Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

Eμεις κλείσαμε αισίως τη 10η εβδομάδα με συμπτώματα μια να έρχονται μια να φεύγουν κ να με κάνουν.. Χωρίς λογο... Να ανησυχώ!!! 

Αυχενικη στις 10 Μαΐου κ ανυπομονώ ως τότε.. Εσείς; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Eμεις κλείσαμε αισίως τη 10η εβδομάδα με συμπτώματα μια να έρχονται μια να φεύγουν κ να με κάνουν.. Χωρίς λογο... Να ανησυχώ!!! 

Αυχενικη στις 10 Μαΐου κ ανυπομονώ ως τότε.. Εσείς; 

ειναι φυσιολογικοτατο στην εβδομαδα που εισαι θα σταματησουν κ τελειως σιγα σιγα τα συμπτωματα ειναι φυσιολογικοτατο!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Eμεις κλείσαμε αισίως τη 10η εβδομάδα με συμπτώματα μια να έρχονται μια να φεύγουν κ να με κάνουν.. Χωρίς λογο... Να ανησυχώ!!! 

Αυχενικη στις 10 Μαΐου κ ανυπομονώ ως τότε.. Εσείς; 

9 μαιου εγω επομενο ραντεβου. θα ειμαι 13 εβδομαδων ακριβως, τωρα ειμαι 11+3. συμπτωματα τα χω ακομα. ζαλαδες σε ανυποπτο χρονο καθε μερα και αηδια για πολλα φαγητα.


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elise είπε:

ερώτηση για ολα τα κορίτσια, 
πώς πάτε στην παρουσα φαση με αναγουλες, εμετους, ζαλαδες, σε ποια εβδομαδα ακριβως βρισκεστε ?

επισης απο κιλά που βρισκεστε ?

εγω 11+3 και ειμαι ακριβως στα ιδια κιλα χωρις καμια αλλαγη, εμετους δεν εχω καθολου, οι ζαλαδες πανε και ερχονται σε ανυποπτο χρονο και συνεχιζω να νοιωθω αηδια για μια μεγαλη γκαμα φαγητών και πολλες μυρωδιες ακομα με ενοχλουνε.

Γεια σου κοριτσι μου!!! Εγω ειμαι 9+ 4 και ειμαι ακριβως οπως αναφερεις....Ανακατωσουρες φουλ...εμετους...δεν μ αρεσει κανενα φαγητο ιδιαιτερα και ειδικα προς το βραδυ ειμαι χαλια...ποτε κανεις αυχενικη?

On 24/4/2018 at 5:03 ΜΜ, Μαρουλακι είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες 

Είμαι στις 9w και 3d έχω δει καρδούλα και στο τελευταίο μας υπέρηχο να σχηματιζόταν τα άκρα απ το μωράκι μας

Ερώτηση κρίσεως για όσες έχουν ήδη γίνει μανούλες 

Τη προηγούμενη εβδομάδα είχα καθε πρωί εμετό ωστόσο 2 μέρες τώρα δεν έχω. Το θεωρείται νορμάλ αυτό η ανησυχητικο; 

 

Καλησπερα και καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!! Μην ανησυχεις...το ιδιο εχω και εγω...μια εχω εμετους φουλ μια οχι...Μην αγχωνεσαι με τα συμπτωματα...Ειναι οι ορμονες που κανουν παρτυ..Δεν θα εισαι καθε μερα ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

...ποτε κανεις αυχενικη?

9 Μαίου ειναι το ραντεβου πρωι πρωι 8 η ώρα ! :) μετράω τις μερες σαν φανταρος

επισης τελευταια αρχισα να εχω φαγουρα στα πλευρα, κατω απο το στηθος,.. εχετε εσεις κατι αναλογο ?

Κέλυ τι ΠΗΤ εχεις ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, elise είπε:

9 Μαίου ειναι το ραντεβου πρωι πρωι 8 η ώρα ! :) μετράω τις μερες σαν φανταρος

επισης τελευταια αρχισα να εχω φαγουρα στα πλευρα, κατω απο το στηθος,.. εχετε εσεις κατι αναλογο ?

Κέλυ τι ΠΗΤ εχεις ?

Με το καλο λοιπον στην αυχενικη!! Εγω εχω ΠΗΤ 27.11.18....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είσαστε ; 

Εγω ελάχιστα συμπτώματα 11&2 σήμερα και έχουμε αυχενική 10.5, για πείτε βρε κορίτσια έχετε εσείς προαίσθημα τι θα είναι το μωρό σας ; Όλοι ποντάρουν εγώ πάλι δεν διαισθάνομαι το φύλλο.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Lalaki84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είσαστε ; 

Εγω ελάχιστα συμπτώματα 11&2 σήμερα και έχουμε αυχενική 10.5, για πείτε βρε κορίτσια έχετε εσείς προαίσθημα τι θα είναι το μωρό σας ; Όλοι ποντάρουν εγώ πάλι δεν διαισθάνομαι το φύλλο.

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια!14 εβδ. σημερα κ ΠΗΤ 13/11 καναμε κ αυχενικη την προηγουμενη πεμπτη κ ευτυχως ολα καλα.απο συμπτωματα εγω τρελη συχνοουρια.βεβαια ακομη με ταλαιπωρει το σακχαρο παρολο που κανω ινσουλινη.εχω κ μια απορια κ αν μπορουσε καποια να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ.ξεκινησα με παραπανισια κιλα την εγκυμοσυνη κ λογω διατροφης εχω χασει 5 κιλα τον τελευταιο μηνα.φοβαμαι πολυ.

On 30/4/2018 at 1:06 ΜΜ, elise είπε:

Σ ευχαριστω πολύ ! εγω 15-11 :)

Αχ εγω 13/11 που θα γεννησεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Joanna86 είπε:

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια!14 εβδ. σημερα κ ΠΗΤ 13/11 καναμε κ αυχενικη την προηγουμενη πεμπτη κ ευτυχως ολα καλα.απο συμπτωματα εγω τρελη συχνοουρια.βεβαια ακομη με ταλαιπωρει το σακχαρο παρολο που κανω ινσουλινη.εχω κ μια απορια κ αν μπορουσε καποια να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ.ξεκινησα με παραπανισια κιλα την εγκυμοσυνη κ λογω διατροφης εχω χασει 5 κιλα τον τελευταιο μηνα.φοβαμαι πολυ.

Αχ εγω 13/11 που θα γεννησεις?

Νομιζω δεν ειναι κακο που εχεις χασει κιλα τωρα στην αρχη...Να σε ρωτησω κατι ομως??? Πως τα εχασες? Τι διατροφη κανεις? Και εγω κανω παντως και προσεχω πολυ τη διατροφη μου αλλα δεν χανω..Βεβαια παιρνω και κορτιζονη...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Νομιζω δεν ειναι κακο που εχεις χασει κιλα τωρα στην αρχη...Να σε ρωτησω κατι ομως??? Πως τα εχασες? Τι διατροφη κανεις? Και εγω κανω παντως και προσεχω πολυ τη διατροφη μου αλλα δεν χανω..Βεβαια παιρνω και κορτιζονη...

Το πρωι 1 ή μισο τοστ,δεκατιανο 1 ποτηρι γαλα ή φρουτο,μεσημερι χωριατικη με 1 μικρο παξιμαδι κ 120 γρ κρεας ή ψαρι με συνηθως πατατες 80γρ. Απογευμα 1 φρουτο,βραδυ χωριατικη κ κρεας η ψαρι κ προ υπνου 1 ποτηρι γαλα.καμμια φορα αν νιωσω λιγο πεινα θα φαω κ 5-8 αμυγδαλα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Joanna86 είπε:

Το πρωι 1 ή μισο τοστ,δεκατιανο 1 ποτηρι γαλα ή φρουτο,μεσημερι χωριατικη με 1 μικρο παξιμαδι κ 120 γρ κρεας ή ψαρι με συνηθως πατατες 80γρ. Απογευμα 1 φρουτο,βραδυ χωριατικη κ κρεας η ψαρι κ προ υπνου 1 ποτηρι γαλα.καμμια φορα αν νιωσω λιγο πεινα θα φαω κ 5-8 αμυγδαλα

Καλημερα!!! Και εγω πανω κατω τετοια τρωω...Πολυ υγιεινα και συχνα γευματα...Δεν εχω τσεκαρει ομως αν εχω χασει...Εσυ πηγες σε διατροφολογο??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσια!Ηρθα κ γω!Ειμαι σημερα 12βδ κ 4ημ καναμε την αυχενικη την Παρασκευη κ ολα παρα πολυ καλα...χωρις να ειναι 100% σιγουρη η γιατρος μας ειπε κοριτσακι! ΠΗΤ εχω 17/11 αν κ πιστευω θα γεννησω με κεσαρικη πιο νωρις!Απο συμπτωματα ειμαι απο τις τυχερες κ δεν ειχα ουτε εχω εκτος απο κατι πονακια χαμηλα στην κοιλια κ δυσκοιλιοτητα στο φουλ!

Εσεις ξερετε που θα γεννησετε η ειναι νωρις ακομα?

Ευχομαι σε ολες τελειωμηνες εγκυμοσυνες...σας φιλω


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάνε οι αυχενικες βλέπω! 

Εμείς αύριο με το καλό έχουμε ραντεβού στις 6.30... Μέχρι κ εχθές το στομάχι μου χάλια.. Σήμερα περδικι! 

Ανυπομονώ να περάσουν οι ώρες! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...