Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , P.L.L. είπε:

@anemoni1989 τι πρόβλημα εχεις με τις χοριακες; Γιατι σε βασανίζουν; Αφού εχεις δει το μωρό σου και παει καλα. Ακομα ελέγχεις την αύξηση της χοριακης; 

@Beboula25 μου, δεν σε φοβάμαι. Εισαι δύναμη κι εχεις βρει τις ιδανικές αναλογίες "πέφτω και ξανασηκώνομαι". Άσε που απο οτι βλέπω εχεις πιάσει και το νόημα της ζωής! 

Δεν εχω ξανά δει αλλα καφε. Ευτυχώς!

Σαν ορμονη εννοώ κοριτσι μου... Η χοριακη προκαλεί τα συμπτώματα μας σ εγκυμοσυνη.. Κάποιες είμαστε πιο ευαισθητες σ αυξηση της για αυτο και υποφερουμε :P

Δοξα τω Θεω γλιτωσα απο τη μετρηση της πλεον!! Πλεον ελεγχουμε την πορεία της εγκυμοσύνης μονο υπερηχογραφικα :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Να σας πω τι σκεφτομαι...καθε φορα που ειναι να μου ερθει περιοδος πριζεται το στηθος μου καμια βδομαδα πριν...τωρα ειμαι στις 5 μερες(αν μου ερθει στις 25 μερες) πριν και ακομα τπτ...αυτο τωρα ειναι καλο η οχι? Ειτε ετσι ειτε αλλιως δεν επρεπε να πριστει? Η μηπως παλι κανει παιχνιδια το μυαλο μου? :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Να σας πω τι σκεφτομαι...καθε φορα που ειναι να μου ερθει περιοδος πριζεται το στηθος μου καμια βδομαδα πριν...τωρα ειμαι στις 5 μερες(αν μου ερθει στις 25 μερες) πριν και ακομα τπτ...αυτο τωρα ειναι καλο η οχι? Ειτε ετσι ειτε αλλιως δεν επρεπε να πριστει? Η μηπως παλι κανει παιχνιδια το μυαλο μου? :)

Εννοείς πως ακόμη και το διαφορετικό αν είναι σύμπτωμα; Αν δεν κατάλαβα την ερώτηση και εννοεις πως σε ανησυχεί τότε μην σε αγχώνει άλλωστε μπορεί από μέρα σε μέρα να ξεκινήσει.Ειδαμε εδώ περιπτωσεις που ήταν εγκυος τα κοριτσια με ελάχιστο πρήξιμο.Για εμενα ας πούμε είναι στανταρ σύμπτωμα το πρήξιμο που δεν υποχωρεί για άλλη κοπέλα δεν είναι όμως.Επισης σε κάθε κύκλο δεν είναι στανταρ όλα εξού και οι αποκλισεις λιγων ημερών. Αρα όλα είναι σχετικά θεωρώ και στον οργανισμό.

Ευχομαι σε λιγες μέρες να μην σου έρθει η κόκκινη αλλα ένα μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Λίτσα μου πολυ γέλασα με το μήνυμα σου!

Τον πήρα τελικα. Ήταν στο τρέξιμο. Μου ειπε να πάρω ουτροτζεσταν τρία την ημέρα. Πήγα στη γνωστή μου φαρμακοποιό να τα αγοράσω και αφού ήξερε πως είχα αποβάλει της εκανε εντύπωση που ζητούσα αυτα τα φάρμακα και της ειπα την ιστορία. Ήταν πλήρως απογοητευτική!! του στυλ "με τις αντιβιωσεις που έπαιρνες δεν τα βλέπω καλα τα πράγματα... Αφου σου ειπε ο γενετιστής οτι αν εχει επηρεαστεί το έμβρυο θα αποβληθεί απο μονο του, γι αυτο τώρα μπορει να εχεις αίμα"  Ηταν της άποψης καλυτερα να αποβάλλεις τώρα παρα αργότερα σε καμία τρίτου επιπέδου να δεις οτι εχει προβλήματα. 

Εγω πάντως νιώθω αισιόδοξη. Πήγα κι άναψα κι ενα κεράκι παλι. Ξεκίνησα και την αγωγή. Αν και η προγεστερονη μου ήταν ψηλή ετσι κι αλλιώς. Αλλα αν ειναι να βοηθήσουν γιατι όχι!

Κελυ μου καφε υγρά είχες αυτές τις μέρες; Εγω είχα στην προηγούμενη εγκυμοσυνη αλλα σε πολυ αρχικό στάδιο, πριν καν αρχίσει να ανεβαίνει η Χοριακη. Ήταν αίμα εμφύτευσης. Μήπως ειναι και τα δικά σου αίμα εμφύτευσης; Τώρα πάντως τα δικά μου αποκλείεται να ειναι κατι τέτοιο γιατι ειμαι αρκετές μέρες μετα την εμφύτευση, με τέτοια Χοριακη. 

Beboula μου, ειναι σίγουρα κανονική περίοδος δηλαδη; Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα που θα ειναι κι ο άντρας σου "αμπατάριστος" και θα μπορείτε να τα λέτε με την άνεση σας! :-) Ημερολογιακά θα ειστε μαζι με τη μικρη Λουλού :-) 

@P.L.L. μου μην ασχολείσαι καθόλου με την ηλίθια στο φαρμακείο και υπ'όψιν ότι στα περισσοτερα φαρμακεία στις μέρες μας δεν είναι όπως παλιά όλοι οι άσχετοι πιάνουν δουλειά και τους βαφτίζουν βοηθούς... Εγώ για πχ Όταν έπαιρνα τα utrogestan είχα ρωτήσει στο φαρμακείο και δεν ήξεραν ότι μπορούν να μπουν και κολπικα... Όταν τους το είπα με κοιτούσαν σαν να είμαι απο αλλο πλανήτη.... άντε γεια!!!!! Χαχαχαχαχα 

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Γεια σας κορίτσια.Καταρχας @P.L.L. καταρχάς Εγώ θα άλλαζα φαρμακοποιό.Αν είναι δυνατόν.Ντροπη της.Κανονικα θα έπρεπε να σου πει συγχαρητήρια και Όχι όχι να το παίξει γιατρός.ειδικα Αφού ξερει τι έχεις περάσει.Νευριασα πολύ.Ειναι ηλίθια η γυναίκα.Εσυ κοίτα να είσαι αισιόδοξη και μη χαλαστεις.και μη ξαναπας εκει.

Με το γλυκούλη μου τα "ειπαμε" Σήμερα.κοριτσια μετά μετα απο όλο αυτό ήμουν χάλια.το κεφάλι μου και τάση για εμετό.Καο εννοείται θα τα ξαναπούμε. :):):):)

@anemoni1989ωραία ολ α πάνε καλά.

@Bela @Cat! γιατι χάνεστε συνέχεια και ανησυχώ? 

@Κελυ 32 πως πάνε τα πράγματα?Όλα Καλά?

@Beboula25 Καλό ξεκινημα σου εύχομαι πλέον.Με πολύ θετική ενέργεια.Στα λε ω για να τα ακούσω κι Εγώ.

@Luckystars πήρες καθόλου τα πάνω σου?Πως Ει σαι?

@Diavolitsa  τέλος από δω και πέρα θα σε λέμε Λίτσα. Χαχαχαχαχαχα. Πλάκα κάνω.οχι Λίτσα.

Σορρυ αν ξέχασα κάποια.Καλο Σαββατοκύριακο να Έχουμε!! !!

@loyloy μου εδώ είμαι χαχαχαχα αρχίζω σιγά σιγά δουλειά γι αυτό χάνομαι λίγο αλλά επανέρχομαι :-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Bela είπε:

@P.L.L. μου μην ασχολείσαι καθόλου με την ηλίθια στο φαρμακείο και υπ'όψιν ότι στα περισσοτερα φαρμακεία στις μέρες μας δεν είναι όπως παλιά όλοι οι άσχετοι πιάνουν δουλειά και τους βαφτίζουν βοηθούς... Εγώ για πχ Όταν έπαιρνα τα utrogestan είχα ρωτήσει στο φαρμακείο και δεν ήξεραν ότι μπορούν να μπουν και κολπικα... Όταν τους το είπα με κοιτούσαν σαν να είμαι απο αλλο πλανήτη.... άντε γεια!!!!! Χαχαχαχαχα 

@loyloy μου εδώ είμαι χαχαχαχα αρχίζω σιγά σιγά δουλειά γι αυτό χάνομαι λίγο αλλά επανέρχομαι :-D

Που είσαι Ωρε @Bela χαίρομαι που είσαι καλα!! Πως πάει ποτε θα έχουμε νέα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@Κελυ 32 εγω ειμαι σίγουρη οτι δεν πρέπει να ανησυχείς ουτε για τα λίγα καφε (φαντάζομαι τελείωσαν, ετσι;) ουτε για τη Χοριακη. Σε καταλαβαίνω για τον υπέρηχο αλλα θα σου πρότεινα να μη βιαστείς να κανεις. Ο υπέρηχος στις πρώτες εβδομάδες μπορει να προκαλέσει άδικους πανικους και στεναχώριες γιατι δε μεγαλώνουν οοολα τα παιδια με τον ίδιο ρυθμό και αν δεις κατι μικρότερο απο τις προσδοκίες σου πέφτεις στα πατώματα. Γι αυτο και εγω θα ήθελα να κανω τον πρώτο υπέρηχο μετα τις 7 εβδομάδες. Αλλα ο γενετιστής πρότεινε στο γιατρο να πάω άμεσα για να μπορέσουμε να υπολογίσουμε την κύηση αφού δεν είχα σταθερό κύκλο λόγω αποξεσης και θέλει να δει αν εχω φύγει απο τις επικίνδυνες 5 εβδομάδες (λόγω αντιβίωσης). Μαλλον θα πάω απο εβδομαδα.. 

@lucky star χαίρομαι που εισαι καλυτερα. Καθε μερα και καλυτερα να εισαι! 

@Beboula25 οι ορμόνες σε εχουν επηρεάσει κι εχεις γίνει πολυ ευαίσθητη. Ελπιζω να μην εισαι στεναχωρημενη. Τα λες πολυ ωραία παντως κι εχεις και πολυ δίκιο... Δεν εισαι ψυχρή κι αν μη τι άλλο εμείς σε καταλαβαίνουμε γιατι κανουμε συχνα τις ίδιες σκέψεις.. Για εμενα εισαι και πολυ δυνατή! Ποιον φόβο; Εσυ τον εχεις πατάξει τον φόβο! 

@loyloy κι εμενα στα μεσα του κύκλου με πιάνουν ημικρανίες που μου φέρνουν τάσεις για εμετό. Σημαίνει πως κανεις ωορρηξία! Παρε ενα ντεπόν κι εκμεταλλεύσου τον!!! 

@anemoni επιτέλους μου λύθηκε κι εμενα η απορία με τα μπλε ονόματα!

Επισης, σε καταλαβαίνω απόλυτα για το οτι επρεπε να το πεις στη δουλειά. Αλλα να θυμάσαι οτι αυτη τη φορα θα πάνε πολυ πολυ καλα τα πράγματα!!! Μην κανεις αρνητικές σκέψεις! Το παιδάκι σου ειναι μεσα στη κοιλιά σου και η καρδια του χτυπαει σαν τρελή!! Αλήθεια, φούσκωσε καθολου η κοιλιτσα σου; Πρέπει να φαίνεται τώρα!

Και εγω το ιδιο θελω! Να μην παω γρηγορα αυτη τη φορα να αλλαξει και το γουρι...Οσο να ναι μου χει μεινει ψυχολογικο ο υπερηχος! Αλλα τωρα θα ειναι ολα καλα! Και εσυ να μην αγχωνεσαι! Ολα θα πανε τελεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Beboula25 είπε:

Που είσαι Ωρε @Bela χαίρομαι που είσαι καλα!! Πως πάει ποτε θα έχουμε νέα; 

@Beboula25 μου ♡♡♡♡♡ εδώ είμαι χαχαχα.. Σε 10 μέρες θα ξέρω!!! Το ένστικτο μου λέει ότι θα ναι πάλι τζίφος η δουλειά χαχαχαχα. Εσύ; ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Bela είπε:

@Beboula25 μου ♡♡♡♡♡ εδώ είμαι χαχαχα.. Σε 10 μέρες θα ξέρω!!! Το ένστικτο μου λέει ότι θα ναι πάλι τζίφος η δουλειά χαχαχαχα. Εσύ; ;

Έλα μην λες τέτοια αλλα μου αρέσεις που είσαι μες την τρελλα μπράβο! Εγω καλα είμαι αδιαθετησα το πρωί και με το καλό θα ξεκινήσω σιγά σιγά ολοταχώς!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έλα μην λες τέτοια αλλα μου αρέσεις που είσαι μες την τρελλα μπράβο! Εγω καλα είμαι αδιαθετησα το πρωί και με το καλό θα ξεκινήσω σιγά σιγά ολοταχώς!! 

Ετσι είναι αλήθεια!!!!! Αδιαθετησες και συ.. :( κανε υπομονή να σε λίγες μέρες θα σου κάνω παρέα χαχαχα!!!!!Εν τω μεταξύ όλο αυτό το διάστημα γύρω στο 4μηνο που ρυθμιστηκε η προλακτινη δεν πρηζονται καθόλου τα πιάνω τα ξαναπιανω τίποτα χαχαχα ψάχνω για κάνα σημάδι αλλά μπά τζίφος η δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Bela είπε:

Ετσι είναι αλήθεια!!!!! Αδιαθετησες και συ.. :( κανε υπομονή να σε λίγες μέρες θα σου κάνω παρέα χαχαχα!!!!!Εν τω μεταξύ όλο αυτό το διάστημα γύρω στο 4μηνο που ρυθμιστηκε η προλακτινη δεν πρηζονται καθόλου τα πιάνω τα ξαναπιανω τίποτα χαχαχα ψάχνω για κάνα σημάδι αλλά μπά τζίφος η δουλειά!!!

Γιατί συμβαίνει αυτό; Η προλακτινη επηρεάζεται και από το στρες σωστά; Μου είχε γράψει ορμονολογικές να κάνω τώρα σε αυτό τον κύκλο γιατί έλεγε πως η κυστη που είχε δημιουργηθεί στην εγκυμοσυνη δεν φεύγει επειδή μου έχω προκαλέσει  ψυχοσωματικά και έτσι το απέδωσε στην προλακτινη που πρώτη φορά άκουγα για αυτό εννοω δεν γνώριζα.Μετα από τρεις μέρες πήγα στον άλλο για υπέρηχο και η κυστη δεν υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Γιατί συμβαίνει αυτό; Η προλακτινη επηρεάζεται και από το στρες σωστά; Μου είχε γράψει ορμονολογικές να κάνω τώρα σε αυτό τον κύκλο γιατί έλεγε πως η κυστη που είχε δημιουργηθεί στην εγκυμοσυνη δεν φεύγει επειδή έχω δημιουργήσει ψυχολογικά και έτσι το απέδωσε στην προλακτινη που πρώτη φορά άκουγα για αυτό εννοω δεν γνώριζα.Μετα από τρεις μέρες πήγα στον άλλο για υπέρηχο και η κυστη δεν υπήρχε.

Κοίτα η προλακτινη επηρεάζεται από το άγχος.. Ποτέ κανείς Γιατρός δεν μου είχε αναφέρει να την κάνω. Την έκανα πριν 3 μήνες περίπου και είχε βγει 50 και μου είπε ότι δεν μπορείς να μείνεις οταν είναι ανεβασμένη.. Όντως πήρα χάπια 2 φορές την βδομάδα για 2 μήνες και έπεσε στο 0.3. Δεν τους νοιάζει αν είναι 0,3 ή 4 ή 10 θέλουν απλά να είναι χαμηλή. Εγώ μετά από αυτό παρατήρησα ότι δεν πρηζονται ΚΑΘΟΛΟΥ ενώ πριν μπορεί και να με πονούσαν και 10 μέρες πριν την περίοδο. Τι να πω.. 1 φτιάχνει 3 χαλούν χαχαχαχα. Τώρα για την κύστη δεν ξέρω να σου πω.. αφού έφυγε μόνη της όμως όλα καλά!!!! Έχεις κάνει προλακτινη να δεις την Τιμή της; ;

Link to comment
Share on other sites

@Diavolitsa εμενα δεν εχει πρηστεί και δεν πονάει καθολου το στήθος παρόλο που ήταν κι εμενα προαπαιτούμενο για την περίοδο. Βέβαια δεν ξέρω κατα ποσο πάνε καλα τα πράγματα στην εγκυμοσύνη μου για να σου πω αν ειναι καλο σημάδι. Πάντως σου ευχομαι με το καλο να εισαι έγκυος και να πάνε ολα κατι ευχήν. Και για χάρη μου, μετα, θα αλλάξεις αυτο το όνομα!

Άντε, σε λίγες μέρες σε περιμένουμε!!! 

@Bela καλώς τη και παλι! Ευτυχώς που εισαι καλα και μες στη τρέλα! Ευχομαι ομως να μη βγεις αληθινή και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!! Διάβασα τα νέα σας όλα μαζεμένα σήμερα. Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά με τις εγκυουλες μας. Όσο για εμάς τις υπόλοιπες........... Όπου να ναι έρχεται. Τα κορίτσια που περιμένετε εύχομαι αυτή η αναμονή να περάσει γρηηορα γιατί ξέρω πολύ καλά πόσο δύσκολη ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!! Ακομα κανενα απολυτως συμπτωμα οτι θα ερθει περιοδος! :) καθε μηνα την εβδομαδα που περιμενω περιοδο με τρωει το αγχος! Τεσπα...πως ειστε σημερα? Πειτε μου οτι δε θα φατε ολες μπακαλιαρο! Δε μου αρεσουν καθολου τα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Χρόνια πολλά!!! 

@Bela μου δεν έχω κάνει ειναι για αυτό τον κύκλο αύριο δλδ.Και δεν θα τις κάνω θέλω πλέον να ηρεμήσω.Απο τον φόβο μου μην έχω πάθει κάτι πηγαινα από τον ένα στον άλλο για 3μηνες και ουσιαστικά μου πήρε λίγο παραπάνω να επανέλθω μετά την απόξεση τίποτα άλλο.  Και εσυ πιστεύω θα επανέλθεις από τα χάπια θα έχει γίνει μην σε ανησυχεί.

Αντε σε λιγες μέρες θέλω να δω φωνές και πανηγύρια εδώ μέσα από εσένα και από όλα τα κοριτσια που αναμένουν στα κοριτσια που τωρα ξεκινούν και οι εγκυουλες μας με όμορφες φουσκωτές κοιλίτσες!!!!

πρίν από 15 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καλημερα σας!!! Ακομα κανενα απολυτως συμπτωμα οτι θα ερθει περιοδος! :) καθε μηνα την εβδομαδα που περιμενω περιοδο με τρωει το αγχος! Τεσπα...πως ειστε σημερα? Πειτε μου οτι δε θα φατε ολες μπακαλιαρο! Δε μου αρεσουν καθολου τα ψαρια!

Καλημέρα!!! Αγαπώ ψάρια αλλα δεν ξέρω αν θα τιμήσω τον μπακαλιάρο σήμερα..

Υπομονη θα περάσουν οι μέρες όλες μας νομίζω το ίδιο παθαίνουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...