Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Καλημέρα κορίτσια! Εγω και μπακαλιάρο και σκορδαλια θα τιμησω,  πηγαινοντας κοντρα σε ναυτιες και εμετους! 

Πως ειστε? Εγω ψυχολογικα αθλια... Και μετα με πιανουν οι τυψεις και γινομαι ακόμα πιο χαλια... Νευρα πολλα και με τσαντιζει και ο αντρας μ. Ολη την ωρα μ λεει αμαν δεν εισαι αρρωστη και ολο μου τη λεει.. 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγω και μπακαλιάρο και σκορδαλια θα τιμησω,  πηγαινοντας κοντρα σε ναυτιες και εμετους! 

Πως ειστε? Εγω ψυχολογικα αθλια... Και μετα με πιανουν οι τυψεις και γινομαι ακόμα πιο χαλια... Νευρα πολλα και με τσαντιζει και ο αντρας μ. Ολη την ωρα μ λεει αμαν δεν εισαι αρρωστη και ολο μου τη λεει.. 

Αχ αυτές οι ορμόνες.... Πάρτυ κάνουν μέσα σου ανεμώνη μου. Προσπάθησε να κάνεις όμορφα πράγματα μια ωραία ταινία ή ένα ωραίο βιβλίο. Έχεις τα δικιά σου αλλά τα νεύρα δεν κάνουν καλό ούτε σε εσενα  ούτε στο σποράκι  σου. Όσο για τον μπακαλιάρο και το ψαράκι άσε. Τα περιμένω πως και πως

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , fairyanna είπε:

Αχ αυτές οι ορμόνες.... Πάρτυ κάνουν μέσα σου ανεμώνη μου. Προσπάθησε να κάνεις όμορφα πράγματα μια ωραία ταινία ή ένα ωραίο βιβλίο. Έχεις τα δικιά σου αλλά τα νεύρα δεν κάνουν καλό ούτε σε εσενα  ούτε στο σποράκι  σου. Όσο για τον μπακαλιάρο και το ψαράκι άσε. Τα περιμένω πως και πως

Αστα να πανε κοριτσι μου... Για αυτο και εγω αποφασισα να κατσω σημερα στην ηρεμια και μοναξια μου,  γιατι διαφορετικα με βλεπω να γενναω στον Κορυδαλλό!!!  :P

 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανταλλάζουμε για δυο τρεις μέρες;;; Εμένα μετά τη νιλα που έπαθα αυτό το μήνα δε μ αφήνει να κάνω τίποτα, πάω να σηκωθώ να πλύνω πιάτα κ λέει όχι θα τα πλύνω εγώ, πάω να στρώσω το κρεβάτι μου τη λέει, με καταπιέζει κ νιώθω σαν άρρωστη έτσι όπως κάνει. Δεν έχω τίποτα γαμωτο είμαι μια χαρά!!! 

Συγνώμη που πετάχτηκα έτσι, είπα να πω κ εγώ τον πόνο μου χαχαχα

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Ανταλλάζουμε για δυο τρεις μέρες;;; Εμένα μετά τη νιλα που έπαθα αυτό το μήνα δε μ αφήνει να κάνω τίποτα, πάω να σηκωθώ να πλύνω πιάτα κ λέει όχι θα τα πλύνω εγώ, πάω να στρώσω το κρεβάτι μου τη λέει, με καταπιέζει κ νιώθω σαν άρρωστη έτσι όπως κάνει. Δεν έχω τίποτα γαμωτο είμαι μια χαρά!!! 

Συγνώμη που πετάχτηκα έτσι, είπα να πω κ εγώ τον πόνο μου χαχαχα

Που είσαι βρε κορίτσι μου σε σκεφτομουν εχθές δεν είχα δει κάνα νέο σου χαίρομαι που είσαι καλα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Που είσαι βρε κορίτσι μου σε σκεφτομουν εχθές δεν είχα δει κάνα νέο σου χαίρομαι που είσαι καλα!!! 

Ψυχολογικά είμαι καλά, έχω λίγο άγχος για τον επόμενο κύκλο.... αλλά το διαχειρίζομαι. Πριν 3 μέρες είδα καφέ πρώτη φορά στη ζωή μου και μετά αίμα κανονικά. Όποτε όλα βαίνουν καλώς τη Πέμπτη θα πάω γυναικολόγο κιολας. ΟΛα θα πάνε καλααααα!!

Εσυ είσαι καλά;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! @noni90 τι νίλα έπαθες; Μια χαρά τον βλέπω τον άντρα σου! Εισαι πολυ τυχερή! 

Μικρη Λουλού, τι γλυκός ακούγεται ο σύντροφος σου!

@anemoni1989 καλη μου τουλαχιστον ξέρεις οτι οτι εχεις ειναι απο τις ορμόνες και τουλαχιστον ειναι κι αυτο ενα δείγμα οτι πάνε καλα τα πράγματα! Εγω πέρα απο τη μέση που πονάει λιγο δεν εχω κανενα δείγμα. Μακαρι ομως αυτο να μη σημαίνει οτι δεν θα εχω καλη κατάληξη. Πάντως κανω καθε μετα τεστακια εγκυμοσύνης και ειναι καθε μετα ολο και πιο έντονη η γραμμή. Άρα τουλαχιστον η ορμόνη ανεβαίνει. 

Λιτσάκι μου κάνε ενα τεστάκι αυριο να δεις αν δείξει κατι.  Αν δε δείξει τουλαχιστον θα ξέρεις να μην εχεις προσδοκίες. Αν και εγω σου ευχομαι να ειναι πολυ θετικό! Οτι και να κανεις πάντως στείλε μας να ξέρουμε! Lucky stars beboula πως ειστε σημερα! 

Εγω ειμαι πολυ υπέρ των ψαριών και όλων των θαλασσινών! Απο κρέας τρώω ΜΟΝΟ ΜΙΑ φορα το μήνα κι αυτο κόκκινο. 

Χρονια πολλα στις εορταζόμενες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες! @noni90 τι νίλα έπαθες; Μια χαρά τον βλέπω τον άντρα σου! Εισαι πολυ τυχερή! 

Μικρη Λουλού, τι γλυκός ακούγεται ο σύντροφος σου!

@anemoni1989 καλη μου τουλαχιστον ξέρεις οτι οτι εχεις ειναι απο τις ορμόνες και τουλαχιστον ειναι κι αυτο ενα δείγμα οτι πάνε καλα τα πράγματα! Εγω πέρα απο τη μέση που πονάει λιγο δεν εχω κανενα δείγμα. Μακαρι ομως αυτο να μη σημαίνει οτι δεν θα εχω καλη κατάληξη. Πάντως κανω καθε μετα τεστακια εγκυμοσύνης και ειναι καθε μετα ολο και πιο έντονη η γραμμή. Άρα τουλαχιστον η ορμόνη ανεβαίνει. 

Καλημερααα!! Τι να πω ούτε κ εγώ ξέρω τι έπαθα.. ζαλίστηκα κ είχα τάσεις λιποθυμίας στο γυμναστήριο, την άλλη μέρα είδα 2 θετικά τεστ εγκυμοσύνης, την επόμενη μέρα αρνητικό όπου κ έκανα χοριακη κ ήταν 1.20. Τα τεστ ήταν θετικά το είδαμε 4 άνθρωποι γιατί εγώ δε πίστευα αυτό που βλέπω....Μετά από 2 3 μέρες είδα καφέ κ αίμα... μην αφήσεις τη ιστορία μου. Α σε επηρεάσει όμως, για σένα είναι κ θα είναι όλα τέλεια! Ειδικά απ τη στιγμή που κάθε μέρα το τεστ σκουριάσει, όλα πάνε καλά κ να πάνε μέχρι τέλους εύχομαι!!

οσο για τον άντρα μου είναι θησαυρός, αλλά στη παρούσα φάση θέλω να νιώθω ότι είμαι όπως πριν, όχι ότι είμαι εύθραυστη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι σε καταλαβαίνω το σου συμπεριφέρονται σα να εισαι άρρωστη τα κανει χειρότερα. 

Παντως αν αυτο σε παρηγορεί το γεγονός οτι έμεινες έγκυος (γιατι έμεινες έστω και για λιγο, απλώς δε "γατζωθηκε" καλα) ειναι παρα πολυ θετικό και το πιθανότερο ειναι οτι στον επόμενο ή στο μεθεπόμενο κύκλο θα ξαναμεινεις κι αυτη τη φορα ολα θα πάνε καλα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι σε καταλαβαίνω το σου συμπεριφέρονται σα να εισαι άρρωστη τα κανει χειρότερα. 

Παντως αν αυτο σε παρηγορεί το γεγονός οτι έμεινες έγκυος (γιατι έμεινες έστω και για λιγο, απλώς δε "γατζωθηκε" καλα) ειναι παρα πολυ θετικό και το πιθανότερο ειναι οτι στον επόμενο ή στο μεθεπόμενο κύκλο θα ξαναμεινεις κι αυτη τη φορα ολα θα πάνε καλα! 

Το ελπίζω γτ προσπαθούσαμε αρκετό καιρό!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας, και να πάρουμε αγκαλιά αυτό που επιθυμούμε περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

Ψυχολογικά είμαι καλά, έχω λίγο άγχος για τον επόμενο κύκλο.... αλλά το διαχειρίζομαι. Πριν 3 μέρες είδα καφέ πρώτη φορά στη ζωή μου και μετά αίμα κανονικά. Όποτε όλα βαίνουν καλώς τη Πέμπτη θα πάω γυναικολόγο κιολας. ΟΛα θα πάνε καλααααα!!

Εσυ είσαι καλά;;

Μπράβο έτσι να είσαι καλα και αισιόδοξη!Μια φορά μπορεί να τύχει και κάτι που δεν έχουμε ξανά δει αλλα συνήθως δεν είναι κάτι.Με το καλό να πας και φυσικά όλα θα πάνε καλα!! Εγω είμαι καλα “περιοδεύω” και μετά βάζω μπροστά.. 

Να σου πω για τα τεστ τώρα που πέρασε.Δεν πιστεύω να ήταν κάποια βιοχημική αλλα πως τα τεστ έδειχναν τις γραμμές φάντασμα έτσι τις λένε γτ υπάρχουν και πολλές φορές δίνουν αυτή την εντυπωση.Ασε που θα ειχες πιο έντονους πονους περιοδου από το συνηθισμένο τις πρωτες μερες.Η χοριακη όταν είσαι εγκυος διπλασιάζεται κάθε δυο μέρες.Αλλα πέφτει με πολύ αργό ρυθμό μέχρι να μηδενίσει που λέμε.Επειδη αυτά στα ουρα ανιχνεύουν από 20 και πάνω ασχέτως αν λένε από 10 στο αίμα σου λοιπόν δεν θα ήταν 1.20 αλλα τουλάχιστον 5.... Στο λέω γιατί ένα μήνα μετά την απόξεση έφτασα χοριακη 16.9 και μετά από 20 μέρες πήγε στο 5 δλδ αρνητικό μιας και είναι στο όριο και μετά από δυο μερες αδιαθετησα οταν προφανως έπεσε και άλλο.Βέβαια είδατε 4 άτομα το θετικό οποτε τώρα που θα πας συζήτησε το να δείτε τι θα πει η γιατρος γιατί εγω απλά υποθέσεις κάνω.

Παντως όπως και να έχει προσπερασε το γιατί σίγουρα θα πάνε όλα υπέροχα και σε λίγο καιρό θα μας το ανακοινώσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μπράβο έτσι να είσαι καλα και αισιόδοξη!Μια φορά μπορεί να τύχει και κάτι που δεν έχουμε ξανά δει αλλα συνήθως δεν είναι κάτι.Με το καλό να πας και φυσικά όλα θα πάνε καλα!! Εγω είμαι καλα “περιοδεύω” και μετά βάζω μπροστά.. 

Να σου πω για τα τεστ τώρα που πέρασε.Δεν πιστεύω να ήταν κάποια βιοχημική αλλα πως τα τεστ έδειχναν τις γραμμές φάντασμα έτσι τις λένε γτ υπάρχουν και πολλές φορές δίνουν αυτή την εντυπωση.Ασε που θα ειχες πιο έντονους πονους περιοδου από το συνηθισμένο τις πρωτες μερες.Η χοριακη όταν είσαι εγκυος διπλασιάζεται κάθε δυο μέρες.Αλλα πέφτει με πολύ αργό ρυθμό μέχρι να μηδενίσει που λέμε.Επειδη αυτά στα ουρα ανιχνεύουν από 20 και πάνω ασχέτως αν λένε από 10 στο αίμα σου λοιπόν δεν θα ήταν 1.20 αλλα τουλάχιστον 5.... Στο λέω γιατί ένα μήνα μετά την απόξεση έφτασα χοριακη 16.9 και μετά από 20 μέρες πήγε στο 5 δλδ αρνητικό μιας και είναι στο όριο και μετά από δυο μερες αδιαθετησα οταν προφανως έπεσε και άλλο.Βέβαια είδατε 4 άτομα το θετικό οποτε τώρα που θα πας συζήτησε το να δείτε τι θα πει η γιατρος γιατί εγω απλά υποθέσεις κάνω

Δε ξέρω τι ήταν καν... με το γυναικολόγο που μίλησα είπε κάτι πήγε να γίνει κ δεν. Οι γραμμές ήταν έντονο ροζ, όχι γκρι όπως οι γραμμές εξάτμισης.  Έχω έντονους πόνους κ πολύ περισσότερο αίμα από ότι συνήθως, αλλά η χοριακη ήταν αρνητική, όποτε σκέφτομαι ίσως κ λάθος των τεστ, παρόλο που μου είπε ο γιατρός τα τεστ δε κάνουν λάθη. 

Τώρα να σου πω την αλήθεια δε θα το ψάξω περαιτέρω γιατί θα τρελαθώ. Περιμένω να καθαρίσω κ θα ξανάβαλω μπροστά σαν να μην έγινε τίποτα. Δε μπορώ να αναλωθώ κ να σκέφτομαι τι ήταν κ τι δεν ήταν γτ θα αγχωθώ πολύ κ εγώ η ίδια θα μπλοκάρω τον οργανισμό μου. Ο στόχος μου είναι να είμαι ήρεμη κ να ακολουθώ την αγωγή μου. Από εκεί κ πέρα τίποτα άλλο δεν είναι στον έλεγχο μου.... αισιοδοξία, ηρεμία κ όλα θα πάνε καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!!Του είπα Πως νιώθω την ανάγκη να πάω σε έναν ειδικό να μιλήσω.μγπως με βοηθήσει και τρόμαξε.φοβαται μη μου δώσει χάπια ο γιατρός και Έτσι μου ζήτησε να δώσω λίγο χρόνο σε εμάς πρώτα και αν δω ότι ακόμα το χρειάζομαι τότε να πάω και Έτσι όλο προσπαθεί να κάνει πράγματα να με ηρεμεί.Ξεκιναμε και δουλειά το Πάσχα αρα πιστεύω θα βοηθήσει κι αυτό.Θα έχουμε και Κάτι αλλο να ασχολούμαστε εκτός από εμάς.Θα ξεφύγει το μυαλό.

@anemoni1989 πιστεύω σε βλέπει αγχωμένη και φοβισμένη και Ίσως γι αυτό σου λε ει Δεν ει σαι άρρωστη.Κανουν και χορό οι ορμόνες.χαλαρωσε ηρέμησε και απόλαυσε τους εμετούς και όλη την διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...