Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Parisa είπε:

@athina_rain εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα με τις έκτακτες... βέβαια δεν μου ξεκίνησαν λόγω εγκυμοσύνης της είχα πάντα. Πριν έναν χρόνο έκανα πλήρη καρδιολογικό έλεγχο λόγω των έκτακτων και πράγματι κάνω πολλές μέσα στην ημέρα αλλά κατάλαβα πως μου τις δημιουργεί το τσάι κυρίως το πράσινο, ο καφές και η κόκα κόλα και κάποιες φορές και το άγχος. Όταν τις ξανα έπαθα στην εγκυμοσύνη ο καρδιολόγος μου είπε να μιλήσω με τον γιατρό μου για να μου δωσει μαγνήσιο και απο τότε είμαι πολύ καλύτερα. Βέβαια παίρνω ένα μαγνήσιο αρκετά ενισχυμένο (300mg το πρωί και άλλα τόσα το βράδυ) αλλά νιώθω πως με χαλαρώνει πολύ.

εμένα κορίτσια ο γιατρός μου μου είπε πως δεν δίνει ποτέ ασβέστιο Γιατι κάνει συσπάσεις η μήτρα.

 

Κ εγω ενιωθα παλια εκτακτες αλλα μια στο τοσο πολυ σπανια απλα τωρα γιναν συχνες. Ισως γιατι εχω κ μια ηπια προπτωση μητροειδους κ αορτικης βαλβιδας αλλα ειναι μικρου βαθμου ομως μπορει να οφειλεται κ σε αυτο. Μαγνησιο δε μου δωσε ο γιατρος λεει εφοσον δεν εχεις πονακια κ συσπασεις γιατι να σε δωσω. Προσπαθω ομς να τρωω τροφιμα που εχουν πολυ μαγνησιο.

Ασβεστιο δε ξερω πραγματικα γιατι το δινουν χωρις πρωτα να σε εχουν κανει εξετασεις να δουν αν εχεις ελλειψη. Οτι να ναι αυτοι οι γιατροι καμια φορα!!!!

1 hour ago, elise είπε:

εγώ δεν πηρα ασβέστιο καθολου σε ολη την εγκυμοσυνη,... στην αρχή επαιρνα φυλλικο οξυ, μετα το σταματησα και ξεκινησα -και μεχρι το τελος δλδ θα τα παιρνω- ω 3 και ενα ροζ χάπι που ειναι λιγο απ ολες τις βιταμινες, και πριν 2,5 εβδομαδες ξεκινησα σιδηρο tardyferon. συνολικά δλδ 3 την ημέρα παιρνω. αυτα...

 

βρε κορίτσια απο κουραση πώς πάτε ?? απογευματάκια συχνά -πυκνά παιρνω εναν υπνακο, σημερα κοιμηθηκα απο τις 5,30 μεχρι τις 8 σχεδον το απογευμα, ενοιωθα πτώμα!! που δεν εκανα τιποτα το ιδιαιτερο δλδ,... ενα μαγειρεμα και μαζεμα λιγο την κουζινα... οσο για το σπιτι έρχεται κοπέλα 4 ώρες καθε βδομαδα και κανει ενα καθαρισμα το σπιτι μπάνια / σκουπισμα/ σφουγγαρισμα /ξεσκονισμα / αλλαγμα σεντονια κλπ.... πριν 3 εβδομαδες ξεκινησε, αυριο ειναι η 4η φορά που θα ρθει... δεν πηγαινε αλλο, ξεκινουσα ηλεκτρική και την παρατουσα στη μεση δε μπορουσα καθολου... εσεις πως ειστε ?

ανυπομονούμε για τα νέα σου τα οποια ολα καλα θα ειναι φυσικά ! :)

εντωμεταξύ δε συμβαινει καθε μέρα !! αν παρατήρησα σωστά, ανα 2ημερο περιπου... και κυριως οταν παω να σηκωθω απο καρεκλα/καναπε....

@elise κ εγω κουραζομαι πολυ αλλα περπαταω καθε μερα 5 χιλιομετρα μετα βεβαια δε κανω τιποτα αλλο παρα μονο χαλαρωνω... αλλα το περπατημα με ηρεμει πολυ. Αν δε περπατησω νιωθω πολυ ασχημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κανετε?? Λοιπον εγω σημερα εκανα το ντοπλερ! Ολα πολυ καλα μου ειπε ο γιατρος!!! Μια χαρα η μπεμπα απλα ειναι λιγο αδυνατουλα! Αλλα γενικα ειναι μια χαρα!

Μετα πηγα και στον γυναικολογο μου για να μ κανει τις ενεσεις κορτιζονης...Αυτος γενικα μ ειπε θα την ηθελε 1.700 ενω ηταν 1.550 η μπεμπα σημερα που ειμαι 30+6... Ομως γενικα λεει ολα καλα!!!

Οσο για τα πετρωματα που εχω ειπε οτι ειναι πιο πολυ λογω κουρασης και λογω του οτι εχω σκληρους μυες...Δεν ανησυχει ομως καθολου...Να ξεκουραζομαι γενικα!!!! Αλλα χωρις υπερβολες ειπε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! 

Είμαι σπίτι μου κι εγώ από την Παρασκευή (έδωσε ο Κύριος)! Δεν ανταποκριθήκαμε στο πρώτο 48ωρο σχήμα με τα ενδοφλέβια και χρειάστηκε άλλο ένα 48ωρο! Τελικά την Παρασκευή και αφού είχαμε βγάλει την ενδοφλέβια, η κορδέλα βγήκε μια χαρά χωρίς συσπάσεις. Έτσι με άφησαν να γυρίσω σπίτι, με αγωγή φυσικά και οδηγίες με πολλή ξεκούραση και χωρίς μετακινήσεις! Σήμερα επισκέφθηκα πάλι τον γιατρό μου, ο τράχηλος μου είναι μια χαρά όπως και η κορδέλα! Οπότε συνεχίζουμε στους ίδιους ρυθμούς. Παίρνω πολλά χάπια την ημέρα και δεν μου αρέσει αυτό αλλά δεν έχω επιλογές αφού πρόκειται για την υγεία μας! 

@Κελυ 32 @VictorVictoria @Parisa επειδή με ρωτάτε για το χαϊδεμα της κοιλιάς... Με μάλωναν συνέχεια στο νοσοκομείο οι μαίες. Κορίτσια ισχύει ότι το χαϊδεμα της κοιλιάς μπορεί να φέρει συσπάσεις. Αποφύγετέ το! 

Αυτό που λέτε με τους έντονους παλμούς το έχω κι εγώ.. Ακριβώς όπως η @Nektaritsaki  έτσι το νιώθω κι εγώ!

Το ντοπλερ μου το πήγα λίγο πίσω, μιας και την ημέρα που είχα κλείσει το ραντεβού ήμουν στο νοσοκομείο. 4 /10 τώρα νέο ραντεβού! 

 Όσο για τα ψώνια.. Ευτυχώς πρόλαβα και τα έκανα!! Το μόνο που με στεναχωρεί τώρα είναι ότι δεν μπορώ μόνη μου να φτιάξω τα πράγματα στο σπίτι.. Αναγκαστικά θα το κάνουν άλλοι για μένα υπό την επίβλεψή μου πάντα χιχιχι!! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?? Λοιπον εγω σημερα εκανα το ντοπλερ! Ολα πολυ καλα μου ειπε ο γιατρος!!! Μια χαρα η μπεμπα απλα ειναι λιγο αδυνατουλα! Αλλα γενικα ειναι μια χαρα!

Μετα πηγα και στον γυναικολογο μου για να μ κανει τις ενεσεις κορτιζονης...Αυτος γενικα μ ειπε θα την ηθελε 1.700 ενω ηταν 1.550 η μπεμπα σημερα που ειμαι 30+6... Ομως γενικα λεει ολα καλα!!!

Οσο για τα πετρωματα που εχω ειπε οτι ειναι πιο πολυ λογω κουρασης και λογω του οτι εχω σκληρους μυες...Δεν ανησυχει ομως καθολου...Να ξεκουραζομαι γενικα!!!! Αλλα χωρις υπερβολες ειπε!!!

Α μια χαρα κοπελα μου ολα καλα λοιπον!Κ εγω εκανα ντοπλερ 30+6 βδ κ ηταν η μπεμπα 1450 κ ενω ολα τα υπολοιπα ηταν πολυ καλα το βαρος της δεν του αρεσε κ ειπε να το επαναλαβουμε οταν θα ειμαι 34βδ σχεδον!Μια βδομαδα μετα που πηγα στον γιατρο μου την εβγαλε 1900!Ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα για μονο μια βδομαδα μετα οποτε δεν ξερω τι να πιστεψω πλεον!Φανταζομαι θα ειμαι καπου στη μεση?

1 hour ago, Nancy31 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! 

Είμαι σπίτι μου κι εγώ από την Παρασκευή (έδωσε ο Κύριος)! Δεν ανταποκριθήκαμε στο πρώτο 48ωρο σχήμα με τα ενδοφλέβια και χρειάστηκε άλλο ένα 48ωρο! Τελικά την Παρασκευή και αφού είχαμε βγάλει την ενδοφλέβια, η κορδέλα βγήκε μια χαρά χωρίς συσπάσεις. Έτσι με άφησαν να γυρίσω σπίτι, με αγωγή φυσικά και οδηγίες με πολλή ξεκούραση και χωρίς μετακινήσεις! Σήμερα επισκέφθηκα πάλι τον γιατρό μου, ο τράχηλος μου είναι μια χαρά όπως και η κορδέλα! Οπότε συνεχίζουμε στους ίδιους ρυθμούς. Παίρνω πολλά χάπια την ημέρα και δεν μου αρέσει αυτό αλλά δεν έχω επιλογές αφού πρόκειται για την υγεία μας! 

@Κελυ 32 @VictorVictoria @Parisa επειδή με ρωτάτε για το χαϊδεμα της κοιλιάς... Με μάλωναν συνέχεια στο νοσοκομείο οι μαίες. Κορίτσια ισχύει ότι το χαϊδεμα της κοιλιάς μπορεί να φέρει συσπάσεις. Αποφύγετέ το! 

Αυτό που λέτε με τους έντονους παλμούς το έχω κι εγώ.. Ακριβώς όπως η @Nektaritsaki  έτσι το νιώθω κι εγώ!

Το ντοπλερ μου το πήγα λίγο πίσω, μιας και την ημέρα που είχα κλείσει το ραντεβού ήμουν στο νοσοκομείο. 4 /10 τώρα νέο ραντεβού! 

 Όσο για τα ψώνια.. Ευτυχώς πρόλαβα και τα έκανα!! Το μόνο που με στεναχωρεί τώρα είναι ότι δεν μπορώ μόνη μου να φτιάξω τα πράγματα στο σπίτι.. Αναγκαστικά θα το κάνουν άλλοι για μένα υπό την επίβλεψή μου πάντα χιχιχι!! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά!! 

Α γυρισες σπιτακι σου κοριτσι μου ωραια!Με τις οδηγιες του γιατρου σου τωρα θα φτασεις μεχρι το τελος!Κ ας κανουν τις ετοιμασιες οι αλλοι δεν πειραζει!Ρωτησες στο νοσοκομειο που ησουν για αυτη την ταχυκαρδια που λες οτι τη νιωθεις κ συ?

  • Μου αρέσει 2

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Χθες πήγαμε κι εμείς στο γιατρό και όλα ήταν μια χαρά. Είχε μια στάση πολύ αστεία! Το ένα χέρι ήταν γροθιά στο στόμα, το άλλο αλλού, το ένα πόδι ήταν με την πατούσα στο μέτωπο, το άλλο αλλιώς, ό,τι να 'ναι!  'Οσο για το βάρος, ήταν 1600γρ (30 εβδομάδων) αλλά δε μου έκανε κανένα σχόλιο, ούτε μπαμπάτσικο τον είπε, τίποτα. Και όταν ρώτησα αν είναι φυσιολογικό προς τα πάνω ή προς τα κάτω, μου είπε απλά φυσιολογικό. Τελικά ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του, άντε να βγάλεις άκρη! Με τα ρούχα έχω προβληματιστεί. 'Εχω πολλά από 3 μηνών+ και λέω να πάρω και για νεογέννητο αλλά μου λένε ότι θα πάνε άχρηστα. 'Οσο ψηλός και να βγει, δε θα είναι τεράστια τα 3 μηνών; Τι κόλλημα κι αυτό!

@athina_rain έχεις πει στο γιατρό ότι περπατάς τόσο πολύ; 'Εχω ακούσει ότι συνιστούν το περπάτημα για τον 9ο, για να κατέβει το παιδί, όχι για νωρίτερα. 

@Nektaritsaki προσπάθησε να μην κάθεσαι πολλή ώρα ξαπλωμένη ανάσκελα, δε βοηθάει στην κυκλοφορία του αίματος και μπορεί να νιώσεις δυσφορία κι εσύ και το μπεμπέ.

 

  • Μου αρέσει 1

SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! 

Είμαι σπίτι μου κι εγώ από την Παρασκευή (έδωσε ο Κύριος)! Δεν ανταποκριθήκαμε στο πρώτο 48ωρο σχήμα με τα ενδοφλέβια και χρειάστηκε άλλο ένα 48ωρο! Τελικά την Παρασκευή και αφού είχαμε βγάλει την ενδοφλέβια, η κορδέλα βγήκε μια χαρά χωρίς συσπάσεις. Έτσι με άφησαν να γυρίσω σπίτι, με αγωγή φυσικά και οδηγίες με πολλή ξεκούραση και χωρίς μετακινήσεις! Σήμερα επισκέφθηκα πάλι τον γιατρό μου, ο τράχηλος μου είναι μια χαρά όπως και η κορδέλα! Οπότε συνεχίζουμε στους ίδιους ρυθμούς. Παίρνω πολλά χάπια την ημέρα και δεν μου αρέσει αυτό αλλά δεν έχω επιλογές αφού πρόκειται για την υγεία μας! 

@Κελυ 32 @VictorVictoria @Parisa επειδή με ρωτάτε για το χαϊδεμα της κοιλιάς... Με μάλωναν συνέχεια στο νοσοκομείο οι μαίες. Κορίτσια ισχύει ότι το χαϊδεμα της κοιλιάς μπορεί να φέρει συσπάσεις. Αποφύγετέ το! 

Αυτό που λέτε με τους έντονους παλμούς το έχω κι εγώ.. Ακριβώς όπως η @Nektaritsaki  έτσι το νιώθω κι εγώ!

Το ντοπλερ μου το πήγα λίγο πίσω, μιας και την ημέρα που είχα κλείσει το ραντεβού ήμουν στο νοσοκομείο. 4 /10 τώρα νέο ραντεβού! 

 Όσο για τα ψώνια.. Ευτυχώς πρόλαβα και τα έκανα!! Το μόνο που με στεναχωρεί τώρα είναι ότι δεν μπορώ μόνη μου να φτιάξω τα πράγματα στο σπίτι.. Αναγκαστικά θα το κάνουν άλλοι για μένα υπό την επίβλεψή μου πάντα χιχιχι!! 

Εύχομαι να είστε όλες καλά!! 

Αχ μπραβο ππυ εισαι καλυτερα!!! Μην ανησυχεις για τα ψωνια!! Ας τα ετοιμασουν οι αλλοι! Σημασια εχει να ειναι καλα το μπεμπακι!!!!

1 ώρα πρίν, Nektaritsaki είπε:

Α μια χαρα κοπελα μου ολα καλα λοιπον!Κ εγω εκανα ντοπλερ 30+6 βδ κ ηταν η μπεμπα 1450 κ ενω ολα τα υπολοιπα ηταν πολυ καλα το βαρος της δεν του αρεσε κ ειπε να το επαναλαβουμε οταν θα ειμαι 34βδ σχεδον!Μια βδομαδα μετα που πηγα στον γιατρο μου την εβγαλε 1900!Ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα για μονο μια βδομαδα μετα οποτε δεν ξερω τι να πιστεψω πλεον!Φανταζομαι θα ειμαι καπου στη μεση?

Α γυρισες σπιτακι σου κοριτσι μου ωραια!Με τις οδηγιες του γιατρου σου τωρα θα φτασεις μεχρι το τελος!Κ ας κανουν τις ετοιμασιες οι αλλοι δεν πειραζει!Ρωτησες στο νοσοκομειο που ησουν για αυτη την ταχυκαρδια που λες οτι τη νιωθεις κ συ?

Ναι κ εμενα δεν ηταν πολυ ευχαριστημενος με το βσρος αλλα μ ειπε οτι δεν ειναι και κακο!!!

1 hour ago, VictorVictoria είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα! Χθες πήγαμε κι εμείς στο γιατρό και όλα ήταν μια χαρά. Είχε μια στάση πολύ αστεία! Το ένα χέρι ήταν γροθιά στο στόμα, το άλλο αλλού, το ένα πόδι ήταν με την πατούσα στο μέτωπο, το άλλο αλλιώς, ό,τι να 'ναι!  'Οσο για το βάρος, ήταν 1600γρ (30 εβδομάδων) αλλά δε μου έκανε κανένα σχόλιο, ούτε μπαμπάτσικο τον είπε, τίποτα. Και όταν ρώτησα αν είναι φυσιολογικό προς τα πάνω ή προς τα κάτω, μου είπε απλά φυσιολογικό. Τελικά ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του, άντε να βγάλεις άκρη! Με τα ρούχα έχω προβληματιστεί. 'Εχω πολλά από 3 μηνών+ και λέω να πάρω και για νεογέννητο αλλά μου λένε ότι θα πάνε άχρηστα. 'Οσο ψηλός και να βγει, δε θα είναι τεράστια τα 3 μηνών; Τι κόλλημα κι αυτό!

@athina_rain έχεις πει στο γιατρό ότι περπατάς τόσο πολύ; 'Εχω ακούσει ότι συνιστούν το περπάτημα για τον 9ο, για να κατέβει το παιδί, όχι για νωρίτερα. 

@Nektaritsaki προσπάθησε να μην κάθεσαι πολλή ώρα ξαπλωμένη ανάσκελα, δε βοηθάει στην κυκλοφορία του αίματος και μπορεί να νιώσεις δυσφορία κι εσύ και το μπεμπέ.

 

Ναι τελικα κ εγω δεν εχω καταλαβει τι παιζει με το βαρος..Εμενα μ ειπε οτιβια γεννηθει το πολυ τρια κιλα..και το θεωρησα μια χαρα!!!! Ας ειναι καλα τα μπεμπακια μας και ας εχουν πολλα η λιγα κιλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα! Χθες πήγαμε κι εμείς στο γιατρό και όλα ήταν μια χαρά. Είχε μια στάση πολύ αστεία! Το ένα χέρι ήταν γροθιά στο στόμα, το άλλο αλλού, το ένα πόδι ήταν με την πατούσα στο μέτωπο, το άλλο αλλιώς, ό,τι να 'ναι!  'Οσο για το βάρος, ήταν 1600γρ (30 εβδομάδων) αλλά δε μου έκανε κανένα σχόλιο, ούτε μπαμπάτσικο τον είπε, τίποτα. Και όταν ρώτησα αν είναι φυσιολογικό προς τα πάνω ή προς τα κάτω, μου είπε απλά φυσιολογικό. Τελικά ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του, άντε να βγάλεις άκρη! Με τα ρούχα έχω προβληματιστεί. 'Εχω πολλά από 3 μηνών+ και λέω να πάρω και για νεογέννητο αλλά μου λένε ότι θα πάνε άχρηστα. 'Οσο ψηλός και να βγει, δε θα είναι τεράστια τα 3 μηνών; Τι κόλλημα κι αυτό!

@athina_rain έχεις πει στο γιατρό ότι περπατάς τόσο πολύ; 'Εχω ακούσει ότι συνιστούν το περπάτημα για τον 9ο, για να κατέβει το παιδί, όχι για νωρίτερα. 

@Nektaritsaki προσπάθησε να μην κάθεσαι πολλή ώρα ξαπλωμένη ανάσκελα, δε βοηθάει στην κυκλοφορία του αίματος και μπορεί να νιώσεις δυσφορία κι εσύ και το μπεμπέ.

 

@VictorVictoria η αληθεια ειναι οτι οχι δε του το εχω πει. Πολυ αρχη απλα του ειχα αναφερει οτι περπαταω πολυ κ αν κανει τοσο κ με ειπε αφου δεν εχω πονακια συσπασεις αιμα κ γενικα προβληματα ειπε περπατα δεν ειναι κακο το αντιθετο κανει καλο αρκει βεβαια να μη κουραζεσαι. 

Επισης για νεογεννητο παρε κ πιο μικρο νουμερο γιατι θα τα χρειαστεις απλα μη παρεις πολλα γιατι τοτε σιγουρα θα πανε αχρηστα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2018 at 8:45 ΜΜ, Nektaritsaki είπε:

Α γυρισες σπιτακι σου κοριτσι μου ωραια!Με τις οδηγιες του γιατρου σου τωρα θα φτασεις μεχρι το τελος!Κ ας κανουν τις ετοιμασιες οι αλλοι δεν πειραζει!Ρωτησες στο νοσοκομειο που ησουν για αυτη την ταχυκαρδια που λες οτι τη νιωθεις κ συ?

Οχι η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα.. Δεν με ανησύχησε ποτέ γι αυτό! Αλλά νομίζω πως από τη στιγμή που δεν μας ενοχλεί με κάποιο τρόπο στην ρουτίνα μας δεν είναι κάτι. Έχω την αίσθηση ότι είναι φυσιολογικό.. Δεν είμαι και σίγουρη βέβαια, οπότε καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον γιατρό σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Μαρουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Να ρωτήσω την εξέταση ντονπλερ το γ επιπέδου υπερηχογραφημα που λένε το έχει κάνει καμία σας; 

καλησπέρα κορίτσι μου! τό έκανα στίς 32+1 στο νοσοκομείο.  εσυ ποτε είναι να το κάνεις;

εγώ έχω αγχωθεί λιγακι,  πήγα προχτές στο γιατρό,  τράχηλος 21 περίπου και μου πε ότι από βδομάδα θα μου τα κόψει μαλλον όλα,  ουτροτζεσταν και μαγνήσιο! με έπιασε ένας πανικός, νιώθω ότι αν τα στάματησω θα γεννήσω  πολύ άμεσα και ήθελα να φτάσω έστω 18 με 20 Οκτωβρίου..

εσυ πως είσαι;περπατάς καθόλου; 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Να ρωτήσω την εξέταση ντονπλερ το γ επιπέδου υπερηχογραφημα που λένε το έχει κάνει καμία σας; 

Το εκανα κ εγω στην 31η βδομαδα...Δεν ειναι τιποτα .Ελεγχουν την αιματωση και το αμνιακο!!!! Ποτε θα την κανεις??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου! τό έκανα στίς 32+1 στο νοσοκομείο.  εσυ ποτε είναι να το κάνεις;

εγώ έχω αγχωθεί λιγακι,  πήγα προχτές στο γιατρό,  τράχηλος 21 περίπου και μου πε ότι από βδομάδα θα μου τα κόψει μαλλον όλα,  ουτροτζεσταν και μαγνήσιο! με έπιασε ένας πανικός, νιώθω ότι αν τα στάματησω θα γεννήσω  πολύ άμεσα και ήθελα να φτάσω έστω 18 με 20 Οκτωβρίου..

εσυ πως είσαι;περπατάς καθόλου; 

Γιατί αγχωθηκες;; πότε έχεις ΠΗΤ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nancy31 είπε:

Γιατί αγχωθηκες;; πότε έχεις ΠΗΤ; 

4/11 κορίτσι μου! έπρεπε να είμαι κανονικά στις μανούλες του Νοέμβρη! αλλά από το καλοκαίρι με έχουν τρελάνει...όχι τέλη Αυγούστου..μετά όχι μέσα Σεπτεμβρίου.. πολύ ψυχοφθόρο.  έχω κοντό τράχηλο και δεν έγινε περιδεση, το πάλεψά με ακινησία και φάρμακα για 3 μήνες! και προχτές μου είπε 36+1 θα με δει για NST και μάλλον θα τα κόψω όλα! τουλάχιστον να φτάσω 37+ ... μάλλον δε θέλει να με ταλαιπωρεί άλλο στο κρεβάτι, καθώς πονάει όλο μου το κορμί.. τί να πω...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

4/11 κορίτσι μου! έπρεπε να είμαι κανονικά στις μανούλες του Νοέμβρη! αλλά από το καλοκαίρι με έχουν τρελάνει...όχι τέλη Αυγούστου..μετά όχι μέσα Σεπτεμβρίου.. πολύ ψυχοφθόρο.  έχω κοντό τράχηλο και δεν έγινε περιδεση, το πάλεψά με ακινησία και φάρμακα για 3 μήνες! και προχτές μου είπε 36+1 θα με δει για NST και μάλλον θα τα κόψω όλα! τουλάχιστον να φτάσω 37+ ... μάλλον δε θέλει να με ταλαιπωρεί άλλο στο κρεβάτι, καθώς πονάει όλο μου το κορμί.. τί να πω...

Δεν ξέρω τι να σου πω κι εγώ.. Απλά να ακούσεις τον γιατρό σου, πιστεύω του έχεις εμπιστοσύνη, κάτι θα ξέρει!! Αν πρόκειται να είναι καλά το μωράκι σου ας έρθει και λίγο νωρίτερα, εγώ έτσι σκέφτομαι πια! Μην αγχώνεσαι.. Μόνο βοήθεια δεν σου προσφέρει αυτό! Όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...