Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Δεν θελουν το αγόρι μου


Aygi

Recommended Posts

Ηθελα να μοιραστω μαζι σας ενα θεμα που με απασχολει.. ειμαι με ενα παιδι 4 χρονια και κατι μηνες και αγαπιομαστε πολυ. Είμαστε και οι δυο 23 ετων. Προς το παρον σπουδαζουμε και συγκατοικουμε.Το αγορι μου θελει να φτιαξει ενα σπιτι σε ενα οικοπεδο που εχουν ώστε να μεινουμε εκει μολις τελειωσουμε τις σπουδες μας και παντρευτουμε με το καλο.. Φυσικα δεν μπορει να φτιαξει μια βίλα και διαθέτει ενα συγκεκριμένο ποσο. Δηλαδη το σπιτι θα ειναι γυρω στα 90 τμ το πολυ 100 τμ απ οτι υπολογιζει.. εδω λοιπον οι γονεις μου διαφωνουν. Και μου λενε οτι δεν ειναι δυνατον να πας σε ενα σπιτι πιο μικρο και απ τ πατρικο σου. Και οχι οτι το πατρικό μου ειναι καμια σπιταρονα αλλα τελοσπαντων. Ντρεπομαι πολυ για αυτους!!!! Τους εχω εξηγησει οτι εμενα δεν μ ενδιαφερουν τα χρηματα του ουτε το σπιτι που θα φτιαξει. Το μονο που θελω ειναι να ειμαστε καλα και να εχουμε υγεια! Δε λενε να το καταλαβουν και κανουν λες και θα μεινουν αυτοι. Ειδικα η μαμα μου. Πραγματικα ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα. Δεν θελω να του πω αυτα που σκεφτονται οι γονεις μου για αυτον γιατι αν τ μαθει θα τον πειραξει. Αλλα ουτε και να του τα κρυβω μπορω. Εχω τυψεις που γινονται αυτες οι κουβεντες πισω απ την πλατη του. Ουτε ομως να μην εχω καλες σχεσεις με τους γονεις μου θελω. Τι να κανω πια ? Εσειςτι θα κάνατε στη θεση μου? Μια συμβουλή?! Δεν μπορω να μιλησω σε καποιον αλλο για το θεμα αυτο... Ντρεπομαι πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η ζωή είναι δικιά σου!!!!!!Αυτό κρατησε το στο μυαλό σου.Οταν τελειώσετε τις σπουδές σας Καλό θα ήταν να έχετε δουλειά για να είστε ανεξάρτητοι.Κοιτα γονείς σου είναι και απλά ανησυχούν γιατί είστε μικροί ακόμα και φοβούνται μη κάνετε λάθος κίνηση.Φροντισε όμως να τους βάλεις κάποια όρια.Οτι Αυτός είναι ο άνθρωπός σου ότι τον αγαπάς και να τον αποδεχτούν και δεν θα αλλάξει αυτό ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε ηδη ανεξάρτητοι. Απλα ανακατευονται συνεχεια στη ζωη μου και αν τους μιλησω παραξηγουνται. Μια σωστη κουβεντα δεν μπορουμε να κανουμε. Παντα στο τελος φταιω εγω! Μου λενε οτι θελουν το καλο μου αλλα μονο κακο μου κανουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Aygi είπε:

Δυστυχως δεν καταλαβαινουν..ειναι 60 και 63 

Έχουν μεγαλώσει με άλλες αντιλήψεις.Εσυ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δώσεις τη μάχη σου να καταλάβουν ότι αυτόν έχεις επιλέξει να περάσεις τη ζωή σου.Το να χωρίσεις Δεν το θεωρώ λύση.Καλο θα ήταν να το συζητήσεις και με τον δικό σου.Μπορεις να τα πεις λίγο πιο light απλα να ξερει πάνω κάτω τη κατάσταση και να πάρετε αποφάσεις μαζί για πως θα το χειριστείτε.Ετοιμάζεστε να περάσετε μαζί τη ζωή σας και είναι και αυτός οικογένεια σου

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα.. απλα γενικα δεν ξερω πια τι να τους πω για να καταλαβουν καποια πραγματα.. οσο για το αγόρι μου εχει καταλαβει καποια πραγματα   γιατι δεν ειναι μονο αυτο το θεμα.. έχουν γενικως και αλλα θέματα. συνεχως προσπαθω να τα μπαλωνω μην δημιουργήσει ασχημη εικονα για μας. Εχω κουραστει πια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Aygi είπε:

Σιγουρα.. απλα γενικα δεν ξερω πια τι να τους πω για να καταλαβουν καποια πραγματα.. οσο για το αγόρι μου εχει καταλαβει καποια πραγματα   γιατι δεν ειναι μονο αυτο το θεμα.. έχουν γενικως και αλλα θέματα. συνεχως προσπαθω να τα μπαλωνω μην δημιουργήσει ασχημη εικονα για μας. Εχω κουραστει πια

Μίλησε του.εξηγησε του πάνω κάτω τι γίνεται.πρεπει να ξερει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


100 τετραγωνικά σπίτι και δεν είναι μεγαλο;πολλοί θα ευχονταν να είχαν έστω και το μισό σε μέγεθος.

Όπως και να έχει τα χρήματα και τα σπίτια δεν παίζουν ρόλο και δεν καθορίζουν την ευτυχία.Εχουμε δει και ζευγάρια να μένουν σε βίλες αλλά ουσιαστικά να μην υπάρχει καμία επικοινωνία και να μην είναι μια δεμενη οικογενεια.

Εξήγησε στη μητέρα σου ότι αυτός είναι ο άντρας που θέλεις να περάσεις τη ζωή σου μαζί του και ότι δε σε ενδιαφέρει το οικονομικό κομμάτι.

Τώρα αν δεν το καταλάβει,δεν είναι δικό σου πρόβλημα αλλά αποκλειστικά δικό της.Εσυ συνέχισε να έχεις καλές σχέσεις μαζί της και φρόντισε να είναι πάντα ανοιχτή η πόρτα του "φτωχικου"σου έτσι ώστε να δει πόση ευτυχία και αγάπη μπορούν να χωρέσουν μέσα στα 100 τετραγωνικά 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

100 τμ δεν το λες και μικρό σπίτι... Κοίταξε αν το θέλετε πραγματικά και θεωρείται ότι είναι ώριμο και από τους δυο σας κάντε το χωρίς να υπολογίζεται κανένα. Πάνω απ' όλα προέχει η ευτυχία του παιδιού του για έναν γονιό. Αν υπάρχει ευτυχία και σε 30 τμ είσαι καλά! Μην κοιτάει τα σπίτια και τα υλικά...αυτά έρχονται και φεύγουν, αλλά πράγματα μένουν και έχουν αξία!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τ ξερω πολυ καλα . Και δεν με ενδιαφέρουν τα χρηματα και τ σπίτια το θεμα ειναι οτι ενδιαφερει τους γονεις μου.. τα ειπα ολα στο αγορι μου και εγινε εξω φρενων πραγματικα αγνώριστος. Δεν περίμενε ποτε οτι θα σκεφτονται ετσι γ εκεινον.δεν τους θελει πλεον. Μαλλον δεν εκανα καλα π του μιλησα. Αληθεια στενοχωριεμαι πολυ. Ειμαι στη μεση δεν ξερω ποιανού το μερος να παρω. Μ λεει το αγορι αν πραγματικα τον θελω να αφησω τους γονεις μου και να μην εχουμε πολλα πολλα. Δυστυχως ομως αυτο δεν ειναι ευκολο για μενα. Δεν θελω να δινω δικαιώματα και στους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Με το αγόρι σου θα περάσεις τη ζωή σου.Οχι με τους γονείς σου.Ξεκαθαρισε το αυτό στους γονείς σου.Αν δει άλλη στάση ο δικός σου απο τους γονείς σου θα καλμαρει.Για οικογένεια σκέφτεστε άμεσα ή αργότερα σιγά σιγά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...