Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σημερα ξυπνησα κατα τις 5 πμ με άγχος. Πριν λιγο πήγα τουαλέτα και είδα λίγα καφε. Εχω αγχωθεί και στεναχωρηθεί. Ειμαι στην 9η εβδομαδα. 

Καλημέρα μπορεί να κουράστηκες μίλησε με τον γιατρό σου και αν μπορείς ξεκουράσου 

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλα τα λες..τι καθομσι κ παρατηρω..αφου δεν θα γινει τπτ στο τελος...αλλη μια βδομαδα εμεινε

Μην το βλέπεις έτσι κάτσε να δεις πρώτα και μην ανησυχεις για τις επαφες αφού και μια είναι αρκετή εφόσον γινει την σωστή ημέρα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , P.L.L. είπε:

Προσπαθώ κορίτσια.. Αλλα αυτο το άγχος δεν φεύγει.. 

Μίλησες με τον γιατρό;Μέχρι τώρα τουλάχιστον έχεις δει αλλα καφέ; Προσπάθησε όπως είπαν και τα κοριτσια είναι πολύ συχνό 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Ζουζούνα στο πρωτο σου παιδάκι έμεινες εύκολα ? υπήρξε συγκεκριμένος λόγος που καθυστέρησε τη σύλληψη στο δεύτερο? 

υ.γ.Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας.

Στο πρώτο αν κ με ακανόνιστη περίοδο έμεινα στην 3Η με 4η περίοδο μου αν θυμάμαι καλά,στον 2ο δεν ξέρω γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω χασιμοτο (αυτοανοσο) κ δυστυχώς εκείνο τον χρόνο επί 1 χρόνο δεν μπορούσα να τον ρυθμισω εύκολα τον θυροειδη μου...μου έλειπε κ η βιταμίνη ντε,οπότε Κ αυτό επιβαρύνει αν την έχεις χαμηλή σε δυσκολία σύλληψης,μετά ο σύζυγος ίσως είχε ένα μικρό θέμα αλλά τελικά έκανε μια θεραπεία μόνο για το πλήθος των σπερματοζωαρίων κ μετά από 2 μήνες ήταν οκ..αλλά μπορεί κ απλά να μην είχε θέμα κ να έγινε τότε η ανανέωση σπέρματος που γίνεται κάθε 2μηνο..οπότε πιο πολύ το θέμα εγώ το είχα νομίζω γιατί θέλουμε η TSH να είναι στο 1 με 1.5 το πολύ για το δικό μου πρόβλημα κ το άγχος πολύ...μετά τον χρόνο ψαχτηκε ο σύζυγος κ εγώ στον 1.5 χρόνο έκανα την σαλπιγγογραφια που όλα ήταν οκ βέβαια...αλλά τον ίδιο μήνα έμεινα κ έγκυος..

επίσης είχα μια βιοχημική κύηση στο πρώτο μήνα προσπαθειών μας για το 2ο 

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ειμαι στη δουλειά. Αν καθόμουν σπίτι θα τρελαινομουν. Δεν εχω παρει τον γιατρο γιατι μετα που ξαναπήγα τουαλέτα δεν είδα κατι και ελπιζω πως εφόσον ήταν λιγο και καφε θα ειναι ολα καλα. Η δουλειά με βοηθάει να φεύγει το άγχος. Αν κάθομαι άπραγη σκέφτομαι και δεν ειμαι εγω για να σκέφτομαι. Παρακαλω να ειναι καλα το παιδάκι μου και να μη μου ξανασυμβεί το ίδιο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια ειμαι στη δουλειά. Αν καθόμουν σπίτι θα τρελαινομουν. Δεν εχω παρει τον γιατρο γιατι μετα που ξαναπήγα τουαλέτα δεν είδα κατι και ελπιζω πως εφόσον ήταν λιγο και καφε θα ειναι ολα καλα. Η δουλειά με βοηθάει να φεύγει το άγχος. Αν κάθομαι άπραγη σκέφτομαι και δεν ειμαι εγω για να σκέφτομαι. Παρακαλω να ειναι καλα το παιδάκι μου και να μη μου ξανασυμβεί το ίδιο.. 

Το καφε  ειναι παλιο αιμα. .. Αλλα να παρεις το γιατρο γτ μπορει να θελει να σου δώσει προγεστερονη 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2018 at 3:32 ΜΜ, Diavolitsa είπε:

Εγω περα απο πονο στο στηθος, αυπνιες και καποιες μερες χαλια ψυχολογια δεν εχω τπτ αλλο! Μαλιστα χτες το βραδυ μετα απο μερες καταφερα και κοιμηθηκα σερι ολη νυχτα!

εγω ειχα πονακια σαν περιοδου... τωρα 6 βδομαδα εχω καφε βλενννες αλλα ο γιατρος λεει φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, P.L.L. είπε:

Κορίτσια ειμαι στη δουλειά. Αν καθόμουν σπίτι θα τρελαινομουν. Δεν εχω παρει τον γιατρο γιατι μετα που ξαναπήγα τουαλέτα δεν είδα κατι και ελπιζω πως εφόσον ήταν λιγο και καφε θα ειναι ολα καλα. Η δουλειά με βοηθάει να φεύγει το άγχος. Αν κάθομαι άπραγη σκέφτομαι και δεν ειμαι εγω για να σκέφτομαι. Παρακαλω να ειναι καλα το παιδάκι μου και να μη μου ξανασυμβεί το ίδιο.. 

Εντάξει καλό που σταμάτησε αλλα νομίζω πως καλό είναι να τον ενημερώσεις και αν θυμαμαι καλα παίρνεις προγεστερονη αλλα μήπως θα ήθελε να στην αυξήσει.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Κορίτσια ειμαι στη δουλειά. Αν καθόμουν σπίτι θα τρελαινομουν. Δεν εχω παρει τον γιατρο γιατι μετα που ξαναπήγα τουαλέτα δεν είδα κατι και ελπιζω πως εφόσον ήταν λιγο και καφε θα ειναι ολα καλα. Η δουλειά με βοηθάει να φεύγει το άγχος. Αν κάθομαι άπραγη σκέφτομαι και δεν ειμαι εγω για να σκέφτομαι. Παρακαλω να ειναι καλα το παιδάκι μου και να μη μου ξανασυμβεί το ίδιο.. 

Πάρε τηλ οπωσδήποτε το γιατρό σου.μη το αφήσεις.σε παρακαλώ.προγεστερονη τι παίρνεις?Εγώ utrogestan των 200 ένα ανά 8ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη φορα που τον είχα παρει μου είχε πει πως δεν ειναι τιποτα λιιιιγο καφε χωρις πόνους που σταματάει. Μου είχε πει τοτε να παίρνω την προγεστερονη. Γι αυτο ελεγα τώρα αφού σταμάτησε να μην τον πάρω. Ετσι κι αλλιώς ειμαι στο σχολειο τώρα και δε μπορώ να καλέσω γιατι δεν το ξέρουν και δεν θελω να με καταλάβουν. Αν ξαναδώ μετα θα τον πάρω. 

Εχει αρχίσει και με ενοχλεί το στομάχι μου με κάψιμο οτι και να φάω. Ακομα και λιγο ψωμάκι. Για την ώρα ειναι πολυ ενοχλητικό αλλα σε υποφερτό βαθμό. 

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. συμφωνώ με όσα είπαν τα κορίτσια,  το πιό πιθανό είναι να σχηματίζεται ο πλακούντας και για αυτό να είχες καφέ όπως το είπε η Ανεμονη. Αφού σε βοηθάει η δουλειά να πηγαίνεις, αλλά με προσοχή και χαλαρά, μην κουραστείς πολύ. 

 

 

 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παίρνω utrogestan των 100 τρία την ημέρα. Αν και για να ειμαι ειλικρινής, τον τελευταίο καιρό που ήμουν μια χαρά απο αίμα αλλα με ναυτίες κτλ πολλές φορές παρέλειψα την Τρίτη δόση.. Δεν την υποφέρω. Θα του πω να μου τη δώσει σε υπόθετο ίσως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...