Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 hour ago, Luckystars είπε:

Έτσι καρδούλα μου,έτσι!!!!!Το πιστεύω για όλες μας,ειλικρινά και από καρδιάς!!!!!

Εμείς Π.Λ.Λ μου πάμε μόνο σε φ.κ.Δεν παίρνω καθόλου φάρμακα,σωστά.Εξαρτάται κάθε οργανισμό τι πρωτόκολλο του ταιριάζει.Υπάρχουν και οι φυσικοί τροποποιημένοι κύκλοι με λίγα φάρμακα.Και μετά το πρωτόκολλο με ενέσιμα. Αναλόγως πως ανταποκρίνεται κάθε γυναίκα,τις αντοχές της,το ιστορικό της(προηγ.εγκυμοσύνες και τρόπος που επιτεύχθηκαν),ορμονικό προφίλ και άλλες ιατρικές παραμέτρους που ούτε καν γνωρίζω.Εμείς να σου πω την αλήθεια παρότι οι προηγούμενες εγκυμοσύνες μας ήταν με ενέσιμα και "φρέσκα" έμβρυα,τώρα πλέον προχωράμε μόνο φκ.Τι έχει συμβεί με την Μπετουλα και τα φάρμακα?Μπετουλα μουυυυυυυ,τι έχει γίνει?

Μάσ είπε ο γιατρός ότι η επιτροπή δεν θα μας περάσει γιατι ούτε εγώ,  ούτε ο άντρας μου έχουμε κάποιο πολύ σοβαρό πρόβλημα. Έτσι θα πρέπει να πληρώσω τα φάρμακα, γιατί οι ορμόνες πρέπει να ρυθμιστούν και να είναι ποιοτικά τα αυγουλακια μου.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Α ok @BettySt. Ελεγα μήπως γινόταν να κανεις κι εσυ σε φυσικό κύκλο. Τι εγινε τελικα; Μίλησες με κανέναν για να δεις κόστη κτλ; Εχεις αποφασίσει σε ποιον θα κανεις και ποτε;  Ξέρεις, ειναι πολλές οι κοπέλες που δεν χρησιμοποιούν ολα τα φάρμακα και τα χαρίζουν. Αυτο θα σε βγάλει απο πολλα έξοδα. Νομιζω στο φόρουμ εδω ίσως βρεθεί καποια. Μια γνωστή μου πριν καιρό που κι εγω δεν είχα ιδεα για κανενα φόρουμ, τα χάριζε και δεν έβρισκε πως να βρεθεί η κοπελα που να τα παρει. Τελικα τα πέταξε! Ειναι κρίμα. 

@Luckystars ταλαιπωρούμαι αλλα όχι όσο άλλες. Εχω και μέρες χωρις εμετούς και με λιγότερο έντονα συμπτώματα. Δεν με νοιάζει, αλήθεια. Μπορει να γκρινιάζω που και που αλλα πάνω απο ολα ευχομαι να ειναι καλα το παιδι! Και οτι χρειαστεί θα γίνει!!! Άντε, και στα δικά σας! Γρήγορα να  αρχίσουν οι εμετοί!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , BettySt είπε:

Μάσ είπε ο γιατρός ότι η επιτροπή δεν θα μας περάσει γιατι ούτε εγώ,  ούτε ο άντρας μου έχουμε κάποιο πολύ σοβαρό πρόβλημα. Έτσι θα πρέπει να πληρώσω τα φάρμακα, γιατί οι ορμόνες πρέπει να ρυθμιστούν και να είναι ποιοτικά τα αυγουλακια μου.

Συγγνώμη κορίτσι μου δεν κατάλαβα,σε πάει σε πρωτόκολλο με φάρμακα για να ρυθμιστούν οι ορμόνες?

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Α ok @BettySt. Ελεγα μήπως γινόταν να κανεις κι εσυ σε φυσικό κύκλο. Τι εγινε τελικα; Μίλησες με κανέναν για να δεις κόστη κτλ; Εχεις αποφασίσει σε ποιον θα κανεις και ποτε;  Ξέρεις, ειναι πολλές οι κοπέλες που δεν χρησιμοποιούν ολα τα φάρμακα και τα χαρίζουν. Αυτο θα σε βγάλει απο πολλα έξοδα. Νομιζω στο φόρουμ εδω ίσως βρεθεί καποια. Μια γνωστή μου πριν καιρό που κι εγω δεν είχα ιδεα για κανενα φόρουμ, τα χάριζε και δεν έβρισκε πως να βρεθεί η κοπελα που να τα παρει. Τελικα τα πέταξε! Ειναι κρίμα. 

@Luckystars ταλαιπωρούμαι αλλα όχι όσο άλλες. Εχω και μέρες χωρις εμετούς και με λιγότερο έντονα συμπτώματα. Δεν με νοιάζει, αλήθεια. Μπορει να γκρινιάζω που και που αλλα πάνω απο ολα ευχομαι να ειναι καλα το παιδι! Και οτι χρειαστεί θα γίνει!!! Άντε, και στα δικά σας! Γρήγορα να  αρχίσουν οι εμετοί!

Θα περάσει ο καιρός @P.L.L. μου,ούτε που θα το καταλάβεις!!!!Το ξέρω Δεν παραπονιέσαι,αλλά είναι ανθρώπινο κάποιες μέρες να μην είναι τόσο ευχάριστα κάποια συμπτώματα και καλά κάνεις και τα μοιράζεσαι!!!!!

Ευχαριστούμε για τις ευχές!!!!!Για όλες θα έρθει ,με το καλό,η στιγμή μας!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Α ok @BettySt. Ελεγα μήπως γινόταν να κανεις κι εσυ σε φυσικό κύκλο. Τι εγινε τελικα; Μίλησες με κανέναν για να δεις κόστη κτλ; Εχεις αποφασίσει σε ποιον θα κανεις και ποτε;  Ξέρεις, ειναι πολλές οι κοπέλες που δεν χρησιμοποιούν ολα τα φάρμακα και τα χαρίζουν. Αυτο θα σε βγάλει απο πολλα έξοδα. Νομιζω στο φόρουμ εδω ίσως βρεθεί καποια. Μια γνωστή μου πριν καιρό που κι εγω δεν είχα ιδεα για κανενα φόρουμ, τα χάριζε και δεν έβρισκε πως να βρεθεί η κοπελα που να τα παρει. Τελικα τα πέταξε! Ειναι κρίμα. 

@Luckystars ταλαιπωρούμαι αλλα όχι όσο άλλες. Εχω και μέρες χωρις εμετούς και με λιγότερο έντονα συμπτώματα. Δεν με νοιάζει, αλήθεια. Μπορει να γκρινιάζω που και που αλλα πάνω απο ολα ευχομαι να ειναι καλα το παιδι! Και οτι χρειαστεί θα γίνει!!! Άντε, και στα δικά σας! Γρήγορα να  αρχίσουν οι εμετοί!

Περιμένω να αδιαθετισω για να κάνω ορμονολογικές πάλι και ΑΜΗ. Μετά θα μου πει ο γιατρός τι κάνουμε και πότε. Μόλις ξέρω πότε θα γίνει η εξωσωματική θα ρωτησω τα κορίτσια στο φόρουμ μήπως περισσεύουν σε κάποια. 

Έχω βρει γιατρό στην Αθήνα  (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα ) , είναι στο ΙΑΣΩ. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Luckystars είπε:

Συγγνώμη κορίτσι μου δεν κατάλαβα,σε πάει σε πρωτόκολλο με φάρμακα για να ρυθμιστούν οι ορμόνες?

Όχι, ακόμα δεν έχουμε μιλήσει για πρωτόκολλο. Θέλει να δει πώς θα είναι οι ορμόνες στο επόμενο κύκλο και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε. Αλλά σίγουρα θα πρέπει να ρυθμιστούν .  Θα θέλει να κάνουμε τη προσπάθεια με φάρμακα γιατί το ανέφερε. Και να σου πω την αλήθεια το προτιμώ για να εχω περισσότερες πιθανότητες να πιάσει με τη πρώτη γιατί τα οικονομικά μας δεν είναι για πολλά πολλά. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Όχι, ακόμα δεν έχουμε μιλήσει για πρωτόκολλο. Θέλει να δει πώς θα είναι οι ορμόνες στο επόμενο κύκλο και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε. Αλλά σίγουρα θα πρέπει να ρυθμιστούν .  Θα θέλει να κάνουμε τη προσπάθεια με φάρμακα γιατί το ανέφερε. Και να σου πω την αλήθεια το προτιμώ για να εχω περισσότερες πιθανότητες να πιάσει με τη πρώτη γιατί τα οικονομικά μας δεν είναι για πολλά πολλά. 

Να πιάσει Μπετουλα μου!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , BettySt είπε:

Όχι, ακόμα δεν έχουμε μιλήσει για πρωτόκολλο. Θέλει να δει πώς θα είναι οι ορμόνες στο επόμενο κύκλο και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε. Αλλά σίγουρα θα πρέπει να ρυθμιστούν .  Θα θέλει να κάνουμε τη προσπάθεια με φάρμακα γιατί το ανέφερε. Και να σου πω την αλήθεια το προτιμώ για να εχω περισσότερες πιθανότητες να πιάσει με τη πρώτη γιατί τα οικονομικά μας δεν είναι για πολλά πολλά. 

Όλα να πάνε υπέροχα κορίτσι μου!!!!Σύντομα ευχάριστα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Λογικα θα σ σταματησουν... Ετσι μ χε πει εμενα ο γυναικολογος... Βεβαια εμενα αυτη ειναι η καθημερινοτητα μ ( :p)  αλλα δεν πιστεύω να σε παει μεχρι τελος ετσι... Ισως επειδή αλλαζεις μηνα να εγινς αυτο

@P.L.L. συμφωνώ με ανεμονη.και εγω Αύριο μπαίνω στον 4ο και σήμερα έχω αναγουλες.εχω να το νιώσω από τη 10η εβδομάδα.μην ανησυχείς.

1 hour ago, BettySt είπε:

Όχι, ακόμα δεν έχουμε μιλήσει για πρωτόκολλο. Θέλει να δει πώς θα είναι οι ορμόνες στο επόμενο κύκλο και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε. Αλλά σίγουρα θα πρέπει να ρυθμιστούν .  Θα θέλει να κάνουμε τη προσπάθεια με φάρμακα γιατί το ανέφερε. Και να σου πω την αλήθεια το προτιμώ για να εχω περισσότερες πιθανότητες να πιάσει με τη πρώτη γιατί τα οικονομικά μας δεν είναι για πολλά πολλά. 

Μακάρι να πανε ΟΛ α Καλά και σύντομα να μας έχεις ευχαριστα νέα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , loyloy είπε:

@P.L.L. συμφωνώ με ανεμονη.και εγω Αύριο μπαίνω στον 4ο και σήμερα έχω αναγουλες.εχω να το νιώσω από τη 10η εβδομάδα.μην ανησυχείς.

Μακάρι να πανε ΟΛ α Καλά και σύντομα να μας έχεις ευχαριστα νέα.

Λες λουλου;;; Τις επόμενες μέρες θα δείξει λοιπον. Άντε, να φάω και εκείνο το παγωτό! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Τι γλυκιά που εισαι τυχερό αστεράκι! Επέστρεψες και φώτισε το φόρουμ! Τα λόγια σου ειναι σωστά και πολυ πολυ ωραία. Το οτι εχεις αυτόν τον άντρα για σύντροφο σε κανει εξαιρετικά τυχερή! Και χαίρομαι ακομα περισσοτερο που μπορείς και το βλεπεις! 

Για ενημέρωσε μας περισσοτερο λοιπον. Ποσο έμβρυα κατεψυγμένα έχετε; Ποτε θα πατε για τη μεταφορά; Τι πρέπει να περιμένετε; Να μας πεις ποτε θα ειναι για να κανουμε τις προσευχές μας! 

Κι εσυ @palmoira κάπου τώρα δεν εχεις προγραμματισμένη την εμβυομεταφορα; Ενημερώστε μας!

 

Καλημέρα @fairy-mary!

Καλησπέρα κοριτσια!

αυριο 9:30 πάμε για εμβρυομεταφορα!

  • Μου αρέσει 7

preg.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Μπεμπουλα μου γλυκιά και εμένα μου λείψατε!!!!!!!Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχουλες σου καρδούλα μου!!!!!Αμήν!!!!!Να είναι η τυχερή φορά για όλες μας Παναγίτσα μου,για όλες μας!!!!!!!

 

Σκέφτηκα πολύ αυτό το διάστημα που έλειψα.....Υπήρχαν μέρες που δακρύζα,άλλες που χαμογελαγα,και σκεφτόμουν πόσες στιγμές έχουν χαθεί και δεν ξαναγυριζουν....Και δεν θέλω να χάσω άλλες στιγμές από την ζωή μας με την αγάπη μου,που στέκεται φύλακας-άγγελος σε κάθε μου δάκρυ και χαμόγελο......Και δεν φοβάται να μου δείχνει πως να ανεβούμε αυτό το θεόρατο βουνό και κρατάει σφιχτά την παλάμη μου σε κάθε μου ξέσπασμα να γυρίσω πίσω,να κατέβω,να κουτρουβαλισω να τσακιστω, να τα παρατήσω.....Και στα δύσκολα ,μου κάνει εικόνα της θεας από την κορυφή.....Και ζω για αυτή την θέα αλλά μόνο αν με κρατάει σφιχτά.....!!!!

 

 

Κορίτσια......εχτές από την συγκίνηση της επιστροφής μου,ξέχασα να σας πω.....κάναμε ωοληψία,πήραμε δύο εμβρυακια,γονιμοποιήθηκαν και τα δυο,και τα βάλαμε κατάψυξη,παρέα με τα αδελφάκια τους!!!!!Όταν μας πήραν οι εμβρυολογοι έκλαιγε σα μικρό παιδί.....Πώς μπορώ να σταματήσω να ανεβαίνω αυτό το βουνό όταν αντικρίζω αυτη την ευαίσθητη ψυχή να συγκινείται σε κάθε μας βήμα?

 

Καλημέρα γλυκούλες μου!!!!!!!κρατάτε δυνατά,μην μασάτε!!!!!Σας φιλώ!!!!!

Μιλας πολυ σωστα και μεσα απο την καρδια σου! Ετσι οπως τα λες ειναι! Το εχω πει και θα το ξαναπω...αργησα να το καταλαβω..χρειαστηκε να χασω δυο εγκυμοσυνες για να καταλαβω οτι το πιο σημαντικο ειναι ο ανθρωπος που εχουμε διπλα μας! Αυτο μας δινει δυναμη και αυτο αξιζει κοριτσια! Τα παιδια θα ερθουν αν ειμαστε εμεις καλα με τον ανθρωπο μας και εχουμε αγαπη! Σου ευχομαι καθε χαρα γιατι την αξιζετε! Ολα θα ερθουν...θα δεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

σήμερα Παρασκευηηηηηηηη :-D:-D

@kido τι κάνεις;

έκανες εξετάσεις;

οι υπόλοιπες κοπέλες τι κάνουν;

 

Ναι πήγα γιατρό, μου τις έγραψε και τις έκανα! Λοιπόν E2 33, προλακτινη και fsh 9,5 (ίδια τιμή) και lh 5,8. Α εκανα και Tsh 1,2 και βιταμίνη d 32.

Πως τις βρίσκετε; Όλες μέσα στο όριο είναι για 3η μερα περιόδου.

@Beboula25 η πρώτη τιμή της prl μου που λέγαμε ήταν 14,6! Ποσό ταιριαστές!! Καλό δεν είναι που έπεσε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...