Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Eirini92 είπε:

Κορίτσια για εμένα σας έχω άσχημα νέα ! Ο σύντροφός μου με παράτησε , με δυελυσε και προσπαθώ να είμαι όσο ψύχραιμη μπορώ για να μην επιρεασω και το μωρό ! Τώρα είμαι μόνη μου και είναι πραγματικά δύσκολο αλλά θα τα καταφέρω ! Ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία ! Ήθελα να το μοιραστώ κάπου γιατί θα έσκασα οι δικοί μου δε ξέρουν τίποτα 

Αν δεν ειναι σωστος και καταλληλος ανθρωπος καλυτερα τωρα παρα αργοτερα... μπορεις να μας δωσεις μερικες πληροφοριες -ΑΝ θες- ? αρραβωνας /σχεση, ποσο καιρο μαζί ? σοβαρη σχεση ή χαλαρή ? εφυγε λογω εγκυμοσυνης ? επισης εσυ ξερεις φυσικα καλυτερα, αλλα μηπως ειναι ενα απλο καυγαδακι μηπως σοκαριστηκε με την εγκυμοσυνη αλλα επανελθει παρ ολ αυτα ? εχει ξαναφυγει στο παρελθον ? χιλια συγνωμη για τις ερωτησεις, ειλικρινα δε χρειαζεται να απαντησεις εαν δε το θελεις, αλλα συντομα θα δειξει αν ειναι καλυτερα που εφυγε τώρα ή αν απλα ειναι μια φαση. Σιγουρα εσυ μπορεις να σκεφτεις τις εναλλακτικες για τον εαυτο σου για παν ενδεχομενο αναλογα το αποτελεσμα... εδω ειμαστε παντως να μιλησεις εαν το χρειαζεσαι και το χεις αναγκη..

On 27/03/2018 at 9:06 ΜΜ, asteraki82 είπε:

Ειρήνη, τα παιδιά είναι ευλογία. Όταν είχα μείνει έγκυος στον πρώτο μου γιο ήμουν 23 και τον γεννησα πριν κλείσω τα 24.Θυμάμαι ότι ήταν Τετάρτη οταν εμαθα πως πέρασα στο μεταπτυχιακό και την επόμενη το πρωί έμαθα ότι ήμουν έγκυος! Σοκ! Όλα όμως πήγαν καλά(αν και λόγω υπερεμεσης ταλαιπωρηθηκα αρκετά,όπως και στις επόμενες εγκυμοσύνες).Με πίστη και αισιοδοξία όλα γίνονται πιο εύκολα. Βέβαια, δεν κρύβω ότι έχω κι εγώ τις ανησυχίες μου,κυρίως λόγω ηλικίας μιας κι έχω κλείσει τα 35.

καλως ηρθες και ευχομαι ολα καλα να πανε ! πόσα παιδακια εχεις ? το '82 και εγω και 1ο παιδακι


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα ! Δε με πειράζουν οι ερωτήσεις ίσα ίσα εγώ σας άνοιξα τη καρδιά μου ! 3 χρόνια σχέση είχαμε η αλήθεια είναι ότι τ τελευταίο καιρό είχαμε απομακρυνθεί λόγο της δουλειά του αλλά μ είχε πει να κάνω υπομονή! Μ είπε λοιπόν εχθές ότι δεν θέλει να προχωρήσει σε κάτι τέτοιο ενώ όταν τ μάθαμε μ είπε πως θα με στηρίξει τεσπα οκ απλά εγώ 3 χρόνια τρα δεν είχα καταλάβει πόσο κάθαρμα είναι και στεναχώριεμαι που τον αποκαλώ έτσι τρα αλλά είναι και ο θυμός μου τρα ! Εγώ θα το κρατήσω τ παιδάκι εννοείται απλά εύχομαι με κάποιο τρόπο τουλάχιστον να συμβάλει σε αυτό, αν και εχθές μου ξεκαθάρισε ότι δε θα το κάνει και έχω απελπιστει λίγο ! Προσπαθώ όμως να μείνω δυνατή για εμένα και για εκείνο που μεγαλώνει μέσα μου κ είναι άδικο για εκείνο να έχει τόσο δειλό πατέρα ! Θα τα καταφέρουμε όμως ! Αυτό λέω συνέχεια για να μ δώσω δύναμη 

  • Μου αρέσει 1

:-)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eirini92 είπε:

Καλημέρα ! Δε με πειράζουν οι ερωτήσεις ίσα ίσα εγώ σας άνοιξα τη καρδιά μου ! 3 χρόνια σχέση είχαμε η αλήθεια είναι ότι τ τελευταίο καιρό είχαμε απομακρυνθεί λόγο της δουλειά του αλλά μ είχε πει να κάνω υπομονή! Μ είπε λοιπόν εχθές ότι δεν θέλει να προχωρήσει σε κάτι τέτοιο ενώ όταν τ μάθαμε μ είπε πως θα με στηρίξει τεσπα οκ απλά εγώ 3 χρόνια τρα δεν είχα καταλάβει πόσο κάθαρμα είναι και στεναχώριεμαι που τον αποκαλώ έτσι τρα αλλά είναι και ο θυμός μου τρα ! Εγώ θα το κρατήσω τ παιδάκι εννοείται απλά εύχομαι με κάποιο τρόπο τουλάχιστον να συμβάλει σε αυτό, αν και εχθές μου ξεκαθάρισε ότι δε θα το κάνει και έχω απελπιστει λίγο ! Προσπαθώ όμως να μείνω δυνατή για εμένα και για εκείνο που μεγαλώνει μέσα μου κ είναι άδικο για εκείνο να έχει τόσο δειλό πατέρα ! Θα τα καταφέρουμε όμως ! Αυτό λέω συνέχεια για να μ δώσω δύναμη 

Το βρισκω πολυ αδικο να μη θελει να στηριξει εστω και απο αποσταση... τον ξερεις καλυτερα απο ολες μας, αλλα μια γνωμη θα ηθελα να μοιραστω. ολο αυτο με το μωρακι ηρθε απροσδοκητα και σιγουρα ενα σοκ θα προκαλεσε. οπως και εσυ, ετσι και εκεινος δεν ητανε προετοιμασμενος, δεν ητανε στο προγραμμα δε το ειχε σκεφτει και του ηρθε οσο να ναι αποτομα πολυ,... εγω θα εδινα λιγο χρονο πριν καταληξω σε τελικα συμπερασματα σε σχεση με το τι θα κανει εκεινος, φανταζομαι ειναι σε φαση σοκ αυτη τη στιγμή κοινως δεν ξερει που παν τα τρία. δειχνει αποφαση εν βρασμω ψυχής. θεωρω και ελπιζω οτι ολη η πληροφορια θα καταλαγιασει στο μυαλο του σιγα σιγα, θα φυγει το σοκ, θα σκεφτει πιο σοβαρα και ισως αλλαξει γνωμη,... ισως και οχι βεβαια,... ειναι μια πιθανοτητα.... αλλα αυτή τη στιγμή ισως δεν ειναι η καταλληλη να βγαλουμε συμπερασματα, θεωρω οτι ειναι σε φαση σοκ ακομα.... επισης οι γονεις σας γνωριζουνε για το μωρακι, οι δικοι του πως αντιδρασανε ? 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη,είναι δύσκολη η κατάσταση που περνάς(κυρίως συναισθηματικά), όμως να σταθείς δυνατή για σένα και το μωρό σου! Καλύτερα μόνη σε αυτή τη φάση παρά με κάποιον ευθυνόφοβο, για να μην πω ανεύθυνο, που μια ζωή θα αντιμετωπιζει με ανάλογο τρόπο διάφορες σοβαρές καταστάσεις.Χαίρομαι που είσαι ξεκάθαρη στην απόφασή σου να κρατήσεις αυτό το δώρο που σου στέλνει ο Θεός. Σου εύχομαι να συμβεί στην πορεία αυτό που πραγματικά είναι το καλύτερο για σένα και το μωρό σου!                                              Elise,σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Έχω 3 αγόρια(12 ,6 και 4 ετών) που τα γεννησα φυσιολογικά(το πρώτο με επισκληριδιο,τα επόμενα χωρίς). Το αναφέρω γιατί όπως κι εσυ δεν μπορώ να με έχουν στη αίθουσα και να περιμένω να γεννησω. Το συζητησα με το γιατρό μου και στα επόμενα 2 παιδιά πήγαινα στο μαιευτήριο όταν οι πονοι ήταν στο πενταλεπτο ή και συχνότερα. Στο ενδιάμεσο έκανα βόλτες στα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης!!! Φυσικά, με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού έβγαινα νωρίτερα από την κλινική... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, asteraki82 είπε:

Elise,σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Έχω 3 αγόρια(12 ,6 και 4 ετών) που τα γεννησα φυσιολογικά(το πρώτο με επισκληριδιο,τα επόμενα χωρίς). Το αναφέρω γιατί όπως κι εσυ δεν μπορώ να με έχουν στη αίθουσα και να περιμένω να γεννησω. Το συζητησα με το γιατρό μου και στα επόμενα 2 παιδιά πήγαινα στο μαιευτήριο όταν οι πονοι ήταν στο πενταλεπτο ή και συχνότερα. Στο ενδιάμεσο έκανα βόλτες στα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης!!! Φυσικά, με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού έβγαινα νωρίτερα από την κλινική... 

μαλλον μοιραζομαστε παρομοια νοοτροπια σε καποια θεματα ! :lol::lol: και γω δε μπορω τα πολλα πολλα, η βολτα στα μαγαζια αντι στους διαδρομους της κλινικης και η νωριτερη εξοδος ειναι κατι που ταιριαζει στην προσωπικοτητα μου, :lol::lol: εσυ βεβαια ποιο θαραλλεα, εγω θελω επισκληριδιο ουτε το συζηταω να νοιωσω αφορητους πονους, θα σαλταρω χαχααχ να σου ζησουνε τα αγορακια γεροι να εισαστε να τα καμαρώνετε και με το καλο ολα ευχομαι το νεο μελος ! επισης σαν εμπειρη εις 3πλουν ηδη να σε ρωτησω κατι,... εκλεισα 7 εβδομαδες και αυριο 7+1, εχω απεχθεια για το φαγητο γενικα και ανορεξια, καθε μερα πρεπει να δω στην πορεια τι μπορω και με τραβαει να φαω, δε μπορω πλεον δλδ να το προγραμματισω απο την προηγουμενη, σημερα ημασταν για μακαρονια με κιμα αλλα ΔΕΝ... αυγα ματια με τραβηξε. το καλο ειναι οτι δεν εχω βαριες ζαλαδες ή εμετους, μονο αυτη την ευαισθησια και την απεχθεια... υπαρχει ελπιδα λες να γλυτωσω το βαρύ πακετο ζαλαδες/εμετοι ή ακομα μπορει να ερθει... ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είμαι το κατάλληλο άτομο γι'αυτο που ρωτάς.Σε όλες τις εγκυμοσύνες είχα εμετους από την μέχρι την ώρα που γεννουσα.Στο πρώτο, όπως και τώρα είναι πιο ομαλά τα πράγματα.Στο δεύτερο και το τρίτο από την 11η μέρα σύλληψης είχα καθημερινά πάνω από 60-70 εμετους μέχρι και αίμα...Ακόμη και το νερό. Έβρεχα βαμβάκι και το έβαζα το βράδυ στο στόμα και τα μάτια γιατί το πρωί δεν άνοιγαν από αφυδατωση... Αρκετες φορές νοσοκομειο για ορο 6 το πρωί ...για να πηγαίνω στις 8 στο νηπιαγωγειο που δούλευα.Δεν με έπιαναν απλά φάρμακα όπως τα primperan και έπαιρνα αυτά που συνταγογραφουν σε όσους έχουν εμετους από χημειοθεραπειες...Τα μόνα που δεν "έβγαζα" ήταν το γάλα με δημητριακά,το καλαμπόκι,ψητά κρέατα χωρίς λάδι,λεμόνι ούτε ρίγανη και παγωτα! Το καλοκαίρι π.χ.έτρωγα μεσημεριανό 7-8 καλαμπόκια και βραδινό 2 λίτρα παγωτό καθημερινά. Απορώ πώς έβαζα 15-18 κιλά. Ίσως κάποια να ήταν κατακτήσεις γιατί τα έχανα μέχρι να βγω από το μαιευτήριο! Ο γαστρεντερολογος μου είχε πει να τρωω ότι αντέχει ο οργανισμός μου. Καλύτερα όμως να σου απαντήσει κάποια που δεν έχει υπερεμεση.

Κατακρατησεις έγραψα κατακτήσεις "διόρθωσε" το λεξικο

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας! Εγω απογοητευτηκα γιατι πηγα αποψε στο γιατρο καο ενω ειμαι πεντε βδομαδων και δυο ημερων δεν ειδαμε καν κουκιδα.Μονο σακο αδειο..Λογω του οτι εχω στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες εκ των οποιων η μια συνδρομο κενου σακου εχω σκασει! Φοβαμαι μην ειναξ παλι το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2018 at 9:58 ΠΜ, Eirini92 είπε:

ΟΚαλημέρα κορίτσια ! Εγώ τρα θα πάω για τη χοριακουλα! Εγώ δεν έχω ακόμα τίποτα προς τ παρόν εκτός από τα πονακια και τ άγχος ! Αυτό που με δυσκολεύει ακόμα κ από τόσο νωρίς είναι ότι δε μπορώ να πάω τουαλέτα με τίποτα ! Ξέρει καμία σας τι μπορώ να κάνω ? Συγχαρητήρια joanna σ εύχομαι όλα καλά να σ πάνε που θα σου πάνε :) .. εγώ τρα μπαίνω στη 5η βδομάδα σιγά σιγά από όσο έχω υπολογίσει ! Τελευταία περίοδος μου ήταν 21/2 οπότε είναι λίγο νωρίς για εμένα 

γεια σου ειρήνη μου! και εγώ τελευταία περίοδο είχα 22/2, οπότε συμβαδίζουμε. Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις και εσύ. Εγώ αντιμετωπίζω το θέμα της τουαλέτας τρώγοντας ακτινίδια, γάλα με βρώμη (μπορεί να πιω και δύο ποτήρια μαζεμένα, αν δεν σου αρέσει η βρώμη και σκέτα κάνουν δουλειά) πορτοκαλάδες και επίσης έχω τη συνήθεια να τρώω τη λευκή σάρκα από τα πορτοκάλια με ένα κουτάλι, αφού τα έχω στίψει πρωτα, που είναι όλο φυτικές ίνες. επίσης αρκετές σαλάτες.  Την βρώμη επίσης μου αρέσει να την τρώω φτιάχνοντάς της σαν κρέπα. φτιάχνω έναν χυλό από βρώμη, γάλα και λεπτά κομματάκια μήλου, το στρώνω σε ένα αντικολλητικό  με ελάχιστο λάδι και όταν ψηθεί το βγάζω (πάντα διαλυμένο βέβαια) και το σερβίρω χύνοντας από πάνω λίγο μέλι και λίγα ψιλοκομμένα καρύδια ή αμύγδαλα καθώς κ λίγη κανέλα  ή άλλη εκδοχή σερβίρω ρίχνοντας λιωμένη σοκολάτα της αρεσκείας μου πάλι με ξηρούς καρπούς. δοκίμασε αν θες, εμένα μου αρεσει πολύ! καλή επιτυχία!!

Επεξεργάστηκαν by μακαρόνια με κιμά
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας! Υπενθυμιζω οτι εχω στο ιστορικο μου μια παλινδρομη κυηση και ενα συνδρομο κενου σακου μεσ σε ενα χρονο περυσι..Τωρα ειμαι παλι εγκυος! Η χαρα μου μεγαλη...ομως αποψε πηγα για πρωτο υπερηχο στον γιατρο και απογοητευτηκα! Τελευται περιοδος στις 20.2.18...Με βαση τεπ ειμαι 5 + 2 ενω ο υπερηχος με εβγαλε 5 βδομαδων...Αυτο που με αγχωσε ομως απιστευτα ειναι που δεν ειναι καν εμβρυο παλι...απολυτως τιποτα! Μονο ενα σακο...Φοβαμαι μηπως παλι παω για κενο σακο και εχω τρελαθει!

Link to comment
Share on other sites

Κελυ,  προσπάθησε να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις. Ίσως η ωορρηξια και σύλληψη να έγινε αργότερα. Δεν είναι μεγάλη η διαφορά 2 ημερών. Έχεις πάντα χωρίς καμία εξαίρεση σταθερό κύκλο;  Γιατί εγώ όπως υπολογίζω με βάση τα συμπτώματα είχα ωορρηξια και σύλληψη 24-25η μέρα του κύκλου! Οπότε θα φαίνεται τουλάχιστον 10 μέρες πίσω με βάση την ΤΕΠ. Αν δεν πήγαινε καλά το πιο πιθανό είναι να μη βλέπατε ακόμη τίποτα γιατί σε  περιπτώσεις που δεν προχωράει καλά η κύηση η διαφορά μέρας σύλληψης και εικόνας υπέρηχου είναι μεγαλύτερη! Πιστεύω ότι όλα είναι καλά και άδικα ανησυχείς, αν και καταλαβαίνω το λόγο βάση του ιστορικού σου. Περίπου στις 6εβδ. ακούγεται καρδιά, ανάλογα τον υπέρηχο και 3 μέρες μετα φαίνεται το έμβρυο! Στην εβδομάδα που είμαστε δεν περιμένουμε να δούμε κάτι περισσότερο αλλά μόνο  
σακο,ώστε να αποκλειστεί το ενδεχόμενο εξωμητριας κύησης. Γι'αυτο οι γυναικολογοι μας λένε να κάνουμε νωρίς τον πρώτο υπέρηχο!Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή τη φορά να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!                       Εγω θα πάω στο γιατρο τη Μ.Τετάρτη,αν και μου είχε πει όσο γίνεται νωρίτερα,όμως δεν μπορώ γιατί δουλεύω και μένω μακριά. Υπολογίζω ότι είμαι 5 εβδ.σήμερα, συμβαδιζουμε δηλαδή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, asteraki82 είπε:

Κελυ,  προσπάθησε να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις. Ίσως η ωορρηξια και σύλληψη να έγινε αργότερα. Δεν είναι μεγάλη η διαφορά 2 ημερών. Έχεις πάντα χωρίς καμία εξαίρεση σταθερό κύκλο;  Γιατί εγώ όπως υπολογίζω με βάση τα συμπτώματα είχα ωορρηξια και σύλληψη 24-25η μέρα του κύκλου! Οπότε θα φαίνεται τουλάχιστον 10 μέρες πίσω με βάση την ΤΕΠ. Αν δεν πήγαινε καλά το πιο πιθανό είναι να μη βλέπατε ακόμη τίποτα γιατί σε  περιπτώσεις που δεν προχωράει καλά η κύηση η διαφορά μέρας σύλληψης και εικόνας υπέρηχου είναι μεγαλύτερη! Πιστεύω ότι όλα είναι καλά και άδικα ανησυχείς, αν και καταλαβαίνω το λόγο βάση του ιστορικού σου. Περίπου στις 6εβδ. ακούγεται καρδιά, ανάλογα τον υπέρηχο και 3 μέρες μετα φαίνεται το έμβρυο! Στην εβδομάδα που είμαστε δεν περιμένουμε να δούμε κάτι περισσότερο αλλά μόνο  
σακο,ώστε να αποκλειστεί το ενδεχόμενο εξωμητριας κύησης. Γι'αυτο οι γυναικολογοι μας λένε να κάνουμε νωρίς τον πρώτο υπέρηχο!Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή τη φορά να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!                       Εγω θα πάω στο γιατρο τη Μ.Τετάρτη,αν και μου είχε πει όσο γίνεται νωρίτερα,όμως δεν μπορώ γιατί δουλεύω και μένω μακριά. Υπολογίζω ότι είμαι 5 εβδ.σήμερα, συμβαδιζουμε δηλαδή!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ευχομαι να πανε ολα τελεια! Εγω ανησυχησα επειδη δεν ειδα κουκιδα και ειδα μονο σακο! Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να βλεπεις κουκιδα στην 5η βδομαδα...Ο γιατρος μ ειπε τα ιδια με εσενα! Οτι δεν περιμενε να δουμε εμβρυο ακομα... Τι να πω...θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ευχομαι να πανε ολα τελεια! Εγω ανησυχησα επειδη δεν ειδα κουκιδα και ειδα μονο σακο! Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να βλεπεις κουκιδα στην 5η βδομαδα...Ο γιατρος μ ειπε τα ιδια με εσενα! Οτι δεν περιμενε να δουμε εμβρυο ακομα... Τι να πω...θα δειξει...

ο γιατρος δεν εχει κανενα λογο να σου πει ψεματα για να σε κανει να νοιωσεις καλυτερα, εφοσον ετσι ειπε τοτε ετσι ειναι ! κρατησε τα λογια του προσπαθησε να παραμεινεις θετικη εφοσον υπαρχει ελπιδα να ειναι ολα καλα, μην προδικαζεις το γεγονος.. καταλαβαινω οτι το ιστορικο δε βοηθαει... αλλα δε σημαινει οτι για παντα θα ερχεται το ιδιο αποτελεσμα, καποια στιγμή θα πετυχει και θα ειναι ΟΛΑ καλα, και μαλλον τωρα ειναι η ωρα να ειναι ολα καλα και σωστά... θετική σκεψη προς το παρον και εμεις εδω ειμαστε να τα λεμε και να μοιραζεσαι μαζι μας οτι χρειαζεσαι...  ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις τελεια αποτελεσματα ! 5η βδομαδα σιγουρα ειναι πολυυυυυ νωρις για να φανει κατι ! εγω 1η φορα θα παω σε γυναικολογο στην 9η εβδομαδα, γιατι ακριβως νωριτερα δε φαινονται και πολλα, το μονο που εκανα μεχρι στιγμης ειναι αιματολογικες και τεστ παπ.... ουτε υπερηχο ουτε τπτ ακομα.. 12 απριλιου 1ο ραντεβου, και σημερα ειμαι 7+1...

13 ώρες πρίν, μακαρόνια με κιμά είπε:

γεια σου ειρήνη μου! και εγώ τελευταία περίοδο είχα 22/2, οπότε συμβαδίζουμε. Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις και εσύ. Εγώ αντιμετωπίζω το θέμα της τουαλέτας τρώγοντας ακτινίδια, γάλα με βρώμη (μπορεί να πιω και δύο ποτήρια μαζεμένα, αν δεν σου αρέσει η βρώμη και σκέτα κάνουν δουλειά) πορτοκαλάδες και επίσης έχω τη συνήθεια να τρώω τη λευκή σάρκα από τα πορτοκάλια με ένα κουτάλι, αφού τα έχω στίψει πρωτα, που είναι όλο φυτικές ίνες. επίσης αρκετές σαλάτες.  Την βρώμη επίσης μου αρέσει να την τρώω φτιάχνοντάς της σαν κρέπα. φτιάχνω έναν χυλό από βρώμη, γάλα και λεπτά κομματάκια μήλου, το στρώνω σε ένα αντικολλητικό  με ελάχιστο λάδι και όταν ψηθεί το βγάζω (πάντα διαλυμένο βέβαια) και το σερβίρω χύνοντας από πάνω λίγο μέλι και λίγα ψιλοκομμένα καρύδια ή αμύγδαλα καθώς κ λίγη κανέλα  ή άλλη εκδοχή σερβίρω ρίχνοντας λιωμένη σοκολάτα της αρεσκείας μου πάλι με ξηρούς καρπούς. δοκίμασε αν θες, εμένα μου αρεσει πολύ! καλή επιτυχία!!

μερακλου ακουγεσαι εσυ ! χεχεχεχ μ αρεσουνε παρα πολυ οι ιδεες που εγραψες και κρυβουν πολυ μερακι, μπραβο σου ! ελπιζω να μην εχω προβλημα με τουαλετα γιατι πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο αλλα θα κρατησω τις ιδεες σου για παν ενδεχομενο ....

ερωτηση for just in case,  το dulcolax  σε χάπι κάνει σε περιπτωση αναγκης ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

ο γιατρος δεν εχει κανενα λογο να σου πει ψεματα για να σε κανει να νοιωσεις καλυτερα, εφοσον ετσι ειπε τοτε ετσι ειναι ! κρατησε τα λογια του προσπαθησε να παραμεινεις θετικη εφοσον υπαρχει ελπιδα να ειναι ολα καλα, μην προδικαζεις το γεγονος.. καταλαβαινω οτι το ιστορικο δε βοηθαει... αλλα δε σημαινει οτι για παντα θα ερχεται το ιδιο αποτελεσμα, καποια στιγμή θα πετυχει και θα ειναι ΟΛΑ καλα, και μαλλον τωρα ειναι η ωρα να ειναι ολα καλα και σωστά... θετική σκεψη προς το παρον και εμεις εδω ειμαστε να τα λεμε και να μοιραζεσαι μαζι μας οτι χρειαζεσαι...  ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις τελεια αποτελεσματα ! 5η βδομαδα σιγουρα ειναι πολυυυυυ νωρις για να φανει κατι ! εγω 1η φορα θα παω σε γυναικολογο στην 9η εβδομαδα, γιατι ακριβως νωριτερα δε φαινονται και πολλα, το μονο που εκανα μεχρι στιγμης ειναι αιματολογικες και τεστ παπ.... ουτε υπερηχο ουτε τπτ ακομα.. 12 απριλιου 1ο ραντεβου, και σημερα ειμαι 7+1...

μερακλου ακουγεσαι εσυ ! χεχεχεχ μ αρεσουνε παρα πολυ οι ιδεες που εγραψες και κρυβουν πολυ μερακι, μπραβο σου ! ελπιζω να μην εχω προβλημα με τουαλετα γιατι πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο αλλα θα κρατησω τις ιδεες σου για παν ενδεχομενο ....

ερωτηση for just in case,  το dulcolax  σε χάπι κάνει σε περιπτωση αναγκης ?

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!!! Ηρεμησα λιγακι τωρα...πηγα βολτιτσα...θα χαλαρωσω και θα περιμενω!!! Θετικη σκεψη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!!! Ηρεμησα λιγακι τωρα...πηγα βολτιτσα...θα χαλαρωσω και θα περιμενω!!! Θετικη σκεψη!!!!!

Καλησπερα Κέλυ μου, πώς ειναι η διαθεση μας σημερα ? εκανες πολυ πολυ καλα που βγηκες βολτιτσα εχτες, το μέσα δεν βοηθαει καθολου τα υπεραναλυτικά μυαλά, εξω λοιπον καφεδακι βολτιτσα χαλαρωση αναμενοντας -χωρις αγχος- τα καλα νέα :) όοτι και να γινει, δεν ειναι το τελος του κοσμου !


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , elise είπε:

Καλησπερα Κέλυ μου, πώς ειναι η διαθεση μας σημερα ? εκανες πολυ πολυ καλα που βγηκες βολτιτσα εχτες, το μέσα δεν βοηθαει καθολου τα υπεραναλυτικά μυαλά, εξω λοιπον καφεδακι βολτιτσα χαλαρωση αναμενοντας -χωρις αγχος- τα καλα νέα :) όοτι και να γινει, δεν ειναι το τελος του κοσμου !

Καλησπερα!!!! Ειμαι πολυ καλυτερα σημερα!!! Και σημερα η μερα εχει καφε και βολτα εξω!!! Ολα καλα θα πανε...Υγεια να εχουμε!!! Εσυ καλα εισαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...