γρηγορη αναρρωση απο την καισαρικη...Σηκωθηκα αμεσως την επομενη ημερα και εβγαλα ορους και καθετηρες τοτε κατευθειαν...Η εμπειρια της επισκληριδειου ηταν για μενα λιγο περιεργη αλλα τελικα τα καταφερα μια χαρα! Απλα αγχωθηκα εκεινη τη στιγμη που βγηκε η μπεμπουλα γιατι ειχς καταπιει υγρακια μς αποτελεσμα να της κανουν αναρροφησεις αμεσως και εγω ειχα τρομαξει λιγακι..Την μερα υου χειρουργειου δεν την πηρα καθολου γιατι εμεινε θερμοκοιτιδα και βγηκε την επομενη...

Εσεις ολα καλα?? Δεν σας ξεχναω απλα εδω γινεται πανικος. @P.L.L.  ποτε υπολογιζετε??? Οι υπολοιπςς τι κανετε???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?? Εγω πρωτα ο θεος σημερα θα βγω απο την κλινικη..Η μπεμπα ειναι μια χαρα αλλα εγω γενικα εχω μαλλον μπερδευτει για πολλα θεματα ισως λογω ορμονων αλλα και λογω κουρασης και πολλων πληροφοριων που λαμβαμω απο τους γυρω μου...Προσπαθω να την θηλασω αλλα επειδη ειναι μικρουλα και δεν εχει δυναμη και εγω ακομα δεν εχω πολυ γαλα δεν μπορουμε να το βρουμε με αποτελεσμα εγω να αγχωνομαι ...Ομως ποστευω ολα θα στρωσουν μολις παμε σπιτι... Ειχα πολυ γρηγορη αναρρωση απο την καισαρικη...Σηκωθηκα αμεσως την επομενη ημερα και εβγαλα ορους και καθετηρες τοτε κατευθειαν...Η εμπειρια της επισκληριδειου ηταν για μενα λιγο περιεργη αλλα τελικα τα καταφερα μια χαρα! Απλα αγχωθηκα εκεινη τη στιγμη που βγηκε η μπεμπουλα γιατι ειχς καταπιει υγρακια μς αποτελεσμα να της κανουν αναρροφησεις αμεσως και εγω ειχα τρομαξει λιγακι..Την μερα υου χειρουργειου δεν την πηρα καθολου γιατι εμεινε θερμοκοιτιδα και βγηκε την επομενη...

Εσεις ολα καλα?? Δεν σας ξεχναω απλα εδω γινεται πανικος. @P.L.L.  ποτε υπολογιζετε??? Οι υπολοιπςς τι κανετε???

Κέλλυ μου με πολύ απλά λογια είναι η πρώτη σου γεννα η πρώτη σου φορά και οι πρωτες στιγμές με το μωράκι σου. Καταλαβαίνω τι λες. θέλοντας όλοι να σε βοηθήσουν νιώθεις να βομβαρδίζεσαι είναι κ η κούραση είναι κ η κλινική όσο να ‘ναι δεν είσαι σπιτάκι σου και καπως θα συγχυστηκες. Όλα φυσιολογικά όλα καλα, είτε με λίγη βοηθεια είτε μόνη θα το βρεις με την μικρούλα. Η φύση είναι έτσι κοριτσια μου όλα αυτά είναι ένστικτα που θα βγουν και όλα θα κυλήσουν υπέροχα. Χαίρομαι παρα πολύ που είστε καλα και με το καλο σε λίγο να είστε σπιτάκι σας που θα γεμίσει με μωρουδιακά παντού!!  

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Comet είπε:

Δυστυχως δεν μπορεις να ξερεις μεχρι να γεννησεις.οταν ομως αρχισει να κλωτσαει θα εισαι πιο ηρεμη οτι ειναι καλα.Ολες αγχωνονται.Ξερεις τι φυλο ειναι;

Μου εχουν πει κοριτσακι!!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?? Εγω πρωτα ο θεος σημερα θα βγω απο την κλινικη..Η μπεμπα ειναι μια χαρα αλλα εγω γενικα εχω μαλλον μπερδευτει για πολλα θεματα ισως λογω ορμονων αλλα και λογω κουρασης και πολλων πληροφοριων που λαμβαμω απο τους γυρω μου...Προσπαθω να την θηλασω αλλα επειδη ειναι μικρουλα και δεν εχει δυναμη και εγω ακομα δεν εχω πολυ γαλα δεν μπορουμε να το βρουμε με αποτελεσμα εγω να αγχωνομαι ...Ομως ποστευω ολα θα στρωσουν μολις παμε σπιτι... Ειχα πολυ γρηγορη αναρρωση απο την καισαρικη...Σηκωθηκα αμεσως την επομενη ημερα και εβγαλα ορους και καθετηρες τοτε κατευθειαν...Η εμπειρια της επισκληριδειου ηταν για μενα λιγο περιεργη αλλα τελικα τα καταφερα μια χαρα! Απλα αγχωθηκα εκεινη τη στιγμη που βγηκε η μπεμπουλα γιατι ειχς καταπιει υγρακια μς αποτελεσμα να της κανουν αναρροφησεις αμεσως και εγω ειχα τρομαξει λιγακι..Την μερα υου χειρουργειου δεν την πηρα καθολου γιατι εμεινε θερμοκοιτιδα και βγηκε την επομενη...

Εσεις ολα καλα?? Δεν σας ξεχναω απλα εδω γινεται πανικος. @P.L.L.  ποτε υπολογιζετε??? Οι υπολοιπςς τι κανετε???

Μην ανχωνεσε κοπέλα μου με το θηλασμό και εμένα έτσι μικρούλα ήταν 100 γραμμάρια παραπάνω θα δεις μόνη σου πως σε βολεύει πάρε τις οδηγίες από της μαιες μόνο και πιο πολύ αν έχει εκεί σύμβουλο θηλασμόυ είναι πιο καλές. Και όλα θα πάνε καλά πόση ώρα κάνεις να θηλάσεις από το ένα στήθος; είδες τι κάνει το ανχος γιατί ανχωθηκες τελικά είδες που δεν ήταν τίποτα η επισκληριδιος. Με το καλό να γυρίσετε σπίτι και όλα θα στρώσουν μην ακούς πόλους γιατί θα σε τρελάνουν. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?? Εγω πρωτα ο θεος σημερα θα βγω απο την κλινικη..Η μπεμπα ειναι μια χαρα αλλα εγω γενικα εχω μαλλον μπερδευτει για πολλα θεματα ισως λογω ορμονων αλλα και λογω κουρασης και πολλων πληροφοριων που λαμβαμω απο τους γυρω μου...Προσπαθω να την θηλασω αλλα επειδη ειναι μικρουλα και δεν εχει δυναμη και εγω ακομα δεν εχω πολυ γαλα δεν μπορουμε να το βρουμε με αποτελεσμα εγω να αγχωνομαι ...Ομως ποστευω ολα θα στρωσουν μολις παμε σπιτι... Ειχα πολυ γρηγορη αναρρωση απο την καισαρικη...Σηκωθηκα αμεσως την επομενη ημερα και εβγαλα ορους και καθετηρες τοτε κατευθειαν...Η εμπειρια της επισκληριδειου ηταν για μενα λιγο περιεργη αλλα τελικα τα καταφερα μια χαρα! Απλα αγχωθηκα εκεινη τη στιγμη που βγηκε η μπεμπουλα γιατι ειχς καταπιει υγρακια μς αποτελεσμα να της κανουν αναρροφησεις αμεσως και εγω ειχα τρομαξει λιγακι..Την μερα υου χειρουργειου δεν την πηρα καθολου γιατι εμεινε θερμοκοιτιδα και βγηκε την επομενη...

Εσεις ολα καλα?? Δεν σας ξεχναω απλα εδω γινεται πανικος. @P.L.L.  ποτε υπολογιζετε??? Οι υπολοιπςς τι κανετε???

Μην αγχώνεσαι.τωρα να πάτε Σπιτακι σας σιγά σιγά θα το βρείτε.μη δίνεις πολύ σημασία σε ότι ακούς και μπερδεύεσαι.ολα καλα θα πάνε!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 μου είναι οι ορμόνες, μην ανησυχείς καθόλου! Αυτή την σύγχυση ειχαν όλες μου οι νύφες. Έκλαιγε το μωρό έκλαιγαν κι αυτές. Εγώ το έχω σίγουρο για τον εαυτό μου πάντως!!! Μην απογοητεύεσαι αν δεν έχεις πολύ γάλα ακόμη. Πάλεψε το με βοήθεια από ειδικό. Θα κατέβει, αυτό είναι σίγουρο. Και τώρα που θα πας σπίτι πάρε κανα δυο φορές μαία να σε οργανώσει εκεί και να σε βοηθήσει αν το χρειάζεσαι. Αυτά είναι money well spent! Ότι χρειάζεσαι για να έχεις ηρεμία! 

Εγω ακοοομα περιμένω! Το Σάββατο είναι η ΠΗΤ και ελπίζω να έχω γεννήσει μέχρι τότε γιατί μετά θα αγχωθώ. Αλλά ακόμα δεν έχω δείγματα. Θα ήθελα να γίνουν όλα φυσιολογικά αλλά ότι προκύψει αρκεί να πάνε όλα καλά!

Το ξέρουμε ότι δε μας ξεχνάς αλλά και να μας ξεχάσεις πάλι θα σε καταλάβουμε!

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2018 at 1:59 ΜΜ, P.L.L. είπε:

@Κελυ 32 μου είναι οι ορμόνες, μην ανησυχείς καθόλου! Αυτή την σύγχυση ειχαν όλες μου οι νύφες. Έκλαιγε το μωρό έκλαιγαν κι αυτές. Εγώ το έχω σίγουρο για τον εαυτό μου πάντως!!! Μην απογοητεύεσαι αν δεν έχεις πολύ γάλα ακόμη. Πάλεψε το με βοήθεια από ειδικό. Θα κατέβει, αυτό είναι σίγουρο. Και τώρα που θα πας σπίτι πάρε κανα δυο φορές μαία να σε οργανώσει εκεί και να σε βοηθήσει αν το χρειάζεσαι. Αυτά είναι money well spent! Ότι χρειάζεσαι για να έχεις ηρεμία! 

Εγω ακοοομα περιμένω! Το Σάββατο είναι η ΠΗΤ και ελπίζω να έχω γεννήσει μέχρι τότε γιατί μετά θα αγχωθώ. Αλλά ακόμα δεν έχω δείγματα. Θα ήθελα να γίνουν όλα φυσιολογικά αλλά ότι προκύψει αρκεί να πάνε όλα καλά!

Το ξέρουμε ότι δε μας ξεχνάς αλλά και να μας ξεχάσεις πάλι θα σε καταλάβουμε!

Με το καλο κοριτσι μου!!! Να μας ενημερωσεις για οτιδηποτε νεοτερο..Εγω εξακολουθω και ζοριζομαι με το στηθος! Αλλα κανω οτι μπορω...Πλεον δεν ειναι στο χερι μου..θα δουμε...

On 18/11/2018 at 12:15 ΜΜ, Alex. Arap είπε:

Μην ανχωνεσε κοπέλα μου με το θηλασμό και εμένα έτσι μικρούλα ήταν 100 γραμμάρια παραπάνω θα δεις μόνη σου πως σε βολεύει πάρε τις οδηγίες από της μαιες μόνο και πιο πολύ αν έχει εκεί σύμβουλο θηλασμόυ είναι πιο καλές. Και όλα θα πάνε καλά πόση ώρα κάνεις να θηλάσεις από το ένα στήθος; είδες τι κάνει το ανχος γιατί ανχωθηκες τελικά είδες που δεν ήταν τίποτα η επισκληριδιος. Με το καλό να γυρίσετε σπίτι και όλα θα στρώσουν μην ακούς πόλους γιατί θα σε τρελάνουν. 

Βασικα επειδη μπηκε στην θερμοκοιτιδα για πανω απο 24 ωρες μολις γεννηθηκε και επιδη ηταν μικρη της εδωσαν ξενο γαλα με εντολη παιδιατρου και αργησα να τη βαλω στο στηθος..Πλεον εχει πετρωσει και υπαρχει κινδυνος για μαστιτιδα..Εχω στενοχβρηθει πολυ..Εχω απευθυνθει σε μαιες και συμβουλους αλλα δεν εχω αποτελεσμα..Στενοχωριεμαι παρα πολυ..ομως πρεοει να χαρω το μωρακι μου και οχι να κλαιω διαρκως για κατι που δεν φταιω..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!! Να μας ενημερωσεις για οτιδηποτε νεοτερο..Εγω εξακολουθω και ζοριζομαι με το στηθος! Αλλα κανω οτι μπορω...Πλεον δεν ειναι στο χερι μου..θα δουμε...

Βασικα επειδη μπηκε στην θερμοκοιτιδα για πανω απο 24 ωρες μολις γεννηθηκε και επιδη ηταν μικρη της εδωσαν ξενο γαλα με εντολη παιδιατρου και αργησα να τη βαλω στο στηθος..Πλεον εχει πετρωσει και υπαρχει κινδυνος για μαστιτιδα..Εχω στενοχβρηθει πολυ..Εχω απευθυνθει σε μαιες και συμβουλους αλλα δεν εχω αποτελεσμα..Στενοχωριεμαι παρα πολυ..ομως πρεοει να χαρω το μωρακι μου και οχι να κλαιω διαρκως για κατι που δεν φταιω..

Κέλυ μου πολύ σωστά τα λες. Να χαρείς το παιδάκι σου,εσυ κάνεις την προσπάθεια σου και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Μη στεναχωριέσαι. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!! Να μας ενημερωσεις για οτιδηποτε νεοτερο..Εγω εξακολουθω και ζοριζομαι με το στηθος! Αλλα κανω οτι μπορω...Πλεον δεν ειναι στο χερι μου..θα δουμε...

Βασικα επειδη μπηκε στην θερμοκοιτιδα για πανω απο 24 ωρες μολις γεννηθηκε και επιδη ηταν μικρη της εδωσαν ξενο γαλα με εντολη παιδιατρου και αργησα να τη βαλω στο στηθος..Πλεον εχει πετρωσει και υπαρχει κινδυνος για μαστιτιδα..Εχω στενοχβρηθει πολυ..Εχω απευθυνθει σε μαιες και συμβουλους αλλα δεν εχω αποτελεσμα..Στενοχωριεμαι παρα πολυ..ομως πρεοει να χαρω το μωρακι μου και οχι να κλαιω διαρκως για κατι που δεν φταιω..

Βρε κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι θα φτιάξουν τα πράγματα είναι λίγο δύσκολα θέλει λίγο υπομονή. Βάλε ζεστές κομπρεσες και μασάζ με λάδι από το πέτρωμα προς τη θηλη.οταν θηλάζεις άσε γυμνό το μικρό το ίδιο και εσύ να είστε δέρμα με δέρμα να σου κατεβει το γάλα. Σε ποιο μαιευτήριο είσαι και δεν έχεις ανταπόκριση από τις μαιες και τη σύμβουλο; μην στεναχωριέσαι γιατί το μωρό το καταλαβενει και θα έχει ενταση.

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Κελυ 32 μου γιατί δεν χρησιμοποιείς θηλαστρο για να μην έχεις τα πετρώματα; Έτσι θα κανεις και τράπεζα για το μωρό σου. Αν δεν μπορείς και πάλι μη σκας. Κι εγώ ποτε δεν θήλασα και είμαι σούπερ κι από υγεία κι από όλα. Ότι μπορούμε κάνουμε! Προσπαθησε μόνο να το ευχαριστιεσαι! 

Εγω αυριο μεσημέρι πάω στον γιατρό. Για να δούμε. Μήπως μου κάνει τη χάρη και μου πει πως γεννάω! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

@Κελυ 32 μου γιατί δεν χρησιμοποιείς θηλαστρο για να μην έχεις τα πετρώματα; Έτσι θα κανεις και τράπεζα για το μωρό σου. Αν δεν μπορείς και πάλι μη σκας. Κι εγώ ποτε δεν θήλασα και είμαι σούπερ κι από υγεία κι από όλα. Ότι μπορούμε κάνουμε! Προσπαθησε μόνο να το ευχαριστιεσαι! 

Εγω αυριο μεσημέρι πάω στον γιατρό. Για να δούμε. Μήπως μου κάνει τη χάρη και μου πει πως γεννάω! 

Χρησιμοποιησα θηλαστρο αλλα εβγαλα ουτε πεντε ml...Δυστυχως μ κοπηκε το γαλα...Βεβαια δεν ειναι ανεξηγητο καθοτι δεν πηρα μωρο στα χερια μου για πανω απο ενα 24ωρο κατα τη διαρκεια του οποιου του εδωσαν ξενο γαλα λογω του οτι ηταν στη θερμοκοιτιδα...Επισης η ψυχολογια μου ηταν επιβαρυμενη και ισως συνετελσαν και ορμονικοο παραγοντες...Αντε να μας ενημερωσεις αυριο!!!!!

5 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Βρε κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι θα φτιάξουν τα πράγματα είναι λίγο δύσκολα θέλει λίγο υπομονή. Βάλε ζεστές κομπρεσες και μασάζ με λάδι από το πέτρωμα προς τη θηλη.οταν θηλάζεις άσε γυμνό το μικρό το ίδιο και εσύ να είστε δέρμα με δέρμα να σου κατεβει το γάλα. Σε ποιο μαιευτήριο είσαι και δεν έχεις ανταπόκριση από τις μαιες και τη σύμβουλο; μην στεναχωριέσαι γιατί το μωρό το καταλαβενει και θα έχει ενταση.

 

Ολα αυτα τα εκανα και τα εκανα παρα πολλες φορες...Δυστυχως δεν ειχα γαλα...Δεν ξερω τι εφταιξε..Ξερω οτι προσπαθησα με ολες μ τις δυναμεις..Ειναι τελικα και θεμα ψυχολογιας..Εμενα αυτες τις μερες του μαιευτηριου ενω θα επρεπε να ειμαι στα ουρανια ημουν σε χαλια κατασταση λογω του οτι δεχομουν μεγαλη πιεση απο το περιβαλλον του αντρα μου στην αποφαση μου να θηλασω...Δεν θα σταθω πλεον σε αυτο..Δεν τα καταφερα..Θα σταθω ομως στα ποδια μου και θα χαρω τις στιγμες που θα ερθουν!!! 

8 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κέλυ μου πολύ σωστά τα λες. Να χαρείς το παιδάκι σου,εσυ κάνεις την προσπάθεια σου και ότι είναι να γίνει θα γίνει. Μη στεναχωριέσαι. 

Πηγα να τρελαθω Παλμοιρα μου..Εχανα το μυαλο μου...και ολα αυτα γιατι?? Για κατι που ναι μεν ηθελα πολυ ομως δεν μπορεσα..Προσπαθησα παρα πολυ..Ομως ξερεις τι σκεφτηκα μετα? Εδωσα μεγαλο αγωνα φερω στον κοσμο αυτο το παιδι..Δεν θα μ στερησει τις στιγμες να το απολαυσω η αποτυχια στον θηλασμο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Χρησιμοποιησα θηλαστρο αλλα εβγαλα ουτε πεντε ml...Δυστυχως μ κοπηκε το γαλα...Βεβαια δεν ειναι ανεξηγητο καθοτι δεν πηρα μωρο στα χερια μου για πανω απο ενα 24ωρο κατα τη διαρκεια του οποιου του εδωσαν ξενο γαλα λογω του οτι ηταν στη θερμοκοιτιδα...Επισης η ψυχολογια μου ηταν επιβαρυμενη και ισως συνετελσαν και ορμονικοο παραγοντες...Αντε να μας ενημερωσεις αυριο!!!!!

Ολα αυτα τα εκανα και τα εκανα παρα πολλες φορες...Δυστυχως δεν ειχα γαλα...Δεν ξερω τι εφταιξε..Ξερω οτι προσπαθησα με ολες μ τις δυναμεις..Ειναι τελικα και θεμα ψυχολογιας..Εμενα αυτες τις μερες του μαιευτηριου ενω θα επρεπε να ειμαι στα ουρανια ημουν σε χαλια κατασταση λογω του οτι δεχομουν μεγαλη πιεση απο το περιβαλλον του αντρα μου στην αποφαση μου να θηλασω...Δεν θα σταθω πλεον σε αυτο..Δεν τα καταφερα..Θα σταθω ομως στα ποδια μου και θα χαρω τις στιγμες που θα ερθουν!!! 

Πηγα να τρελαθω Παλμοιρα μου..Εχανα το μυαλο μου...και ολα αυτα γιατι?? Για κατι που ναι μεν ηθελα πολυ ομως δεν μπορεσα..Προσπαθησα παρα πολυ..Ομως ξερεις τι σκεφτηκα μετα? Εδωσα μεγαλο αγωνα φερω στον κοσμο αυτο το παιδι..Δεν θα μ στερησει τις στιγμες να το απολαυσω η αποτυχια στον θηλασμο..

Μην στεναχωριέσαι δεν πειράζει όλα τα μωρά μεγαλώνουν τι με ξενο τι με θηλασμό. Εσύ να είσαι καλά και το μωράκι σου!!απολαυσε της στιγμές μαζί του είναι μοναδικές αυτή η μουρουδιλα αυτό το βλεματακι εμένα με λιώνει!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 μου σιγά μη κάτσεις να σκάσεις!!!! Εγώ το έχω στο μυαλό μου σαν κάτι που θέλω να κάνω ααααν τα καταφέρω. Αλλιώς μπιμπερό. Έχω πολύ περισσότερα πράγματα να σκέφτομαι σχετικά με το παιδί που με αγχώνουν (πχ αν θα τα καταφέρω αν θα είμαι καλή μάνα κτλ) για να σκέφτομαι τοσο πολύ και τον θηλασμο!

Να σου ζήσει το παιδί σου και να είναι τυχερό κι ευλογημένο και σύντομα να μπορέσεις να το ευχαριστιέσαι όπως του πρέπει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Χρησιμοποιησα θηλαστρο αλλα εβγαλα ουτε πεντε ml...Δυστυχως μ κοπηκε το γαλα...Βεβαια δεν ειναι ανεξηγητο καθοτι δεν πηρα μωρο στα χερια μου για πανω απο ενα 24ωρο κατα τη διαρκεια του οποιου του εδωσαν ξενο γαλα λογω του οτι ηταν στη θερμοκοιτιδα...Επισης η ψυχολογια μου ηταν επιβαρυμενη και ισως συνετελσαν και ορμονικοο παραγοντες...Αντε να μας ενημερωσεις αυριο!!!!!

Ολα αυτα τα εκανα και τα εκανα παρα πολλες φορες...Δυστυχως δεν ειχα γαλα...Δεν ξερω τι εφταιξε..Ξερω οτι προσπαθησα με ολες μ τις δυναμεις..Ειναι τελικα και θεμα ψυχολογιας..Εμενα αυτες τις μερες του μαιευτηριου ενω θα επρεπε να ειμαι στα ουρανια ημουν σε χαλια κατασταση λογω του οτι δεχομουν μεγαλη πιεση απο το περιβαλλον του αντρα μου στην αποφαση μου να θηλασω...Δεν θα σταθω πλεον σε αυτο..Δεν τα καταφερα..Θα σταθω ομως στα ποδια μου και θα χαρω τις στιγμες που θα ερθουν!!! 

Πηγα να τρελαθω Παλμοιρα μου..Εχανα το μυαλο μου...και ολα αυτα γιατι?? Για κατι που ναι μεν ηθελα πολυ ομως δεν μπορεσα..Προσπαθησα παρα πολυ..Ομως ξερεις τι σκεφτηκα μετα? Εδωσα μεγαλο αγωνα φερω στον κοσμο αυτο το παιδι..Δεν θα μ στερησει τις στιγμες να το απολαυσω η αποτυχια στον θηλασμο..

Κέλυ μου να μην στεναχωριέσαι! Κρατά αγκαλιά το μωρό σου, δώστου φιλάκια,τραγούδησε του και απόλαυσε την εμπειρία της μητρότητας. Το φαγητό είναι ένα κομμάτι της ζωής του μωρου σου! Και πάλι να σου ζήσει κορίτσι μου, να είστε υγιείς με τον άντρα σου να χαρείτε το παιδί σας και να απολαύσετε κάθε λεπτό μαζί του! Πρέπει να είσαι καλά και δυνατή για να το χαρείς αυτό το θαύμα !

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...