Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.. λοιπόν!!!! Κάποιες από εσάς προσπαθείτε με εξωσωματική. Πριν την εξωσωματική σας πρότειναν να κάνετε κύκλους με κλομιφαινη; ;; Για πχ Εγώ λογικά από σήμερα ή αύριο θα ξεκινήσω τον 3ο κύκλο.  Άρα Αφού ολοκληρώσω τους 6 κύκλους η μόνη επιλογή είναι εξωσωματική; ;; 

Εγω εκανα 2 σπερματεγχυσεις πριν τις εξωσωματικες, δεν μου προτειναν καθολου κλομιφαινη. Βεβαια τωρα αυτο εξαρταται απο τον καθε γιατρο το πως θελει να σε παει και επισης αν ολα δειχνουν καλα, χωρις σκαμπανεβασματα, ισως ειναι θεμα χρονου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 58 λεπτά , Elma86 είπε:

Εγώ έκανα 3 κύκλους έτσι αλλά χωρίς ένεση. Οταν πήγα για την εξωσωματική το μονο που μου είπαν ως εναλλακτική ήταν η σπερματεγχυση πράγμα που δεν ήθελα γιατι θεωρώ οτι έτσι έχανα χρονο

Elma μου γιατί δεν έκανες μέχρι 6 κύκλους κλομιφαινης;; Εσύ το προτιμησες ή στο είπε ο γιατρός;; 

πρίν από 24 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Εγω εκανα 2 σπερματεγχυσεις πριν τις εξωσωματικες, δεν μου προτειναν καθολου κλομιφαινη. Βεβαια τωρα αυτο εξαρταται απο τον καθε γιατρο το πως θελει να σε παει και επισης αν ολα δειχνουν καλα, χωρις σκαμπανεβασματα, ισως ειναι θεμα χρονου.

Dimitroulaa μου γιατί;; Μήπως δεν προτείνουν κλομιφαινη αν παίζει κάτι στο σπέρμα; ; Έχω μπερδευτεί :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Bela είπε:

Elma μου γιατί δεν έκανες μέχρι 6 κύκλους κλομιφαινης;; Εσύ το προτιμησες ή στο είπε ο γιατρός;; 

Dimitroulaa μου γιατί;; Μήπως δεν προτείνουν κλομιφαινη αν παίζει κάτι στο σπέρμα; ; Έχω μπερδευτεί :confused::confused:

Δεν ξερω γλυκεια μου με την κλομιφαινη τι παιζει, γιατι δεν εχω παρει οποτε δεν εχω κανει και την σχετικη ερευνα μου. Εαν εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου τοτε κανε οτι σου λεει, αν καπου διαφωνεις μεσα σου, τοτε παρε και αλλη γνωμη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Bela είπε:

Elma μου γιατί δεν έκανες μέχρι 6 κύκλους κλομιφαινης;; Εσύ το προτιμησες ή στο είπε ο γιατρός;; 

Dimitroulaa μου γιατί;; Μήπως δεν προτείνουν κλομιφαινη αν παίζει κάτι στο σπέρμα; ; Έχω μπερδευτεί :confused::confused:

Όχι  κοριτσι μου. Καμία σχέση το σπέρμα και η κλομιφαινη. Η κλομιφαινη είναι για να παραγεις εσύ παραπάνω ωάρια για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να γον

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Όχι  κοριτσι μου. Καμία σχέση το σπέρμα και η κλομιφαινη. Η κλομιφαινη είναι για να παραγεις εσύ παραπάνω ωάρια για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να για γονιμοποίηση. 

 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Όχι  κοριτσι μου. Καμία σχέση το σπέρμα και η κλομιφαινη. Η κλομιφαινη είναι για να παραγεις εσύ παραπάνω ωάρια για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να γον

Ναι ναι το γνωρίζω απλά λέω ότι όσες έχουν προσπεράσει τη λύση της κλομιφαινης μηπως ευθύνεται κάποιο θέμα στο σπέρμα γι αυτό και πάνε κατευθείαν σπερματεγχυση ή εξωσωματική. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , BettySt είπε:

Όχι  κοριτσι μου. Καμία σχέση το σπέρμα και η κλομιφαινη. Η κλομιφαινη είναι για να παραγεις εσύ παραπάνω ωάρια για να έχεις περισσότερες πιθανότητες να γον

 

Έκανα και εγώ σπερματεγχυση με κλομιφαινη και έχουμε θέμα με το σπέρμα. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα και η κλομιφαινη μου την έδωσε ακριβώς για αυτό το λόγο που ανέφερα - περισσότερες πιθανότητες 

πρίν από 1 λεπτό , Bela είπε:

Ναι ναι το γνωρίζω απλά λέω ότι όσες έχουν προσπεράσει τη λύση της κλομιφαινης μηπως ευθύνεται κάποιο θέμα στο σπέρμα γι αυτό και πάνε κατευθείαν σπερματεγχυση ή εξωσωματική. 

Εσένα εγκρίνετε η κλομιφαινη γιατί ουσιαστικά δεν έχετε κανένα πρόβλημα και θέλει ο γιατρος σου να αυξήσει τις πιθανότητες απλά. Οι υπόλοιπες όλο και κάποιο θέμα έχουμε για αυτό πάμε σε σπερματεγχυνση ή εξωσωματική κατευθείαν 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , BettySt είπε:

Έκανα και εγώ σπερματεγχυση με κλομιφαινη και έχουμε θέμα με το σπέρμα. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα και η κλομιφαινη μου την έδωσε ακριβώς για αυτό το λόγο που ανέφερα - περισσότερες πιθανότητες 

Εσένα εγκρίνετε η κλομιφαινη γιατί ουσιαστικά δεν έχετε κανένα πρόβλημα και θέλει ο γιατρος σου να αυξήσει τις πιθανότητες απλά. Οι υπόλοιπες όλο και κάποιο θέμα έχουμε για αυτό πάμε σε σπερματεγχυνση ή εξωσωματική κατευθείαν 

Κατάλαβα BettySt Σ ευχαριστώ πολύ Είσαι αρκετά κατατοπιστική!!!!!! Άντε να δούμε τι θα δούμε λογικά αν δεν έχω αποτελέσματα με αυτή τη θεραπεία θα πάω και γω σε εξωσωματική!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Bela είπε:

Κατάλαβα BettySt Σ ευχαριστώ πολύ Είσαι αρκετά κατατοπιστική!!!!!! Άντε να δούμε τι θα δούμε λογικά αν δεν έχω αποτελέσματα με αυτή τη θεραπεία θα πάω και γω σε εξωσωματική!!! 

Σου εύχομαι να μην χρειαστεί και να μείνεις σύντομα έγκυος μόνη σου 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bela είπε:

Ναι ναι το γνωρίζω απλά λέω ότι όσες έχουν προσπεράσει τη λύση της κλομιφαινης μηπως ευθύνεται κάποιο θέμα στο σπέρμα γι αυτό και πάνε κατευθείαν σπερματεγχυση ή εξωσωματική. 

Εμενα δεν μου το πρότειναν ως μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. οταν το εκανα ηταν μονο και μονο για να κανω περισσότερα ωάρια. Δεν εχουμε ουτε εμεις προβλημα με το σπερμα αλλα ανεξήγητη υπογονιμότητα. Ολα δείχνουν φυσιολογικά. Παντως μόνο για σπερματέγχυση εχω ακούσει οτι σου λενε να κανεις μεχρι έξι. 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elma86 είπε:

Εμενα δεν μου το πρότειναν ως μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. οταν το εκανα ηταν μονο και μονο για να κανω περισσότερα ωάρια. Δεν εχουμε ουτε εμεις προβλημα με το σπερμα αλλα ανεξήγητη υπογονιμότητα. Ολα δείχνουν φυσιολογικά. Παντως μόνο για σπερματέγχυση εχω ακούσει οτι σου λενε να κανεις μεχρι έξι. 

Elma μου και φυσιολογικά που προσπαθούμε και μεις νομίζω είναι μέχρι έξι θα ρωτήσω βέβαια ξανά το γιατρό και θα σας πω... Και αυτό το πράγμα ρε γμτ με την ανεξήγητη υπογονιμότητα αν είναι δυνατόν εν έτη 2018 που γυναίκα δεν έχει μήτρα Για πχ κτλ κτλ κτλ με ένα σωρό θέματα καταφερνουν και κανουν παιδια και μείς τίποτα.. Πως γίνεται τοοοοοοοσεεεεςςςς εξετάσεις κάθε λίγο και λιγάκι και να μην βρίσκουν τίποτα :confused:. Μας πετάνε εκεί μια ανεξήγητη υπογονιμότητα και τρέχα γύρευε... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Elma86 είπε:

Εμενα δεν μου το πρότειναν ως μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. οταν το εκανα ηταν μονο και μονο για να κανω περισσότερα ωάρια. Δεν εχουμε ουτε εμεις προβλημα με το σπερμα αλλα ανεξήγητη υπογονιμότητα. Ολα δείχνουν φυσιολογικά. Παντως μόνο για σπερματέγχυση εχω ακούσει οτι σου λενε να κανεις μεχρι έξι. 

Ναι βρε Ελμακι μέχρι 6 η σπερματεγχυση ακριβώς λόγω την κλομιφαινη, αν είναι σε φυσικό κύκλο κάνεις και περισσοτερες. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡ και χρόνια πολλά να είμαστε πάντα! κάθε μέρα! όλη μέρα! ερωτευμένες με τους άντρες μας♡♡♡♡♡♡•  Τι κάνετε τα νέα σας;;  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια Καλημέρα ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡ και χρόνια πολλά να είμαστε πάντα! κάθε μέρα! όλη μέρα! ερωτευμένες με τους άντρες μας♡♡♡♡♡♡•  Τι κάνετε τα νέα σας;;  

Καλησπέραααα και χρόνια πολλά όντως!!! Εγω σήμερα όπως προείπα, αφου είδα και απόειδα, ρωτησα,εψαξα,ξεκινησα όλα τα χαπια του ενδοκρινολογου, εκοψα ζαχαρη, διατροφη απο σημερα και περιορισμενο αλατι. Μιλαμε για τρελα γλεντια!!! Αν δεν πεσω κατω απο την πεινα, γιατι ειμαι και περιεργη στο φαγητο, παντα μου αρεσαν ολες οι σαβουρες, σοβαρα φαγητα ελαχιστα εμπαιναν στο στομα μου!Αντε να δουμε τι θα δουμε και απο αυτο. Την αλλη εβδομαδα παω γυναικολογο να του πω και αυτου οτι θα προχωρησουμε στην νεα μας προσπαθεια σε 3 μηνες. Πφφφ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια Καλημέρα ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡ και χρόνια πολλά να είμαστε πάντα! κάθε μέρα! όλη μέρα! ερωτευμένες με τους άντρες μας♡♡♡♡♡♡•  Τι κάνετε τα νέα σας;;  

Καλησπέρα ερωτιάρα Bela:)παντα ερωτευμενες να ειμαστε κοριτσιαααα και συντομα με φουσκωμενες κοιλιτσες:oops:εγω ειμαι στην 4η μερα περιοδου και περιμενω να περασουν οι μερες να ερθουνε οι γονιμες μερες:oops:αντε να δουμε θα το πιασουμε το σπορακι αυτη τη φορα?


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Καλησπέραααα και χρόνια πολλά όντως!!! Εγω σήμερα όπως προείπα, αφου είδα και απόειδα, ρωτησα,εψαξα,ξεκινησα όλα τα χαπια του ενδοκρινολογου, εκοψα ζαχαρη, διατροφη απο σημερα και περιορισμενο αλατι. Μιλαμε για τρελα γλεντια!!! Αν δεν πεσω κατω απο την πεινα, γιατι ειμαι και περιεργη στο φαγητο, παντα μου αρεσαν ολες οι σαβουρες, σοβαρα φαγητα ελαχιστα εμπαιναν στο στομα μου!Αντε να δουμε τι θα δουμε και απο αυτο. Την αλλη εβδομαδα παω γυναικολογο να του πω και αυτου οτι θα προχωρησουμε στην νεα μας προσπαθεια σε 3 μηνες. Πφφφ!!!

Οταν λες οοολλααα τα χάπια του ενδοκρινολογου; ;;  χαχαχα!!!! Σίγουρα  και η διατροφή παίζει σημαντικό ρόλο!!!!! Άντε όλα θα πάνε καλά και εύχομαι μετά το 3μηνο να μάθουμε τα πιο ευχάριστα νέα!!!!!!:-D

πρίν από 8 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα ερωτιάρα Bela:)παντα ερωτευμενες να ειμαστε κοριτσιαααα και συντομα με φουσκωμενες κοιλιτσες:oops:εγω ειμαι στην 4η μερα περιοδου και περιμενω να περασουν οι μερες να ερθουνε οι γονιμες μερες:oops:αντε να δουμε θα το πιασουμε το σπορακι αυτη τη φορα?

Γεια σου Nektarinaki ♡♡♡♡♡ Χρόνια πολλά και του χρόνου ερωτευμένες και με το παιδάκι μας!!!!! και γω σήμερα τέλος η περίοδος. Αντε παμε δυνατα για τον μηνα αυτό!!!!!Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο τρίμηνο τετράμηνο εχω περίοδο 4 μέρες.. . Παλιότερα είχα 5 -6 μέρες. :confused: Δεν ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...