Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , BettySt είπε:

Μήπως είναι εμφιτευση; Αύριο δεν περιμένεις; Κάτσε να δούμε. 

Ε αν δεν είμαι αδιακριτη έχετε κάποιο θέμα. Πόσο χρονών είστε 

Κανονικά περίμενα Αύριο Ναι!! Είμαστε 37 και γω και ο άντρας μου. Θέμα δεν έχουμε.. Εγώ είχα υψηλή προλακτινη που την ρυθμισα και είναι ο 2ος κύκλος που παίρνω κλομιφαινη. Ο γιατρός μου είναι κάθετος θα μείνεις κτλ!!!

πρίν από 29 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Μπελα,  ειναι συνηθισμένο αυτο για την περιοδο σου??? Αν οχι,  χωρίς να θελω να σ δωσω ελπιδες ψευτικες,  μηπως οντως κατι παιζει?? Δες πως θα παει και αν δεν ερθει κανε ενα τεστακι ή μια χοριακη τη Δευτέρα μην τυχον και χρειάζεται προγεστερονη!!! 

Ίσως και τα καφέ να είναι λογω κλομιφαινης.. Προγεστερόνη είχα υψηλή πάνω από το όριο γι αυτό και είχα πολλές ελπίδες ότι ίσως να τα καταφερνα αλλά μπα τίποτα.. Τώρα έχω και κόκκινο αίμα.. 

πρίν από 21 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλησπέρα! Χωρίς να θέλω να σου δώσω ελπίδες σε όλες τις εγκυμοσύνες είχα λίγο καφέ λιγες μέρες πριν την αναμενομενη περιοδο..βέβαια μπορεί να ειναι και απλά η περιοδος που έρχεται..Όλα είναι πιθανά πάντως αν δεν δεις την κανονικη σου περίοδο!!λίγη υπομονή να δεις τι θα γίνει..

Δυστυχώς Nancy έρχεται το αίμα σιγά σιγά.. Τον άλλο μήνα πάλι και ούτω καθεξής!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Καλησπερα @Bela δεν πειραζει κοριτσι μου τον επομενο μηνα ισως ειμαστε ολες πιο τυχερες.λογικο να χαλιεσαι γιατι 4 χρονια δεν ειναι και λιγο,αλλα ξερεις τι λενε ε??το καλο αργει να γινει!οποτε δε χανουμε τις ελπιδες μας και συνεχιζουμε δυναμικα!

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ Nektarinaki μου.. Δύναμη και πίστη και θα γίνουμε και ΜΕΙΣ!!!! Το θέμα είναι ότι οι μήνες φεύγουν σαν νεράκι και μεγαλώνουμε και μεις.. Κλομιφαινη θα πάρω λογικά αλλους 4 μήνες και μετά;; Δεν μπορώ να καταλάβω ο γιατρός μου λέει ότι θα μείνω και ότι με την κλομιφαινη άλλες μένουν τον 1ο μήνα άλλες τον 2ο κοκ. Έχω τόσο Καλή ανταπόκριση αλλά αισθάνομαι πες το ένστικτο ότι κάτι μπλοκάρει το σύστημα... Άντε βρες το όμως χαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Bela είπε:

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ Nektarinaki μου.. Δύναμη και πίστη και θα γίνουμε και ΜΕΙΣ!!!! Το θέμα είναι ότι οι μήνες φεύγουν σαν νεράκι και μεγαλώνουμε και μεις.. Κλομιφαινη θα πάρω λογικά αλλους 4 μήνες και μετά;; Δεν μπορώ να καταλάβω ο γιατρός μου λέει ότι θα μείνω και ότι με την κλομιφαινη άλλες μένουν τον 1ο μήνα άλλες τον 2ο κοκ. Έχω τόσο Καλή ανταπόκριση αλλά αισθάνομαι πες το ένστικτο ότι κάτι μπλοκάρει το σύστημα... Άντε βρες το όμως χαχαχα.

Έχεις κανει και σαλπιγγογραφια και ο άντρας σου σπερμοδιαγραμμα φαντάζομαι 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Bela είπε:

Ναι εννοείται.. καλά και τα δύο!!!! 

Αφού θα προσπαθείς με κλομιφαινη άλλους 4 μήνες πάρε κ κανα τεστακι ωορηξιας να γνωρίζεις ακριβώς την ημέρα ωορηξιας σου. Εάν δεν σε παρακολουθεί με υπέρηχο ο γιατρός σου κάθε μήνα βέβαια γιατί αν το κοιτάς υπερηχογραφικα τότε δεν υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Bela είπε:

Ναι εννοείται.. καλά και τα δύο!!!! 

Τι να πω πίστη, δύναμη και υπομονή να έχουμε όλες και θα έρθει και εμάς η σειρά μας! Και τύχη 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitroulaa είπε:

Αφού θα προσπαθείς με κλομιφαινη άλλους 4 μήνες πάρε κ κανα τεστακι ωορηξιας να γνωρίζεις ακριβώς την ημέρα ωορηξιας σου. Εάν δεν σε παρακολουθεί με υπέρηχο ο γιατρός σου κάθε μήνα βέβαια γιατί αν το κοιτάς υπερηχογραφικα τότε δεν υπάρχει λόγος.

Κάθε μήνα Τώρα με την κλομιφαινη παρακολουθώ ωορρηξία!! Και την ένεση κάνω... αλλά δεν μου κάθεται... τι περιμένει κι αυτό; ;; χαχαχα όλα Εγώ να τα κάνω; ; χαχα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bela είπε:

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ Nektarinaki μου.. Δύναμη και πίστη και θα γίνουμε και ΜΕΙΣ!!!! Το θέμα είναι ότι οι μήνες φεύγουν σαν νεράκι και μεγαλώνουμε και μεις.. Κλομιφαινη θα πάρω λογικά αλλους 4 μήνες και μετά;; Δεν μπορώ να καταλάβω ο γιατρός μου λέει ότι θα μείνω και ότι με την κλομιφαινη άλλες μένουν τον 1ο μήνα άλλες τον 2ο κοκ. Έχω τόσο Καλή ανταπόκριση αλλά αισθάνομαι πες το ένστικτο ότι κάτι μπλοκάρει το σύστημα... Άντε βρες το όμως χαχαχα.

Αχ καταλαβαινω απολυτα γλυκια μου.ειδικα αυτο με τους μηνες που περνανε κυριολεκτικα σαν νερο!και λες παλι περασε ο μηνας?αλλα τι να κανουμε?δυστυχως για μας ειναι πιο δυσκολο..εγω πιστευω αν χαλαρωσεις λιγακι γιατι και το αγχος παιζει μεγαλο ρολο,η κλομιφραινη θα κανει δουλεια..και αφου εχεις καλη ανταποκριση,ειναι θεμα χρονου να μεινεις.και θα μεινεις!θα ερθει εκει που δε το περιμενεις.οπως και σε ολες μας!υπομονη και πιστη στον θεουλη θελει και ολα θα γινουνεεεε..καλε τι να μπλοκαρει το συστημα??ολα στο μυαλο σου ειναιι!μια χαρα εισαι!αφου εχεις κανει εξετασεις ετσι δεν ειναι?


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Αχ καταλαβαινω απολυτα γλυκια μου.ειδικα αυτο με τους μηνες που περνανε κυριολεκτικα σαν νερο!και λες παλι περασε ο μηνας?αλλα τι να κανουμε?δυστυχως για μας ειναι πιο δυσκολο..εγω πιστευω αν χαλαρωσεις λιγακι γιατι και το αγχος παιζει μεγαλο ρολο,η κλομιφραινη θα κανει δουλεια..και αφου εχεις καλη ανταποκριση,ειναι θεμα χρονου να μεινεις.και θα μεινεις!θα ερθει εκει που δε το περιμενεις.οπως και σε ολες μας!υπομονη και πιστη στον θεουλη θελει και ολα θα γινουνεεεε..καλε τι να μπλοκαρει το συστημα??ολα στο μυαλο σου ειναιι!μια χαρα εισαι!αφου εχεις κανει εξετασεις ετσι δεν ειναι?

Χαχαχα γελάω με τη λέξη μπλοκάρει!!!! Αλήθεια το λέω σαν κάτι να μου λέει ότι υπάρχει κάτι ίσως που δεν μου έχει πει ο γιατρός να εξετάσω και μου τη δίνει.. πχ ο τωρινός μου γιατρός μου είπε να κάνω προλακτινη η οποία ήταν ανεβασμένη στο 50 άρα τουλάχιστον 1,5 Χρόνος που δεν το είχα εξετάσει πήγαιναν οι προσπάθειες στο βρόντο.. με αυτό το σκεπτικό το λέω!!!! Μήπως είναι πάλι καμμία "χαζοεξεταση" και χανω χρόνο.. Γιατί δυστυχώς δεν είμαι 20αρα για να μπορώ να αφήνω τους μήνες να φεύγουν.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Bela είπε:

Χαχαχα γελάω με τη λέξη μπλοκάρει!!!! Αλήθεια το λέω σαν κάτι να μου λέει ότι υπάρχει κάτι ίσως που δεν μου έχει πει ο γιατρός να εξετάσω και μου τη δίνει.. πχ ο τωρινός μου γιατρός μου είπε να κάνω προλακτινη η οποία ήταν ανεβασμένη στο 50 άρα τουλάχιστον 1,5 Χρόνος που δεν το είχα εξετάσει πήγαιναν οι προσπάθειες στο βρόντο.. με αυτό το σκεπτικό το λέω!!!! Μήπως είναι πάλι καμμία "χαζοεξεταση" και χανω χρόνο.. Γιατί δυστυχώς δεν είμαι 20αρα για να μπορώ να αφήνω τους μήνες να φεύγουν.. 

 Αχαχααχχαχα ε ναι μπλοκαρε το συστημα που λεμε:-Pοντως για τις εξετασεις εχεις δικιο.πολλοι γιατροι δεν δινουν καν σημασια σε καποια πραγματα που πολλες φορες μπορει να ειναι ασημαντα και ομως να κανουν ζημια.κοιταξε για να ησυχασεις ψαξε τι αλλες εξετασεις δεν εχεις κανει και πηγαινε να τις κανεις.για να εισαι πιο ησυχη κοριτσι μου.

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Bela είπε:

Χαχαχα γελάω με τη λέξη μπλοκάρει!!!! Αλήθεια το λέω σαν κάτι να μου λέει ότι υπάρχει κάτι ίσως που δεν μου έχει πει ο γιατρός να εξετάσω και μου τη δίνει.. πχ ο τωρινός μου γιατρός μου είπε να κάνω προλακτινη η οποία ήταν ανεβασμένη στο 50 άρα τουλάχιστον 1,5 Χρόνος που δεν το είχα εξετάσει πήγαιναν οι προσπάθειες στο βρόντο.. με αυτό το σκεπτικό το λέω!!!! Μήπως είναι πάλι καμμία "χαζοεξεταση" και χανω χρόνο.. Γιατί δυστυχώς δεν είμαι 20αρα για να μπορώ να αφήνω τους μήνες να φεύγουν.. 

Είσαι καλύτερη από 20 άρα γιατί είσαι δύο εικοσάρες σε μια!! Σχεδόν!!!!! Εεεεεε? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.. λοιπόν!!!! Κάποιες από εσάς προσπαθείτε με εξωσωματική. Πριν την εξωσωματική σας πρότειναν να κάνετε κύκλους με κλομιφαινη; ;; Για πχ Εγώ λογικά από σήμερα ή αύριο θα ξεκινήσω τον 3ο κύκλο.  Άρα Αφού ολοκληρώσω τους 6 κύκλους η μόνη επιλογή είναι εξωσωματική; ;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bela είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.. λοιπόν!!!! Κάποιες από εσάς προσπαθείτε με εξωσωματική. Πριν την εξωσωματική σας πρότειναν να κάνετε κύκλους με κλομιφαινη; ;; Για πχ Εγώ λογικά από σήμερα ή αύριο θα ξεκινήσω τον 3ο κύκλο.  Άρα Αφού ολοκληρώσω τους 6 κύκλους η μόνη επιλογή είναι εξωσωματική; ;; 

Εγώ έκανα 3 κύκλους έτσι αλλά χωρίς ένεση. Οταν πήγα για την εξωσωματική το μονο που μου είπαν ως εναλλακτική ήταν η σπερματεγχυση πράγμα που δεν ήθελα γιατι θεωρώ οτι έτσι έχανα χρονο


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...