Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Έτσι έμεινα κι εγώ. Δεν είχα ιδέα ποτε είχα κάνει ωορρηξία, δεν είχαμε προσπαθήσει και επιπλέον δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Γι αυτο ποτε μη λες ποτε!! Να εύχεσαι μόνο ότι είναι να είναι για καλό!

Μακάρι κοριτσάκι μου!!!Το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ πολύ @anemoni1989 και @fairy-mary! Από το στόμα σας και στου Θεού το αυτί! Έφτασα στο Αλεξάνδρα και περιμένω να με βάλουν σε δωμάτιο. Σήμερα θα μου βάλουν υπόθετο. Ελπίζω να αρκέσει αυτό και να γεννήσω φυσικά αύριο χωρίς όρο. Παίζει άραγε κάτι τέτοιο; Μακάρι!

Με το καλό! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Με το καλό! 

Ευχαριστώ! Το ίδιο εύχομαι και για εσένα!

Τελικα μπήκα στο δωμάτιο. Κούνια που με κούναγε πως θα αρκούσε το υπόθετο. Από ότι κατάλαβα είναι μέρος της διαδικασίας αλλά οι τεχνιτοί πόνοι ακολουθούν πολύ αργότερα. (Μα πόσο άσχετη είμαι πια!) Τα ξημερώματα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και γύρω στις 10 το δεύτερο αν χρειαστεί. Μετά από κάποιες ώρες θα μπει ο ορός. Άρα αύριο μας περιμένει μεγαααλη μέρα οικογενειακώς! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ! Το ίδιο εύχομαι και για εσένα!

Τελικα μπήκα στο δωμάτιο. Κούνια που με κούναγε πως θα αρκούσε το υπόθετο. Από ότι κατάλαβα είναι μέρος της διαδικασίας αλλά οι τεχνιτοί πόνοι ακολουθούν πολύ αργότερα. (Μα πόσο άσχετη είμαι πια!) Τα ξημερώματα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και γύρω στις 10 το δεύτερο αν χρειαστεί. Μετά από κάποιες ώρες θα μπει ο ορός. Άρα αύριο μας περιμένει μεγαααλη μέρα οικογενειακώς! 

Όπως τα λες είναι αν δεν σε πιάσουν από μόνοι τους οι πόνοι θα σου βάλουν έτσι έγινε και με εμένα μόνο που μου είχαν σπάσει τα νερά. Σε ποια πτέρυγα είσαι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ! Το ίδιο εύχομαι και για εσένα!

Τελικα μπήκα στο δωμάτιο. Κούνια που με κούναγε πως θα αρκούσε το υπόθετο. Από ότι κατάλαβα είναι μέρος της διαδικασίας αλλά οι τεχνιτοί πόνοι ακολουθούν πολύ αργότερα. (Μα πόσο άσχετη είμαι πια!) Τα ξημερώματα θα μου βάλουν το πρώτο υπόθετο και γύρω στις 10 το δεύτερο αν χρειαστεί. Μετά από κάποιες ώρες θα μπει ο ορός. Άρα αύριο μας περιμένει μεγαααλη μέρα οικογενειακώς! 

Mε το καλο κοριτσι μου σε λιγο θα κρατας το μπεμπακι σου αγγαλιτσα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Όπως τα λες είναι αν δεν σε πιάσουν από μόνοι τους οι πόνοι θα σου βάλουν έτσι έγινε και με εμένα μόνο που μου είχαν σπάσει τα νερά. Σε ποια πτέρυγα είσαι; 

Για πες μου βρε εσυ που ξέρεις. Παίρνει πολλές ώρες αυτή η διαδικασία; Η αλήθεια είναι πως εγώ δεν έχω ούτε συσπασεις ούτε έχει κατέβει το παιδί και φοβάμαι πως θα πάρει πολλή ώρα η υπόθεση. Αλλά ας είναι καλά..! Είμαι στη Βενιζέλου για την ώρα. Αύριο με το καλό αν γεννήσω θα με πάνε αλλού. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , P.L.L. είπε:

Για πες μου βρε εσυ που ξέρεις. Παίρνει πολλές ώρες αυτή η διαδικασία; Η αλήθεια είναι πως εγώ δεν έχω ούτε συσπασεις ούτε έχει κατέβει το παιδί και φοβάμαι πως θα πάρει πολλή ώρα η υπόθεση. Αλλά ας είναι καλά..! Είμαι στη Βενιζέλου για την ώρα. Αύριο με το καλό αν γεννήσω θα με πάνε αλλού. 

Δεν σε βλέπω να κοιμάσαι απόψε ε?φουλ αγωνία.που θα πάει θα βγει το θαυματακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ @Flo flo μου! Και στα δικά σου! Τον ξεζουμισες τον άντρα;

Αστα λουλού μου. Δε με βλέπω να κοιμάμαι. Θα κάνω τώρα μια σοβαρή προσπάθεια..!

Τώρα θα προσπαθήσω κι εγώ.Ελπιζω να ξυπνήσω και να δω μνμ που να λέει Πόσο όμορφη κόρη έχεις!! !!!!!!φιλιά Πολλά!! !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ @Flo flo μου! Και στα δικά σου! Τον ξεζουμισες τον άντρα;

Αστα λουλού μου. Δε με βλέπω να κοιμάμαι. Θα κάνω τώρα μια σοβαρή προσπάθεια..!

Ελπιζω να κοιμηθηκες!! Όλα καλά θα πάνε!! Δεν σου κρυβω ότι σε ζηλευω λιγουλάκι!!! Θα θελα πολύ να το ξαναζησω!!! Αν και νιωθω σαφως καλύτερα που κραταω τη μπεμπα μ αγκαλιά!!! 

Σε λιγες ωρες θα την εχεις στα χέρια σου!!! Με το καλο!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Για πες μου βρε εσυ που ξέρεις. Παίρνει πολλές ώρες αυτή η διαδικασία; Η αλήθεια είναι πως εγώ δεν έχω ούτε συσπασεις ούτε έχει κατέβει το παιδί και φοβάμαι πως θα πάρει πολλή ώρα η υπόθεση. Αλλά ας είναι καλά..! Είμαι στη Βενιζέλου για την ώρα. Αύριο με το καλό αν γεννήσω θα με πάνε αλλού. 

Καλημερα ούτε εγώ είχα συσπάσεις ούτε είχα κάνει διαστολή μόνο που είχε κατέβει το μωρό. Εμένα μου έβαλαν το υποθέτω 12 το βράδυ και γέννησα 7 το πρωί με τεχνητού πόνους εγώ τους δικούς μου δε τους Καταλαβενω. Εγώ ειμουνα στην κονσόλα. με το καλό να γεννήσεις μπορεί να έχεις τελειώσει τώρα μακαρι. Περιμένουμε νέα σου!! 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ @Flo flo μου! Και στα δικά σου! Τον ξεζουμισες τον άντρα;

Αστα λουλού μου. Δε με βλέπω να κοιμάμαι. Θα κάνω τώρα μια σοβαρή προσπάθεια..!

@P.L.L. μου με το καλό κορίτσι μου, με έναν πόνο!! Περιμενουμε με χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες!!! 

Δεν κοιμήθηκα και πολύ. Κανένα 3ωρο. Άπαξ και μου βάλανε το χάπι άρχισαν κάποιοι πόνοι. Τώρα πονάω σα να έχω εντερικά προβλήματα αλλά είναι συσπασεις. Σε καμία ώρα θα με ελέγξει ο γιατρος για διαστολή  άντε, μακάρι!!!

@anemoni1989 είσαι τρελή!!!

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες!!! 

Δεν κοιμήθηκα και πολύ. Κανένα 3ωρο. Άπαξ και μου βάλανε το χάπι άρχισαν κάποιοι πόνοι. Τώρα πονάω σα να έχω εντερικά προβλήματα αλλά είναι συσπασεις. Σε καμία ώρα θα με ελέγξει ο γιατρος για διαστολή  άντε, μακάρι!!!

@anemoni1989 είσαι τρελή!!!

 

Αχαχχαχαχαχα 

Τι ωρα σου βαλανε το 1ο χάπι?? Αντε τελεια!!!! Θα μπει και ο άντρας σου μεσα??? Αν δεις και ξεκιναει ο πονος να ζητήσεις επισκληριδιο.. Ειναι κριμα να ταλαιπωρεισαι!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...