Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

On 30/3/2018 at 2:43 ΜΜ, elise είπε:

ο γιατρος δεν εχει κανενα λογο να σου πει ψεματα για να σε κανει να νοιωσεις καλυτερα, εφοσον ετσι ειπε τοτε ετσι ειναι ! κρατησε τα λογια του προσπαθησε να παραμεινεις θετικη εφοσον υπαρχει ελπιδα να ειναι ολα καλα, μην προδικαζεις το γεγονος.. καταλαβαινω οτι το ιστορικο δε βοηθαει... αλλα δε σημαινει οτι για παντα θα ερχεται το ιδιο αποτελεσμα, καποια στιγμή θα πετυχει και θα ειναι ΟΛΑ καλα, και μαλλον τωρα ειναι η ωρα να ειναι ολα καλα και σωστά... θετική σκεψη προς το παρον και εμεις εδω ειμαστε να τα λεμε και να μοιραζεσαι μαζι μας οτι χρειαζεσαι...  ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις τελεια αποτελεσματα ! 5η βδομαδα σιγουρα ειναι πολυυυυυ νωρις για να φανει κατι ! εγω 1η φορα θα παω σε γυναικολογο στην 9η εβδομαδα, γιατι ακριβως νωριτερα δε φαινονται και πολλα, το μονο που εκανα μεχρι στιγμης ειναι αιματολογικες και τεστ παπ.... ουτε υπερηχο ουτε τπτ ακομα.. 12 απριλιου 1ο ραντεβου, και σημερα ειμαι 7+1...

μερακλου ακουγεσαι εσυ ! χεχεχεχ μ αρεσουνε παρα πολυ οι ιδεες που εγραψες και κρυβουν πολυ μερακι, μπραβο σου ! ελπιζω να μην εχω προβλημα με τουαλετα γιατι πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο αλλα θα κρατησω τις ιδεες σου για παν ενδεχομενο ....

ερωτηση for just in case,  το dulcolax  σε χάπι κάνει σε περιπτωση αναγκης ?

χαίρομαι πολύ αν έδωσα έμπνευση κ βοήθησα λιγάκι, όσο για το dulcolax δεν έχω ιδέα, ο φαρμακοποιός σίγουρα θα ξέρει. 

On 30/3/2018 at 2:43 ΜΜ, elise είπε:

ο γιατρος δεν εχει κανενα λογο να σου πει ψεματα για να σε κανει να νοιωσεις καλυτερα, εφοσον ετσι ειπε τοτε ετσι ειναι ! κρατησε τα λογια του προσπαθησε να παραμεινεις θετικη εφοσον υπαρχει ελπιδα να ειναι ολα καλα, μην προδικαζεις το γεγονος.. καταλαβαινω οτι το ιστορικο δε βοηθαει... αλλα δε σημαινει οτι για παντα θα ερχεται το ιδιο αποτελεσμα, καποια στιγμή θα πετυχει και θα ειναι ΟΛΑ καλα, και μαλλον τωρα ειναι η ωρα να ειναι ολα καλα και σωστά... θετική σκεψη προς το παρον και εμεις εδω ειμαστε να τα λεμε και να μοιραζεσαι μαζι μας οτι χρειαζεσαι...  ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχεις τελεια αποτελεσματα ! 5η βδομαδα σιγουρα ειναι πολυυυυυ νωρις για να φανει κατι ! εγω 1η φορα θα παω σε γυναικολογο στην 9η εβδομαδα, γιατι ακριβως νωριτερα δε φαινονται και πολλα, το μονο που εκανα μεχρι στιγμης ειναι αιματολογικες και τεστ παπ.... ουτε υπερηχο ουτε τπτ ακομα.. 12 απριλιου 1ο ραντεβου, και σημερα ειμαι 7+1...

μερακλου ακουγεσαι εσυ ! χεχεχεχ μ αρεσουνε παρα πολυ οι ιδεες που εγραψες και κρυβουν πολυ μερακι, μπραβο σου ! ελπιζω να μην εχω προβλημα με τουαλετα γιατι πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο αλλα θα κρατησω τις ιδεες σου για παν ενδεχομενο ....

ερωτηση for just in case,  το dulcolax  σε χάπι κάνει σε περιπτωση αναγκης ?

χαίρομαι πολύ αν έδωσα έμπνευση κ βοήθησα λιγάκι, όσο για το dulcolax δεν έχω ιδέα, ο φαρμακοποιός σίγουρα θα ξέρει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , μακαρόνια με κιμά είπε:

χαίρομαι πολύ αν έδωσα έμπνευση κ βοήθησα λιγάκι, όσο για το dulcolax δεν έχω ιδέα, ο φαρμακοποιός σίγουρα θα ξέρει. 

Η ηλικία του εμβρύου υπολογίζεται από την ημέρα της τελευταίας περιόδου ή από την ημέρα σύλληψης;

 

Link to comment
Share on other sites

Η ηλικία κύησης υπολογίζεται από την 1η μέρα τελευταίας περιοδου ή14 μέρες πριν τη μέρα της ωορρηξιας. Η ηλικία του εμβρύου είναι από τη μέρα σύλληψης. Συνήθως όμως οι γιατροί μετρούν την ηλικία κύησης (οπότε είναι ψευδώς 2 εβδομάδες μεγαλύτερη) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/03/2018 at 12:46 ΜΜ, Κελυ 32 είπε:

Καλησπερα!!!! Ειμαι πολυ καλυτερα σημερα!!! Και σημερα η μερα εχει καφε και βολτα εξω!!! Ολα καλα θα πανε...Υγεια να εχουμε!!! Εσυ καλα εισαι??

Χτες και σημερα και γω ολο βολτιτσες εξω ημουνα χεχεχ σημερα ειχαμε κοσμο σπιτι, περασε ωραια το σ/κ, τωρα χαλαρωση :) 

παντως μερες ετσι που ειναι με αρκετη δραστηριοτητα, το βραδυ νοιωθω πιεση στο στομαχι και γενικα κουραζομαι ποιο ευκολα. επισης στα μεσα απριλιου θα υπαρξουνε καποιες πολυ απαιτητικες μερες με διαφορες δραστηριοτητες οι οποιες δεν αναβαλλονται ουτε ακυρωνονται και αγχωνομαι ηδη απο τωρα πως θα ανταπεξελθω... 

εχετε και σεις ενοχλησεις στο τελος μια απαιτητικης μερας ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elise είπε:

Χτες και σημερα και γω ολο βολτιτσες εξω ημουνα χεχεχ σημερα ειχαμε κοσμο σπιτι, περασε ωραια το σ/κ, τωρα χαλαρωση :) 

παντως μερες ετσι που ειναι με αρκετη δραστηριοτητα, το βραδυ νοιωθω πιεση στο στομαχι και γενικα κουραζομαι ποιο ευκολα. επισης στα μεσα απριλιου θα υπαρξουνε καποιες πολυ απαιτητικες μερες με διαφορες δραστηριοτητες οι οποιες δεν αναβαλλονται ουτε ακυρωνονται και αγχωνομαι ηδη απο τωρα πως θα ανταπεξελθω... 

εχετε και σεις ενοχλησεις στο τελος μια απαιτητικης μερας ?

Και εγω δεν εχω κατσει καθολου και κουραζομαι αρκετα...οποτε και εγω εχω αυτα που λες μετα απο κουραση...Απλα προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και οτι μπορεις να το αποφευγεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω το αισθημα -σημερα ξεκινησε- οτι θελω να κατουρησω ενω δεν εχω κατι περα απο 1-2 σταγονες... απ οτι ακουω τριγυρω ειναι συνηθες, μπηκατε και εσεις σ αυτη τη φαση ή οχι ακομα ? επισης οταν ξεκιναει κραταει μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ή θα σταματησει και ισως επανελθει προς το τελος, ξερετε ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Είμαι νέα στο φόρουμ. Θα ήθελα τις απόψεις σας σε αυτό π μου συμβαίνει... Η τελευταία μου περίοδος ήταν 13 Φλεβάρη Εχθές έκανα το πρώτο μου ενδοκολπικο υπέρηχο..Ο γιατρός μ είδε σάκο ενδομήτριο Αλλά κανένα στοιχείο εμβρύου... Η χορωδιακή μου είναι στα 7333 θεωρείτε ότι κάτι δεν πάει καλά;το επόμενο ραντεβού μ με το γιατρό έχει οριστεί σε 2 εβδομάδες Κ Εγώ είμαι αυπνη σκεπτόμενη Μήπως είναι άδειος ο σάκος μου..

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2018 at 2:40 ΠΜ, Ανθή φ είπε:

Καλησπέρα σας!Είμαι νέα στο φόρουμ. Θα ήθελα τις απόψεις σας σε αυτό π μου συμβαίνει... Η τελευταία μου περίοδος ήταν 13 Φλεβάρη Εχθές έκανα το πρώτο μου ενδοκολπικο υπέρηχο..Ο γιατρός μ είδε σάκο ενδομήτριο Αλλά κανένα στοιχείο εμβρύου... Η χορωδιακή μου είναι στα 7333 θεωρείτε ότι κάτι δεν πάει καλά;το επόμενο ραντεβού μ με το γιατρό έχει οριστεί σε 2 εβδομάδες Κ Εγώ είμαι αυπνη σκεπτόμενη Μήπως είναι άδειος ο σάκος μου..

Καλησπερα! Τωρα ειδα το post σου...Τι εγινε τελικα? Ξαναπηγες στον γιατρο? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυουλες . Είμαι κ εγώ στη 7 εβδομάδα. Υπολογίζουμε να έρθει 24.11 το μωρό μας. 

Μ. Τετάρτη ακούσαμε κ την καρδούλα μας στην 6 δηλαδή εβδομάδα να σας πω ότι κ εγώ στην 5 εβδομάδα στον υπέρηχο μόνο σάκο είχαμε δει..

Με το καλό τα μωράκια μας ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλησπερα! Τωρα ειδα το post σου...Τι εγινε τελικα? Ξαναπηγες στον γιατρο? 

Καλησπέρα! Θα πάω τη Δευτέρα για υπέρηχο το περίεργο είναι με το γιατρό ότι δε του βγαίνουν οι μέρες ηλικίας του σάκου με τη πρώτη μέρα τελευταίας μ περιόδου... ωστόσο εγώ γνωρίζω ποιες Μπορεί να είναι οι μέρες σύλληψης μου κατά 80% είναι 6 Μαρτίου... όποτε είναι σα να διανύω τη 5 τώρα ... Η διάμετρος του σάκου μ που έψαξα (9.1 -9.9mm)  είναι φυσιολογικός. Τι στο καλό με μπερδεύει ...;; μια εγκυμονούσα θα πρέπει να δείχνει 7-8ης εβδομάδας χαρακτηριστικά εγκυμοσύνης στη περίπτωση μου; (με τις πρόσθετες 2 εβδομάδες των γυναικολόγων στη μέτρηση;)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ανθή φ είπε:

Καλησπέρα! Θα πάω τη Δευτέρα για υπέρηχο το περίεργο είναι με το γιατρό ότι δε του βγαίνουν οι μέρες ηλικίας του σάκου με τη πρώτη μέρα τελευταίας μ περιόδου... ωστόσο εγώ γνωρίζω ποιες Μπορεί να είναι οι μέρες σύλληψης μου κατά 80% είναι 6 Μαρτίου... όποτε είναι σα να διανύω τη 5 τώρα ... Η διάμετρος του σάκου μ που έψαξα (9.1 -9.9mm)  είναι φυσιολογικός. Τι στο καλό με μπερδεύει ...;; μια εγκυμονούσα θα πρέπει να δείχνει 7-8ης εβδομάδας χαρακτηριστικά εγκυμοσύνης στη περίπτωση μου; (με τις πρόσθετες 2 εβδομάδες των γυναικολόγων στη μέτρηση;)

Δηλαδη τωρα εισαι συμφωνα με ΤΕΠ περιπου 7 βδομαδων??? Μηπως ειχες καθυστερημενη συλληψη? Επισης ο γιατρος σ εκανε κολπικο η κοιλιακο υπερηχο?

Ευχομαι ολα να πανε καλα!!! Μην αγχωνεσαι!!! Πολλες φορες η συλληψη ειναι καθυστερημενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα  κορίτσια!!είμαι κ τω στην 6 εβδομάδα και την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα !δυστυχώς δεν έχει ξεκινήσει καλά γιατί συνέπεσε με ένα βαρβάτο κρύωμα που κρατάει ήδη  εβδομάδες με ανελέητο βήχα!!συν τις ωραίες αναγουλες κ ζαλάδες που με έχουν τεντωσει ενώ έχω κ ένα κοριτσάκι 4 ετών που όλη μέρα θέλει παιχνίδι !καλές κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2018 at 4:48 ΠΜ, Κελυ 32 είπε:

Δηλαδη τωρα εισαι συμφωνα με ΤΕΠ περιπου 7 βδομαδων??? Μηπως ειχες καθυστερημενη συλληψη? Επισης ο γιατρος σ εκανε κολπικο η κοιλιακο υπερηχο?

Ευχομαι ολα να πανε καλα!!! Μην αγχωνεσαι!!! Πολλες φορες η συλληψη ειναι καθυστερημενη.

Κολπικό υπέρηχο κανονικά... στηρίζονται μόνο στη καθυστερημένη σύλληψη  Θα φανούν όλα την επόμενη εβδομάδα! Ελπίζω να δείξουν όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...