Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 hour ago, P.L.L. είπε:

@mari.go δεν ξέρω αν εχεις κάτσει να διαβάσεις τα προηγούμενα που εχουμε γράψει αλλα κάπου παλιότερα ανέφερα οτι μια συνάδελφος που δεν εκανε ποτε ωορρηξία εκανε δυο κύκλους με κλομιφαινη και στον δεύτερο έπιασε τα διδυμα της! Σε κανά δυο μήνες περιμένουμε να γεννήσει. Ενα αγόρι κι ενα κορίτσι. Αν δεν ειχε το πρόβλημα ακομα ίσως να προσπαθούσε για παιδι. Θελω να πω οτι τελικα το πρόβλημα της αποδείχτηκε και η ευλογία της. Ελπίζοντας βέβαια πως ολα θα πανε καλα μέχρι τέλους!

@loyloy που εισαι!!!

Είμαι χεσμενη απο τη χαρά μου.ολα καλα δόξα το Θεό.μαλλον αγοράκι.ολα σούπερ 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 39 λεπτά , loyloy είπε:

Είμαι χεσμενη απο τη χαρά μου.ολα καλα δόξα το Θεό.μαλλον αγοράκι.ολα σούπερ 

Μπραβο!!!! Με το καλο ολα να πανε τελεια και στη συνεχεια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, mari.go είπε:

Ναι @Beboula25 στα 21-22 θα ηταν λεει πιο ωριμο κ πιο σιγουρο για να ειναι γονιμο.σ'ευχαριστω για τη συμβουλη σου..εγω συνεχιζω κ οτι γινει..κ αν.οχι θα αρχισουμε μου ειπε κλομιφαινη

Συνεχιζουμε εννοειται P.L.L κ αν δεν γινει κατι θα αρχισουμε κλομιφαινη απο τον επομενο κυκλο

Οποτε μια χαρά μην πέφτεις θα δεις όλα θα πάνε καλα και θα αποκτήσεις το παιδάκι σας!

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Είμαι χεσμενη απο τη χαρά μου.ολα καλα δόξα το Θεό.μαλλον αγοράκι.ολα σούπερ 

Χαχαχ έτσι πάντα από χαρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου επιτρέπεται το τζελ στα νύχια; Τώρα που ειμαι σχεδον 4 μηνών λεω να κανω. Κανει καποια;

Η γιατρός της κολλητής μου είχε απαγορεύσει το φουρνακι  για τα νύχια  γιατί δεν έχει αποδειχθεί ακόμα αν επηρεάζει η Όχι το έμβρυο οπότε της πρότεινε να μην κάνει πειράματα...Δε ξέρω αν σε βοήθησα!!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απφαση του γιατρού τελικα @fairy-mary ε; Τον δικο μου η αλήθεια ειναι οτι δεν τον εχω ρωτήσει γιατι το είχα δεδομένο οτι δεν θα το εκανα μέχρι τουλαχιστον και τον 4ο μήνα. Αλλα εχω δει αρκετές εγκυμονούσες με φτιαγμένα τα νύχια και ελεγα μήπως εχουμε νεότερα πάνω στο θέμα. Πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εχει μια λογική αυτο που λες..!

Εσυ πως εισαι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ειναι απφαση του γιατρού τελικα @fairy-mary ε; Τον δικο μου η αλήθεια ειναι οτι δεν τον εχω ρωτήσει γιατι το είχα δεδομένο οτι δεν θα το εκανα μέχρι τουλαχιστον και τον 4ο μήνα. Αλλα εχω δει αρκετές εγκυμονούσες με φτιαγμένα τα νύχια και ελεγα μήπως εχουμε νεότερα πάνω στο θέμα. Πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εχει μια λογική αυτο που λες..!

Εσυ πως εισαι; 

Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις και το δικό σου γιατρό να δεις τι θα σου πει.

Εγώ εδώ περιμένω να μου τελειώσει η περίοδος, γενικά είμαι αρκετά απογοητευμένη και νομίζω πως χρειάζομαι ένα διάλειμμα από όλα αυτά για να ξαναβρώ λίγο  τον εαυτό μου και τη διαθεση μου.

Έτσι αποφάσισα να μην ασχοληθώ καθόλου αυτό το μηνα ούτε με γιατρούς ούτε με τεστ ούτε τίποτα Μήπως και συνέλθω. 

Ξεκίνησα και λίγο  γυμναστήριο..Και περιμένω να παω καμία μέρα θάλασσα.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , fairy-mary είπε:

Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις και το δικό σου γιατρό να δεις τι θα σου πει.

Εγώ εδώ περιμένω να μου τελειώσει η περίοδος, γενικά είμαι αρκετά απογοητευμένη και νομίζω πως χρειάζομαι ένα διάλειμμα από όλα αυτά για να ξαναβρώ λίγο  τον εαυτό μου και τη διαθεση μου.

Έτσι αποφάσισα να μην ασχοληθώ καθόλου αυτό το μηνα ούτε με γιατρούς ούτε με τεστ ούτε τίποτα Μήπως και συνέλθω. 

Ξεκίνησα και λίγο  γυμναστήριο..Και περιμένω να παω καμία μέρα θάλασσα.

 

Πολυ καλη ιδεα το γυμναστηριο. Μπράβο! Να το εντατικοποιησεις. Πρώτα για την δίκη σου ευχαρίστηση και δεύτερον γιατι βοηθάει. 

Συναντησα ενα ζευγάρι γνωστών που είχα να δω χρονια. Η γυναίκα ειναι 40 ετών και κρατούσε ενα πανέμορφο κοριτσάκι κάποιων μηνών. Μου ειπε οτι αποφάσισαν να προσπαθήσουν για παιδι πριν καιρό. Τους πήρε δυο χρονια να μείνει έγκυος αλλα είχαν αποφασίσει να το αφήσουν στη φύση και να μην αγχωθούν όσο και να παρει. Ήξεραν οτι λόγω ηλικίας θα τους έπαιρνε παραπάνω. Ε και τελικα τους πήρε λιγο παραπάνω αλλα έκαναν την κόρη και με μεγάλη χαλαρότητα λενε σε λιγο καιρό να ξαναπροσπαθησουν για δεύτερο. Θαύμασα την ηρεμία τους και την έλλειψη άγχους παρα την ηλικία τους. Ξεκινήσαμε λέει να κανουμε ελεύθερα και ειπαμε οοοοποτε θέλει ας ερθει.

Δεν στο λεω για να σου πω να εισαι ετσι γιατι ουτε εγω θα ήμουν. Τους φέρνω σαν ιδανική περίπτωση αντιμετώπισης της κατάστασης για να παίρνουμε παράδειγμα όλες μας. Όσο γίνεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου επιτρέπεται το τζελ στα νύχια; Τώρα που ειμαι σχεδον 4 μηνών λεω να κανω. Κανει καποια;

Εμενα ο γιατρος μου με αφησε να κανω ημιμονιμο και να βαψω μαλλια απο τον 3ο και μετα! Αρα ειναι θεμα γιατρου!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Πολυ καλη ιδεα το γυμναστηριο. Μπράβο! Να το εντατικοποιησεις. Πρώτα για την δίκη σου ευχαρίστηση και δεύτερον γιατι βοηθάει. 

Συναντησα ενα ζευγάρι γνωστών που είχα να δω χρονια. Η γυναίκα ειναι 40 ετών και κρατούσε ενα πανέμορφο κοριτσάκι κάποιων μηνών. Μου ειπε οτι αποφάσισαν να προσπαθήσουν για παιδι πριν καιρό. Τους πήρε δυο χρονια να μείνει έγκυος αλλα είχαν αποφασίσει να το αφήσουν στη φύση και να μην αγχωθούν όσο και να παρει. Ήξεραν οτι λόγω ηλικίας θα τους έπαιρνε παραπάνω. Ε και τελικα τους πήρε λιγο παραπάνω αλλα έκαναν την κόρη και με μεγάλη χαλαρότητα λενε σε λιγο καιρό να ξαναπροσπαθησουν για δεύτερο. Θαύμασα την ηρεμία τους και την έλλειψη άγχους παρα την ηλικία τους. Ξεκινήσαμε λέει να κανουμε ελεύθερα και ειπαμε οοοοποτε θέλει ας ερθει.

Δεν στο λεω για να σου πω να εισαι ετσι γιατι ουτε εγω θα ήμουν. Τους φέρνω σαν ιδανική περίπτωση αντιμετώπισης της κατάστασης για να παίρνουμε παράδειγμα όλες μας. Όσο γίνεται. 

Μακάρι να μπορούσα να είμαι έτσι!! αλήθεια στο λέω ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν τα πάντα με ψυχραιμία.

Δυστυχώς εγώ είμαι από τη φύση μου αρκετά αγχωτική και έχω και μια αρκετά πιεστική δουλειά οπότε όλο αυτό δε βοηθάει..

όμως νιώθω ότι με έχει πάρει πολύ από κάτω και πρέπει κάτι να κάνω γι αυτό.

θα δείξει, ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα, τουλάχιστον έχω αναγνωρίσει ότι κάτι δε πάει καλά και αυτό θεωρώ είναι το πρώτο βήμα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μακάρι να μπορούσα να είμαι έτσι!! αλήθεια στο λέω ζηλεύω πραγματικά τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν τα πάντα με ψυχραιμία.

Δυστυχώς εγώ είμαι από τη φύση μου αρκετά αγχωτική και έχω και μια αρκετά πιεστική δουλειά οπότε όλο αυτό δε βοηθάει..

όμως νιώθω ότι με έχει πάρει πολύ από κάτω και πρέπει κάτι να κάνω γι αυτό.

θα δείξει, ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα, τουλάχιστον έχω αναγνωρίσει ότι κάτι δε πάει καλά και αυτό θεωρώ είναι το πρώτο βήμα.

Είναι αρετή η ψυχραιμία και η υπομονή όντως. Μην σε πιάνει ομως πανικός,δεν είμαστε προγραμματισμένοι.Εχουμε αδυναμίες όλοι μας ανεξαιρέτως εσυ λες δεν έχεις ψυχραιμία εγω έχω αλλα δεν έχω κάποιο άλλο θετικό χαρακτηριστικό που έχεις εσυ.Είναι καλό που κατανοείς κ ένα βήμα την φορά είναι κατόρθωμα.Απλα θέλει παρά πολύ δουλειά για να ισσοροπισεις.Δεν είναι πως θα προσπαθήσεις ενα μήνα κ μολις δεις διαφορα ότι το έφτιαξες.Θελει πολύ χρόνο.Ευχομαι να πάνε όλα καλα προσπάθησε σε παρακαλώ να σκεφτείς τι έκανε ευτυχισμένη την ζωή σου πριν μπει ανάμεσα το θέμα μωρό; Δεν μπορεί να μην υπάρχει κάτι έτσι δεν είναι; Επίσης σκέψου ποσο έχει προχωρήσει η επιστήμη σε αυτό το θέμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...