Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γόνατα δουλίτσα ; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Είναι σταγόνες που μου έδωσε αιματολόγος από τέλος οκτωβρίου μη πω αρχες νοεμβριου μου τις άρχισε κάνει καλό στο έμβρυο καθώς κ εμάς που προσπαθούμε το κλασσικό είναι το χαπάκι φολικού περιέχει Β12 βοηθά τα ωάρια κ τα έμβρυα 

Δηλαδή βοηθάει τα ωάρια να γίνουν ποιοτικά πιο υγιή?να σας κάνω μια ερώτηση και εσείς έχετε ανεπάρκεια ωοθηκών?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 5 λεπτά , Mairiblu είπε:

Δηλαδή βοηθάει τα ωάρια να γίνουν ποιοτικά πιο υγιή?να σας κάνω μια ερώτηση και εσείς έχετε ανεπάρκεια ωοθηκών?

Εμένα λόγω ηλικίας εχουν μειωθεί οι καταβολές απλα πράγματα που συμβαίνει στα 40. Βοηθά κ στα ωάρια κ στην εγκυμοσύνη αλλά μου το συνεστησε αιματολόγος εγω θα επαιρνα κ βιταμίνες για οσους προσπαθουν ρώτα γυναικολογο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Εμένα λόγω ηλικίας εχουν μειωθεί οι καταβολές απλα πράγματα που συμβαίνει στα 40. Βοηθά κ στα ωάρια κ στην εγκυμοσύνη αλλά μου το συνεστησε αιματολόγος εγω θα επαιρνα κ βιταμίνες για οσους προσπαθουν ρώτα γυναικολογο

Εμένα μου έδωσε τα profertil female.τα περνώ τώρα και 5μηνες αλλά τίποτα έχεις ακούσει για τα DHEA ξέρεις αν βοηθανε για πιο υγιή ωάρια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Mairiblu είπε:

Εμένα μου έδωσε τα profertil female.τα περνώ τώρα και 5μηνες αλλά τίποτα έχεις ακούσει για τα DHEA ξέρεις αν βοηθανε για πιο υγιή ωάρια?

Δεν ξερω κατι για αυτα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marillia είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!!Και γω με μια παλίνδρομη και 1 χρόνο πάλι προσπαθειών!!Εύχομαι το 2018 να είναι το τυχερό μας!!!

Κορίτσι μου είχες πολύ μεγάλη τιμή προλακτίνης!!!Δεν παίζει να έμενες έγκυος!!!Εύχομαι τώρα που την ρύθμισες να ρθεί!!!!Και είμαι σίγουρηηη!!!

@BelaΠολύ ωραίο το θεματάκι που άνοιξες!!!Να ρωτήσω αν κατάλαβα έκανες 1 χρόνο να μείνεις εγκυούλα την δεύτερη φορά!!Θεωρείς σε βοήθησε κάτι?Και έχεις κάνει κάποιες παραπάνω εξετάσεις??

Καλησπέρα marillia και από μένα!!!!! Εγώ το 16 είχα την παλλινδρομη και το 17 είχα την βιοχημικη.. Τώρα παίρνω 2ο μήνα κλομιφαινη και ελπιζωωωωωω!!!!♡♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλή σου επιτυχία @nini84!!Σου έδωσαν κάποια εξήγηση για την αποτυχία?Εχεις αρκετά στην κατάψυξη?Μακάρι να είναι τυχερά τα επόμενα!

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές. Έχουμε στην κατάψυξη άλλα τρία εμβρυάκια. Για την αποτυχία όχι δεν υπήρξε κάποια εξήγηση.

9 ώρες πρίν, Bela είπε:

Καλημέρα nini και καλώς μας ήρθες!!!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να γίνει το θαύμα και σε σένα!!!!! Γιατί θα κάνεις υστεροσκοπηση;;

Bela σε ευχαριστώ. Υστεροσκόπηση θα κάνω γιατί εχθές έκανα υπέρηχο και φαίνεται κάτι σαν πολυποδάκι μικρό.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nini84 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές. Έχουμε στην κατάψυξη άλλα τρία εμβρυάκια. Για την αποτυχία όχι δεν υπήρξε κάποια εξήγηση.

Bela σε ευχαριστώ. Υστεροσκόπηση θα κάνω γιατί εχθές έκανα υπέρηχο και φαίνεται κάτι σαν πολυποδάκι μικρό.

Ωχχχχ κατάλαβα περαστικό να είναι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου,διαβαζω τις ιστοριες σας κι ευχομαι ολοψυχα ολες να ζησουμε το θαυμα το 2018.

Θελω να ζητησω αρχικα συγνωμη για το εντελως ακυρο post μου.αλλα νιωθω την αναγκη να σας αναφερω πως επραξα εγω.Βεβαια να σημειωσω οτι δεν εχουμε θεμα υπογονιμοτητας βασει προγενεττικου ελεγχου.Ειμαι ηδη εγκυος,αλλα μεχρι να το κρατησεις στην αγκαλια ολες ξερετε πως τα παντα..παιζουν.

Οταν αποφασισαμε να γινουμε γονεις και εχοντας πολυ καλη σχεση με τη θρησκεια εμαθα για την Οσια Σοφια της Κλεισουρας.η οποια ασκητεψε στο μοναστηρι της Καστοριας και εχει αφησει εκει ενα ρουχο της.Το τσεμπερι της συγκεκριμενα το οποιο οποια νεα κοπελα σταυρωθει με αυτο μενει εγκυος.Κι οποια ηδη εγκυμονουσα γενναει ευκολα.Σκεφτομαι να παω παλι σε λιγες μερες...

Η μικρη ιστορια μου.Πιστευω οτι με βοηθησε πολυ να μεινω εγκυος.

Δεν ξερω τι σχεση εχει η καθε μια σαα με τη θρησκεια.Μπορειτε να διαβασετε για εκεινη στο youtube.

Καλη επιτυχια σε ολες..!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Αχ κοριτσια μου,διαβαζω τις ιστοριες σας κι ευχομαι ολοψυχα ολες να ζησουμε το θαυμα το 2018.

Θελω να ζητησω αρχικα συγνωμη για το εντελως ακυρο post μου.αλλα νιωθω την αναγκη να σας αναφερω πως επραξα εγω.Βεβαια να σημειωσω οτι δεν εχουμε θεμα υπογονιμοτητας βασει προγενεττικου ελεγχου.Ειμαι ηδη εγκυος,αλλα μεχρι να το κρατησεις στην αγκαλια ολες ξερετε πως τα παντα..παιζουν.

Οταν αποφασισαμε να γινουμε γονεις και εχοντας πολυ καλη σχεση με τη θρησκεια εμαθα για την Οσια Σοφια της Κλεισουρας.η οποια ασκητεψε στο μοναστηρι της Καστοριας και εχει αφησει εκει ενα ρουχο της.Το τσεμπερι της συγκεκριμενα το οποιο οποια νεα κοπελα σταυρωθει με αυτο μενει εγκυος.Κι οποια ηδη εγκυμονουσα γενναει ευκολα.Σκεφτομαι να παω παλι σε λιγες μερες...

Η μικρη ιστορια μου.Πιστευω οτι με βοηθησε πολυ να μεινω εγκυος.

Δεν ξερω τι σχεση εχει η καθε μια σαα με τη θρησκεια.Μπορειτε να διαβασετε για εκεινη στο youtube.

Καλη επιτυχια σε ολες..!!

Zina7777 καλώς ήρθες και συ στην παρέα μας που γράφουμε όλες αυτό που μας απασχολεί με σκοπό να δώσουμε κουράγιο, γνώσεις, εμπειρίες και πολλή αγαπηηηη μιας και ανυπομονούμε όλες να γίνουμε μανούλες Τώρα το 2018 και να δώσουμε στα μωρά μας ♡♡♡♡. Εννοείται ότι με την βοήθεια του Θεού προχωράμε και ελπίζουμε στο θαυματακι μας!!!!!! Θα μπω στο you tube να το δω σίγουρα.  Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη όλα καλά θα πάνε!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!!καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι!συντομα με γερά μωρά στις αγκαλιές μας!!εγω ειμαι 30, πριν λίγους μήνες έγινα μέλος στο φόρουμ πιστεύοντας ότι τον Ιούνιο του 18 θα γινόμουν επιτέλους μανούλα! δυστυχως διακοπή κυησης λόγω άρρωστου εμβρύου στην 13η εβδομάδα..πριν από αυτό άλλη μία διακοπή στην 12η εβδομάδα, μία παλίνδρομη και μία βιοχημική..έχουμε χαρεί πολλές φορές με τα θετικά τεστ και τις καρδούλες που έχουμε ακούσει..και μετά η χαρά γίνεται απίστευτος πόνος και λύπη..παρόλα αυτά προχωράμε μπροστά και είμαι πολύ αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουμε σύντομα!!μάλλον μέσα στο 2018 προχωράμε σε εξωσωματική με προεμφυτευτικό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!!καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι!συντομα με γερά μωρά στις αγκαλιές μας!!εγω ειμαι 30, πριν λίγους μήνες έγινα μέλος στο φόρουμ πιστεύοντας ότι τον Ιούνιο του 18 θα γινόμουν επιτέλους μανούλα! δυστυχως διακοπή κυησης λόγω άρρωστου εμβρύου στην 13η εβδομάδα..πριν από αυτό άλλη μία διακοπή στην 12η εβδομάδα, μία παλίνδρομη και μία βιοχημική..έχουμε χαρεί πολλές φορές με τα θετικά τεστ και τις καρδούλες που έχουμε ακούσει..και μετά η χαρά γίνεται απίστευτος πόνος και λύπη..παρόλα αυτά προχωράμε μπροστά και είμαι πολύ αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουμε σύντομα!!μάλλον μέσα στο 2018 προχωράμε σε εξωσωματική με προεμφυτευτικό..

Καλώς ήρθες και συ nancy σου εύχομαι ότι καλύτερο ολόψυχα και η επόμενη φορά να είναι τυχερή!!!!!!! Απίστευτος πόνος... Όλα καλά θα πάνε όμως!!!!!!Τι να πω δεν ξέρω όλο δυσκολίες αλλά στο τέλος ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ δεν μας ξεφεύγει το 2018 θα του κάνουμε πολλά ♡♡♡☆☆☆☆

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μελλοντικές μανούλες Καλημέρα, 

Και εγώ έχω κάνει τάμα.  Παναγία τσαμπικα στη Ρόδο. Πήγε ο άντρας μου για δουλειά και την έκανε! Ότι μπορούμε για την ψυχολογία.  Και η μαμά μου μου έκανε ένα τάμα αλλά δεν θυμάμαι που.....

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mairiblu είπε:

Κορίτσια και εγώ είχα δύο παλιδρομες κυήσεις το τέλος του 2016 έκανα ορμολογικες εξετάσεις και είχα αυξημένη fsh 11 ήθελα να ρωτήσω καμιά κοπέλα που έχει fsh αυξημένη με θεραπεία DHEA που μειώνει αυτή την ορμόνη έμεινε έγκυος? Αν ναι πως μπορώ να παραγγείλω την DHEA?

Καλημέρα, νομίζω πως 11 δεν είναι ιδιαίτερα αυξημένη, επίσης δεν την κοιτάς μόνη σαν ορμόνη, την κοιτάς πάντα σε συνδιασμό με την lh.

Μην παίρνεις φάρμακα χωρίς την συμβουλη γιατρού. Συζήτησε το μαζί του και έπειτα επιλέγεις τι θα κάνεις.

 


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , kotsifikos είπε:

Καλημέρα, νομίζω πως 11 δεν είναι ιδιαίτερα αυξημένη, επίσης δεν την κοιτάς μόνη σαν ορμόνη, την κοιτάς πάντα σε συνδιασμό με την lh.

Μην παίρνεις φάρμακα χωρίς την συμβουλη γιατρού. Συζήτησε το μαζί του και έπειτα επιλέγεις τι θα κάνεις.

 

Δεν έχω πάρει ορμονική αγωγή αν και θα έπρεπε μου έδωσε να πίνω βιταμίνες profertil female αλλά δεν έχω δει αποτελεσμα δυστυχώς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...