Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

@Ele@n εγω έμεινα έγκυος χωρις να πρέπει μόλις ενα μήνα μετα την απόξεση κι ολα πανε καλα. Δεν στο συστήνω αλλα συμβαίνει. Εχε πίστη. Σου ευχομαι να μας πεις γρήγορα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

5 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@Κελυ 32 κι εμενα μικρη την έβγαλε τη μικρη μου. Με θορύβησε.. Αλλα ας ειναι καλα και δεν πειράζει. 

@anemoni1989 το σχόλιο περ Θεού ήταν εντελώς κουβέντα να γίνεται :-)

 

Ποσο ηταν εσενα δηλαδη??? Σε ποια βδομαδα εισαι??

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L.Αχ, πόσο χαίρομαι!!!με το καλοοοο!!!σε ποιο μήνα είσαι;;;; Τέτοιες ιστορίες θέλω να ακούω και να μου φτιάχνουν τη μέρα!!!!και σε δύο μήνες δε με πειράζει....θα περιμένω....αλλά να έρθει μωρέ και προς τα εδώ λίγη τυχερόσκονη....


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου γλυκά καλησπέρα.

Συγγνώμη που δε θα αναφερθώ σε κάθε μια ξεχωριστά....Έχω χάσει και λίγο τα νέα σας.....

Εύχομαι οι μανούλες καλούς υπέρηχους και σύντομα τα μωράκια σας αγκαλίτσα!Στα κορίτσια που βρίσκονται σε προσπάθεια υπομονή,πίστη,επιμονή και να είναι η τυχερή τους φορά!Στα κορίτσια που περνάνε ισως κάποια δύσκολη στιγμή να σκέφτεστε μόνο οτι μετά από τη μπόρα πάντα μα πάντα,νομοτελειακά, βγαίνει το ουράνιο τόξο!

Δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει δημόσια....Εμείς βρισκόμαστε σε στάδιο αλλαγών και επειδή δεν γνωρίζω πότε θα έχω την δυνατότητα να επικοινωνήσω πάλι ,ήθελα να σας γράψω δύο κουβέντες.....

Σας ευχαριστώ από καρδιάς την καθεμία ξεχωριστά και για διαφορετικούς υπέροχους λόγους.....μου προσφέρατε απλόχερα αγάπη,κατανόηση,συμπαράσταση και ανθρωπιά,ζεστασιά ψυχής.....ένιωσα την καθεμία σας σαν μια φίλη που γνώριζα από παλιά,χαθήκαμε και ξαναβρεθηκαμε.....τόσο σημαντικά σας ένιωσα πλάι μου και ειλικρινά με έχετε συγκινήσει.....Νιωθω πολύ ευγνώμων και τυχερή που βρίσκομαι ανάμεσά σας!Θα μπορούσα να γράψω πολλά ακόμα γιατί αξίζετε τα ομορφότερα λόγια και τις πιο υπέροχες πράξεις.....είστε όλες υπέροχες,ηρωίδες,σας θαυμάζω,σας αγαπώ❤είστε όλες ήδη μανούλες στα μάτια μου γιατί τέτοια υπέροχα στοιχεία συγκεντρώνει κάθε μανούλα που φέρνει στον κόσμο ξεχωριστές προσωπικότητες❤

Επιτρέψτε μου.....Να αγαπάτε ,να φροντίζετε,να καμαρώνετε και να επιβραβευτε τους εαυτούς σας!

3 ευχές...Υγεία ,Αγάπη και Ευλογία....Όλα τα άλλα θα το δείτε έρχονται,είναι ήδη στον δρόμο!

Σας στέλνω από μια αγκαλιά,σας φιλώ❤Σας ευχαριστώ  γλυκές μου φίλες.....Σας ευχαριστώ❤

Εύχομαι μόνο ευχάριστες να είναι οι αλλαγές.. Όλα αυτά που περιγράφεις είσαι και εσυ για εμάς.. Οταν καταφερεις να ξανά γραψεις εδώ εύχομαι να έχεις να μας πεις πολλά ευχάριστα! Ελπίζω να μην είναι αποχαιρετιστήριο το μνμ σου.. 

Σε ευχαριστώ και εγω προσωπικά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ποσο ηταν εσενα δηλαδη??? Σε ποια βδομαδα εισαι??

το σαββατο κλείνω τις 30 εβδομαδες (!) πήγα στον γιατρο πριν δυο εβδομαδες νομιζω. Ήμουν δηλαδη 28+4. Το μωρο ήταν 1250γρ αλλα μετριόταν και λιγο μικρότερο με βάση τα εκατοστά. Φαντάσου ο γιατρος δεν μου εκτυπωσε χαρτάκι με εικόνα γιατι ήξερε πως είχα αγχωθεί με τη μέτρηση και έλεγε οτι δεν ειχε σημασία. Πάντως αν το δικο μου το παιδι βγει 2800-3000 γρ θα ειμαι πολυ ικανοποιημένη! Ειναι το ιδανικό βάρος λενε. 

 

πρίν από 5 λεπτά , Ele@n είπε:

@P.L.L.Αχ, πόσο χαίρομαι!!!με το καλοοοο!!!σε ποιο μήνα είσαι;;;; Τέτοιες ιστορίες θέλω να ακούω και να μου φτιάχνουν τη μέρα!!!!και σε δύο μήνες δε με πειράζει....θα περιμένω....αλλά να έρθει μωρέ και προς τα εδώ λίγη τυχερόσκονη....

Θα ερθει η τυχεροσκονη. Μην ανησυχείς. Ολα θα πανε καλα. Στο μεταξυ κοιτα να εισαι ευτυχισμενη και χωρις αυτο! Δεν ξέρεις ποσο βοηθάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

το σαββατο κλείνω τις 30 εβδομαδες (!) πήγα στον γιατρο πριν δυο εβδομαδες νομιζω. Ήμουν δηλαδη 28+4. Το μωρο ήταν 1250γρ αλλα μετριόταν και λιγο μικρότερο με βάση τα εκατοστά. Φαντάσου ο γιατρος δεν μου εκτυπωσε χαρτάκι με εικόνα γιατι ήξερε πως είχα αγχωθεί με τη μέτρηση και έλεγε οτι δεν ειχε σημασία. Πάντως αν το δικο μου το παιδι βγει 2800-3000 γρ θα ειμαι πολυ ικανοποιημένη! Ειναι το ιδανικό βάρος λενε. 

 

Θα ερθει η τυχεροσκονη. Μην ανησυχείς. Ολα θα πανε καλα. Στο μεταξυ κοιτα να εισαι ευτυχισμενη και χωρις αυτο! Δεν ξέρεις ποσο βοηθάει!

Αρα πιστευω καπου στα ιδια ειμαστε...Μωρε κ εγω αν γεννηθει 2.800 και πανω θα πεταω! Αλλα και πιο μικρα να γεννηθουν παλι ολα καλα θα ναι! Μετα αναπτυσσονται γρηγορα! Εσυ θα κανεις ενεσεις κορτιζονης?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Αρα πιστευω καπου στα ιδια ειμαστε...Μωρε κ εγω αν γεννηθει 2.800 και πανω θα πεταω! Αλλα και πιο μικρα να γεννηθουν παλι ολα καλα θα ναι! Μετα αναπτυσσονται γρηγορα! Εσυ θα κανεις ενεσεις κορτιζονης?

Δεν μου εχει πει κατι για κορτιζόνη. Ουτε την εχει αναφέρει ποτε. Για την ωρα τουλαχιστον. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Δεν μου εχει πει κατι για κορτιζόνη. Ουτε την εχει αναφέρει ποτε. Για την ωρα τουλαχιστον. 

Μαλιστα!!! Αντε να κανουμε και το ντοπλερ που σιγουρα θα δειξει πιο πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τα πόδια σου εχουν πρηστεί; Γιατι εμενα εχουν γίνει τεράστια ατο μέρος του κουτουπιε και του αστραγάλου. 

Οχι καθολου δεν εχουν πρηστει!!!! Ακομα τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Οι εγκυμονούσες να μου πουν.. Εχει καποια απο εσας θέμα με τα πόδια που πρήζονται; 

Καλημερα!!!! Λοιπον για τα ποδια θα σου προτεινα να τα βαζεις οσο πιο συχνα μπορεις ψηλα, επισης αν μπορεις βαζε τα και σε παγωμενο νερο και περιορισε οσο γινεται το αλατι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Οι εγκυμονούσες να μου πουν.. Εχει καποια απο εσας θέμα με τα πόδια που πρήζονται; 

Καλημερααααα!!εγω δεν είμαι εγκυμονούσα αλλά η κολλητή μου πάντως είχε πολύ πρησμένα πόδια.της είχε πει ξεκουραση κ προσοχή με την διατροφη.


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Οι εγκυμονούσες να μου πουν.. Εχει καποια απο εσας θέμα με τα πόδια που πρήζονται; 

Καλημέρα,εμένα μου είχαν πρηστει λίγο στον τελευταίο μήνα,έπινα νερό κ περιορισα κ το αλάτι λίγο κ ήμουν καλύτερα,βέβαια πάλι μετά την γέννα είχα πολύ πρήξιμο στα πόδια αλλά επανήλθα...στην 2η εγκυμοσύνη γεννά.στην 1η δεν είχα κάτι..τώρα θα δείξει..

πρίν από 24 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια! Ναι, θα προσέχω τη διατροφή μου. Έχετε δίκιο. Περισσοτερο με απασχολεί μην σημαίνει κατι κακό μήπως θα επρεπε να το πω στον γιατρο;

Στο γιατρό εννοείται ότι θα το πεις γιατί κάποιες φορές είναι ένδειξη για κάτι,έλα.όμως που δεν θυμάμαι...συνήθως νομίζω είναι λόγο κατακρατησης.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...