Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

On 8/12/2018 at 12:38 ΜΜ, loyloy είπε:

Έχει ξεκινήσει διαστολή. Μου πε πας σπίτι και περιμένουμε να σπάσουν τα νερα.αν μέχρι Τρίτη δεν σπάσουν θα πάμε με ραντεβού να τα σπάσει ο γιατρός τη Τετάρτη.εχεινπαρει θέση κιόλας.ειναι έτοιμος.και σήμερα μου πε αν θέλω να μου τα σπάσει αλλά είπαμε ας του δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα.

Εύχομαι να πάνε όλα όμορφα κι όσο το δυνατόν ανώδυνα! Με το καλό @loyloy μου :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Σίγουρα είναι αλμα.. Αλλα μεχρι να περασει με βλεπω να κανω αλμα και εγω!!! Χιχιχιχιχι 

Τον αντρα μου λυπάμαι να τν ξυπναω το βράδυ,  γιατί δουλεύει και αυτη την περίοδο εχει βαρβαρα ωράρια.. Αμα βλέπω τα σκουρα βεβαια συμπραττει και αυτος!!! 

Που θα παει θα μεγαλωσουν!!! Αχ κοριτσια εμενα ηδη κανει ηχους οταν γελάει και τρελαίνομαι!!!! Εκει τα ξεχναω ολα!! Της δινω και κανα δυο σβουρηχτα φιλια και στραβομουτσουνιαζει και πολυ το χαίρομαι!!! Χιχιχιχιχι 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Αχ βρε @anemoni1989 δεν είχα καταλάβει πως είσαι κι εσυ στα ίδια. Νόμιζα πως έχεις βρει τα κουμπιά της. Αν κάνετε βαρδιες με τον αντρα σου και δίνει κι αυτος γαλα που βγαζεις με το θηλαστρο; Κι εμενα δεν ξυπνάει ακόμα κι αν κλαίει στο αυτί του αλλά τον ξυπνάω εγώ και του λέω «πήγαινε!» Στην τελική να ξέρεις ότι έχεις ένα δίωρο το απόγευμα για να πας μια βόλτα ή ένα γυμναστήριο να ξεδωσεις  

Εγώ κορίτσια τι να πω... σταυρώστε με αλλά της έδωσα μια καλή δόση ξένο το βράδυ και δεν την θηλασα και κοιμήθηκε ένα γεμάτο τετράωρο. Όταν τη θηλάζω επειδή δεν έχω πολύ γαλα, μας παίρνει μια ώρα και στα δυο στήθη μέχρι να πω ότι κάτι έφαγε. Μετά της δίνω αλλά 60ml ξένο. Δηλαδή μενει μιάμιση ώρα ξύπνια μέχρι να την ξαναβαλω να κοιμηθεί και έτσι την πιάνει υπερένταση. Εχθές ο άντρας μου είπε να δοκιμάσουμε να δώσουμε 120ml ξένο κι όχι στήθος και κοιμήθηκε ήρεμη. Εγώ έβγαλα το γαλα με θηλαστρο και κοιμήθηκα κι εγώ. Επιτέλους! Κι επειδή ήταν πετυχημένη η συνταγή το ξαναδοκιμάσαμε στο επόμενο γεύμα, επισης με επιτυχία. Πεινούσε το παιδάκι μου. 

Το ξέρω ποσο σημαντικός είναι ο θηλασμός και θέλω πολύ να πίνει και δικό μου γαλα για όσο περισσότερο γίνεται. Αλλά και η ηρεμία της και η ηρεμία των γονιών της είναι επισης πολύ σημαντική. Δε μου άρεσε να την έχω να κλαίει ή να είναι με το μάτι τούρλα όλο το βράδυ χωρίς να ξέρω τι της συμβαίνει ούτε μου άρεσε να βάζω τα κλάματα λες και τα έχω βάλει μαζί της. Μπορεί βέβαια απλώς να κοιμήθηκε καλά γιατί δεν είχε κοιμηθεί την προηγούμενη μέρα. Θα δείξει πως θα πάει σήμερα. Το στήθος είναι πάντα stand by. 

Κοριτσακι μου γλυκο θα κανεις αυτο που κρινεις σωστο για το μωρακι αλλα και εσενα.Πατως ξερω οτι δεν το πιστευετε τωρα αλκα μετα το τριμηνο τα μωρακια σας θα ηρεμησουν ,θα βρειτε τους ρυθμους σας και τα πραγματα θα ειναι πιο ξεκουραστα.Μου το λεγανε και δεν το πιστευα αλλα στον 4ο μηνα ειδα μεγαλη διαφορα.Λιγο υπομονη

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Και εγω φοβομουν, μέχρι που μετα απο σχεδον 40 μέρες αυπνιας απελπιστηκα... Χαρακτηριστικό παράδειγμα η σημερινή νυχτα... Ποναω ολόκληρη γτ παλι κοιμηθηκαμε σ καναπε... Και εγω τη λατρεύω αλλα αμα δεις τη μουρη μου μαλλον θα τρομαξεις... Εχω τοσα νευρα... Με τον αντρα μου, που δεν ξυπναει όταν κλαίει το παιδι και κοιμαται σαν να μην πω, με εμενα που δεν εχω υπομονη.. Χθες εφτασα σ σημείο να ζητήσω από τον αντρα μου αν θελει να κάνουμε τραμπα το 9μηνο..να παω εγω για δουλειά δηλαδή και να κάθεται αυτος... Εννοείται αρνηθηκε.. Χαζος ειναι? Ξεφεύγει και λίγο... Η αλήθεια είναι ότι αν ειχα λιγη βοήθεια από τους δικούς μου για να μου κρατανε το παιδι, θα γυρναγα δίχως 2η σκεψη στην δουλειά... Η εστω ρε παιδακι μου αν υπήρχαν οντως σωστοι βρεφονηπιακοι... Με αυτό το σενάριο, ακομα και στη δουλειά να μη γυρναγα, θα μπορούσα να κανω κάποια πράγματα για εμενα... Θα την αφηνα εκει καποιες ωρες και θα ημουν και παλι πιο ελεύθερη.. Πλεον εξαρτωμαι πληρως απο καποιον αλλο... Και δεν εννοώ μονο το μωρο... Εννοώ αυτον που θα ειναι σε θεση να μου κρατήσει το μωρο... Πφφφφ νιωθω τοση απελπισια... 

Οπως βλεπεις @P.L.L. και εγω δεν ειμαι σε καλύτερη μοιρα... Απλα προσπαθώ να βλέπω καποια πραγματα πιο χαλαρά σε σχέση με την μπεμπα, γιατί αλλιώς θα καταρρευσω... 

Αχ κοριτσια μου ποσο σας νιωθω...Μετα απο ενα επταωρο ξενυχτι αγκαλια με την μπεμπα να μην καταλαβαινω το λογο που δεν κοιμαται μολις εβαλα να πιω ενα διπλο καπουτσινο μπας κ ακοιξει το ματι...Κοιμηθηκα απο τις 7 εως τις 11....Νιωθω εξαντλημενη και το μονο που σκεφτομαι ειναι αν θα κοιμηθει κ αυτη κ εγω αποψε...Χθες με επιασαν τα νευρα μοθ και σημερα εχω τυψεις...Αλλα βλεπω οτι κ εσεις περνατε τα ιδια..Υπομονη θα κανουμε και θα φτιαξουν τα πραγματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο θα κανεις αυτο που κρινεις σωστο για το μωρακι αλλα και εσενα.Πατως ξερω οτι δεν το πιστευετε τωρα αλκα μετα το τριμηνο τα μωρακια σας θα ηρεμησουν ,θα βρειτε τους ρυθμους σας και τα πραγματα θα ειναι πιο ξεκουραστα.Μου το λεγανε και δεν το πιστευα αλλα στον 4ο μηνα ειδα μεγαλη διαφορα.Λιγο υπομονη

Σε αυτό ποντάρουμε χαχαχα 

 

πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Αχ κοριτσια μου ποσο σας νιωθω...Μετα απο ενα επταωρο ξενυχτι αγκαλια με την μπεμπα να μην καταλαβαινω το λογο που δεν κοιμαται μολις εβαλα να πιω ενα διπλο καπουτσινο μπας κ ακοιξει το ματι...Κοιμηθηκα απο τις 7 εως τις 11....Νιωθω εξαντλημενη και το μονο που σκεφτομαι ειναι αν θα κοιμηθει κ αυτη κ εγω αποψε...Χθες με επιασαν τα νευρα μοθ και σημερα εχω τυψεις...Αλλα βλεπω οτι κ εσεις περνατε τα ιδια..Υπομονη θα κανουμε και θα φτιαξουν τα πραγματα!!!!

Μήπως τελικά είναι κολικοι; Κλαίει και μένει ξύπνια; Η απλώς δεν κλείνει τα μάτια σαν τη δικιά μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Σε αυτό ποντάρουμε χαχαχα 

 

Μήπως τελικά είναι κολικοι; Κλαίει και μένει ξύπνια; Η απλώς δεν κλείνει τα μάτια σαν τη δικιά μου;

Ειναι και κολικοι αλλα και δυσκοιλιοτητα...Σφιγγεται πολλη ωρα και προσπαθει να κανεο κακα...Αλλα και μετα που κανει κακα δεν κοιμαται...Ασε που μεσα σε λιγες ωρες την εχω αλλαξει πεντακοσιες φορες και ξεξυπνα..Βασικα το προγραμμα ειναι ως εξης: Ξυπναει...την αλλαζω πρωτα μετα της φυιαχνω γαλα..της τπ δινω..οση ωρα το πινεο σφιγγεται και κανει κακα...μετα περιμενω να ρευτει..μετα την ξαναλλαζω...μετα ομως την πιανεο λοξυγγας ...μετα ισως απο τον.λοξυγγα κανει εμετο...μετα καποιες φορες επειδη ηδη εχει περασεο ενα διωρο ξαναειναει..και παει λεγοντας..Ο υπνος εχει περασει και για τις δυο μας!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ειναι και κολικοι αλλα και δυσκοιλιοτητα...Σφιγγεται πολλη ωρα και προσπαθει να κανεο κακα...Αλλα και μετα που κανει κακα δεν κοιμαται...Ασε που μεσα σε λιγες ωρες την εχω αλλαξει πεντακοσιες φορες και ξεξυπνα..Βασικα το προγραμμα ειναι ως εξης: Ξυπναει...την αλλαζω πρωτα μετα της φυιαχνω γαλα..της τπ δινω..οση ωρα το πινεο σφιγγεται και κανει κακα...μετα περιμενω να ρευτει..μετα την ξαναλλαζω...μετα ομως την πιανεο λοξυγγας ...μετα ισως απο τον.λοξυγγα κανει εμετο...μετα καποιες φορες επειδη ηδη εχει περασεο ενα διωρο ξαναειναει..και παει λεγοντας..Ο υπνος εχει περασει και για τις δυο μας!

Το ιδιο πρόγραμμα ακριβώς, μόνο που αντι για κακα έχουμε πορδιτσες και τσισα και επειδη ειναι δεσποινιδα, ακομα και για ελαχιστα σ πανα ουρλιαζει!!! Επισης, αν τύχει και μιλήσουμε με κανένα απο τους παππουδες ακουγεται το κλασικό "εμαθε σ αγκαλια... Την κακομαθες"... Οποτε αρχίζουν οι ασκήσεις ηρεμίας για να μην κατεβασω κανένα καντηλι!!! 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το ιδιο πρόγραμμα ακριβώς, μόνο που αντι για κακα έχουμε πορδιτσες και τσισα και επειδη ειναι δεσποινιδα, ακομα και για ελαχιστα σ πανα ουρλιαζει!!! Επισης, αν τύχει και μιλήσουμε με κανένα απο τους παππουδες ακουγεται το κλασικό "εμαθε σ αγκαλια... Την κακομαθες"... Οποτε αρχίζουν οι ασκήσεις ηρεμίας για να μην κατεβασω κανένα καντηλι!!! 

Α βεβαια!!!! Κ εμενα το λενε...Αλλα αν μεινουν ενα βραδυ μαζι της θα βγουν νοκ αουτ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το ιδιο πρόγραμμα ακριβώς, μόνο που αντι για κακα έχουμε πορδιτσες και τσισα και επειδη ειναι δεσποινιδα, ακομα και για ελαχιστα σ πανα ουρλιαζει!!! Επισης, αν τύχει και μιλήσουμε με κανένα απο τους παππουδες ακουγεται το κλασικό "εμαθε σ αγκαλια... Την κακομαθες"... Οποτε αρχίζουν οι ασκήσεις ηρεμίας για να μην κατεβασω κανένα καντηλι!!! 

Δεν κακομαθαινουν τα μωρακια απο τις αγκαλιεςΕιναι μικρουλια ακομη.Αγκαλιαστε τα τωρα που μπορειται.9 μηνων ο μικρος αρχισε να σηκωνεται μονος του και να στεκεται,μπουσουλαει παντου και ηδη δεν πολυθελει αγκαλια.Θελει κατω.Και μεχρι τον 7ο μηνα λογω θηλασμου κοιμοταν παντα αγκαλια

πρίν από 13 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Α βεβαια!!!! Κ εμενα το λενε...Αλλα αν μεινουν ενα βραδυ μαζι της θα βγουν νοκ αουτ!!!!

Κι εμενα ελεγε η πεθερα μου μην το παιρνεις συνεχεια αγκαλια αστο να κλαψει λιγο αλλα μια φορα που ειμασταν 2ημερο σπιτι της ενα λεπτο να εκλαιγε ο μπεμπης ελεγε κριμα ειναι και τον σηκωνε αμεσως

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ας κατσουν αυτοι να βγαλουν βραδυ με ενα βρεφος να σπαραζει και θα σου ποω εγω αν θα το παρουν αγκαλια! Πφφφ...δε ξερω ρε κοριτσια εγω γενικα δεν την πολυ παλευω...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οχι νύχτα, για μια δυο ώρες που έρχονται και τη βλέπουν, κιχ κάνει τρέχουν από πάνω της.. Και όταν δεν ηρεμει γτ οντως θέλει αγκαλιά και βολτα, βγαίνει το συμπέρασμα "το έχεις μάθει αγκαλιά"... Γκρρρρρ

Λες και είναι ολη μερα στο σπίτι να δουν τι κανω! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Δεν κακομαθαινουν τα μωρακια απο τις αγκαλιεςΕιναι μικρουλια ακομη.Αγκαλιαστε τα τωρα που μπορειται.9 μηνων ο μικρος αρχισε να σηκωνεται μονος του και να στεκεται,μπουσουλαει παντου και ηδη δεν πολυθελει αγκαλια.Θελει κατω.Και μεχρι τον 7ο μηνα λογω θηλασμου κοιμοταν παντα αγκαλια

Κι εμενα ελεγε η πεθερα μου μην το παιρνεις συνεχεια αγκαλια αστο να κλαψει λιγο αλλα μια φορα που ειμασταν 2ημερο σπιτι της ενα λεπτο να εκλαιγε ο μπεμπης ελεγε κριμα ειναι και τον σηκωνε αμεσως

Ναι καλε!!! Αυτες ειναι οι πρωτες που κακομαθαινουν και μετα φευγουν και παλευουμε εμεις την αναστατωση που εχουν προκαλεσει! Την προηγουμενη κυριακη η πεθερα μου ξυπνησε με το ετσι θελω την μπεμπα προκειμενου λεει να την χορτασει...Δεν υπαρχουν!!!

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Η μαμα μου δουλεύει Λουλου μου... Γυρναει καθε μερα σ 6 το απόγευμα... Τι να πρωτοκανει??? Δεν θελω εγω ν ατην πίεσω, γτ αν της πω θυσια θα γινει... Αλλα τη λυπάμαι... Ο μπαμπας μου ειναι συνταξιουχος και θα μπορούσε, αλλα δε θελει... Αστα... Μου ειχε πει να θελω να κρατάει το παιδι, αλλα οταν θα θρλει να σηκωνεται και να φεύγει για να ξεσκαει.. Λες και ειμαι καμια λεφτου να εχω stand by νταντα για μια στο τοσο...  Τουλάχιστον είμαι ευγνώμων που μας βοηθανε με τη σκυλα και την πανε καμια βολτα οταν δεν μπορεί ο αντρας μου γτ εγω ακομα φοβαμαι μην με τραβηξει και παθω τίποτα... 

Ναι Έχεις δίκιο.ποτε να προλάβει και η μαμά σου.ελα υπομονή.τωρα για το μπαμπά σου είναι αλλιώς οι άντρες όπως και να το κάνουμε.κανε υπομονή λίγο να ξεπεταχτει η μικρή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ναι καλε!!! Αυτες ειναι οι πρωτες που κακομαθαινουν και μετα φευγουν και παλευουμε εμεις την αναστατωση που εχουν προκαλεσει! Την προηγουμενη κυριακη η πεθερα μου ξυπνησε με το ετσι θελω την μπεμπα προκειμενου λεει να την χορτασει...Δεν υπαρχουν!!!

Εγώ θα είχα γίνει έξαλλη!!! Ούτε στη μάνα μου ούτε στην πεθερά μου έχουμε επιτρέψει να την πάρουν αγκαλιά. Ποσο μάλλον να την ξυπνήσουν κιολας!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...