Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου τι κανετε @P.L.L. @palmoira @loyloy και σε ολα τα αλλα κοριτσια το στηθος στις γονιμες μερες πρηζεται ;;;;

Καλημέρα κορίτσι μου! εμένα πρηζοταν και πονούσε πάντα...είσαι στις γόνιμες;;;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! εμένα πρηζοταν και πονούσε πάντα...είσαι στις γόνιμες;;;

@bella32 καλημεραααα κοριτσακι μου σε 2 μερες μπαινω στις γονιμες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@bella32 καλημεραααα κοριτσακι μου σε 2 μερες μπαινω στις γονιμες

ααα τέλεια!! βουρ στο σύζυγο!! και ξέρεις τι κάνανε οι παλιές μετά ε; πόδια πάνω για κάνα 20λεπτο χαχα! δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει ποτέ!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

ααα τέλεια!! βουρ στο σύζυγο!! και ξέρεις τι κάνανε οι παλιές μετά ε; πόδια πάνω για κάνα 20λεπτο χαχα! δεν ξέρω αν το έχεις ακούσει ποτέ!!

χαχαχαχαχαχαχαχχα το κανω καλε εεεεεεε ολα τα ξερω εγωωωωωωωωωωωωωωω μην ανυσηχεις σαν τις γριουλες και εγω ωραια καλα το στηθος ετσι αυτη η συχνουρια πως αντιμετωπιζεται καθε 20 λεπτα παω για κατουρημα θα θελω η γυναικα να βγω εξω και θα βαλω πανες ακρατειας αχχααχαχαχαχα χαχαχχαχαχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι @giotitsaεμενα με πονουσε το στηθος στις γονιμες. Δεν ειναι ομως και κανονας, να θυμασαι. Καθε κυκλος μπορει να ειναι διαφορετικος. Αφου σε δυο μερες μπαινεις στις γονιμες, ασε μεχρι τότε ησυχο τον αντρα σου που τον εχεις ξεζουμισει, να παρει δυναμεις ο καημενος. Και μετα δωσε του να καταλαβει τι θα πει Γιωτιτσα!

Καλησπερα τυχερο αστερι! Και σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου τι κανετε @P.L.L. @palmoira @loyloy και σε ολα τα αλλα κοριτσια το στηθος στις γονιμες μερες πρηζεται ;;;;

Απ'οτι θυμάμαι πριζεται και ηρεμουσε πριν έρθει η περίοδος.στις εγκυμοσύνες όμως τούμπανο και πόνος πολύς. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Ναι @giotitsaεμενα με πονουσε το στηθος στις γονιμες. Δεν ειναι ομως και κανονας, να θυμασαι. Καθε κυκλος μπορει να ειναι διαφορετικος. Αφου σε δυο μερες μπαινεις στις γονιμες, ασε μεχρι τότε ησυχο τον αντρα σου που τον εχεις ξεζουμισει, να παρει δυναμεις ο καημενος. Και μετα δωσε του να καταλαβει τι θα πει Γιωτιτσα!

Καλησπερα τυχερο αστερι! Και σε ολες!

Χαχαχχαχχαχχαχχα ναι ετσι σκέφτηκα και εγώ αλλά πριν λίγο κατάλαβα οτι έχω ωορρηξία αρα μήπως αρχίζουν και πιο νωρίς κανονικά περίμενα στις 12 αλλά ηρθε 9

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Απ'οτι θυμάμαι πριζεται και ηρεμουσε πριν έρθει η περίοδος.στις εγκυμοσύνες όμως τούμπανο και πόνος πολύς. 

Ευχαριστώ ρε κορίτσια δεν τα λέω αλλου αυτα έχω εσάς εδώ μου φτάνει 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι @giotitsaεμενα με πονουσε το στηθος στις γονιμες. Δεν ειναι ομως και κανονας, να θυμασαι. Καθε κυκλος μπορει να ειναι διαφορετικος. Αφου σε δυο μερες μπαινεις στις γονιμες, ασε μεχρι τότε ησυχο τον αντρα σου που τον εχεις ξεζουμισει, να παρει δυναμεις ο καημενος. Και μετα δωσε του να καταλαβει τι θα πει Γιωτιτσα!

Καλησπερα τυχερο αστερι! Και σε ολες!

Καλησπέρα γλυκιά μου!Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giotitsa είπε:

Χαχαχχαχχαχχαχχα ναι ετσι σκέφτηκα και εγώ αλλά πριν λίγο κατάλαβα οτι έχω ωορρηξία αρα μήπως αρχίζουν και πιο νωρίς κανονικά περίμενα στις 12 αλλά ηρθε 9

Ευχαριστώ ρε κορίτσια δεν τα λέω αλλου αυτα έχω εσάς εδώ μου φτάνει 

Μωρέ κανε καθε μέρα επαφές.αντε μερα παρά μέρα για να μη χάσεις μέρα.απολαυση πάνω απ'όλα.ενταξει:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες τις κυρίες που θέλουν να γίνουν μανούλες. Είμαι 44 χρονών κι έχω μια ιστορία πίσω μου όπως οι περισσότερες κοπέλες που σχολιάζουν στην σελίδα. Στα 19 παντεύτηκα με σκοπό την οικογένεια. Μετά από δυο - τρία χρόνια προσπάθειας φυσιολογικά αποφάσισα να πάω στον γυναικολόγο. Κάνοντας τις εξετάσεις ορμονικά ήμουν σε καλά επίπεδα ώσπου κάνω σαλπιγγογραφία και ο γιατρός με απέλπισε εντελώς. Μετά από πολλές επισκέψεις σε διάφορους γιατρούς κατέληξα σε εξωσωματική. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω πολλές, στην δεύτερη έμεινα έγκυος σε δίδυμα. Κάποια στιγμή χώρισα και είχα μείνει στο ότι έχω κλειστές σάλπιγγες. Έδω και 5 1/2 χρόνια είμαι με άλλον σύντροφο, αποφασίσαμε να είμαστε μαζί και θέλαμε να αποκτήσουμε παιδάκι. Εγω ξέροντας από παλιά την κατάσταση κι έχοντας ενημερώσει και τον σύντροφό μου αρχίσαμε το ψάξιμο. Πάλι εξετάσεις, ορμονικά τέλεια. Πρίν ξανακάνω σαλπιγγογραφία ο σύντροφός μου ρώτησε τον γιατρό αν υπάρχουν κάποιες βιταμίνες που να βοηθούν ( δεν ήθελε να πιστέψει μάλλον πως θα έπρεπε να μπει σε διαδικασία εξωσωματικής). Ο γιατρός μας σύστησε να πάρουμε profertil. Αφού όμως έκανα ξανά σαλπιγγογραφία οι σάλπιγγες κλειστές. Έτσι καταφύγαμε στη γνωστή μέθοδο, αρχικά πήγαμε σε ιδιωτικό κέντρο αλλά λόγο οικονομικών αναζητήσαμε σε δημόσιο νοσοκομείο. Πήγαμε στο Αττικόν εκεί οι επισκέψεις ήταν με το βιβλιάριο δεν πλήρωσα τίποτε άλλο, προς τιμήν του καθηγητή που είναι επικεφαλής στη μονάδα του νοσοκομείου. Έκανα την δεύτερη προσπάθεια εκεί και έμειναν και δυο έμβρυα στην κατάψυξη για το μόνο που πλήρωσα στο νοσοκομείο. Δυστυχώς ήταν ανεπιτυχής η προσπάθεια. Μετά κι από αυτό ο σύντροφός μου θέλησε να πάρουμε τις βιταμίνες, ετσι και κάναμε. Αφού πήρα για δυο μήνες αποφάσισα να μην ξαναπάρω γιατί σκεφτόμουν πως άδικα τις παίρνω λόγο κλειστών σαλπίγγων και σταμάτησα παρότι ο συντροφός μου ήθελε να συνεχίσω. Περιμένω κι εγώ να αδιαθετήσω, περνάνε πέντε μέρες καθυστέρησης λεω δεν θα παω να πληρώσω τεστ για να μου έρθει περίοδος γιατί συνήθως αυτό γινόταν. Περνάνε άλλες πέντε μέρες τα ίδια. Σκέφτομαι θα περιμένω άλλες πέντε μέρες και θα δούμε. Έτσι κι έγινε στις δεκαπέντε μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και ήταν θετικό. Μετά απο τρείς μέρες έκανα και β` χωριακή για να είμαι σίγουρη ( δεν πίστευα στα μάτια μου). Πλέον κοντεύω στην 8η εβδομάδα και ακόμα δεν το εχω πιστέψει. Εύχομαι από την ιστορία μου μα πάρουν δύναμη όσες κοπέλες προσπαθούν καιρό, να έχουν πίστη, ελπίδα και να μην τα παρατάνε. Είναι ότι καλύτερο μπορεί να ζήσει μια γυναίκα.   Καλή επιτυχία σε όλες..!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Lousia είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες τις κυρίες που θέλουν να γίνουν μανούλες. Είμαι 44 χρονών κι έχω μια ιστορία πίσω μου όπως οι περισσότερες κοπέλες που σχολιάζουν στην σελίδα. Στα 19 παντεύτηκα με σκοπό την οικογένεια. Μετά από δυο - τρία χρόνια προσπάθειας φυσιολογικά αποφάσισα να πάω στον γυναικολόγο. Κάνοντας τις εξετάσεις ορμονικά ήμουν σε καλά επίπεδα ώσπου κάνω σαλπιγγογραφία και ο γιατρός με απέλπισε εντελώς. Μετά από πολλές επισκέψεις σε διάφορους γιατρούς κατέληξα σε εξωσωματική. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω πολλές, στην δεύτερη έμεινα έγκυος σε δίδυμα. Κάποια στιγμή χώρισα και είχα μείνει στο ότι έχω κλειστές σάλπιγγες. Έδω και 5 1/2 χρόνια είμαι με άλλον σύντροφο, αποφασίσαμε να είμαστε μαζί και θέλαμε να αποκτήσουμε παιδάκι. Εγω ξέροντας από παλιά την κατάσταση κι έχοντας ενημερώσει και τον σύντροφό μου αρχίσαμε το ψάξιμο. Πάλι εξετάσεις, ορμονικά τέλεια. Πρίν ξανακάνω σαλπιγγογραφία ο σύντροφός μου ρώτησε τον γιατρό αν υπάρχουν κάποιες βιταμίνες που να βοηθούν ( δεν ήθελε να πιστέψει μάλλον πως θα έπρεπε να μπει σε διαδικασία εξωσωματικής). Ο γιατρός μας σύστησε να πάρουμε profertil. Αφού όμως έκανα ξανά σαλπιγγογραφία οι σάλπιγγες κλειστές. Έτσι καταφύγαμε στη γνωστή μέθοδο, αρχικά πήγαμε σε ιδιωτικό κέντρο αλλά λόγο οικονομικών αναζητήσαμε σε δημόσιο νοσοκομείο. Πήγαμε στο Αττικόν εκεί οι επισκέψεις ήταν με το βιβλιάριο δεν πλήρωσα τίποτε άλλο, προς τιμήν του καθηγητή που είναι επικεφαλής στη μονάδα του νοσοκομείου. Έκανα την δεύτερη προσπάθεια εκεί και έμειναν και δυο έμβρυα στην κατάψυξη για το μόνο που πλήρωσα στο νοσοκομείο. Δυστυχώς ήταν ανεπιτυχής η προσπάθεια. Μετά κι από αυτό ο σύντροφός μου θέλησε να πάρουμε τις βιταμίνες, ετσι και κάναμε. Αφού πήρα για δυο μήνες αποφάσισα να μην ξαναπάρω γιατί σκεφτόμουν πως άδικα τις παίρνω λόγο κλειστών σαλπίγγων και σταμάτησα παρότι ο συντροφός μου ήθελε να συνεχίσω. Περιμένω κι εγώ να αδιαθετήσω, περνάνε πέντε μέρες καθυστέρησης λεω δεν θα παω να πληρώσω τεστ για να μου έρθει περίοδος γιατί συνήθως αυτό γινόταν. Περνάνε άλλες πέντε μέρες τα ίδια. Σκέφτομαι θα περιμένω άλλες πέντε μέρες και θα δούμε. Έτσι κι έγινε στις δεκαπέντε μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και ήταν θετικό. Μετά απο τρείς μέρες έκανα και β` χωριακή για να είμαι σίγουρη ( δεν πίστευα στα μάτια μου). Πλέον κοντεύω στην 8η εβδομάδα και ακόμα δεν το εχω πιστέψει. Εύχομαι από την ιστορία μου μα πάρουν δύναμη όσες κοπέλες προσπαθούν καιρό, να έχουν πίστη, ελπίδα και να μην τα παρατάνε. Είναι ότι καλύτερο μπορεί να ζήσει μια γυναίκα.   Καλή επιτυχία σε όλες..!!!

Σ ευχαριστουμε παρα πολυ @Lousia γι αυτη την ιστορια και καλωσηλθες! Ειναι παρα πολυ αισιοδοξα αυτα που λες! Να σου πανε ολα παρα πολυ καλα! Τα διδυμα τωρα θα ειναι κοντα 20 χρονων; Αγορια κοριτσια; Θα βοηθανε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lousia είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλες τις κυρίες που θέλουν να γίνουν μανούλες. Είμαι 44 χρονών κι έχω μια ιστορία πίσω μου όπως οι περισσότερες κοπέλες που σχολιάζουν στην σελίδα. Στα 19 παντεύτηκα με σκοπό την οικογένεια. Μετά από δυο - τρία χρόνια προσπάθειας φυσιολογικά αποφάσισα να πάω στον γυναικολόγο. Κάνοντας τις εξετάσεις ορμονικά ήμουν σε καλά επίπεδα ώσπου κάνω σαλπιγγογραφία και ο γιατρός με απέλπισε εντελώς. Μετά από πολλές επισκέψεις σε διάφορους γιατρούς κατέληξα σε εξωσωματική. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω πολλές, στην δεύτερη έμεινα έγκυος σε δίδυμα. Κάποια στιγμή χώρισα και είχα μείνει στο ότι έχω κλειστές σάλπιγγες. Έδω και 5 1/2 χρόνια είμαι με άλλον σύντροφο, αποφασίσαμε να είμαστε μαζί και θέλαμε να αποκτήσουμε παιδάκι. Εγω ξέροντας από παλιά την κατάσταση κι έχοντας ενημερώσει και τον σύντροφό μου αρχίσαμε το ψάξιμο. Πάλι εξετάσεις, ορμονικά τέλεια. Πρίν ξανακάνω σαλπιγγογραφία ο σύντροφός μου ρώτησε τον γιατρό αν υπάρχουν κάποιες βιταμίνες που να βοηθούν ( δεν ήθελε να πιστέψει μάλλον πως θα έπρεπε να μπει σε διαδικασία εξωσωματικής). Ο γιατρός μας σύστησε να πάρουμε profertil. Αφού όμως έκανα ξανά σαλπιγγογραφία οι σάλπιγγες κλειστές. Έτσι καταφύγαμε στη γνωστή μέθοδο, αρχικά πήγαμε σε ιδιωτικό κέντρο αλλά λόγο οικονομικών αναζητήσαμε σε δημόσιο νοσοκομείο. Πήγαμε στο Αττικόν εκεί οι επισκέψεις ήταν με το βιβλιάριο δεν πλήρωσα τίποτε άλλο, προς τιμήν του καθηγητή που είναι επικεφαλής στη μονάδα του νοσοκομείου. Έκανα την δεύτερη προσπάθεια εκεί και έμειναν και δυο έμβρυα στην κατάψυξη για το μόνο που πλήρωσα στο νοσοκομείο. Δυστυχώς ήταν ανεπιτυχής η προσπάθεια. Μετά κι από αυτό ο σύντροφός μου θέλησε να πάρουμε τις βιταμίνες, ετσι και κάναμε. Αφού πήρα για δυο μήνες αποφάσισα να μην ξαναπάρω γιατί σκεφτόμουν πως άδικα τις παίρνω λόγο κλειστών σαλπίγγων και σταμάτησα παρότι ο συντροφός μου ήθελε να συνεχίσω. Περιμένω κι εγώ να αδιαθετήσω, περνάνε πέντε μέρες καθυστέρησης λεω δεν θα παω να πληρώσω τεστ για να μου έρθει περίοδος γιατί συνήθως αυτό γινόταν. Περνάνε άλλες πέντε μέρες τα ίδια. Σκέφτομαι θα περιμένω άλλες πέντε μέρες και θα δούμε. Έτσι κι έγινε στις δεκαπέντε μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και ήταν θετικό. Μετά απο τρείς μέρες έκανα και β` χωριακή για να είμαι σίγουρη ( δεν πίστευα στα μάτια μου). Πλέον κοντεύω στην 8η εβδομάδα και ακόμα δεν το εχω πιστέψει. Εύχομαι από την ιστορία μου μα πάρουν δύναμη όσες κοπέλες προσπαθούν καιρό, να έχουν πίστη, ελπίδα και να μην τα παρατάνε. Είναι ότι καλύτερο μπορεί να ζήσει μια γυναίκα.   Καλή επιτυχία σε όλες..!!!

Γλυκιά μου Καλώς ήλθες!Σε ευχαριστούμε τόσο πολύ που μοιράστηκες την ιστορία σου.....Μας δίνεις πολύ δυναμη!Είναι κάτι που έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου,θα ήθελα να με ευλογήσει ο Θεός και η Παναγίτσα να δίνω και εγώ με την σειρά μου δύναμη σε όσα κορίτσια είναι στην προσπάθεια.....Ειναι σπουδαίο να μην ξεχνάς που ήσουν και πως υπάρχουν κοπέλες που έστω και μια κουβέντα μπορεί να τους δώσει δύναμη σε μια στιγμή τους!

Να χαίρεσαι το διδυμακια σου γλυκιά μου,με το καλό το αδελφάκι τους,να σου χαρίζουν πάντα ευτυχία και να καμαρώνεις τα παιδάκια σου!Μια ήρεμη τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και πάντα χαρές!Σε ευχαριστώ από καρδιάς❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...