Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αύριο είπαν αλλα δεν το βλέπω αν συνεχίσει έτσι.Σας γράφω για να μην πάθω κρίση πανικού και χίλια ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον δεν θέλω να σας ρίξω άλλο  δεν ξέρω τι θα τους κάνω εδώ μέσα δεν είναι δυνατόν αυτό που γίνεται.

Ωχχχχ.Οτι να ναι είναι εκε ι μέσα?Είναι μη μπλέξεις με νοσοκομείο.με τσαμπουκά σε θέλω Εκεί μέσα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Κορίτσια τελικά μου ήρθε και νωρίτερα κιόλας...2 μέρες...

Στεναχωρήθηκα αλλά μέσα μου το περίμενα κάπως..

Τώρα θα πάω να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις....3-5 μέρα του κύκλου δεν πρέπει να τις κάνω;

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια τελικά μου ήρθε και νωρίτερα κιόλας...2 μέρες...

Στεναχωρήθηκα αλλά μέσα μου το περίμενα κάπως..

Τώρα θα πάω να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις....3-5 μέρα του κύκλου δεν πρέπει να τις κάνω;

 

Μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου.τον επόμενο μήνα τώρα.Τουλαχιστον είναι ωραία η διαδικασία για μωράκι :-P.Για τις εξετάσεις Εγώ δεν γνωρίζω ποτε πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια τελικά μου ήρθε και νωρίτερα κιόλας...2 μέρες...

Στεναχωρήθηκα αλλά μέσα μου το περίμενα κάπως..

Τώρα θα πάω να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις....3-5 μέρα του κύκλου δεν πρέπει να τις κάνω;

 

Και 2η μέρα μπορείς. Σου ηρθε η περίοδος πρίν το μεσημέρι  (2 η ώρα εννοώ ); Και κάτι άλλο κατάλαβες ωορρηξία;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , BettySt είπε:

Και 2η μέρα μπορείς. Σου ηρθε η περίοδος πρίν το μεσημέρι  (2 η ώρα εννοώ ); Και κάτι άλλο κατάλαβες ωορρηξία;

Μου ήρθε πριν τις 2 λίγο καφέ και το απόγευμα που γύρισα σπίτι μου ήρθε κανονικά...

Είχα κάνει τεστ ωορρηξίας (hometest) και μου είχαν βγεί έντονα θετικά 15 & 16 μέρα του κύκλου..κατα τα άλλα εγώ δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα ,ίσως λίγα παραπάνω υγρά.

Είχα επαφές αυτές τις 2 μέρες και μετά τη 18η..αυτά...

@loyloyσε ευχαριστώ πολύ!προσπαθώ να μη το σκέφτομαι..

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μου ήρθε πριν τις 2 λίγο καφέ και το απόγευμα που γύρισα σπίτι μου ήρθε κανονικά...

Είχα κάνει τεστ ωορρηξίας (hometest) και μου είχαν βγεί έντονα θετικά 15 & 16 μέρα του κύκλου..κατα τα άλλα εγώ δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα ,ίσως λίγα παραπάνω υγρά.

Είχα επαφές αυτές τις 2 μέρες και μετά τη 18η..αυτά...

@loyloyσε ευχαριστώ πολύ!προσπαθώ να μη το σκέφτομαι..

Για σήμερα το απόγευμα φαντάζομαι λες, αν είναι έτσι πρώτη μέρα θα θεωρειται αύριο. Όταν δεις κόκκινο αίμα είναι περίοδο, το καφέ δεν μετράει και επίσης πρέπει να είναι πρίν της 2 . Περίοδος μπορεί να σού έρθει από 12-16 μέρες μετά την ωορρηξία αν είναι έτσι είσαι μέσα και δεν είναι λόγος ανησυχίας. Αν είναι αύριο πρώτη μέρα Δευτέρα μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις. 

Επειδή δεν θέλω να παρεξηγηθώ αυτά στα λέω για να μην κάνεις τα λάθη που έκανα εγώ δλδ μετρουσα λάθος τις ημέρες, τα έμαθα και εγώ από εδώ και ακόμα μαθενω γιατί είναι πολλά που δεν ξέρω. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι στις εξετάσεις και να μας ενημερώσεις! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν παρεξηγώ, άλλωστε γι αυτό τα γράφω για να με βοηθήσετε και να μου μεταφέρετε τις εμπειρίες σας!

Θα πάω τη Δευτέρα το πρωί να τις κάνω ίσως να ηρεμήσω λίγο ...

Θα σας ενημερώσω όταν έχω τα αποτελέσματα.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Φυσικά και δεν παρεξηγώ, άλλωστε γι αυτό τα γράφω για να με βοηθήσετε και να μου μεταφέρετε τις εμπειρίες σας!

Θα πάω τη Δευτέρα το πρωί να τις κάνω ίσως να ηρεμήσω λίγο ...

Θα σας ενημερώσω όταν έχω τα αποτελέσματα.

Κοπελα μου ιδανικές συνθήκες για τις ορμονολογικές ειναι 3η με 5η μερα περιόδου. Να εχεις ξυπνησει τουλαχιστον 2 ωρες (για τη προλακτινη κυριως) και η αιμοληψια να γινει μεταξυ 8-10 το πρωι. Παιζει ρολο η ώρα της μέρας.

για παράδειγμα αν θες να πας για αιμα στις 9 να εχεις ξυπνησει απο τις 7.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Cat! είπε:

Κοπελα μου ιδανικές συνθήκες για τις ορμονολογικές ειναι 3η με 5η μερα περιόδου. Να εχεις ξυπνησει τουλαχιστον 2 ωρες (για τη προλακτινη κυριως) και η αιμοληψια να γινει μεταξυ 8-10 το πρωι. Παιζει ρολο η ώρα της μέρας.

για παράδειγμα αν θες να πας για αιμα στις 9 να εχεις ξυπνησει απο τις 7.

Επίσης για την προλακτινη χρειάζεται ηρεμία...εάν έχει σκαλιά ανέβα με ασανσέρ, εάν έχεις περπατήσει πολύ κάτσε να ηρεμήσεις και μετά η αιμοληψία


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως είστε;;;

@fairy-mary εγώ ορμονολογικες έκανα χθες 2η μέρα γιατί αλλιώς Δεύτερα θα ήταν 5η μέρα που δεν είναι κι ότι καλύτερο. 2η με 3η μέρα είναι οι καλύτερες μέρες για να τις κάνουμε !!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια?τι κανετε?κα να ευχαριστο Νέο Έχουμε?

@fairyanna αν θυμάμαι καλά Σήμερα είναι η μέρα σου?

@Cat! πως πάει Σήμερα?

Καλημερα κορίτσια και απο εμενα!!! Μαυρο υπνο εκανα... μάτωσα πολυ χθες βραδυ με το aplicater της προγεστερονης και απο εκεινη την ώρα ποναω πολυ κατω χαμηλα και εχω χαλαστεί πολυ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Cat! είπε:

Καλημερα κορίτσια και απο εμενα!!! Μαυρο υπνο εκανα... μάτωσα πολυ χθες βραδυ με το aplicater της προγεστερονης και απο εκεινη την ώρα ποναω πολυ κατω χαμηλα και εχω χαλαστεί πολυ....

@Cat! καλημερα!!!!! Λογικά θα τραυματίστηκε εκεί κάτω λίγο το σημείο πφφφφ κι αυτό το απλικατερ πολύ άβολο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, είναι μεγάλη βοήθεια για μένα!

Έχω ακόμα μια απορία...γενικά εγώ στην περίοδο έχω αρκετούς έως πολλοί πόνους...κάποιες φορές δε μπορώ να σηκωθώ ούτε από το κρεβάτι.Κάπου διάβασα πως αυτό ίσως ειναι σημάδι ενδομητριωσης και αγχωθηκα, η ενδομητριωση φαίνεται στον υπέρηχο;είχα κάνει το Νοέμβριο αλλά δε φάνηκε κάτι ανησυχητικό..υπάρχει κάποια άλλη εξέταση που μπορώ να κάνω;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...