Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Αντιπατρικα κυτταροτοξικα αντισωματα


lemonpie

Recommended Posts

lemonpie , καλησπέρα,

 

Μόλις διάβασα το μηνυμά σου και θα ήθελα να σου πω πως τα έχω κανει τα εμβόλια..είχαμε κάνει τα πάντα απο εξετάσεις..στη ουσία θέμα δεν υπήρχε..το μόνοπου είχε μείνει ήταν τα εμβόλια...βεβαια εκεί που κανονίσαμε να τα κάνουμε έμεινα έγκυος!(2χρόνια προσπαθούσαμε)..παρόλο αυτά..για να μην έχουμε άσχημα γεγονότα έκανα τα εμβόλια 6η κ 7η εβδ,.Δοξα τω θεώ όλα πήγαν καλά κ τώρα έχω έναν έρωτα στην αγκαλία μου!!!

 

Μου είχε πει ο ανοσολόγος..σε τυχόν δεύτερη εγκυμοσύνη να τα ξανακάνω....δυστυχώς δεν τα έκανα κ την 7εβδ παλλινδρόμησε,τώρα έχω κ ένα αγγελάκι να μας προσέχει......

Αν ξαναμείνω έγκυος...με τα μάτια κλειστά θα τα κάνω....θα κάνω ακριβώς ότι έκανα κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

 

Ευχομαι να σου πάνε ολα καλά και σύντομα να έχεις το θαυματάκι σου στην αγκαλιτσα σου!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, zamia είπε:

lemonpie , καλησπέρα,

 

Μόλις διάβασα το μηνυμά σου και θα ήθελα να σου πω πως τα έχω κανει τα εμβόλια..είχαμε κάνει τα πάντα απο εξετάσεις..στη ουσία θέμα δεν υπήρχε..το μόνοπου είχε μείνει ήταν τα εμβόλια...βεβαια εκεί που κανονίσαμε να τα κάνουμε έμεινα έγκυος!(2χρόνια προσπαθούσαμε)..παρόλο αυτά..για να μην έχουμε άσχημα γεγονότα έκανα τα εμβόλια 6η κ 7η εβδ,.Δοξα τω θεώ όλα πήγαν καλά κ τώρα έχω έναν έρωτα στην αγκαλία μου!!!

 

Μου είχε πει ο ανοσολόγος..σε τυχόν δεύτερη εγκυμοσύνη να τα ξανακάνω....δυστυχώς δεν τα έκανα κ την 7εβδ παλλινδρόμησε,τώρα έχω κ ένα αγγελάκι να μας προσέχει......

Αν ξαναμείνω έγκυος...με τα μάτια κλειστά θα τα κάνω....θα κάνω ακριβώς ότι έκανα κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

 

Ευχομαι να σου πάνε ολα καλά και σύντομα να έχεις το θαυματάκι σου στην αγκαλιτσα σου!

Καλησπερα! Τι ακριβως εμβολια εκανες? Ειχες αυξημενα ΝΚ η αντιπατρικα? Αυτες οι δυο ειναι οι μονες εξετασεις που δεν εχω κανει για τις παλινδρομες επειδη ο γιατρος μου δεν τα δεχεται καθως και ενας αλλος γιατρος που ρωτησα..Απλα με προβληματισε αυτο που ειπες... Εμενα βεβαια στην πρωτη παλινδρομη βρεθηκε τρισωμια 16 στο εμβρυο..στη δευτερα δεν καναμε καρυοτυπο στο εμβρυο λογω του οτι ειχα κενο σακο...

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2018 at 3:27 ΜΜ, zamia είπε:

lemonpie , καλησπέρα,

 

Μόλις διάβασα το μηνυμά σου και θα ήθελα να σου πω πως τα έχω κανει τα εμβόλια..είχαμε κάνει τα πάντα απο εξετάσεις..στη ουσία θέμα δεν υπήρχε..το μόνοπου είχε μείνει ήταν τα εμβόλια...βεβαια εκεί που κανονίσαμε να τα κάνουμε έμεινα έγκυος!(2χρόνια προσπαθούσαμε)..παρόλο αυτά..για να μην έχουμε άσχημα γεγονότα έκανα τα εμβόλια 6η κ 7η εβδ,.Δοξα τω θεώ όλα πήγαν καλά κ τώρα έχω έναν έρωτα στην αγκαλία μου!!!

 

Μου είχε πει ο ανοσολόγος..σε τυχόν δεύτερη εγκυμοσύνη να τα ξανακάνω....δυστυχώς δεν τα έκανα κ την 7εβδ παλλινδρόμησε,τώρα έχω κ ένα αγγελάκι να μας προσέχει......

Αν ξαναμείνω έγκυος...με τα μάτια κλειστά θα τα κάνω....θα κάνω ακριβώς ότι έκανα κ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

 

Ευχομαι να σου πάνε ολα καλά και σύντομα να έχεις το θαυματάκι σου στην αγκαλιτσα σου!

Καλησπερα..πριν κανεις το εμβολιο..ειχες αποβολες??? αυτο δεν καταλαβα..

7 ώρες πρίν, zamia είπε:

Καλή σου μέρα,είχα αυξημένα ΝΚ.Τα αντιπατρικά έκανα.

Εμένα η ιστολογικές δεν έδειξαν κάτι..ετσι το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός.

 

 

τα νκ που τα μετρησαν;; στο αιμα η στο ενδομητριο;;; εμενα μονο στο αιμα..δεν εχω ανεβασμενα.ειναι οκ. μονο δεσμευτικα προστατευτικα αντισωματα δεν εχω...α κ κατι που εμαθα χθες...εχω κ χαμηλη ΑΜΗ . 0.41ng/ml

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο στο αίμα τα μέτρησα.

Κ εγω εχω χαμηλη ΑΜΗ...

Πριν κανω το εμβολιο δεν ειχα καμια εγκυμοσυνη...εμεινα εγκυος κ την 6εβδ κ εβδ εκανα το εμβολιο..ολα πηγαν καλα κ εχω ενα παιδακι.

Ξανα έμεινα εγκυος...δεν εκανα το εμβολιο κ την 7εβδ παλλινδρομησε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου, θα σου γράψω κι εγώ την εμπειρία μου και συζήτησε το με το γιατρό σου.. εγώ έχω κάνει εξωσωματική. Στην πρώτη έμβρυομεταφορά είχα μια βιοχημική εγκυμοσύνη. Πριν την  δεύτερη έμβρυομεταφορά έκανα έναν όρο intralipid, έμεινα έγκυος και επανέλαβαν τον όρο πριν τον 3ο μήνα. Ο γιατρός κι η εμβρυολογος ήταν κατα των εξετάσεων για ΝΚ κύτταρα, αλλά επειδή επέμενα μου είπαν να κάνω αυτόν τον όρο επειδή δεν είχε κανέναν κίνδυνο και δημιουργεί ιδανικές συνθήκες στη μητρα για την εμφύτευση και τη θρέψη του εμβρυου. Για τα εμβόλια για τα ΝΚ η εμβρυολογος μου είπε ότι εχουν κατηγορηθεί για ανάπτυξη αυτοάνοσων νοσημάτων μετά από χρόνια..Η χαμηλή ΑΜΗ μπορεί να σημαίνει χαμηλό απόθεμα ωαρίων και χαμηλή ποιότητα αυτών, που μπορεί να συνδέεται με μεγαλύτερη πιθανότητα χρωμωσωμικων ανωμαλιών του εμβρύου...

ελπίζωνα πάνε όλα καλά και σύντομα να κρατάς αγκαλιά το θαύματα κι σου! 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, θα σου γράψω κι εγώ την εμπειρία μου και συζήτησε το με το γιατρό σου.. εγώ έχω κάνει εξωσωματική. Στην πρώτη έμβρυομεταφορά είχα μια βιοχημική εγκυμοσύνη. Πριν την  δεύτερη έμβρυομεταφορά έκανα έναν όρο intralipid, έμεινα έγκυος και επανέλαβαν τον όρο πριν τον 3ο μήνα. Ο γιατρός κι η εμβρυολογος ήταν κατα των εξετάσεων για ΝΚ κύτταρα, αλλά επειδή επέμενα μου είπαν να κάνω αυτόν τον όρο επειδή δεν είχε κανέναν κίνδυνο και δημιουργεί ιδανικές συνθήκες στη μητρα για την εμφύτευση και τη θρέψη του εμβρυου. Για τα εμβόλια για τα ΝΚ η εμβρυολογος μου είπε ότι εχουν κατηγορηθεί για ανάπτυξη αυτοάνοσων νοσημάτων μετά από χρόνια..Η χαμηλή ΑΜΗ μπορεί να σημαίνει χαμηλό απόθεμα ωαρίων και χαμηλή ποιότητα αυτών, που μπορεί να συνδέεται με μεγαλύτερη πιθανότητα χρωμωσωμικων ανωμαλιών του εμβρύου...

ελπίζωνα πάνε όλα καλά και σύντομα να κρατάς αγκαλιά το θαύματα κι σου! 

Καλημερα..ειχα κανει καρυοτυπο αποβολων κ ηταν οκ. παντως και σε εσενα κανανε τελικα αυτο που ηθελες :) αυτο που λενε για μελλοντικα προβληματα δεν το εχουν διαπιστωμενο..κ κυριως αφορα γυναικες που εχουν ηδη καποιο αυτοανοσο..εγω ευτυχως δεν εχω.εκανα εξετασεις..οσο για το μετα απο πολλα χρονια...οποιοσδηποτε μπορει να αρρωστησει απο κατι κ ποτε δεν θα ξερει απο τι ηταν..πχ φαρμακα,τυχη κτλ..αν δεν ειχα παραδειγματα κοντινου κυκλου ισως να μην το σκεφτομουν..καποτε ημουν πολυ αρνητικη..ισως να ειναι τελικα κ τυχαια ολα..απλα σε ξενα φορουμ σαν αυτο πολλες ειχαν 5 κ 7 κ παραπανω αποβολες χωρις αλλη αιτια κ τελικα τους βοηθησε ισως το εμβολιο..μεσα στον ΜΑΡΤΙΟ θα ξερω ποιο δρομο θα ακουλουθησω..κ ελπιζω να διαλεξω το σωστο :)

Link to comment
Share on other sites

@lemonpie αφού τοσκέφτεσαι έτσι και έχεις και παραδείγματα επιτυχίας γιατί το σκέφτεσαι αν θα κάνεις το εμβόλιο? τι σε προβληματίζει?

Εγώ αυτό που έκανα, το intralipid, δεν είναι αντιπατρικά ούτε έχει να κάνει άμεσα με τα ΝΚ, νομίζω ότι είναι ορός θρέψης που δίνουν και σε όσους είναι σε κώμα, και θεωρητικά δημιουργεί ευνοικό κλίμα στη μήτρα.  Υστεροσκόπηση έχεις κάνει ? σόρρυ δεν θυμάμαι να διάβασα παραπάνω..

Και θέλω να σου πω να μην χάνεις το κουράγιο σου, και την πίστη σου! Κι εγώ πέρασα πολλά, προσπαθούσαμε 3 χρόνια με τον άντρα μου με θεραπείες και τρέξιμο σε διάφορους γιατρούς, πολλές φορές έχασα την ελπίδα, αλλά τώρα έχω διπλά μου έναν κούκλο, το θαυματάκι μου!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakith είπε:

@lemonpie αφού τοσκέφτεσαι έτσι και έχεις και παραδείγματα επιτυχίας γιατί το σκέφτεσαι αν θα κάνεις το εμβόλιο? τι σε προβληματίζει?

Εγώ αυτό που έκανα, το intralipid, δεν είναι αντιπατρικά ούτε έχει να κάνει άμεσα με τα ΝΚ, νομίζω ότι είναι ορός θρέψης που δίνουν και σε όσους είναι σε κώμα, και θεωρητικά δημιουργεί ευνοικό κλίμα στη μήτρα.  Υστεροσκόπηση έχεις κάνει ? σόρρυ δεν θυμάμαι να διάβασα παραπάνω..

Και θέλω να σου πω να μην χάνεις το κουράγιο σου, και την πίστη σου! Κι εγώ πέρασα πολλά, προσπαθούσαμε 3 χρόνια με τον άντρα μου με θεραπείες και τρέξιμο σε διάφορους γιατρούς, πολλές φορές έχασα την ελπίδα, αλλά τώρα έχω διπλά μου έναν κούκλο, το θαυματάκι μου!

 ναι εχω κανει υστεροσκοπηση..ολα οκ..τωρα περιμενω απλα το αποτελεσμα βιοψιας ενδομητριου..μπας και...αλλα αυτο δεν αλλαζει τον χαμηλο αριθμο αντιπατρικων...παλι θα εχω το φοβο μπας κ φταιει..θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια και εγω σημερα προβληματιστηκα..Εκει που ειχα πει δεν κανω εξεταση για τα αντιπατρικα και ΝΚ πηγα σημερα στη μικροβιολογο για εξεταση γενικη και θυροειδη...της ειπα το ιστορικο μου και επεμενε να λανω εξεταση για αντιπατρικα καθοτι μαλιστα ηταν εκει και η βοηθος της και μ ελεγε οτι κ αυτη ειχε τρεις αποβολες και εκανε τα εμβολια και τωρα εχει δυο παιδια . Βρε κοριτσια..μπερδευτηκα λιγο...και αν τελικα ισχυει???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταρχάς θα σου προτείνω να δεις τη Λευκου( η μόνη αιματολογικά ανοσολογικά που εμπιστεύομαι είχα πάει σε πολλούς ως ανεξήγητα υπογονιμη)

Τα Αντίπατρος εμβόλια κανένας σοβαρός επιστήμονας δεν τα αποδέχεται( δες τι πτυχίο έχει ο μόνος που τα κάνει εδώ)

Τα εμβόλια για τα νκ μπορούν να γίνουν κ χωρίς Αντίπατροςοσες κάνουμε εξωσωματική για να ρίξουμε τα νκ κάνουμε έναν όρο από το φαρμακείο με κόστος λιγότερο του ευρώ..είναι 100. Φυσικός..ψάξε στο διαδίκτυο..

Μην κάνετε πειράματα στον εαυτό σας..

 

Υγ ήμουν ανεξήγητα υπογονιμη μέχρι που πήγα στη Λευκού έκανα τις σωστές εξετάσεις θρομβοφιλιας κ όχι αυτές που μου βάζαμε όλοι κ βρήκαμε τι θέμα είχα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, island1 είπε:

Λοιπόν καταρχάς θα σου προτείνω να δεις τη Λευκου( η μόνη αιματολογικά ανοσολογικά που εμπιστεύομαι είχα πάει σε πολλούς ως ανεξήγητα υπογονιμη)

Τα Αντίπατρος εμβόλια κανένας σοβαρός επιστήμονας δεν τα αποδέχεται( δες τι πτυχίο έχει ο μόνος που τα κάνει εδώ)

Τα εμβόλια για τα νκ μπορούν να γίνουν κ χωρίς Αντίπατροςοσες κάνουμε εξωσωματική για να ρίξουμε τα νκ κάνουμε έναν όρο από το φαρμακείο με κόστος λιγότερο του ευρώ..είναι 100. Φυσικός..ψάξε στο διαδίκτυο..

Μην κάνετε πειράματα στον εαυτό σας..

 

Υγ ήμουν ανεξήγητα υπογονιμη μέχρι που πήγα στη Λευκού έκανα τις σωστές εξετάσεις θρομβοφιλιας κ όχι αυτές που μου βάζαμε όλοι κ βρήκαμε τι θέμα είχα..

Στη Λευκου πηγα..η 2η αιματολογος που πηγα. εξετασεις θρομβοφιλιας ειχα κανει κ ηταν οκ. Η λευκου βρηκε μονο ελλειψη βιταμινης D Κ Β12. οποτε παιρνω τα χαπια μου κ οκ. ΝΚ μου εκανε αιματος βεβαια κ ηταν οκ κ αυτα. Διαβαζω ομως οτι τα νκ μητρας δεν εχουν σχεση με του αιματος. προς το παρον δεν εχω μετρηση νκ μητρας. το εμβολιο το κανουν 2 στη θεσνικη. δεν μιλαω για τον αντρα. :) Απλα..οι γιατροι που με πλαγιο τροπο μου λενε να τα κανω αν θελω ειναι : παθολογος.καρδιολογος.γυναικολογος..κ φυσικα 2 φιλες που τα εκαναν κ βλεπω τα παιδια τους..διαβαζω 3 χρονια πανω σε αυτο να βγαλω ακρη..φοβαμαι οτι ισως ολα γινονται για το χρημα των εξωσωματικων...τι να πω..μπορει να ειναι η ιδεα μου.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

Στη Λευκου πηγα..η 2η αιματολογος που πηγα. εξετασεις θρομβοφιλιας ειχα κανει κ ηταν οκ. Η λευκου βρηκε μονο ελλειψη βιταμινης D Κ Β12. οποτε παιρνω τα χαπια μου κ οκ. ΝΚ μου εκανε αιματος βεβαια κ ηταν οκ κ αυτα. Διαβαζω ομως οτι τα νκ μητρας δεν εχουν σχεση με του αιματος. προς το παρον δεν εχω μετρηση νκ μητρας. το εμβολιο το κανουν 2 στη θεσνικη. δεν μιλαω για τον αντρα. :) Απλα..οι γιατροι που με πλαγιο τροπο μου λενε να τα κανω αν θελω ειναι : παθολογος.καρδιολογος.γυναικολογος..κ φυσικα 2 φιλες που τα εκαναν κ βλεπω τα παιδια τους..διαβαζω 3 χρονια πανω σε αυτο να βγαλω ακρη..φοβαμαι οτι ισως ολα γινονται για το χρημα των εξωσωματικων...τι να πω..μπορει να ειναι η ιδεα μου.

Κι εγώ ξέρω 3 που το έκαναν οι δύο πέτυχαν με δανεικά κ η μία συμπτωματικά μετά το εμβόλιο..

Τα νκ μήτρας δε τα μετράνε διότι είναι φυσικό να υπάρχουν σε κάθε γυναίκα για προστασία του εμβριου..εμένα όλοι οι γιατροί αυτό μου είπαν..άσε που πχ εγώ μετά τις αποξεσεις τα είχα ανεβασμένα μιας κ το έβλεπαν λυμοξη..σε κάθε περίπτωση είναι ίδια αγωγή ο ορος

Link to comment
Share on other sites

τελικα κοριτσια μου βγηκαν τα αποτελεσματα της βιοψιας τα οποια δεν δειχνουν κατι που να προκαλει αποβολες..οποτε τωρα εμεινε να ενημερωθω για το εμβολιο...κ θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...