Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια πάντως κι εγω ειμαι πολυ αγχωμένη τώρα γιατι μόλις μίλησα με τον γυναικολόγο και μου ειπε να πάω οπωσδήποτε αυριο στο Αλεξάνδρα να με δει γενετιστής... Με τις αντιβιωσεις που έπαιρνα λέει δεν ξέρει αν θα ειναι βιώσιμη κύηση...

@P.L.L. μην αγχώνεσαι...φίλη μου είχε κάνει αξονική με σκιαγραφικο,αντιβιωσεις κτλ και διαπίστωσε μετά ότι ήταν εγκυος! Έχει ένα υγιέστατο κοριτσάκι! Ο γιατρός σου καλά κάνει και σε στέλνει για εκτίμηση προκειμένου να αποκλείσει κάθε πιθανότητα. Κοιμήσου και προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και χαλαρή, γράψε ακριβώς μέρες και φάρμακα που έπαιρνες για να μην ξεχάσεις κάτι και θα πάνε όλα καλά!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Σ ευχαριστώ νεκταρινακι μου. μακαρι να πάνε ολα καλα. Ειμαι πολυ αγχωμένη και δε μπορώ να πάρω το μυαλό μου απο τα αρνητικά ενδεχόμενα. 

Anemoni, δηλαδη η ώρα της σύλληψης εχει σημασία; Γιατι αν είχα ωορρηξία αρχές Μάρτη τοτε σίγουρα έπαιρνα τις αντιβιωσεις τις ημέρες της σύλληψης.. Να παρει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , P.L.L. είπε:

Σ ευχαριστώ νεκταρινακι μου. μακαρι να πάνε ολα καλα. Ειμαι πολυ αγχωμένη και δε μπορώ να πάρω το μυαλό μου απο τα αρνητικά ενδεχόμενα. 

Anemoni, δηλαδη η ώρα της σύλληψης εχει σημασία; Γιατι αν είχα ωορρηξία αρχές Μάρτη τοτε σίγουρα έπαιρνα τις αντιβιωσεις τις ημέρες της σύλληψης.. Να παρει.. 

Ρε σταματα να αγχώνεσαι.σε παρακαλώ.αδειασε το μυαλό σου και δες μια ταινία,  Κάνε κάτι.χαλαρωσε και αύριο θα δεις τι θα σου πει ο γιατρός.απο κει κ.περα αν κάτι δεν σ'αρέσει πάρε και άλλη γνώμη.μη ξεχνάς ότι είσαι ε γκυος.πρεπει να είσαι ήρεμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μικρη μου λουλου εχεις δίκιο και το ξέρω. Αλλα κι εσυ εχεις νιώσει στο πετσί σου το άγχος που όσο και να σου λενε οι άλλοι πως δεν πρέπει να αγχώνεσαι το μυαλό δεν υπακούει. 

Η αλήθεια ειναι πως ειμαι λιγο πιο ήρεμη ψάχνοντας στο Ίντερνετ σχετικα με τα φάρμακα αυτα (amoxil, claripen και flagyl) γιατι ήταν πολλές οι κοπέλες που τα είχαν παρει ενώ ήταν έγκυες. Όχι ολα μαζι βέβαια αλλα ελπιζω περισσοτερο πια πως θα ειμαστε καλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μικρη μου λουλου εχεις δίκιο και το ξέρω. Αλλα κι εσυ εχεις νιώσει στο πετσί σου το άγχος που όσο και να σου λενε οι άλλοι πως δεν πρέπει να αγχώνεσαι το μυαλό δεν υπακούει. 

Η αλήθεια ειναι πως ειμαι λιγο πιο ήρεμη ψάχνοντας στο Ίντερνετ σχετικα με τα φάρμακα αυτα (amoxil, claripen και flagyl) γιατι ήταν πολλές οι κοπέλες που τα είχαν παρει ενώ ήταν έγκυες. Όχι ολα μαζι βέβαια αλλα ελπιζω περισσοτερο πια πως θα ειμαστε καλα. 

Άσε και το ίντερνετ.κοιτα και εγώ στη θέση σου αγχωμένη θα ήμουν ότι και να μου λένε οι άλλοι.ειναι απολύτως φυσιολογικό.Απλα προσπάθησε.δεν κάνει στην κατάσταση σου.Στη τελική προτεραιότητα έχεις εσύ και δεν κάνει ούτε για σένα την ίδια.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, fairyanna είπε:

Όλα τέλεια θα πάνε. Ο γιατρός καλά κάνει και σου λέει να πας να το εξετάσεις και να είναι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά. Ξεκούρασου και το πρωι πήγαινε με αυτοπεποίθηση να πάρεις θετικά αποτελέσματα!!! 

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ κορίτσια και καλη δυναμη σε όποια φαση κιαν είστε ,

εχω 3 κουτια gonal 900iu opoia endiaferetai to mail mou einai

[email protected]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μικρη μου λουλου εχεις δίκιο και το ξέρω. Αλλα κι εσυ εχεις νιώσει στο πετσί σου το άγχος που όσο και να σου λενε οι άλλοι πως δεν πρέπει να αγχώνεσαι το μυαλό δεν υπακούει. 

Η αλήθεια ειναι πως ειμαι λιγο πιο ήρεμη ψάχνοντας στο Ίντερνετ σχετικα με τα φάρμακα αυτα (amoxil, claripen και flagyl) γιατι ήταν πολλές οι κοπέλες που τα είχαν παρει ενώ ήταν έγκυες. Όχι ολα μαζι βέβαια αλλα ελπιζω περισσοτερο πια πως θα ειμαστε καλα. 

Άδικα αγχώνεσαι τόσο κορίτσι. Flagyl πήρα μετά την εμβρυομεταφορα και amoxil στη διάρκεια εγκυμοσυνης. Το claripen επίσης είναι πολύ κοινό αντιβιοτικό. Όλα καλά θα πάνε 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια χίλια ευχαριστώ φια τις απαντήσεις. Η αλήθεια ειναι οτι με εχει παρει απο κάτω.. 

Ξέρετε τι ακριβώς εξετάσεις κανει ο γενετιστής; Εχει παει καμία;

Κοριτσι μου εχω παει σε γενετιστη. Εμεις ειχαμε κανει τον μοριακο καρυοτυπο ζευγους και της τον πηγαμε.δεν κανει εξετασεις απλα σου παιρνει το ιστορικο και σου λεει τι πιθανοτητες εχει ενα εμβρυο βασει των δεδομενων να εχει καποια ανωμαλια.ομως δεν ξερω σχετικα με τις αντιβιωσεις..νομιζω οτι και οι γυναικολογοι πρεπει να το ξερουν αυτο.ολα αυτα ειναι τυπικα ομως.ειμαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα!ηρεμησε και σκεψου θετικα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Μικρη μου λουλου εχεις δίκιο και το ξέρω. Αλλα κι εσυ εχεις νιώσει στο πετσί σου το άγχος που όσο και να σου λενε οι άλλοι πως δεν πρέπει να αγχώνεσαι το μυαλό δεν υπακούει. 

Η αλήθεια ειναι πως ειμαι λιγο πιο ήρεμη ψάχνοντας στο Ίντερνετ σχετικα με τα φάρμακα αυτα (amoxil, claripen και flagyl) γιατι ήταν πολλές οι κοπέλες που τα είχαν παρει ενώ ήταν έγκυες. Όχι ολα μαζι βέβαια αλλα ελπιζω περισσοτερο πια πως θα ειμαστε καλα. 

@P.L.L. μου το μωράκι σου θα είναι υγιέστατο!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Σ ευχαριστώ νεκταρινακι μου. μακαρι να πάνε ολα καλα. Ειμαι πολυ αγχωμένη και δε μπορώ να πάρω το μυαλό μου απο τα αρνητικά ενδεχόμενα. 

Anemoni, δηλαδη η ώρα της σύλληψης εχει σημασία; Γιατι αν είχα ωορρηξία αρχές Μάρτη τοτε σίγουρα έπαιρνα τις αντιβιωσεις τις ημέρες της σύλληψης.. Να παρει.. 

Μην αγχωνεσαι γλυκια μου..ολα θα πανε καλα,θα το δεις..εχε πιστη..


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ξυπνησα παλι αγχωμένη. Ειμαι για ξύλο αλλα θα περάσει :-) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις απαντήσεις!

Διαβάζοντας και ψάχνοντας είδα κι εγω πως δεν φαίνονται τοσο επικίνδυνα φάρμακα. Δεν καταλαβαίνω γιατι ο γιατρος αγχώθηκε και ακούστηκε τοσο απαισιόδοξος. 

Θα αναγκαστώ να πω ψέματα στη δουλειά για να την κοπανήσω σημερα να πάω στο Αλεξάνδρα. Δε θελω να μαθευτεί αυτη η εγκυμοσυνη.

Παντως ειμαι πιο αισιόδοξη σημερα! 

Καλημερα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...