Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Την άλλη Πέμπτη! Καλα να πανε ολα @anemoni1989! Θα πας εκει που είχες παει και για αυχενική; Εγω λεω να μην πάω στον ίδιο γιατι καταβα οτι οι δικοί σας γιατροί είχαν καλυτερα μηχανήματα. 

Σε ευχαριστώ!

Ναι εννοείται!!! Ειναι απο τους τοπ σ Αθηνα, αν οχι ο καλύτερος, απο οτι λενε  όλοι και δεν τον αλλαζω! Σε αυτον θα κανω και το ντοπλερ! Αν εχεις αμφιβολιες, αλλαξε εννοείται!! 

πρίν από 26 λεπτά , P.L.L. είπε:

Την άλλη Πέμπτη! Καλα να πανε ολα @anemoni1989! Θα πας εκει που είχες παει και για αυχενική; Εγω λεω να μην πάω στον ίδιο γιατι καταβα οτι οι δικοί σας γιατροί είχαν καλυτερα μηχανήματα. 

Σε ευχαριστώ!

Ναι εννοείται!!! Ειναι απο τους τοπ σ Αθηνα, αν οχι ο καλύτερος, απο οτι λενε  όλοι και δεν τον αλλαζω! Σε αυτον θα κανω και το ντοπλερ! Αν εχεις αμφιβολιες, αλλαξε εννοείται!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

5 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Βασιλική μονο τα ωμά να αποφεύγεις. Σε αυτα μπορει να συγκαταλέγονται και οι καπνιστές γαλοπούλες αλλα αν τις ψήσεις πιο πριν, όπως λέει η Κέλλυ, δεν εχεις πρόβλημα. Σίγουρα δεν εχεις κανενα πρόβλημα με την πίτσα αφού ψήνεται στον φούρνο. Και τώρα που το λες σκέφτομαι τι τυχερή που εισαι που μπορείς και τρως πίτσα!! Εγω ειμαι ακομα με αγγουράκια, φασολάκια νερόβραστα και κανενα ψητό. Προσπαθώ να τρώω και πολυυυυ τυρί και γιαούρτι γιατι δεν αντέχω το ασβέστιο σε χάπι. Νομιζω οτι μου φέρνει περισσότερες ναυτίες. Αλλα με αυτα που τρώω σίγουρα το αναπληρώνω. Το ξέρετε οτι η παρμεζάνα εχει το περισσοτερο ασβέστιο απο ολα τα τυριά; Εντυπωσιάστηκα και χάρηκα γιατι μου αρεσει κιόλας  

@anemoni1989 πως πανε οι εμετοί; Όπου να ναι πας και για τη β επιπέδου; Ενημέρωσε μας! 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; 

Μπορω και τρωω τα παντα! Ευτυχως ειμαι σαν να μην ειμαι εγκυος, περα απο την κοιλια μου που φουσκωσε αρκετα :) και παλι καλα γιατι με ολα αυτα που μου τυχαν δεν θα την παλευα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Μπορω και τρωω τα παντα! Ευτυχως ειμαι σαν να μην ειμαι εγκυος, περα απο την κοιλια μου που φουσκωσε αρκετα :) και παλι καλα γιατι με ολα αυτα που μου τυχαν δεν θα την παλευα!

Μπράβο βρε κορίτσι μου.τουλαχοστον.φουσκωσες τόσο?άντε αρα όπου να ναι θα φουσκωσω κι εγώ αρκετά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. σχετικα καλα ειναι, περιμενουμε τη βιοψια για να δουμε τι θα χρειαστει απο χημιοθεραπειες! 

@loyloy τι να σου πω βρε loyloy μου...απο την αυχενικη και μετα εκανα ενα μπαμ αποτομο και φουσκωσα αρκετα...τωρα φαινεται καθαρα οτι ειμαι εγκυος! Απο κιλα ομως εχω παρει μονο μισο με ενα κιλο! Αν συνεχισω ετσι θα γινω σαν μπαλονι συντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/6/2018 at 5:06 ΜΜ, P.L.L. είπε:

 @Beboula25 και @kido τώρα περιμένετε περίοδο; Άντε, καλη επιτυχία ευχομαι! 

@loyloy καλη επιτυχία και για εσενα για την αυχενική! Ειπαμε οτι ποντάρω για αγόρι για εσενα. Δεν το αλλάζω. Ειμαι σίγουρη! Περιμένουμε νέα σου. Τι ωρα εχεις ραντεβού; 

@palmoira ειμαι ενημερωμένη για τη θάλασσα και ανυπομονώ να τα καταφέρω να πάω. Θα τηρήσω όλες τις εντολές κατα γράμμα. Κι εσυ καλα κανεις και φυλάγεσαι για την ωρα. Μια εβδομαδα ακομα και ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση! Βρες καμία σειρά να σου αρεσει και νοίκιασε τη ολόκληρη και προσπάθησε να βλεπεις όλη μερα αυτη για να μη σκεφτεσαι καθολου την κατάσταση. Όσο ειναι εφικτό βέβαια. Άσε τα εμβρυακια να κάνουν μόνα τη δουλειά τους! 

Βασιλική η μαμά σου πως ειναι; 

@Bela δεν εχουμε καιρό νέα απο εσενα. Τι γίνεται;;; 

P.L.L μου έχω καιρό να μπω η αλήθεια είναι... Χαίρομαι πολύ για όλες σας ♡♡♡♡ διαβάζω όποτε μπορώ τα νέα σας.. Εγώ τίποτα ακόμα.. δουλειά και μόνο δουλειά... Τον χειμώνα που δεν θα δουλεύω θα κάνω εξωσωματική μάλλον. Ειδωμεν.. Φιλάκια σε όλες σας !!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως @Belaχαίρομαι πολυ που έμαθα νέα σου. Αν δεν σου κανει καλο να μπαίνεις ή δεν εχεις όρεξη να γράφεις σεβαστό. Εμείς πάντως σε ευχαριστουμε για το θέμα που άνοιξες και μας έφερες όλες κοντα. Και φυσικα με χαρά θα σε περιμένουμε ξανά στην παρεα μας! Ευχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα :-) 

Να τα περνάς τελεια οτι και να κανεις! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Bela είπε:

P.L.L μου έχω καιρό να μπω η αλήθεια είναι... Χαίρομαι πολύ για όλες σας ♡♡♡♡ διαβάζω όποτε μπορώ τα νέα σας.. Εγώ τίποτα ακόμα.. δουλειά και μόνο δουλειά... Τον χειμώνα που δεν θα δουλεύω θα κάνω εξωσωματική μάλλον. Ειδωμεν.. Φιλάκια σε όλες σας !!!!!!!! 

Να σου έρθουν όλα δεξιά! Να περνάς όμορφα και οποτε έχεις χρόνο και διάθεση να μας λες κανα νέο σου γιατί νοιαζόμαστε..Σε φιλώ :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Να σου έρθουν όλα δεξιά! Να περνάς όμορφα και οποτε έχεις χρόνο και διάθεση να μας λες κανα νέο σου γιατί νοιαζόμαστε..Σε φιλώ :)

Ταιρι μου στην περίοδο με γειά η νέα φώτο! Εγώ θα βάλω κατευθείαν φώτο το θετικό τεστ εγκυμοσύνης, από το φθινόπωρο που γράφτηκα εδώ αυτό είπα! Νόμιζα βέβαια ότι δεν θα μου πάρει τόσο καιρό αλλά τελοσπάντων! 

Καλημέρα σε όλες! Λέω τώρα που είμαι αδιάθετη, είτε 3ή ή 4η μέρα να πάω να κάνω επανέλεγχο ορμονών, για να τσεκάρω τι παίζει γιατί έχει περάσει εξάμηνο από όταν τις πρωτοείδα. Έχω ραντεβού και για την tsh οπότε βολεύει να κάνω και E2, LH, FSH, PRL. Αλλά πρέπει να ξυπνήσω πολύ πρωί και να μην είμαι αγχωμένη για να γίνει σωστή μέτρηση. Φοβάμαι και τις βελόνες...! Ας όψεται όμως! Εσείς τι λέτε, τις είχατε δει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Ταιρι μου στην περίοδο με γειά η νέα φώτο! Εγώ θα βάλω κατευθείαν φώτο το θετικό τεστ εγκυμοσύνης, από το φθινόπωρο που γράφτηκα εδώ αυτό είπα! Νόμιζα βέβαια ότι δεν θα μου πάρει τόσο καιρό αλλά τελοσπάντων! 

Καλημέρα σε όλες! Λέω τώρα που είμαι αδιάθετη, είτε 3ή ή 4η μέρα να πάω να κάνω επανέλεγχο ορμονών, για να τσεκάρω τι παίζει γιατί έχει περάσει εξάμηνο από όταν τις πρωτοείδα. Έχω ραντεβού και για την tsh οπότε βολεύει να κάνω και E2, LH, FSH, PRL. Αλλά πρέπει να ξυπνήσω πολύ πρωί και να μην είμαι αγχωμένη για να γίνει σωστή μέτρηση. Φοβάμαι και τις βελόνες...! Ας όψεται όμως! Εσείς τι λέτε, τις είχατε δει;

Καλημέρα συντρόφισσα! Σε ευχαριστώ και πολύ σύντομα να δούμε το θετικό τεστακι σου προφίλ!! Για τις εξετασεις δεν είχα δει τις τιμές σου αλλα όπως και να έχει καλό είναι να τις επαναλάβεις γιατί δεν μένουν σταθερά.Να μην αγχώνεσαι να σου πω ότι πιο πολύ μας στρεσάρουν οι οδηγίες περι καλού ύπνου το βράδυ πριν την εξέταση ηρεμιας κτλ για να δείξει σωστά παρά η διαδικασία.Πιστεψε με στην τελευταία μέτρηση δεν έκανα τπτ από όσα πρέπει κ επιτελους βγήκε νορμαλ! Εγω σήμερα θα συναντηθώ με τον γυναικολόγο μου που με βλέπει τόσα χρόνια.Θα του πάω όλες μου τις εξετασεις θα τα δούμε και θα συζητήσουμε τις επιλογές.Το θετικό είναι πως είμαι πολύ καλα ψυχολογικά ετοιμάζομαι για τον πολιτικό μας τέλος του μήνα θέλω να το ευχαριστηθούμε και να το θυμόμαστε για πολλά χρόνια.Επισης επειδή είμαστε στα μέλια μιας κ είμαστε ένα χρόνο μαζί έχω την ανάγκη να περάσουμε λίγο χρόνο χαλαρά κ ξέγνοιαστα τα δυο μας εν όψει καλοκαιριού να κάνουμε τις διακοπές μας και από Σεπτέμβρη εάν κ εφόσον ο γιατρος μας πει ότι έχουμε αυτό το χρονικό περιθώριο βλέπουμε.Περασαν 6 μήνες με τόση στενοχώρια για το συμβάν και επειτα πίεση να ετοιμαστεί το σπίτι μας και κάθε μήνα τρεξιμο εξετασεις παρακολούθηση με μια βιασύνη και ένα ανακυκλώσιμο αγχος εν ολιγοις.Θελω να απολαύσουμε επιτελους την σχέση μας,καναμε τόσο κόπο να τα καταφέρουμε σε πολλους τομεις και ποιος ξέρει μπορεί τελικα να έρθουν έτσι όπως τα ονειρευόμαστε..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 

@Beboula25 τι ευχάριστα νέα! Με το καλό κορίτσι μου! Εγώ πιστεύω ότι τώρα που ηρεμισες θα γίνει το πολυποθητο. Στο εύχομαι από καρδιάς και σε όλα τα κορίτσια πού προσπαθούν επίσης! 

  • Μου αρέσει 2

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα συντρόφισσα! Σε ευχαριστώ και πολύ σύντομα να δούμε το θετικό τεστακι σου προφίλ!! Για τις εξετασεις δεν είχα δει τις τιμές σου αλλα όπως και να έχει καλό είναι να τις επαναλάβεις γιατί δεν μένουν σταθερά.Να μην αγχώνεσαι να σου πω ότι πιο πολύ μας στρεσάρουν οι οδηγίες περι καλού ύπνου το βράδυ πριν την εξέταση ηρεμιας κτλ για να δείξει σωστά παρά η διαδικασία.Πιστεψε με στην τελευταία μέτρηση δεν έκανα τπτ από όσα πρέπει κ επιτελους βγήκε νορμαλ! Εγω σήμερα θα συναντηθώ με τον γυναικολόγο μου που με βλέπει τόσα χρόνια.Θα του πάω όλες μου τις εξετασεις θα τα δούμε και θα συζητήσουμε τις επιλογές.Το θετικό είναι πως είμαι πολύ καλα ψυχολογικά ετοιμάζομαι για τον πολιτικό μας τέλος του μήνα θέλω να το ευχαριστηθούμε και να το θυμόμαστε για πολλά χρόνια.Επισης επειδή είμαστε στα μέλια μιας κ είμαστε ένα χρόνο μαζί έχω την ανάγκη να περάσουμε λίγο χρόνο χαλαρά κ ξέγνοιαστα τα δυο μας εν όψει καλοκαιριού να κάνουμε τις διακοπές μας και από Σεπτέμβρη εάν κ εφόσον ο γιατρος μας πει ότι έχουμε αυτό το χρονικό περιθώριο βλέπουμε.Περασαν 6 μήνες με τόση στενοχώρια για το συμβάν και επειτα πίεση να ετοιμαστεί το σπίτι μας και κάθε μήνα τρεξιμο εξετασεις παρακολούθηση με μια βιασύνη και ένα ανακυκλώσιμο αγχος εν ολιγοις.Θελω να απολαύσουμε επιτελους την σχέση μας,καναμε τόσο κόπο να τα καταφέρουμε σε πολλους τομεις και ποιος ξέρει μπορεί τελικα να έρθουν έτσι όπως τα ονειρευόμαστε..  

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Έτσι να κάνετε!!! Σίγουρα παίζει ρόλο το άγχος. Εγώ θυμάμαι ότι είχα Ε2 44, LH 4, FSH 8,5 και PRL 14. Είναι λίγο ψηλές οι δύο τελευταίες, τις είχα κάνει πρωί πρωί αγχωμένη πριν τη δουλειά την 3η μέρα περιόδου... ο γιατρός είχε πει μια χαρά όλα καλά, είναι μέσα στα όρια, αλλά θέλω να τις ξαναδώ αφού πάω που πάω για του θυροειδή τον έλεγχο είναι ευκαιρία. Απόλαυσε τον έρωτά σου και κοίτα να χαρείς το γάμο σου και όλα θα έρθουν σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , kido είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Έτσι να κάνετε!!! Σίγουρα παίζει ρόλο το άγχος. Εγώ θυμάμαι ότι είχα Ε2 44, LH 4, FSH 8,5 και PRL 14. Είναι λίγο ψηλές οι δύο τελευταίες, τις είχα κάνει πρωί πρωί αγχωμένη πριν τη δουλειά την 3η μέρα περιόδου... ο γιατρός είχε πει μια χαρά όλα καλά, είναι μέσα στα όρια, αλλά θέλω να τις ξαναδώ αφού πάω που πάω για του θυροειδή τον έλεγχο είναι ευκαιρία. Απόλαυσε τον έρωτά σου και κοίτα να χαρείς το γάμο σου και όλα θα έρθουν σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ θα ερθουν όλα για ολες μας.. Είμαστε και συνονοματες έτσι;;:tongue:

Πρλ είχα κ εγω 14.4 κ εχθές που το είπα στον γιατρό που είχα μου είπε μια χαρά να μην αγχώνομαι.Αν έχει πέσει η προλακτινη σου ισως να έχει πέσει κ η άλλη μου το είπε ο γιατρος τότε που μου βγήκαν στο ταβάνι οι τιμες και το είδα στην πράξη.Δεν είπε ότι γενικοτερα το ένα αντιστοιχεί στο άλλο καμία σχέση απλά κατάλαβα ότι σε περιπτωσεις που δεν υπάρχει “παθολογια” επηρεάζει.Εμενα πάντως έπεσε η προλακτινη κ η FSH επανηλθε στα φυσιολογικά.Δεν ξέρω αν ισχύει 100% και αν εκεί που τις πρώτο έκανα έβγαλαν οτι να’ ναι! Σημερα ομως που θα τα ρωτήσω όλα ένα προς ένα αναλυτικά θα σου πω λεπτομερειες. Οσο για το 14 που είχες παίζει ρόλο εκείνη την στιγμή στην τιμή ακόμη κ ο φοβος της βελόνας που ανέφερες.

πρίν από 45 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 

@Beboula25 τι ευχάριστα νέα! Με το καλό κορίτσι μου! Εγώ πιστεύω ότι τώρα που ηρεμισες θα γίνει το πολυποθητο. Στο εύχομαι από καρδιάς και σε όλα τα κορίτσια πού προσπαθούν επίσης! 

Μπετουλα μου γλυκεια σε σκεφτομουν τι κανεις τι έγινε με τον καινούριο γιατρό έχεις νέα;; Και εγω στο εύχομαι από καρδιάς σε εσένα κ σε ολες!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ θα ερθουν όλα για ολες μας.. Είμαστε και συνονοματες έτσι;;:tongue:

Πρλ είχα κ εγω 14.4 κ εχθές που το είπα στον γιατρό που είχα μου είπε μια χαρά να μην αγχώνομαι.Αν έχει πέσει η προλακτινη σου ισως να έχει πέσει κ η άλλη μου το είπε ο γιατρος τότε που μου βγήκαν στο ταβάνι οι τιμες και το είδα στην πράξη.Δεν είπε ότι γενικοτερα το ένα αντιστοιχεί στο άλλο καμία σχέση απλά κατάλαβα ότι σε περιπτωσεις που δεν υπάρχει “παθολογια” επηρεάζει.Εμενα πάντως έπεσε η προλακτινη κ η FSH επανηλθε στα φυσιολογικά.Δεν ξέρω αν ισχύει 100% και αν εκεί που τις πρώτο έκανα έβγαλαν οτι να’ ναι! Σημερα ομως που θα τα ρωτήσω όλα ένα προς ένα αναλυτικά θα σου πω λεπτομερειες. Οσο για το 14 που είχες παίζει ρόλο εκείνη την στιγμή στην τιμή ακόμη κ ο φοβος της βελόνας που ανέφερες.

Μπετουλα μου γλυκεια σε σκεφτομουν τι κανεις τι έγινε με τον καινούριο γιατρό έχεις νέα;; Και εγω στο εύχομαι από καρδιάς σε εσένα κ σε ολες!! 

Κυριακή με λένε! Με φωνάζουν Κικη! Εσένα ποιο είναι το όνομά σου δεν το ξέρω!

Μια επανάληψη δεν βλάπτει! Θα πάω αύριο κορίτσια να τις κάνω, το αποφάσισα τώρα που έχω πάρει φόρα! Ρώτα κι εσύ και θα σας πω κι εγώ νεότερα αύριο που θα έχω να συγκρίνω και τις τιμές τις δικές μου πριν ένα εξάμηνο! Να δω και στο σπίτι τις εξετάσεις πόσο ακριβώς τις είχα γιατί είχαν και κάτι δεκαδικά κι εμένα οι τιμές μου δεν ήταν έτσι στρογγυλή η προλακτίνη μπορεί και αυτή να την έχουμε ίδια...

Αχ αυτό το άγχος θα μας φάει! Αλλά δεν μασάμε όλα θα τα ρυθμίσουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...