Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

      Τα ουλτροτζεσταν δεν εχουν καμια σχεση. Δεν εχουν καμια αποδεδειγμενη δραση, τα δινουν εντελως προληπτικα και επειδη εχει παρατηρηθει μια καποια ελαχιστη δραση στις συσπασεις, στο εξωτερικο δε το δινουν καν (ουτε ο γιατρος μου). Οποτε δεν εκανες κατι λαθος μη το σκεφτεσαι αυτο. Δεν ειναι αποβολη ειναι βιοχημικη. Συναντηθηκαν ωαριο με σπερματοζωαριο αρχισαν να διχοτομουνται αλλα δεν εγιναν εμβρυο. Οποτε δεν ειναι παλλινδρομη ειναι βιοχημικη.. 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά κι εγώ όταν βήχω τραντάζεται η κοιλιά μου και πονάω.είσαι στην Πέμπτη εβδομάδα και είναι πολύ νωρίς να δει κάτι ο γιατρός στον υπέρηχο.λογικά θα σου πει να πας έστω μια εβδομάδα αργότερα.εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακή σου σήμερα!Αν ο κύκλος σου είναι 28 μέρες τότε αν τα υπολόγισα σωστά έχεις ΠΗΤ 30/11.

Καλημέρα!κι εγώ όταν ήμουν στην 7η εβδομάδα είχα ακριβώς αυτά που περιγράφεις με την μόνη διαφορά πως είχε ανοίξει η όρεξη μου και έτρωγα περισσότερο από τα συνηθισμένα. Μην ανησυχείς, από την 9η μου έφυγαν όλα αυτά και έμεινε μόνο η όρεξη ίδια...

Συγχαρητήρια!! Με το καλό να το δείτε το μωράκι σας

 

30 ημέρες σταθερό κύκλο είχες?

Ε συνήθως ερχόταν στην 29η ημέρα 


:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Joanna86 είπε:

Καλημερα  elise !κ εγω εχω τα ιδια..δεν βολευομαι στο κρεβατι κ εχω μικρες ενοχλησουλες.σημερα εμεις εχουμε ραντεβου να δουμε το μωρακι μας κ να ακουσουμε καρδουλα.ειμαι 7w6d.ειχα ξανα κανει κολπικο υπερηχο στις 6 εβδομαδες αλλα ειδαμε μονο το σακο.ελπιζω σημερα να πανε ολα καλα.πρωτη εγκυμοσυνη μετα απο 1.5 χρονο προσπαθειων..

ναι 6 εβδομαδες ειναι πολυ νωρις για να φανει κατι περα απο το σακο. τωρα ομως θα ακουσετε καρδουλα και θα δειτε ποιο καθαρα ! ολα καλα ευχομαι να ειναι και να μας ενημερωσεις μετα για το ραντεβου ! 1η εγκυμοσυνη και για μενα μετα απο προσπαθειες 7-8 μηνων, βεβαια δεν ητανε καθε μήνα εντατικη προσπαθεια, επισης με το που πηρα τεστ ωορρηξιας επιασα κατευθειαν ! απ οτι καταλαβαινω υπηρξανε μηνες που πηγανε τζαμπα γιατι δεν έπεφτα μεσα στη σωστή μερα λολ, πηρα τα τεστακια λοιπον και να μαι τωρα χεχε 

εγω μεχρι στιγμης περα απο τεστ παπ και αιματολογικες δεν εκανα τιποτα αλλο, επομενο ραντεβου ειναι 12 απριλιου που θα ειμαι υπολογιζω 9-10 εβδομαδων πανω κατω.

4 ώρες πρίν, Eirini92 είπε:

ΟΚαλημέρα κορίτσια ! Εγώ τρα θα πάω για τη χοριακουλα! Εγώ δεν έχω ακόμα τίποτα προς τ παρόν εκτός από τα πονακια και τ άγχος ! Αυτό που με δυσκολεύει ακόμα κ από τόσο νωρίς είναι ότι δε μπορώ να πάω τουαλέτα με τίποτα ! Ξέρει καμία σας τι μπορώ να κάνω ? Συγχαρητήρια joanna σ εύχομαι όλα καλά να σ πάνε που θα σου πάνε :) .. εγώ τρα μπαίνω στη 5η βδομάδα σιγά σιγά από όσο έχω υπολογίσει ! Τελευταία περίοδος μου ήταν 21/2 οπότε είναι λίγο νωρίς για εμένα 

εγω προς το παρον με την τουαλετα κανενα προβλημα. εαν δε σε βοηθανε οι κλασσικες μεθοδοι, αποξηραμενα βερυκοκα και γενικα διατροφικες επιλογες, εχει το φαρμακειο κατι σαν μαρμελαδα που ειναι ειδικη για αυτο το λογο. ξερω γενικα οτι δεν ειναι ουτε χημική ουτε βλαβερη αλλα φυσικα αυτο θα συζητηθει και με την κοπελα στο φαρμακειο. επισης για άμεση ανακουφιση υπαρχουνε παλι στο φαρμακειο κλυσματακια οικιακης χρησης, λιγες σταγονες και λειτουργει μετα απο λιγη ωρα. βεβαια παλι η συμβουλη ειδικου ειναι απαραιτητη για ολα αυτα.

 

επισης ερωτηση για ολα τα κοριτσια, καφέ πινετε ? εγω δεν ειμαι γενικα φαν ουτε των γλυκων ουτε του φαγητου. δεν ειμαι λιχουδα τρωω πολυ ισορροπημενα και νορμαλ ποσοτητες, γενικα ολη μου τη ζωη δλδ ειμαι ετσι,  ΑΛΛΑ'... ενα καφέ που πινω κάθε πρωι ΔΕΝ μπορω να τον αποχωριστώ (νεσκαφε αχτυπητο μετριο με γαλα), φανταζομαι δεν ειναι προβλημα γενικά ε .. ? τι λετε ? 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας! Δεν εχω παει ακομα στον γιατρο αλλα απο οτι υπολογιζω και εγω εδω βρισκομαι...Την παρασκευη κλεισαμε για τον πρωτο υπερηχο....αν και θελω να το καθυστερησω κ αλλο γιατι εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες περυσι...οποτε καταλαβαινετε την αγωνια μου! Ειμαι ομως θετικη και αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω πίνω καφέ απλα καλύτερο θα ήταν  ίσως ελληνικός που είναι πιο ελαφρύς ! Τη ξέρω τη μαρμελάδα απλα δεν γνωρίζω αν κάνει τώρα

10 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά κι εγώ όταν βήχω τραντάζεται η κοιλιά μου και πονάω.είσαι στην Πέμπτη εβδομάδα και είναι πολύ νωρίς να δει κάτι ο γιατρός στον υπέρηχο.λογικά θα σου πει να πας έστω μια εβδομάδα αργότερα.εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακή σου σήμερα!Αν ο κύκλος σου είναι 28 μέρες τότε αν τα υπολόγισα σωστά έχεις ΠΗΤ 30/11.

Καλημέρα!κι εγώ όταν ήμουν στην 7η εβδομάδα είχα ακριβώς αυτά που περιγράφεις με την μόνη διαφορά πως είχε ανοίξει η όρεξη μου και έτρωγα περισσότερο από τα συνηθισμένα. Μην ανησυχείς, από την 9η μου έφυγαν όλα αυτά και έμεινε μόνο η όρεξη ίδια...

Συγχαρητήρια!! Με το καλό να το δείτε το μωράκι σας

 

30 ημέρες σταθερό κύκλο είχες?

Ε συνήθως ερχόταν στην 29η ημέρα 


:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eirini92 είπε:

Εγω πίνω καφέ απλα καλύτερο θα ήταν  ίσως ελληνικός που είναι πιο ελαφρύς ! Τη ξέρω τη μαρμελάδα απλα δεν γνωρίζω αν κάνει τώρα

 

αν εχεις μεγαλο ζορι νομιζω οτι αξιζει να το ρωτησεις το γιατρό ή το φαρμακοποιο, να σιγουρευτεις αν δεν κανει τωρα, γιατι ξερω ποσο ενοχλητικο μπορει να γινει το ολο θεμα με την τουαλετα ! εγω δεν παιρνω σιδηρο για το 1ο τριμηνο γιατι εχω καλα νουμερα αλλα απο τωρα το σκεφτομαι τι θα γινει αμα το αρχισω.

επισης σιγουρα ο ελληνικος ειναι καλυτερος,... αλλα .. πφφφφ αυτη ειναι η πρωινη μου απολαυση... θα το προσπαθησω παντως

 

Ερωτηση για ολα τα κοριτσια, απο κιλα γενικα που βρισκεστε ? σε τι νουμερα ξεκινησατε, αλλαξε κατι μεχρι στιγμής ?

εγώ ειμαι 1,71 ημουνα 58 κιλα -τα βαρια μου ειναι αυτα, συνηθως ειμαι 55,5-56. και μεσα σ αυτο το διαστημα εχασα 1 κιλο τωρα ειμαι 56,8 -57. εχω χαμηλο ποσοστο λιπους και αρκετη μυικη μαζα. επισης περα απο το στηθος που εγινε μεγεθος για ταινιες ενηλικων :lol::lol:, τελεια σχηματισμενο γεματο και στητό, δεν εχω παρατηρησει καμια αλλη αλλαγη μεχρι στιγμής.

7 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεια σας! Δεν εχω παει ακομα στον γιατρο αλλα απο οτι υπολογιζω και εγω εδω βρισκομαι...Την παρασκευη κλεισαμε για τον πρωτο υπερηχο....αν και θελω να το καθυστερησω κ αλλο γιατι εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες περυσι...οποτε καταλαβαινετε την αγωνια μου! Ειμαι ομως θετικη και αισιοδοξη οτι ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα!

Σου ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα και να εχετε καλα αποτελεσματα ! να ειμαστε εδω την παρασκευη και να λεμε ποσο καλα ητανε τα αποτελεσματα απο το γιατρο !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Θα το ρωτήσω εννοείται γτ έχει αρχίσει κ πονάει και το εντερακι ! Βγήκε κ η χοριακουλα είναι καλή 4,5 εβδομάδων , ο γιατρός μου είπε όμως να πάω τη μεγάλη βδομάδα να με δει ! Δεν είναι λίγο αργά ή όχι ? Να απαντήσω και στην ερώτηση κ εγώ είμαι 1.62 και 55 κιλά. Κ εγώ οι μόνες αλλαγές που έχω είναι το στήθος.. όσο για το καφεδάκι ρώτησε και το γιατρουλη . Εγώ αν και ντρέπομαι Που τ λέω κάνω κ ένα τσιγάρο τ πρωί με το καφέ ! Μου είναι ήδη πολύ δύσκολο που δεν καπνίζω αλλά ελπίζω να μη κάνει κακό το ένα τσιγάρο !


:-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Eirini92 είπε:

Θα το ρωτήσω εννοείται γτ έχει αρχίσει κ πονάει και το εντερακι ! Βγήκε κ η χοριακουλα είναι καλή 4,5 εβδομάδων , ο γιατρός μου είπε όμως να πάω τη μεγάλη βδομάδα να με δει ! Δεν είναι λίγο αργά ή όχι ? Να απαντήσω και στην ερώτηση κ εγώ είμαι 1.62 και 55 κιλά. Κ εγώ οι μόνες αλλαγές που έχω είναι το στήθος.. όσο για το καφεδάκι ρώτησε και το γιατρουλη . Εγώ αν και ντρέπομαι Που τ λέω κάνω κ ένα τσιγάρο τ πρωί με το καφέ ! Μου είναι ήδη πολύ δύσκολο που δεν καπνίζω αλλά ελπίζω να μη κάνει κακό το ένα τσιγάρο !

νομιζω οτι δεν ειναι αργά για 1η επισκεψη τη μεγαλη εβδομαδα. εγω περα απο αιματολογικες και τεστ παπ που εκανα, στην 9η εβδομαδα ειναι το πρωτο μου ραντεβου με γυναικολογο. δε μπορουνε να φανουνε και πολλα νωρίτερα απ οτι καταλαβα. 

θεωρω οτι 1 τσιγαρο μονο το πρωι δεν ειναι τραγικο, σιγουρα ειναι καλυτερα καθολου αλλά αμα δε μπορεις με τιποτα, 1 εχω ακουσει οτι ειναι ενταξει. φυσικα η συμβουλη του γιατρου ειναι απαραιτητη. 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου που είναι έγκυος ο δικός της γυναικολόγο της είπε μέχρι 3 στην αρχή όμως αλλά ελαφριά ! Καλημέρα κιόλας ! Κοριτσια είδα πολύ άσχημο όνειρο και ξύπνησα κατά τρομαγμένη ! Είδα ότι πηγα τουαλέτα και είδα αίμα πολύ και πήγα νοσοκομείο και είχα αποβάλει... στεναχωρήθηκα πάρα πολύ  Παρ ότι είναι αρχή και τ ξέρω μόνο 4 μέρες και δεν ήταν στ πρόγραμμα έχω δεθεί πολύ ! 


:-)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eirini92 είπε:

Μια φίλη μου που είναι έγκυος ο δικός της γυναικολόγο της είπε μέχρι 3 στην αρχή όμως αλλά ελαφριά ! Καλημέρα κιόλας ! Κοριτσια είδα πολύ άσχημο όνειρο και ξύπνησα κατά τρομαγμένη ! Είδα ότι πηγα τουαλέτα και είδα αίμα πολύ και πήγα νοσοκομείο και είχα αποβάλει... στεναχωρήθηκα πάρα πολύ  Παρ ότι είναι αρχή και τ ξέρω μόνο 4 μέρες και δεν ήταν στ πρόγραμμα έχω δεθεί πολύ ! 

Οντως διαβασα λιγο τριγυρω, για τις κοπελες που δε μπορουνε με τιποτα να το κοψουνε μεχρι 3 την ημερα ελαφριά, εχεις δικιο. 

Ευτυχως ητανε ενα κακο ονειρο και περασε, ολα καλα θα πανε ! και παραδοξο μεν αλλα υστερα απο το ονειρο, εαν υπηρχε εστω και 0,1 % αμφιβολια θεωρω οτι πλεον εισαι σιγουρη απολυτα για το ...απροσδοκητο μεν αλλά ευτυχές γεγονος δε παρ ολ αυτα ! 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εννοείται πιστεύω ότι δεν υπάρχει καλύτερο δώρο είτε το είχες προγραμματίσει είτε όχι ! Δε μ πέρασε ούτε μια στιγμή από τ μυαλό ότι δε το θέλω ! Μπορεί να μην το είχα σκεφτεί καν για αυτό το διάστημα ότι θέλω παιδάκι αλλά με το που το ανακάλυψα άλλαξα γνώμη ! Είναι ένα πολύ ευχάριστο γεγονός πιστεύω για όλες μας :) και πάλι εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και να έρθει η ώρα που θα τα κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας ...


:-)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας! Από την προηγούμενη εβδομάδα είχα συμπτώματα,αν και διαφορετικά από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες. Σήμερα το μεσημέρι πήγα για χοριακή.Μόλις πήρα τα αποτελέσματα :2707.Αύριο θα τηλεφωνήσω στο γυναικολόγο μου.Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, τα παιδιά είναι ευλογία. Όταν είχα μείνει έγκυος στον πρώτο μου γιο ήμουν 23 και τον γεννησα πριν κλείσω τα 24.Θυμάμαι ότι ήταν Τετάρτη οταν εμαθα πως πέρασα στο μεταπτυχιακό και την επόμενη το πρωί έμαθα ότι ήμουν έγκυος! Σοκ! Όλα όμως πήγαν καλά(αν και λόγω υπερεμεσης ταλαιπωρηθηκα αρκετά,όπως και στις επόμενες εγκυμοσύνες).Με πίστη και αισιοδοξία όλα γίνονται πιο εύκολα. Βέβαια, δεν κρύβω ότι έχω κι εγώ τις ανησυχίες μου,κυρίως λόγω ηλικίας μιας κι έχω κλείσει τα 35.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για εμένα σας έχω άσχημα νέα ! Ο σύντροφός μου με παράτησε , με δυελυσε και προσπαθώ να είμαι όσο ψύχραιμη μπορώ για να μην επιρεασω και το μωρό ! Τώρα είμαι μόνη μου και είναι πραγματικά δύσκολο αλλά θα τα καταφέρω ! Ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία ! Ήθελα να το μοιραστώ κάπου γιατί θα έσκασα οι δικοί μου δε ξέρουν τίποτα 


:-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Eirini92 είπε:

Κορίτσια για εμένα σας έχω άσχημα νέα ! Ο σύντροφός μου με παράτησε , με δυελυσε και προσπαθώ να είμαι όσο ψύχραιμη μπορώ για να μην επιρεασω και το μωρό ! Τώρα είμαι μόνη μου και είναι πραγματικά δύσκολο αλλά θα τα καταφέρω ! Ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία ! Ήθελα να το μοιραστώ κάπου γιατί θα έσκασα οι δικοί μου δε ξέρουν τίποτα 

Ειρήνη μου λυπάμαι πολύ γι αυτό που σου συνέβη.δύσκολη κατάσταση ειδικά στην φάση που βρίσκεσαι. Δεν ξέρω τι να πω... είναι οριστικό σίγουρα? Ο λόγος είναι η εγκυμοσύνη ή κάτι εντελώς άσχετο με την κατάσταση σου, αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...