Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Δεν θελουν το αγόρι μου


Aygi

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κοριτσια οσες φορες προσπαθω να πεισω το αγορι μου οτι δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα οι γονεις μ συνεχώς αποδεικνύουν το αντιθετο. Καθομασταν τελοσπαντων σ μια παρεα και οι γονεις μου κερασανε τα υπολοιπα ετομα εκτος απ τ αγορι μου. Δηλαδη οταν πηγε και τους έδωσε τα χρηματα δεν τ ειπαν "αστο . Δε χρειαζεται " αλλα τα πηρανε.. δεν ηταν πολλα τα λεφτα. Αλλα η κινηση αυτη με στενοχωρησε πολυ. Δεν μπορω να του λεω αλλες δικαιολογιες.. 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρέπει να βάλεις όρια και στους γονείς σου αλλά και στο αγόρι σου.

Αρχικά οι γονείς σου πρέπει να σεβαστούν την επιλογή σου να είσαι με αυτόν τον άνθρωπο (εφόσον βλέπουν πως είσαι ευτυχισμένη). Όμως μην ξεχνάς πως είναι γονείς και πως πάντα θα αγωνιούν για σένα και θα θέλουν το καλύτερο, ακόμα και τις φορές που το δείχνουν με τον λάθος τρόπο.

Το αγόρι σου όσο αδικημένος και αν νιώθει πρέπει να καταλάβει πως δεν έχει δικαίωμα να σου πει τι θα κάνεις με τους γονείς σου, τι σημαίνει πως δεν θα έρχονται σπίτι σας??είναι γονείς σου δεν μπορεί να σε αποκόψει από εκείνους...άσε που εδώ που τα λέμε είναι τρομερά εγωιστικό αυτό (να ξεκόψεις  επειδή δεν τον συμπαθούν).

Βάλε όρια σε όλους! Μην έχεις στο απυρόβλητο και τον φίλο σου, η αντίδραση του δεν είναι και η καλύτερη.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2018 at 9:51 ΠΜ, kotsifikos είπε:

Καταρχήν πρέπει να βάλεις όρια και στους γονείς σου αλλά και στο αγόρι σου.

Αρχικά οι γονείς σου πρέπει να σεβαστούν την επιλογή σου να είσαι με αυτόν τον άνθρωπο (εφόσον βλέπουν πως είσαι ευτυχισμένη). Όμως μην ξεχνάς πως είναι γονείς και πως πάντα θα αγωνιούν για σένα και θα θέλουν το καλύτερο, ακόμα και τις φορές που το δείχνουν με τον λάθος τρόπο.

Το αγόρι σου όσο αδικημένος και αν νιώθει πρέπει να καταλάβει πως δεν έχει δικαίωμα να σου πει τι θα κάνεις με τους γονείς σου, τι σημαίνει πως δεν θα έρχονται σπίτι σας??είναι γονείς σου δεν μπορεί να σε αποκόψει από εκείνους...άσε που εδώ που τα λέμε είναι τρομερά εγωιστικό αυτό (να ξεκόψεις  επειδή δεν τον συμπαθούν).

Βάλε όρια σε όλους! Μην έχεις στο απυρόβλητο και τον φίλο σου, η αντίδραση του δεν είναι και η καλύτερη.

Απλα κανουν πολλες πονηριες.. δυστυχως για μενα που καθε φορά που προσπαθώ να τους καλυψω ολο και κατι θα κανουν ωστε να αποδειξουν το αντίθετο. Τα βλεπει ολα αυτα το αγορι μου και δεν τους θελει. Πραγματικα πια δεν ξερω τι να κανω. Ειμαστε ολοι μαζι π.χ και οταν ειναι να παραγγειλουν κατι  (καφε ή φαγητο) τον εχουν στην απ'εξω.. σοβαρα τωρα . Αυτο δεν ειναι πολυ ασχημο ? Το κανουν συνεχεια!!!!! Ντρεπομαι παρα πολυ αληθεια.. τον ξερουν τοσα χρονια. Απ τη μια του δινω δικιο ( απο μεσα μ)με αυτα που του κανουν. Οι γονεις του παντως απεναντι μου ειναι πολυ ενταξει. Καμια σχεση με τους δικους μου. 

Link to comment
Share on other sites

καημένο μου..(δεν το λέω καθόλου μα καθόλου ειρωνικά)

Νομίζω δε θα μπορούσα να ζήσω με αυτό.. Απ όσα σου είχα γράψει ήταν για λίγους μήνες μέχρι να επισημοποιήσουμε τη σχέση μας και πραγματικά μου είχε φάει την καρδιά και την ψυχή

αυτό το πράγμα. Να προσπαθώ να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα!!!!Τουλάχιστον έκανε υπομονή το χαζούλι μου και όλα καλά πλέον (είχαμε περάσει άπειρους τσακωμούς όμως γιατί μας

έβγαιναν νεύρα σε πράγματα μεταξύ μας...)

Δεν μπορώ να δίνω πάντα δίκιο όμως στους γονείς από τη στιγμή που κάνουν κακό στο παιδί τους. Το ότι είναι γονείς δεν νομίζω ότι έχουν εξουσία πάνω μας για πάντα. Έχουμε δικαιώματα

και θέλουμε μια ζωή( όση θα είναι αυτή, γιατί για πάντα δε θα είμαστε...) όμορφη και απλή..όσο κι αν τους φαίνεται περίεργο.

Επίσης καλό θα ήταν να το πάρουμε και διαφορετικά, αν το έκαναν σε σένα οι δικοί του αυτό; Θα ήθελες να τους ξαναδείς;; δε θεωρώ ότι το αγόρι σου δεν 

έχει κάνει υπομονή. Ίσα ίσα φαίνεται να έχει κάνει και με το παραπάνω. Η επιλογή είναι δική σου. Δε σου λέω να τσακωθείς με τους γονείς σου αλλά κάνε τους να καταλάβουν ότι και η ζωή

μικρή είναι αλλά και ότι πρέπει να σε στηρίζουν και όχι να σε απομακρύνουν. Όλα αυτά όχι ρίχνοντας λάδι στη φωτιά με το να τους λες πράγματα του παρελθόντος γιατί σε τσακωμό θα

καταλήξει η συζήτηση.

Καλημέραααα!!!!


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...