Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

Just now, Ανθή φ είπε:

Κολπικό υπέρηχο κανονικά... στηρίζονται μόνο στη καθυστερημένη σύλληψη  Θα φανούν όλα την επόμενη εβδομάδα! Ελπίζω να δείξουν όλα καλά...

Στο ευχομαι πραγματικα μεσα απο την καρδια μου!!! Να εχεις πιστη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/4/2018 at 5:23 ΜΜ, asteraki82 είπε:

Η ηλικία κύησης υπολογίζεται από την 1η μέρα τελευταίας περιοδου ή14 μέρες πριν τη μέρα της ωορρηξιας. Η ηλικία του εμβρύου είναι από τη μέρα σύλληψης. Συνήθως όμως οι γιατροί μετρούν την ηλικία κύησης (οπότε είναι ψευδώς 2 εβδομάδες μεγαλύτερη) 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και άλλη ερώτηση !

9+4 σημερα και σαν να πεταχτηκε μια κοιλιτσα τις τελευταιες 3 με 4 -το πολυ- μερες. μου φανηκε αποτομο,... φαγητο δεν ειναι με τιποτα γιατι τρωω ελαχιστα, ισα να συντηρουμε, ολα με αηδιαζουνε, το στομαχι μου γεμιζει πολυ γρηγορα και γενικα δεν νοιωθω πεινα. εσεις σε τί κατασταση βρισκεστε ? συνεβη κατι παρομοιο σε εσας ? δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα οι τελευταιες 4 μερες ητανε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ κουραστικές, απο αυριο στην κανονικη ρουτινα παλι βεβαια...


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elise είπε:

Κορίτσια και άλλη ερώτηση !

9+4 σημερα και σαν να πεταχτηκε μια κοιλιτσα τις τελευταιες 3 με 4 -το πολυ- μερες. μου φανηκε αποτομο,... φαγητο δεν ειναι με τιποτα γιατι τρωω ελαχιστα, ισα να συντηρουμε, ολα με αηδιαζουνε, το στομαχι μου γεμιζει πολυ γρηγορα και γενικα δεν νοιωθω πεινα. εσεις σε τί κατασταση βρισκεστε ? συνεβη κατι παρομοιο σε εσας ? δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα οι τελευταιες 4 μερες ητανε ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ κουραστικές, απο αυριο στην κανονικη ρουτινα παλι βεβαια...

Καλημερα!!! Λοιπον εγω ειμαι 7,5 βδομαδων και αυτο που λες το εχω και εγω...Ειναι πρηξιμο και ειναι φυσιολογικο...Και εγω δεν τρωω καθολου σχεδον..γιατι κανω συνεχεια εμετους και δεν εχω ορεξη για τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλημερα!!! Λοιπον εγω ειμαι 7,5 βδομαδων και αυτο που λες το εχω και εγω...Ειναι πρηξιμο και ειναι φυσιολογικο...Και εγω δεν τρωω καθολου σχεδον..γιατι κανω συνεχεια εμετους και δεν εχω ορεξη για τιποτα..

φευγει αυτο δλδ παλι ή θα μεινει εκει ? εντωμεταξυ απο σημερα που θα ξεκουραστω παλι ελπιζω να φυγει το πρηξιμο,.. αν επαιξε δηλαδη ρολο η κουραση του τελευταιου 4ημερου....


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, elise είπε:

φευγει αυτο δλδ παλι ή θα μεινει εκει ? εντωμεταξυ απο σημερα που θα ξεκουραστω παλι ελπιζω να φυγει το πρηξιμο,.. αν επαιξε δηλαδη ρολο η κουραση του τελευταιου 4ημερου....

Εμενα μια φευγει μια ερχεται...Μην δινεις σημασια...ολα αυτα ειναι φυσιολογικα!

Link to comment
Share on other sites

On 12/03/2018 at 3:12 AM, elise said:

 

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες 

Είμαι στις 9w και 3d έχω δει καρδούλα και στο τελευταίο μας υπέρηχο να σχηματιζόταν τα άκρα απ το μωράκι μας

Ερώτηση κρίσεως για όσες έχουν ήδη γίνει μανούλες 

Τη προηγούμενη εβδομάδα είχα καθε πρωί εμετό ωστόσο 2 μέρες τώρα δεν έχω. Το θεωρείται νορμάλ αυτό η ανησυχητικο; 

1 minute ago, Μαρουλακι said:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες 

Είμαι στις 9w και 3d έχω δει καρδούλα και στο τελευταίο μας υπέρηχο να σχηματιζόταν τα άκρα απ το μωράκι μας

Ερώτηση κρίσεως για όσες έχουν ήδη γίνει μανούλες 

Τη προηγούμενη εβδομάδα είχα καθε πρωί εμετό ωστόσο 2 μέρες τώρα δεν έχω. Το θεωρείται νορμάλ αυτό η ανησυχητικο; 

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2018 at 4:03 ΜΜ, Μαρουλακι είπε:

Ερώτηση κρίσεως για όσες έχουν ήδη γίνει μανούλες 

Τη προηγούμενη εβδομάδα είχα καθε πρωί εμετό ωστόσο 2 μέρες τώρα δεν έχω. Το θεωρείται νορμάλ αυτό η ανησυχητικο; 

 

καλως ηρθες και με το καλο ολα με το μωρακι σας. για εμενα ειναι το 1ο παιδακι και το μονο που μπορω να μοιραστω ειναι η προσωπικη μου εμπειρια, εγω ειμαι 11+2 και δεν ειχα ΚΑΘΟΛΟΥ εμετους, βεβαια εχω την ζαλαδα σε ανυποπτες στιγμές, την αηδια για ενα καρο φαγητα και μυρωδιες, και εχει κανα 2-3 μερες που ξεκινησανε ξυνιλες-καουρες κατι που δεν ειχα ΠΟΤΕ στη ζωή μου. 
λες οτι ενω ειχες το τελευταιο 2ημερο δεν ειχες εμετους, εχεις άλλα συμπτωματα τα οποια επιμενουν ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για ολα τα κορίτσια, 
πώς πάτε στην παρουσα φαση με αναγουλες, εμετους, ζαλαδες, σε ποια εβδομαδα ακριβως βρισκεστε ?

επισης απο κιλά που βρισκεστε ?

εγω 11+3 και ειμαι ακριβως στα ιδια κιλα χωρις καμια αλλαγη, εμετους δεν εχω καθολου, οι ζαλαδες πανε και ερχονται σε ανυποπτο χρονο και συνεχιζω να νοιωθω αηδια για μια μεγαλη γκαμα φαγητών και πολλες μυρωδιες ακομα με ενοχλουνε.


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , elise είπε:

ερώτηση για ολα τα κορίτσια, 
πώς πάτε στην παρουσα φαση με αναγουλες, εμετους, ζαλαδες, σε ποια εβδομαδα ακριβως βρισκεστε ?

επισης απο κιλά που βρισκεστε ?

εγω 11+3 και ειμαι ακριβως στα ιδια κιλα χωρις καμια αλλαγη, εμετους δεν εχω καθολου, οι ζαλαδες πανε και ερχονται σε ανυποπτο χρονο και συνεχιζω να νοιωθω αηδια για μια μεγαλη γκαμα φαγητών και πολλες μυρωδιες ακομα με ενοχλουνε.

κ εγω ετσι ημουν στην εβδομαδα σου κ σιγα σιγα ολα εξαφανιστηκαν γυρω στην 14 εβδομαδα. κ γυρω στην 18 η μου ανοιξε κ η ορεξη οπως παλια. κιλα εχω παρει μονο 2 κ ειμαι 21 εβδομαδα! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

 κιλα εχω παρει μονο 2 κ ειμαι 21 εβδομαδα! 

!!!! wow !! θελω και γω μονο 2 κιλα στην 21η εβδ χιχιχι, ελπιζω να το καταφερω ! να ρωτησω αν επιτρεπεται υψος βάρος ? εγώ 1,71 υψος και 57 κιλα,

επισης εχω διαβασει αρκετα που λενε οτι το σωμα θελει 9 μηνες να επανελθει οσο δλδ διαρκει και η εγκυμοσυνη, αυτο ελπιζω να μην ισχυει γιατι .. οριστε, 21η εβδ εσύ και 2 κιλα μονο. εγω 11+3 και καμια απολυτως αλλαγη σωματικα, άρα ελπιζω και ευελπιστω η επαναφορα στην αρχική κατασταση να επελθει σε λιγοτερο χρονο και οχι 9 μηνες. φυσικα με αναλογη προσοχή εννοειτε και μεσα σε νορμαλ πλαισια. οχι καταβροχθιζω τα παντα και προσδοκώ σε γρηγορη επαναφορα χιχιχι. πρωτο παιδακι για εμενα, εσένα λίνα ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elise είπε:

!!!! wow !! θελω και γω μονο 2 κιλα στην 21η εβδ χιχιχι, ελπιζω να το καταφερω ! να ρωτησω αν επιτρεπεται υψος βάρος ? εγώ 1,71 υψος και 57 κιλα,

επισης εχω διαβασει αρκετα που λενε οτι το σωμα θελει 9 μηνες να επανελθει οσο δλδ διαρκει και η εγκυμοσυνη, αυτο ελπιζω να μην ισχυει γιατι .. οριστε, 21η εβδ εσύ και 2 κιλα μονο. εγω 11+3 και καμια απολυτως αλλαγη σωματικα, άρα ελπιζω και ευελπιστω η επαναφορα στην αρχική κατασταση να επελθει σε λιγοτερο χρονο και οχι 9 μηνες. φυσικα με αναλογη προσοχή εννοειτε και μεσα σε νορμαλ πλαισια. οχι καταβροχθιζω τα παντα και προσδοκώ σε γρηγορη επαναφορα χιχιχι. πρωτο παιδακι για εμενα, εσένα λίνα ?

πρωτο κ για εμενα εγω ειμαι 1.60 κ ξεκινησα 48 κιλα. θα σου πω αν τρως φυσιολογικα δεν θα παρεις πολλα κιλα δηλαδη αντε μεχρι 8 κιλα τα 3 ειναι το παιδι οποτε φευγουν αμεσως. 

το προβλημα μετα ειναι οτι με το θυλασμο οι ορμονες ειναι ακομα στο φουλ  γιαυτο συνηθως αργει το σωμα να επανελθει κ πολλες φορες περνεις κ επιπλεον κιλα θυλαζοντας. δηλαδη οσο θυλαζεις καποιες ατελειες θα τις εχεις μολις σταματησει κ ο θυλασμος ο οργανισμος βρισκει το σουλουπι του αμεσως ομως!!!!  φυσικα αν μετα την εγκυμοσυνη γυμναζεσε τοτε τα πραγματα ειναι καλητερα γιατι κ μερικα κιλα παραπανω δεν φαινονται...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

το προβλημα μετα ειναι οτι με το θυλασμο οι ορμονες ειναι ακομα στο φουλ  γιαυτο συνηθως αργει το σωμα να επανελθει κ πολλες φορες περνεις κ επιπλεον κιλα θυλαζοντας. δηλαδη οσο θυλαζεις καποιες ατελειες θα τις εχεις μολις σταματησει κ ο θυλασμος ο οργανισμος βρισκει το σουλουπι του αμεσως ομως!!!! 

απο πληροφοριες περιγυρου, εχω ακουσει οτι γυναικες δεν πετυχαινουνε παντα να θηλασουνε -λογοι ? διαφοροι και δεν εχει και τοσο σημασια-, αν καποια δε θηλασει καθολου για καποιο λογο η γρηγοροτερη επαναφορα ισχυει ?

παντως ναι,... στο θηλασμο θελει καλο φαγητο και σιγουρα αναγκαστικα πολύ καθιστική ζωή... θηλασμο καθε 2,30-3 ωρες... που να βρεθει κουραγιο και χρονος για οποιαδηποτε δραστηριοτητα..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elise είπε:

απο πληροφοριες περιγυρου, εχω ακουσει οτι γυναικες δεν πετυχαινουνε παντα να θηλασουνε -λογοι ? διαφοροι και δεν εχει και τοσο σημασια-, αν καποια δε θηλασει καθολου για καποιο λογο η γρηγοροτερη επαναφορα ισχυει ?

παντως ναι,... στο θηλασμο θελει καλο φαγητο και σιγουρα αναγκαστικα πολύ καθιστική ζωή... θηλασμο καθε 2,30-3 ωρες... που να βρεθει κουραγιο και χρονος για οποιαδηποτε δραστηριοτητα..

οι περισσοτερες γυναικες δεν μπορουν να θυλασουν λογω λαθος πληροφορησης. τωρα πλεον υπαρχουν συμβουλοι θυλασμου ερχετε κανονικα γυναικα στο σπιτι κ σου δειχνει οσες φορες θες πως να το θυλασεις. οες το εχουν προσπαθησει τα εχουν καταφερει. καλο ειναι να θυλασεις για παρα πολλους λογους. βεβαια κ αν δεν τα καταφερεις δεν χαθηκε κ ο κοσμος. ναι στην αρχη θυλαζεις καθε 2-3 ωρες αλλα μετα το 3μηνο δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο στην αρχη οποτε γυμναστικη περπατημα κτλ θα μπορεις να τα κανεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...