Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Να σας ζήσει Κέλυ μου! Να απολαύσεις κάθε δευτερόλεπτο που την έχεις αγκαλιά! Με το καλό να πάτε όλοι μαζί στο σπίτι σας! Πολλά φιλια και να προσεχείς και τον εαυτό σου γιατί θα χρειαστεις δυνάμεις με τη Μπεμπουλα σου! 

πρίν από 31 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

 

Μπράβο κοπέλα μου να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!! είδες ολα μια χαρά περιμένουμε νέα σου να μου φιλησεις το λουκουμακι!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπραβοοοοο!!! Να σου ζήσει η κούκλα @Κελυ 32 μου!!!! Ολα να πάνε καλά! Θα περιμένουμε νέα!

Την Τετάρτη που μας έρχεται θα βάλετε τα εμβρυακια σας; Με το καλοοο!!! Άντε, ξεπαγωστε τα γιατί κρυώνουν! Πόσα θα βάλετε αλήθεια; Και ποτε θα ξέρουμε πόσα έπιασαν;

θα βάλω 2 αγαπη μ γλυκια.οντως πάγωσαν τα γλυκουλα μ.θα βάλω ένα φρέσκο κ ένα κατεψυγμένο 3ημερων.μετα απο 10 μερες χοριακη μ πε.οποτε υπολογιζω τελος τ μηνα να δω αν θα μαι μανα ενός η 2 παιδιών.ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

θα βάλω 2 αγαπη μ γλυκια.οντως πάγωσαν τα γλυκουλα μ.θα βάλω ένα φρέσκο κ ένα κατεψυγμένο 3ημερων.μετα απο 10 μερες χοριακη μ πε.οποτε υπολογιζω τελος τ μηνα να δω αν θα μαι μανα ενός η 2 παιδιών.ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Καλή επιτυχία! Αφού το πιστεύεις θα γίνει! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Καλή επιτυχία! Αφού το πιστεύεις θα γίνει! 

σε ευχαριστω αγαπη μ γλυκια κ σένα πολυ.ναι το πιστεύω κ θα γίνει.ειμαι αισιοδοξη .η παναγια θα με βοηθήσει τοτε.τεταρτη  που ια τα βάλω ειναι ρης Θεοτόκου.μεγαλο σημάδι για μενα .θα βάλω τα δυνατά μ κ θα βγω νικήτρια.να δώσεις φιλακια στην κοιλιτσα σ την όμορφη κ την κοράκλα σ.παντα υγεία κ ευτυχία το σπίτι σας.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

Να σου ζησει αγαπη μου!!!

Να ειναι γερη και καλοτυχη!

Με το καλο ολες μας!

Γεια σου @P.L.L. μου!

Καλα ειμαι, 18 εβδομαδων σχεδον η κοιλιτσα μου εχει αρχισει και φαινεται!

Δεν εχω πλεον αναγουλες καο γενικα εχω πολυ καλη διαθεση και ενεργεια!

Εχω να παω στο γιατρο απο 31/10 και η επομενη επισκεψη ειναι στις 26/11 και ανυπομονω , ελπιζω ολα να ειναι καλα..

Τωρα εχω αρχισει να κοιταζω λιγο στο ιντερνετ για καροτσια και για την προικα του μωρου!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

Να σου ζησει η μπουμπου ρε κοριτσι! Να ειστε γερες και οι δυο! Και γω περιμενω απο μερα σε μερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ @P.L.L. και από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί. Και βιταμίνες και ότι μπορέσαμε πήραμε και κάναμε. Αλλά τίποτα ως τώρα. Αλλά δεν απελπίζομαι . Κάτι θα γίνει . Το νιώθω.  Σε ευχαριστώ πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Αφού δεν καταλαβαίνεις κι εσυ λουλου μου τότε πάλι καλά, δεν είμαι η μόνη! 

Εγω γενικά είμαι πολύ ήρεμη και ψύχραιμη αλλά όταν με ρωτάνε συνέχεια εκνευρίζομαι. Αν ήμουν ήδη 40 εβδομάδων θα το έβρισκα φυσιολογικό, αλλά από τις 38 εβδομαδες κάθε μέρα έχει αρχίσει να με τσιτωνει. Εννοείται ότι έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό. Δεν θέλω να πάω πάνω από τις 40 εβδομαδες αλλά αν μου πει ότι πρέπει και το παιδί είναι καλά, θα το κάνω! 

Με το καλό τη Δευτέρα να δεις τον μπέμπη σου! Λες να γίνεις η ανατροπή της τελευταίας στιγμής;;; Θα περιμένουμε με αγωνία! Όπως και τη Βασιλική! Γενικά είναι μεγάλη η επόμενη εβδομάδα γιατί πάει και η @Beboula25 για αυχενική!!!

Οι άλλες τι κάνετε; @fairy-mary @BettySt @palmoira @floflo @Luckystars @Katerina 88 @Nansy29 @nadiaki165 @Smile89 Και γενικά όλα τα κορίτσια πως είστε; 

@maramaroulita καλωσήρθες στην παρέα μας. Είναι γουρλίδικο το θέμα. Εύχομαι σύντομα με ένα θαύμα στην κοιλιά σου! Διάβασα το θέμα σου και σε καταλαβαίνω. Να θυμάσαι όμως πως θα την βρείτε τη λύση με τον άντρα σου! Βιταμίνες παίρνετε; Εμάς μας βοήθησαν πολύ, γιατί κι εμενα είχε θέμα με την κινητικότητα. 

Καλά είμαι κορίτσι μου. Περιμένω πώς και πώς να έρθει 26/11 να πάω στο γιατρό. 

Πλησιάζει και εσένα η ώρα να πάρεις αγκαλιά το μωρακι σού. Με το καλό! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

Συγχαρητήρια Κελλιτσα! Να την χαίρεστε, πάντα γερή και καλότύχη! Φιλιά και στις δύο! 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

Αχ κορίτσι μου να σου ζήσει!!!να είναι πάντα γεμάτη υγεία χαρά και τύχη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Τι καλά!!! Ακόμα 4 μήνες και μετά δεν θα τη χορταίνεις! Φαντάσου τότε αϋπνίες από τη χαρά σου!!! Με το καλό κορίτσι μου να έρθει ο καιρός να μας τα λες να χαιρόμαστε μαζί σου! 

@Katerina 88 κι εμενα κάπως έτσι έβγαινε, συνέχεια αχνό. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν κάνουμε ωορρηξία, μπορεί απλώς να κάνει το «πικ» για λίγες ωρες και να μην προλαβαίνεις να το δεις. Εγώ αυτό που είχα κάνει ήταν να πάρω τα φτηνά μεν τεστακια αλλά ειχα πάρει και τα clearblue που δείχνουν τις 4 πιο γόνιμες μέρες (βασικά τα είχα βρει κι αυτά φτηνά μέσω Σκρουτζ) κι όταν έβλεπα να γίνεται πιο έντονη η γραμμή το επιβεβαίωνα με ένα ακριβό. Πρακτικά μόνο έναν μήνα έγινε αυτό (μετα έμεινα έγκυος χωρίς τεστ). Ποτε περιμένουμε να δούμε αν είχαμε χαρμόσυνα νέα; Σε φιλώ! 

@Beboula25 μου έχεις φουσκώσει καθόλου; Πως πάει η κοιλιτσα; Θυμάμαι που έλεγες ότι θα έβαζες κρέμα από την αρχή γιατί κανεις ραγάδες. Είναι στο δέρμα τελικά. Εγώ όλο το αμελούσα να βάλω κρέμα και τελικά δεν έχω κάνει καμία ραγαδα! 

Κορίτσι μου σ'ευχαριστώ πολύ!!! Εγώ καλού κακού στις γόνιμες έχω επαφές μέρα παρά μέρα έτσι ώστε να έχω περισσότερες πιθανότητες!Θα δούμε!Στις 28/11 περιμένω!!Φιλάκια!!!

6 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

Να σου ζήσει η μπεμπάρα κοριτσάκι μου!!!!Να είναι γερή και καλότυχη!!!!Με το καλό στις επόμενες κορίτσια μου!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Γύρισα μόλις από τον γιατρό. Είχα πάει να με δει στο Αλεξάνδρα. Ακούσαμε την καρδιά της μικρής και τη βρήκε μια χαρά. Μετά με εξέτασε κολπικά και μου είπε πως ο τράχηλος είναι μαλακός και να ξαναπάω την Τρίτη. Ούτε με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο ούτε κάναμε υπέρηχο.. Για την ακρίβεια έχουμε να μετρήσουμε το βάρος της μικρής τρεις εβδομαδες τώρα που ήταν 2500. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί αναρωτιέμαι πως θα ξέρω ότι είναι καλά και παίρνει το βάρος που πρέπει και πως δεν έχει λωροδεθει; Μόνο με τον χτυπο της καρδούλας μπορούμε να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται; Ελπίζω ο γιατρός να ξέρει τι κάνει.. τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γύρισα μόλις από τον γιατρό. Είχα πάει να με δει στο Αλεξάνδρα. Ακούσαμε την καρδιά της μικρής και τη βρήκε μια χαρά. Μετά με εξέτασε κολπικά και μου είπε πως ο τράχηλος είναι μαλακός και να ξαναπάω την Τρίτη. Ούτε με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο ούτε κάναμε υπέρηχο.. Για την ακρίβεια έχουμε να μετρήσουμε το βάρος της μικρής τρεις εβδομαδες τώρα που ήταν 2500. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί αναρωτιέμαι πως θα ξέρω ότι είναι καλά και παίρνει το βάρος που πρέπει και πως δεν έχει λωροδεθει; Μόνο με τον χτυπο της καρδούλας μπορούμε να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται; Ελπίζω ο γιατρός να ξέρει τι κάνει.. τι να πω..

Άρα σιγά σιγά ετοιμάζεσαι για γεννητούρια.ε λογικά θα ξέρει φαντάζομαι. Ίσως έτσι γίνεται η εξέταση πλέον.εσυ πως ακούς το μωρό?Έχει κινητικότητα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γύρισα μόλις από τον γιατρό. Είχα πάει να με δει στο Αλεξάνδρα. Ακούσαμε την καρδιά της μικρής και τη βρήκε μια χαρά. Μετά με εξέτασε κολπικά και μου είπε πως ο τράχηλος είναι μαλακός και να ξαναπάω την Τρίτη. Ούτε με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο ούτε κάναμε υπέρηχο.. Για την ακρίβεια έχουμε να μετρήσουμε το βάρος της μικρής τρεις εβδομαδες τώρα που ήταν 2500. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί αναρωτιέμαι πως θα ξέρω ότι είναι καλά και παίρνει το βάρος που πρέπει και πως δεν έχει λωροδεθει; Μόνο με τον χτυπο της καρδούλας μπορούμε να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται; Ελπίζω ο γιατρός να ξέρει τι κάνει.. τι να πω..

κανονικα επρεπε να σε δει αφου εχετε μπει σε τελικη ευθεια. με το ακουσμα της καρδιας καταλαβαινουν αν ζοριζετε το μωρο αλλα αυτο θελει χρονο γιαυτο μπαινεις ραδιοτακογραφο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γύρισα μόλις από τον γιατρό. Είχα πάει να με δει στο Αλεξάνδρα. Ακούσαμε την καρδιά της μικρής και τη βρήκε μια χαρά. Μετά με εξέτασε κολπικά και μου είπε πως ο τράχηλος είναι μαλακός και να ξαναπάω την Τρίτη. Ούτε με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο ούτε κάναμε υπέρηχο.. Για την ακρίβεια έχουμε να μετρήσουμε το βάρος της μικρής τρεις εβδομαδες τώρα που ήταν 2500. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί αναρωτιέμαι πως θα ξέρω ότι είναι καλά και παίρνει το βάρος που πρέπει και πως δεν έχει λωροδεθει; Μόνο με τον χτυπο της καρδούλας μπορούμε να ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται; Ελπίζω ο γιατρός να ξέρει τι κάνει.. τι να πω..

Α ωραία κοπέλα μου όλα έχουν πάρει το δρόμο τους μην ανχονεσε λογικά ξέρει τι κάνει. Και εμένα στο τέλος δεν μου έκανε υπέρυχο μόνο στη ζώνη εμπενα και κολπικο. Και εγώ εκεί ειμουνα μια χαρά ήταν όλα. Σε βλέπω για σαββατοκύριακο ποτέ σου έχει δώσει ημερομηνία; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...