Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλημερα!!! Και εγω πανω κατω τετοια τρωω...Πολυ υγιεινα και συχνα γευματα...Δεν εχω τσεκαρει ομως αν εχω χασει...Εσυ πηγες σε διατροφολογο??

Οχι απο τον ενδοκρινολογο πηρα διατροφη.εσυ ποσα κιλα εισαι αν επιτρεπεται.εγω 108 ξεκινησα κ τωρα 103 κ 1.63 υψος.σκεφτομαι μηπως επειδη οι θερμιδες που επαιρνα πριν ηταν πολυ περισσοτερες απο τωρα γιαυτο χανω κιλα.εχω περισσευμα λιπους.χαχα.κ πριν δεν ετρωγα υγιεινα οπως τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Joanna86 είπε:

Οχι απο τον ενδοκρινολογο πηρα διατροφη.εσυ ποσα κιλα εισαι αν επιτρεπεται.εγω 108 ξεκινησα κ τωρα 103 κ 1.63 υψος.σκεφτομαι μηπως επειδη οι θερμιδες που επαιρνα πριν ηταν πολυ περισσοτερες απο τωρα γιαυτο χανω κιλα.εχω περισσευμα λιπους.χαχα.κ πριν δεν ετρωγα υγιεινα οπως τωρα

Εγω ειμαι 1,76 και ειμαι 73 κιλα...Απλα παλια ημουβ πιο αδυνατη...Προς το παρον δεν εχω παρει κιλα..Απλα παιρνω κορτιζονη και εχω πρηστει λιγο!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Joanna86 είπε:

Οχι απο τον ενδοκρινολογο πηρα διατροφη.εσυ ποσα κιλα εισαι αν επιτρεπεται.εγω 108 ξεκινησα κ τωρα 103 κ 1.63 υψος.σκεφτομαι μηπως επειδη οι θερμιδες που επαιρνα πριν ηταν πολυ περισσοτερες απο τωρα γιαυτο χανω κιλα.εχω περισσευμα λιπους.χαχα.κ πριν δεν ετρωγα υγιεινα οπως τωρα

Μην ανησυχείς καθόλου εγώ πάω σε διατροφολόγο κ μου είπε είναι ιδανικά να χάσουμε βάρος το πρώτο τρίμηνο με διατροφή φυσικά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Lalaki84 είπε:

Μην ανησυχείς καθόλου εγώ πάω σε διατροφολόγο κ μου είπε είναι ιδανικά να χάσουμε βάρος το πρώτο τρίμηνο με διατροφή φυσικά έτσι.

Η αληθεια ειναι οτι με αγχωνει.εσυ ποσο εβδομαδων εισαι?ξεκινησες κ εσυ με παραπανω κιλακια?σου ειπε μεχρι ποτε μπορουμε να χανουμε κιλα χωρις κινδυνο για το μωρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγραψα μηνυμα και μου γραφει βρισκεται σε αποκρυψη ! γιατι τι κανω λαθος ?

On 8/5/2018 at 7:59 ΜΜ, Joanna86 είπε:

Αχ εγω 13/11 που θα γεννησεις?

δεν εχω σκεφτει καθολου αυτο το θεμα μεχρι στιγμης, μου φαντάζει τοοοοοσο μακριά η γεννα....

κοριτσια χτες πηγαμε για τον 2ο υπερηχο ολα δειξανε καλα και εδωσα αιμα για ΝΙΡΤ (μη επεμβατικος προγεννετικος ελεγχος). γκουγκάρετε ή ρωτηστε με τι ειναι, εγραψα ενα μηνυμα που εκανα κόπι απο μια σελιδα που λεει τι αφορα και το μηνυμα μου λεει οτι ειναι σε αποκρυψη δε ξερω γιατι. ισως πρεπει να τα πληκτρολογησω εγω και να μην κανω κόπι...

 συνεπως απο βδομαδα θα εχουμε αποτελεσματα και παραλληλα θα φανει και το φύλλο. 

επισης για το προβλημα με την τουαλετα που οι περισσοτερες αντιμετωπιζουμε, ντουλκοσοφτ ποσιμο... θα με θυμηθειτε ! το πηρα εχτες και πηγα ηδη 2 φορες. καταλληλο για εγκυμονουσες και κοριτσια που θηλαζουνε. 

....Πρόκειται για μία δοκιμασία Μη Επεμβατικού Προγεννητικού Ελέγχου(NIPT), που μπορεί να εκτελεστεί πολύ νωρίς, με την ολοκλήρωση της 8ης εβδομάδας της κύησης.....

...Με μία απλή αιμοληψία από τη μητέρα, συλλέγεται το ελεύθερο εμβρυϊκό DNA, που όπως έχει πρόσφατα διαπιστωθεί κυκλοφορεί σε χαμηλές συγκεντρώσεις στο μητρικό αίμα, και εντός πέντε ημερών η μέλλουσα μητέρα και ο ιατρός που την παρακολουθεί πληροφορούνται για το αποτέλεσμα. Σκοπός της εξέτασης είναι να αποκλειστεί ο σπάνιος αλλά υπαρκτός κίνδυνος εντοπισμού σοβαρών χρωμοσωμικών ανωμαλιών του εμβρύου, όπως: τρισωμίες 21 (Σύνδρομο Down), 18 (Σύνδρομο Edwards) και 13 (Σύνδρομο Patau)....

 

On 9/5/2018 at 8:48 ΜΜ, Joanna86 είπε:

Οχι απο τον ενδοκρινολογο πηρα διατροφη.εσυ ποσα κιλα εισαι αν επιτρεπεται.εγω 108 ξεκινησα κ τωρα 103 κ 1.63 υψος.σκεφτομαι μηπως επειδη οι θερμιδες που επαιρνα πριν ηταν πολυ περισσοτερες απο τωρα γιαυτο χανω κιλα.εχω περισσευμα λιπους.χαχα.κ πριν δεν ετρωγα υγιεινα οπως τωρα

φυσικά ειδικός δεν ειμαι και απλα λεω τη γνωμη μου, αλλά εφοσον ξεκινησες με παραπανισια κιλα ΝΟΜΙΖΩ οτι δεν ειναι κακό που εχασες καποια, ισα ισα θεωρω οτι ειναι ποιο καλο και υγιες. απο ιστοριες που ακουω και διαβαζω πολλα κοριτσια -ειδικά απο εμετους και ζαλαδες- χανουνε το 1ο τριμηνο κιλα, θεωρω και νομιζω οτι δεν ειναι προβλημα οτι εχασες. φυσικα ομως οπως ειπα και παραπανω δεν ειμαι ειδικός, η συμβουλη του γιατρου θα ειναι απαραιτητη. 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια προχτες στον υπερηχο ημουνα 12 + 6 (ο υπερηχος ελεγε 12 + 5 αλλα οκ) και το σπορι μου ητανε 6,3 cm, ειναι καλό μεγεθος για αυτη τη φαση της εγκυμοσυνης ? πειτε μου και δικα σας νουμερα να κανουμε μια συγκριση βρε..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2018 at 9:55 ΜΜ, Σωτηρία ,80 είπε:

Καλησπέρα σας!!!Ανηκω κ εγω εδω ..εχω πητ 7Νοεμβρίου.Ειστε καλα?

καλησπερα Σωτηρια ! καλώς ηρθες !! ολα καλα εγώ, πητ 15/11 και περιμενουμε αγορακι :) για πες μας εσυ πως εισαι πως πας απο συμπτώματα ? 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Μολις χθες εμαθα πως έχουμε κοριτσάκι ,ειχα κανει το τεστ αίματος.Θα εναι η δεύτερη πριγκίπισσα μου.Συμπτώματα σχεδόν καθόλου,μόνο κατι καουρες ξεκινησαν.Εσυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Σωτηρία ,80 είπε:

Καλημέρα!!!Μολις χθες εμαθα πως έχουμε κοριτσάκι ,ειχα κανει το τεστ αίματος.Θα εναι η δεύτερη πριγκίπισσα μου.Συμπτώματα σχεδόν καθόλου,μόνο κατι καουρες ξεκινησαν.Εσυ?

εμένα πρώτο παιδακι ειναι, τα συμπτωματα εχουνε υποχωρησει ολα πλεον 14 +2 σημερα, αλλα θεωρω οτι τα περασα ελαφρα, .. δεν ειχα εμετους ουτε υπερβολικη εξαντληση να μη μπορω να παρω τα ποδια μου. ζαλαδες σε ανυποπτο χρονο και πολύ αηδία για ενα καρο μυρωδιες και φαγητα. και σιγουρα κοιμομουνα περισσοτερο, εξαντληση δεν ενοιωθα αλλα κουραση σιγουρα. τωρα βεβαια ανακτησα μπορω να πω 98% την ενεργεια μου και ειμαι καλα !

το φυλλο και γω απο αιματολογικη εξεταση το ειδαμε, το ΝΙΡΤ το οποιο ανιχνευει πιθανοτητα για μερικα συνδρομα μεταξυ αλλων και down .. ευτυχως οολα καλα ! το ιδιο τεστ εκανες και εσυ ?

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elise είπε:

εμένα πρώτο παιδακι ειναι, τα συμπτωματα εχουνε υποχωρησει ολα πλεον 14 +2 σημερα, αλλα θεωρω οτι τα περασα ελαφρα, .. δεν ειχα εμετους ουτε υπερβολικη εξαντληση να μη μπορω να παρω τα ποδια μου. ζαλαδες σε ανυποπτο χρονο και πολύ αηδία για ενα καρο μυρωδιες και φαγητα. και σιγουρα κοιμομουνα περισσοτερο, εξαντληση δεν ενοιωθα αλλα κουραση σιγουρα. τωρα βεβαια ανακτησα μπορω να πω 98% την ενεργεια μου και ειμαι καλα !

το φυλλο και γω απο αιματολογικη εξεταση το ειδαμε, το ΝΙΡΤ το οποιο ανιχνευει πιθανοτητα για μερικα συνδρομα μεταξυ αλλων και down .. ευτυχως οολα καλα ! το ιδιο τεστ εκανες και εσυ ?

Ναι το ιδιο καναμε!!!Απλα Εμείς κάναμε την Αυχενική κ μετα πηγα για το τεστ.Μονο Και μονο για προληπτικούς λόγους ,Για να κοιμάμαι ησυχη τα βράδια.Εσυ το τεστ το εκανες πριν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σωτηρία ,80 είπε:

Ναι το ιδιο καναμε!!!Απλα Εμείς κάναμε την Αυχενική κ μετα πηγα για το τεστ.Μονο Και μονο για προληπτικούς λόγους ,Για να κοιμάμαι ησυχη τα βράδια.Εσυ το τεστ το εκανες πριν?

η αυχενικη με το ΝΙΡΤ κανονικα εμενα μου ειπανε οτι πρεπει να τα κανω την ιδια μερα, συνεπως καναμε εναν υπερηχο πρωτα και μετα απο λιγο εγινε και η αιμοληψια, στο ιδιο πρωινο δηλαδη σε νοσοκομειο -ζω εξωτερικο- 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elise είπε:

η αυχενικη με το ΝΙΡΤ κανονικα εμενα μου ειπανε οτι πρεπει να τα κανω την ιδια μερα, συνεπως καναμε εναν υπερηχο πρωτα και μετα απο λιγο εγινε και η αιμοληψια, στο ιδιο πρωινο δηλαδη σε νοσοκομειο -ζω εξωτερικο- 

Εμείς με το που βγηκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής μετα από 2 ημέρες κάναμε το τεστ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σωτηρία ,80 είπε:

Εμείς με το που βγηκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής μετα από 2 ημέρες κάναμε το τεστ.

διαισθανομαι οτι δεν ειμαι καλα ενημερωμενη για το τί ακριβως ειναι η αυχενικη.... δεν ειναι απλα υπερηχος που ότι βλέπει το βλέπει επιτοπου ? που κοιτανε εκει το παχος στον σβερκο.. ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...