Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πρησμενο στηθος που τσουζει και ποναει ειδικα σ υπνο και ναυτιες φουλ και εμετους φουλ... Εχω χασει 5 κιλα απο την ασιτια... Αλλα δεν παραπονιεμαι... Ας ειναι ολα καλα την Τρίτη και αντεχω αλλες 4 βδομαδες 

Δεν σου δίνει κάτι συνήθως δίνουν ένα σιρόπι..Όπως και να έχει όπως τα λες είναι δεν πειράζει αντέχουμε για το μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Cat! είπε:

@fairy-mary καλες απαντησεις να εχεις!!! 

Μπραβο @Bela! Να φεύγουν απο το κεφαλι σου ενα ενα τη φορα! 

@anemoni1989 εκτος απο πολλα συγχαρητήρια δεν ξερω τι αλλο να σου πω! Ταλαιπωρεισαι αλλα αξιζει και μαλιστα διπλο το καλο! & μωρο και αδυνάτισμα! ;) απο ποτε ξεκίνησαν τα συμπτώματα αυτα; Εγω εχω αγχωθει πολυ γιατι δεν νιωθω τιποτα... ειναι και οι αιμορραγιες... 

@loyloy δύσκολα θα μου γραψει αναρρωτική η θα με παραπέμψει για αναρρωτική. Γενικα ειναι λιγο «σκληρός» σαν ανθρωπος και δεν ειναι του χαϊδέματος και εχω την εντυπωση πως νομίζει πως γκρινιάζω και υπερβάλλω οποτε σημερα θα του μιλησω ξεκαθαρα για να μπορουμε να συνεχίσουμε τη συνεργασία μας σωστα...

Απο τις 5,5 υπερηχογραφικα εβδομάδες... Τονιζω τ υπερηχογραφικα γτ ειχα καθυστερημενη ωορρηξια!! Αλλα τοσο εντονα τις τελευταίες 5 μερες ειμαι!! Ας πανε ομως ολα καλα και δεν με νοιάζει καθόλου!! Χαλαλι αρκει να ακουσουμε δυνατη καρδια την Τρίτη και σε 9 μηνες ενα γερο μωρο! 

Εσυ κοριτσι μου πως πας με το αιμα? Γιατρο πότε πας?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Απο τις 5,5 υπερηχογραφικα εβδομάδες... Τονιζω τ υπερηχογραφικα γτ ειχα καθυστερημενη ωορρηξια!! Αλλα τοσο εντονα τις τελευταίες 5 μερες ειμαι!! Ας πανε ομως ολα καλα και δεν με νοιάζει καθόλου!! Χαλαλι αρκει να ακουσουμε δυνατη καρδια την Τρίτη και σε 9 μηνες ενα γερο μωρο! 

Εσυ κοριτσι μου πως πας με το αιμα? Γιατρο πότε πας?? 

Σημερα το βραδυ.... για να δουμε σάκο και αν φαινονται ολα καλα και να δει μηπως εχω κανενα αιμάτωμα και εγω αιμα συνεχεια... καθε μερα τα ιδια εγω μικρες διαφορες...  χθες τρομαξα πολυ γιατι καμια ώρα πριν σχολασω ειχα πολυ δυνατό πονο και κοκκινο αιμα... :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , fairy-mary είπε:

Σε ευχαριστώ @Beboula25!

Φαντάζομαι πως κάποιες από τις ορμόνες ρυθμίζονται εφόσον δε λειτουργούν σωστά, επειδή όμως είναι πρώτη φορά που μπαίνω σε διαδικασία εξετάσεων θα σε ενημερώσω όταν έχω αποτελέσματα και τη γνώμη του γιατρού.

Μου έδωσε και εμενα να κάνω όχι λόγω προσπάθειας αλλα είδα και άλλο γιατρό και μου είπε δεν χρειάζεται.Θα τις κάνω προληπτικά πάντως.Σε ευχαριστώ ναι να μας και τα αποτελέσματα όλα θα είναι μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Cat! είπε:

Σημερα το βραδυ.... για να δουμε σάκο και αν φαινονται ολα καλα και να δει μηπως εχω κανενα αιμάτωμα και εγω αιμα συνεχεια... καθε μερα τα ιδια εγω μικρες διαφορες...  χθες τρομαξα πολυ γιατι καμια ώρα πριν σχολασω ειχα πολυ δυνατό πονο και κοκκινο αιμα... :(

Περιμένουμε σημερα τα καλα νεακια σου!!!! Ειναι ζορικο το μωρο σ απο τωρα!!! 

Δεν μπορείς να πάρεις καθολου αδεια βρε κοριτσι μου??? Κριμα να ταλαιπωρεισαι ετσι.. 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μου έδωσε και εμενα να κάνω όχι λόγω προσπάθειας αλλα είδα και άλλο γιατρό και μου είπε δεν χρειάζεται.Θα τις κάνω προληπτικά πάντως.Σε ευχαριστώ ναι να μας και τα αποτελέσματα όλα θα είναι μια χαρά 

@Beboula25γενικά δε χάνεις κάτι να κάνεις τις εξετάσεις, κακό δε σου κάνουν σίγουρα!

Εύχομαι και σε εσένα καλά αποτελέσματα!

 

 

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Anemoni ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!Μπραβοοοο!!!!  Ειναι πολυ σημαντικό για εμενα να βλέπω οτι τα πας καλα. Μου δίνει κουράγιο! Μην ξαναπείς οτι δεν θες να γκρινιάζεις. Γκρίνιαζε όσο θες αλλα γκρίνιαζε εδω για να μαθαίνουμε νέα σου! Ποτε ειχες την Παλλινδρομη παρεπιπτόντως; Παει καιρός; Έπιασες εύκολα μετα;

Και για εσενα bela χάρηκα πολυ! Αλλα εχω μπερδευτεί. Τελικα δηλαδη η amh δεν υπολογίζεται; Γιατι σκεφτόμουν να πάω να την κανω. Μπορείς να με διαφωτίσεις περισσοτερο όσον αφορά στις εξετάσεις που έκανες και τι σημαίνουν πρακτικά; Εμεις οταν μου ερθει η επόμενη περίοδος θα ξεκινήσουμε προσπάθειες. Ανυπομονώ! 

Cat, τι καλα που σημερα θα δεις το σποράκι σου!!!!!!!!!! Ευχομαι ολόψυχα να ειναι ολα ΤΕΛΕΙΑ! Θα περιμένουμε ενημέρωση. Μη μας ξεχάσεις!!! Πάντως στη θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν να πάρω άδεια. Θα την απαιτούσα! Αφού εισαι καλυτερα οταν εισαι ξάπλα τοτε αυτο χρειάζεται το σώμα σου! 

Καλώς ήρθατε σε όλες τις καινούργιες! Μακάρι απο τον επόμενο μήνα να πληθυνουμε και να ειμαστε και εγκυμονουσες! 

Loyloy, δεν σε εχουν βοηθησει οι συζητήσεις μας για να ξεκινήσεις ξανά τις προσπάθειες; 

Beboula, ελπιζω να εισαι καλα κι εσυ κι ο άντρας σου. Ειναι καλυτερα; Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Anemoni ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!Μπραβοοοο!!!!  Ειναι πολυ σημαντικό για εμενα να βλέπω οτι τα πας καλα. Μου δίνει κουράγιο! Μην ξαναπείς οτι δεν θες να γκρινιάζεις. Γκρίνιαζε όσο θες αλλα γκρίνιαζε εδω για να μαθαίνουμε νέα σου! Ποτε ειχες την Παλλινδρομη παρεπιπτόντως; Παει καιρός; Έπιασες εύκολα μετα;

Και για εσενα bela χάρηκα πολυ! Αλλα εχω μπερδευτεί. Τελικα δηλαδη η amh δεν υπολογίζεται; Γιατι σκεφτόμουν να πάω να την κανω. Μπορείς να με διαφωτίσεις περισσοτερο όσον αφορά στις εξετάσεις που έκανες και τι σημαίνουν πρακτικά; Εμεις οταν μου ερθει η επόμενη περίοδος θα ξεκινήσουμε προσπάθειες. Ανυπομονώ! 

Cat, τι καλα που σημερα θα δεις το σποράκι σου!!!!!!!!!! Ευχομαι ολόψυχα να ειναι ολα ΤΕΛΕΙΑ! Θα περιμένουμε ενημέρωση. Μη μας ξεχάσεις!!! Πάντως στη θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν να πάρω άδεια. Θα την απαιτούσα! Αφού εισαι καλυτερα οταν εισαι ξάπλα τοτε αυτο χρειάζεται το σώμα σου! 

Καλώς ήρθατε σε όλες τις καινούργιες! Μακάρι απο τον επόμενο μήνα να πληθυνουμε και να ειμαστε και εγκυμονουσες! 

Loyloy, δεν σε εχουν βοηθησει οι συζητήσεις μας για να ξεκινήσεις ξανά τις προσπάθειες; 

Beboula, ελπιζω να εισαι καλα κι εσυ κι ο άντρας σου. Ειναι καλυτερα; Φιλιά!

Καλή μου σε ευχαριστώ είναι πολύ καλύτερα! Μαζί ξεκινάμε είχα το ελεύθερο από τον προηγούμενο αλλα δεν το κυνήγησα το άφησα να σιγουρευτούμε ότι όλα πάνε καλα.Σε λίγο μπαίνουμε και στο σπίτι μας οποτε θα έχουμε χαλαρά τον χρόνο μας.Σε αυτό τον κύκλο πέτυχαν οι γόνιμες στην επέμβαση χααχχα:-PΤην προηγούμενη μέρα είχαμε δει σε υπέρηχο δλδ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , P.L.L. είπε:

Anemoni ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!Μπραβοοοο!!!!  Ειναι πολυ σημαντικό για εμενα να βλέπω οτι τα πας καλα. Μου δίνει κουράγιο! Μην ξαναπείς οτι δεν θες να γκρινιάζεις. Γκρίνιαζε όσο θες αλλα γκρίνιαζε εδω για να μαθαίνουμε νέα σου! Ποτε ειχες την Παλλινδρομη παρεπιπτόντως; Παει καιρός; Έπιασες εύκολα μετα;

Και για εσενα bela χάρηκα πολυ! Αλλα εχω μπερδευτεί. Τελικα δηλαδη η amh δεν υπολογίζεται; Γιατι σκεφτόμουν να πάω να την κανω. Μπορείς να με διαφωτίσεις περισσοτερο όσον αφορά στις εξετάσεις που έκανες και τι σημαίνουν πρακτικά; Εμεις οταν μου ερθει η επόμενη περίοδος θα ξεκινήσουμε προσπάθειες. Ανυπομονώ! 

Cat, τι καλα που σημερα θα δεις το σποράκι σου!!!!!!!!!! Ευχομαι ολόψυχα να ειναι ολα ΤΕΛΕΙΑ! Θα περιμένουμε ενημέρωση. Μη μας ξεχάσεις!!! Πάντως στη θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν να πάρω άδεια. Θα την απαιτούσα! Αφού εισαι καλυτερα οταν εισαι ξάπλα τοτε αυτο χρειάζεται το σώμα σου! 

Καλώς ήρθατε σε όλες τις καινούργιες! Μακάρι απο τον επόμενο μήνα να πληθυνουμε και να ειμαστε και εγκυμονουσες! 

Loyloy, δεν σε εχουν βοηθησει οι συζητήσεις μας για να ξεκινήσεις ξανά τις προσπάθειες; 

Beboula, ελπιζω να εισαι καλα κι εσυ κι ο άντρας σου. Ειναι καλυτερα; Φιλιά!

Γενικότερα είχα δύσκολο χειμώνα.ειχαμε και την απώλεια από άτομο στο συγγενικό μου περιβάλλον  και πολύ αγαπημένο και σε συνδυασμό με όλα αυτά με έχει ρίξει ψυχολογικά.καταλαβαινεις Δεν έχω και την ανάλογη διάθεση για εντατικές προσπάθειες.Γι αυτό είπαμε να πάρω χρόνο.Θελω να γίνει όμορφα και οι επαφές Όχι μηχανικά για να κάνουμε μωρό.Παντως γενικότερα στο κομμάτι εγκυμοσύνη έχω βοηθηθεί πολύ από δω.Αρχιζουν και φεύγουν οι φοβίες που Ει χα Μήπως ξανασυμβεί το ίδιο.Ημουν σε φάση που σκεφτόμουν για βοήθεια από κάποιο ειδικό για τη ψυχολογία αλλά με σας είναι κάτι σαν γκρουπ therapy  με παρόμοιες εμπειρίες ανησυχίες και ήδη Έχω αρχίσει και ανεβαίνω.Με νιώθετε και σας νιώθω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ω πίστεψε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγω. Απο την πρώτη στιγμή που είχα την παλλινδρομη έμπαινα στο φόρουμ χωρις να γραφτώ κι απλώς διάβαζα οτι δεν ήμουν μόνη κι οτι κοπέλες που είχαν παρόμοια εμπειρία έμειναν έγκυες και γέννησαν μια χαρά τα μωρά τους. Με είχε βοηθησει παρα πολυ. Βέβαια είχα ενα μεγάλο break down πριν δυο βδομάδας περίπου όπου και αρχισα να γράφω αλλα ήδη νιώθω πολυ πολυ πολυ καλυτερα! Σας ευχαριστώ παρα πολυ!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. Μακαρι κοπελα μου να παρω ευχάριστα νεα σημερα και να δουμε σάκο στη σωστή θεση κλπ!!! Το εχω πολυ αγχος. Δεν εχω ευχαριστηθεί τιποτα.... οσο για τη δουλειά... τι να πω... θα προσπαθησω να το συζητήσω σημερα με τον γιατρο... @anemoni1989 Γενικα υπαρχει μεγαλη δυσκολία στη δουλειά μου γιατι ειμαστε 2 ανθρωποι ολοι και ολοι... θα δω τι θα κανω. Ηδη σημερα ημουν «πιο χαλαρα» στη δουλειά και ειδα διαφορα!  Εχω πολυ λιγοτερο αιμα και πονους! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Cat! είπε:

@P.L.L. Μακαρι κοπελα μου να παρω ευχάριστα νεα σημερα και να δουμε σάκο στη σωστή θεση κλπ!!! Το εχω πολυ αγχος. Δεν εχω ευχαριστηθεί τιποτα.... οσο για τη δουλειά... τι να πω... θα προσπαθησω να το συζητήσω σημερα με τον γιατρο... @anemoni1989 Γενικα υπαρχει μεγαλη δυσκολία στη δουλειά μου γιατι ειμαστε 2 ανθρωποι ολοι και ολοι... θα δω τι θα κανω. Ηδη σημερα ημουν «πιο χαλαρα» στη δουλειά και ειδα διαφορα!  Εχω πολυ λιγοτερο αιμα και πονους! 

Όλα θα είναι καλα και εμείς εδώ ευχόμαστε για αυτό και από σήμερα σιγά σιγά να αρχίσεις το ευχαριστιέσαι τουλάχιστον νοητά και ψυχολογικά να ηρεμήσεις...

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Όχι ρε γ... Τι ατυχία!!!! Δεν πειράζει ομως. Απο τον άλλο μηνα θα ειναι το τυχερό μας! Μαζι και οι υπόλοιπες ενδιαφερόμενες! 

Προλάβαμε το ίδιο βράδυ τουλάχιστον δεν ήθελα να πάει έτσι στο νοσοκομείο χαχααχα.. Έτσι κορίτσι μου θα δεις πως θα πάνε όλα καλα και για εσένα και σε όλα τα κοριτσια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...