Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Ελμα λυπάμαι αλλα να θυμάσαι οτι ο επόμενος μήνας θα ειναι ο τυχερός σου! Πες στον γιατρο σου και για μικρη απόξεση ενδομητρίου πριν την εμφύτευση. Μου ειπε ο γενετιστής οτι πιάνει και το λεω παντού. 

Λουλού μου μπράβο! Αναμένουμε ενημέρωση για το πρώτο ραντεβού με το μωρό σου! 

Ανεμώνη, εγω εχω ναυτίες και αποστροφή για το φαγητό πλέον. Λίγα πράγματα μπορώ να φάω. Πεινάω μονο το μεσημέρι και μετα ξαναχωνευω την επόμενη μερα με πολλές καουρες. Ευτυχώς όχι σαν την προηγούμενη φορα. Λες ένας διατροφολόγος να βοηθούσε; Γιατι εχω χάσει κι εγω δυο κιλά και δεν εχω κανει εμετούς! (Μονο δυο φορές) Ελπιζω να γράφω το μωρό μου όπως πρέπει.. 

Κοιλιτσα εχεις κανει καθολου ή ακομα; Αν και με τόσα κιλά που εχεις χάσει που να το καταλάβεις. 

Link to comment
Share on other sites

Μερες σκεφτομαι να σας μιλησω αλλα το αποφευγω...δεν ειμαι καλα ψυχολογικα...χτες πηγα σε μια βαφτιση και φρικαρα! Αρχισα να σκεφτομαι οτι δεν ειμαι εγω για τετοια και οτι εκανα λαθος που προσπαθησα να κανω παιδι...και δε θα μπορεσω να ανταποκριθω σε ενα τετοιο ρολο! Οσο σκεφτομαι οτι αλλες κοπελες προσπαθουν χρονια νιωθω ακομα πιο χαλια που εμενα μου ηρθε τοσο ευκολα αλλα παρολα αυτα δεν ειμαι ευτυχισμενη! Ειμαι σε μια συνεχη ενταση...παλευω να κοιμηθω τα βραδια και βλεπω εφιαλτες...ισως πρεπει να δω καποιο ψυχολογο...δε ξερω...παντως δε παλευεται αυτη η κατασταση...θελω να χαρω και δεν μπορω...ολο τετοια χαζα σκεφτομαι!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elma86 είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε οτι είναι αρνητικό αφήστε που πρέπει να έχει ξεκινήσει ήδη και η περίοδος. Την Τετάρτη θα πάω και αν είμαι εντάξει μπορούμε να ξεκινήσουμε πάλι με προετοιμασία ενδομητρίου μιας και έχω άλλες 5 βλαστοκύστες στην κατάψυξη.Δεν ήταν αυτή λοιπόν η σειρά μου..Μπορεί να είναι η τρίτη η τυχερή!!!

Καλησπέρα Έλμα,

λυπαμαι πολύ για την αποτυχημένη προσπάθεια. Είσαι όμως πολύ τυχερή που έχεις καταψύξει τόσες βλαστοκύστεις! Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια σου να είναι πετυχημένη! 

Κοριτσια όλα καλά με την υστεροσκόπηση. Δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου όπως και την πρώτη φορά. Ευτυχως δεν βρέθηκε κάτι και κάναμε ένα μικρό lifting στη μήτρα!!!

Τελικα επόμενη προσπάθεια τον Ιούνιο και όχι Μάιο δεν με αφήνει νωρίτερα!

καλα αποτελέσματα σε όλες σας!

πρίν από 3 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Μερες σκεφτομαι να σας μιλησω αλλα το αποφευγω...δεν ειμαι καλα ψυχολογικα...χτες πηγα σε μια βαφτιση και φρικαρα! Αρχισα να σκεφτομαι οτι δεν ειμαι εγω για τετοια και οτι εκανα λαθος που προσπαθησα να κανω παιδι...και δε θα μπορεσω να ανταποκριθω σε ενα τετοιο ρολο! Οσο σκεφτομαι οτι αλλες κοπελες προσπαθουν χρονια νιωθω ακομα πιο χαλια που εμενα μου ηρθε τοσο ευκολα αλλα παρολα αυτα δεν ειμαι ευτυχισμενη! Ειμαι σε μια συνεχη ενταση...παλευω να κοιμηθω τα βραδια και βλεπω εφιαλτες...ισως πρεπει να δω καποιο ψυχολογο...δε ξερω...παντως δε παλευεται αυτη η κατασταση...θελω να χαρω και δεν μπορω...ολο τετοια χαζα σκεφτομαι!

Να μας μιλάς Βασιλικούλα! Δεν ξέρω για εσένα αλλά εμένα το forum με βοήθησε πολύ ακόμη και σε πολύ δύσκολες καταστάσεις! Λέγε μας νέα σου για να ξεχνιέσαι! Οι άτιμες οι ορμόνες παίζουν απίστευτα παιχνίδια με το μυαλό μας. Κάνε υπομονή. Καμία δεν γεννήθηκε έτοιμη μάνα και όλες κάνουν λάθη. Είσαι τρυφερό πλάσμα και θα τα πας μια χαρά μην στεναχωριέσαι. Τα παιδιά θέλουν αγάπη και υπομονή, όλα τα άλλα θα σου έρθουν από ένστικτο. Άσε που προχωρώντας η εγκυμοσυνη σου,αφενός θα ηρεμήσουν οι ορμόνες, αλλά θα έχεις την ευκαιρία να παρακολουθήσεις ένα σωρό σεμινάρια. Θα είσαι έτοιμη για όλα πιστέψέ με. Εγώ προσωπικά δεσμεύομαι να σου βρω όσα σεμινάρια χρειάζεσαι για να είσαι πανέτοιμη!!!

Άντε που έχεις το όνομα της αδερφούλας μου της μικρής και όλο αυτήν μου φέρνεις στο μυαλό!:)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε οτι είναι αρνητικό αφήστε που πρέπει να έχει ξεκινήσει ήδη και η περίοδος. Την Τετάρτη θα πάω και αν είμαι εντάξει μπορούμε να ξεκινήσουμε πάλι με προετοιμασία ενδομητρίου μιας και έχω άλλες 5 βλαστοκύστες στην κατάψυξη.Δεν ήταν αυτή λοιπόν η σειρά μου..Μπορεί να είναι η τρίτη η τυχερή!!!

Κρίμα Ελμακι μου! Τρίτη και τυχερή! Πολύ θετικό είναι ότι έχεις τις βλαστοκύστες και θα τις βάλεις οπότε είσαι έτοιμη. Μια μεγάλη αγκαλιά σού κάνω! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα Έλμα,

λυπαμαι πολύ για την αποτυχημένη προσπάθεια. Είσαι όμως πολύ τυχερή που έχεις καταψύξει τόσες βλαστοκύστεις! Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη προσπάθεια σου να είναι πετυχημένη! 

Κοριτσια όλα καλά με την υστεροσκόπηση. Δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου όπως και την πρώτη φορά. Ευτυχως δεν βρέθηκε κάτι και κάναμε ένα μικρό lifting στη μήτρα!!!

Τελικα επόμενη προσπάθεια τον Ιούνιο και όχι Μάιο δεν με αφήνει νωρίτερα!

καλα αποτελέσματα σε όλες σας!

Να μας μιλάς Βασιλικούλα! Δεν ξέρω για εσένα αλλά εμένα το forum με βοήθησε πολύ ακόμη και σε πολύ δύσκολες καταστάσεις! Λέγε μας νέα σου για να ξεχνιέσαι! Οι άτιμες οι ορμόνες παίζουν απίστευτα παιχνίδια με το μυαλό μας. Κάνε υπομονή. Καμία δεν γεννήθηκε έτοιμη μάνα και όλες κάνουν λάθη. Είσαι τρυφερό πλάσμα και θα τα πας μια χαρά μην στεναχωριέσαι. Τα παιδιά θέλουν αγάπη και υπομονή, όλα τα άλλα θα σου έρθουν από ένστικτο. Άσε που προχωρώντας η εγκυμοσυνη σου,αφενός θα ηρεμήσουν οι ορμόνες, αλλά θα έχεις την ευκαιρία να παρακολουθήσεις ένα σωρό σεμινάρια. Θα είσαι έτοιμη για όλα πιστέψέ με. Εγώ προσωπικά δεσμεύομαι να σου βρω όσα σεμινάρια χρειάζεσαι για να είσαι πανέτοιμη!!!

Άντε που έχεις το όνομα της αδερφούλας μου της μικρής και όλο αυτήν μου φέρνεις στο μυαλό!:)

Χαχαχα μαλλον για αυτο με θεωρεις τρυφερο πλασμα! Μ'αυτα που σκεφτομαι μαλλον για πολυ χοντροπετση με κοβω! Δε ξερω ωρες ωρες νιωθω οτι θα τρελαθω! Ντρεπομαι να τα λεω αυτα εδω που μιλανε κοπελες που παλευουν για ενα παιδι!

Link to comment
Share on other sites

Τι γλυκιά που εισαι palmoira. Στη Βασιλική απάντησες αλλα εγω συγκινήθηκα. Ολα καλα με την υστεροσκοπιση λοιπον! Άντε, με το καλο ενα καλοκαιρινό μωρό! Σου αξίζει! 

Βασιλικη, μην αγχώνεσαι. Ειναι η ψυχολογία. Κι εγω οταν κάποιες φορές με έπιασαν οι πανικοι κατι τέτοια σκεφτόμουν και τρελαινομουν. Οτι ειναι πααααρα πολυ δύσκολο και σπουδαίο πράγμα που μου προκαλεί άγχος και εγω δεν ξέρω αν ειμαι ικανή να κανω κατι τέτοιο και αν θα γίνω καλη μάνα κτλ. Αλλα οταν οι ορμόνες κατευναζονται ειμαι πολυ καλα και χαρούμενη που θα γίνω (μακάρι Παναγία μου!) μανούλα. Κουράγιο να περάσουν οι ανακατωσούρες (των ορμονών εννοώ) και ολα θα πάνε καλα. Εμείς ειμαστε εδω. Μπορείς να πεις ΟΤΙ ΝΙΩΘΕΣΙ χωρις φόβο και χωρις πάθος! Μονο μην αρχίσεις να μας βρίζεις :-) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τι γλυκιά που εισαι palmoira. Στη Βασιλική απάντησες αλλα εγω συγκινήθηκα. Ολα καλα με την υστεροσκοπιση λοιπον! Άντε, με το καλο ενα καλοκαιρινό μωρό! Σου αξίζει! 

Βασιλικη, μην αγχώνεσαι. Ειναι η ψυχολογία. Κι εγω οταν κάποιες φορές με έπιασαν οι πανικοι κατι τέτοια σκεφτόμουν και τρελαινομουν. Οτι ειναι πααααρα πολυ δύσκολο και σπουδαίο πράγμα που μου προκαλεί άγχος και εγω δεν ξέρω αν ειμαι ικανή να κανω κατι τέτοιο και αν θα γίνω καλη μάνα κτλ. Αλλα οταν οι ορμόνες κατευναζονται ειμαι πολυ καλα και χαρούμενη που θα γίνω (μακάρι Παναγία μου!) μανούλα. Κουράγιο να περάσουν οι ανακατωσούρες (των ορμονών εννοώ) και ολα θα πάνε καλα. Εμείς ειμαστε εδω. Μπορείς να πεις ΟΤΙ ΝΙΩΘΕΣΙ χωρις φόβο και χωρις πάθος! Μονο μην αρχίσεις να μας βρίζεις :-) 

Α...η θα λεω οτι νιωθω η οχι! Περιορισμους δε δεχομεθα :)

Θα μιλησω λιγο με τη γιατρο την Πεμπτη που εχω το πρωτο μου ραντεβου και αν χρειαστει θα παω και σε ψυχολογο! Δε μου αρεσουν καθολου αυτες οι σκεψεις! Απο τη μια τις κανω και μετα αισθανομαι αχαριστη για το δωρο που μου δοθηκε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω πάντως τοτε το έψαξα στο Ίντερνετ (ψυχολογία πρώτο τρίμηνο εγκυμοσύνης) για να δω αν ειμαι η μόνη κι έλεγε οτι ειναι φυσιολογικό. Ψάξ´το κι εσυ. Μπορει να σε βοηθησει. Και εννοείται αν πας σε ψυχολόγο γα μας πεις και μας τι σου ειπε να στρώσουμε κι εμείς! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εγω πάντως τοτε το έψαξα στο Ίντερνετ (ψυχολογία πρώτο τρίμηνο εγκυμοσύνης) για να δω αν ειμαι η μόνη κι έλεγε οτι ειναι φυσιολογικό. Ψάξ´το κι εσυ. Μπορει να σε βοηθησει. Και εννοείται αν πας σε ψυχολόγο γα μας πεις και μας τη σου ειπε να στρώσουμε κι εμείς! 

Το κοιταξα και ναι οντως νιωθουν πολλες γυναικες ετσι...αλλα αυτο δε με ανακουφιζει ουτε με κανει να νιωθω καλυτερα! Τεσπα...θα σας πω τις επομενες μερες...μη σας ζαλιζω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ε αμα δεν μπορούμε να φαμε μαλακιουλες πως θα ανεβάσουμε??? Εγω τουλάχιστον ουτε ψωμια,  ουτε ζυμαρικά, ούτε γλυκα μπορω να φαω... Ουτε αλμυρα... Γενικα νηστεια!!!! Αχαχχαχαχαχαχα

Θα ειναι κοριτσι μου!!! Δυστυχώς τυχαινουν και αυτα!! Αρα θα ξεκινησετε αμεσως ε??? 

Να σε ρωτησω, παίρνεις και ορμόνες ή κανεις σε φυσικό κυκλο προσπάθεια? 

Για να δούμε... Έκανα κανονικά διέγερση αλλά ευτυχώς ήταν καλή η παρτίδα. Ζορίστηκα αρκετά βέβαια γιατί έπαθα ωραιότατη υπερδιέγερση γερή γερή 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Το κοιταξα και ναι οντως νιωθουν πολλες γυναικες ετσι...αλλα αυτο δε με ανακουφιζει ουτε με κανει να νιωθω καλυτερα! Τεσπα...θα σας πω τις επομενες μερες...μη σας ζαλιζω!

μην ανχωνεσε κοριτσι ολες ετσι ειναι δεν νομιζω οτι καμια γεννηθηκε ετοιμη ειναι μεγαλο κ το ανχος κ η ευθυνη αλλα σιγα σιγα το συνιθιζεις οταν ολα περνουν το δρομο τους. η εγκυμοσυνη κ οι πρωτες μερες του μωρου πιστεψε με σε καμια δεν ηταν ευχαριστες ασε που μετα λενε οτι ηταν πολυ ευτυχισμενες ασε οι πιο ανχωτικες κ δυσκολες μερες ειναι μετα ομως μπαινεις σε μια πιο ευχαριστη καθημερηνοτητα κ τα ξεχνας ολα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Ελμα λυπάμαι αλλα να θυμάσαι οτι ο επόμενος μήνας θα ειναι ο τυχερός σου! Πες στον γιατρο σου και για μικρη απόξεση ενδομητρίου πριν την εμφύτευση. Μου ειπε ο γενετιστής οτι πιάνει και το λεω παντού. 

Λουλού μου μπράβο! Αναμένουμε ενημέρωση για το πρώτο ραντεβού με το μωρό σου! 

Ανεμώνη, εγω εχω ναυτίες και αποστροφή για το φαγητό πλέον. Λίγα πράγματα μπορώ να φάω. Πεινάω μονο το μεσημέρι και μετα ξαναχωνευω την επόμενη μερα με πολλές καουρες. Ευτυχώς όχι σαν την προηγούμενη φορα. Λες ένας διατροφολόγος να βοηθούσε; Γιατι εχω χάσει κι εγω δυο κιλά και δεν εχω κανει εμετούς! (Μονο δυο φορές) Ελπιζω να γράφω το μωρό μου όπως πρέπει.. 

Κοιλιτσα εχεις κανει καθολου ή ακομα; Αν και με τόσα κιλά που εχεις χάσει που να το καταλάβεις. 

Εχω ενα ωραιοτατο πρηξιμο το οποιο φαίνεται απο μακρια... 

Δεν εχουν σημασια μονο οο εμετοι αλλα κι η ποιότητα τ φαγητου στο χάσιμο κιλων.. Μην περιμενεις να χωνεύεις οπως πριν... Να τρως μικροτερες ποσοτητες πιο συχνα.. Να μασας καλα τις μπουκες σ. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...