Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

τα νεα απο το γιατρό σημερα, εκατσα στον καρδιοτακογραφο μιση ωρα περιπου, τιποτα απο συσπασεις το αξιολογο... ησυχια... 39 εβδ ακριβως αυριο... φφφφ αντε να δουμε... κατα τ αλλα οι παλμοι ολα οκ. λιιιγο λεύκωμα στα ουρα βρηκανε για πρωτη φορα σημερα, αλλα οχι σε καποια αξιοσημειωτη ποσοτητα... τωρα τι σημαινει αυτο και γιατι συνεβη... το σωμα λεει δουλευει σκληρα, ενδειξεις σαν αυτή ειναι συνήθεις. σ αυτη τη φαση τιποτα το ανησυχητικο. σε μια βδομαδα ξαναπαμε γιατρο για υπερηχο και ελεγχο τραχηλου συν τα στανταρ -ουρα, πιεση,κιλα-..

15 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια @eliseκαι @Natasoula85για τις απαντησεις. Αυριο παω στο ΚΕΠ.

Ναι μωρε, δεν υπάρχουν χαζες ερωτησεις, αλληλοβοηθιομαστε εδω μεσα! Εγω παντως εχω βοηθηθει παρα πολυ!  

νομιζω οτι ολες μας λιγο πολυ εχουμε βοηθηθεί εδω πέρα :) συνεπως οτι προβληματισμοι υπαρχουνε οσο ανοητο και χαζό να ακουγεται, να το βαζουμε στο φορουμ ! καμια μας ποτε δεν κοροιδευει, ολες μας τα ίδια πραματα περνάμε :grin:

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ωωωω... οτι και να μου λες ωραίο και γλυκό μου ακουγεται! Να σου ζησει και να μην αγχώνεσαι καθολου. Με υην ευχη του Θεου ολα να πανε καλα! 

Ναι, μιλησα ηδη με τις κουνιαδες μου που ειναι στο χωριο μας και θα τρέξουν εκεινες.. ευτυχως! Εμεις στο χωριο παντρευτηκαμε κι εκει μεγαλωσαμε. Τα τελευταια χρόνια εχουμε μετακομίσει στην περιοχη που ζουμε τωρα, οποτε δεν ηξερα που έπρεπε να παω. 

Μην αγχώνεσαι καθολου! Εγω σε ρώτησα αν τον καλεσες γιατι ελεγες οτι πονας πολυ. Αν νομιζεις οτι ειναι πιασιμο δεν τρεχει και τιποτα. Αλλα αφου ειναι και θειος σου ρε παιδι κι εχεις αλλη ανεση γιατι δεν τον καλεις να του το πεις; Εγω θα τον επαιρνα καθε μερα τηλεφωνο!

Κι εμενα με εχουν τρελάνει στα τηλεφωνα, ειδικα οι συγγενεις. Και φαντάσου εσυ γεννας πιο συντομα απ οτι εγω. Κι οταν με ρωτανε με υφος "οοολα καλααα;" τρελαινομαι γιατι ειναι σα να περιμενουν κατι κακο να συμβει. Ευτυχως ο αντρας μου ειναι πολυ ψυχραιμος και μου εχει εμπιστοσυνη. Αφου τρεις μερες τωρα εχει φυγει παλι σε ταξίδι  με τη δουλεια και μενω μόνη μου αλλα ξερει οτι θα τα καταφερω να τα φερω βολτα σε περιπτωση γεννας  (εννοείται πως εχουμε πλανο εκτακτης γεννας). Ετσι θελω να μου συμπεριφερονται εγω. Αν με νταντευουν νιωθω ασχημα. 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!

Καλησπεραααα!!! Εκανα το καρδιοτοκογραφημα..ολα καλα αλλα μηδεν συσπασεις...Παρασκευη εχω γιατρο και βλεπουμε..Οσο για το ισχυο ειναι μαλλον οσφυαλγια κυησης...πφφψ!

16 ώρες πρίν, elise είπε:

συνεχίζεις να πονάς ή πέρασε ? 

Ακομα ποναω αλλα μαλλον ειναι οσφυαλγια κυησης...Θελει ξεκουραση....!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elise είπε:

καλημερα σε ολες τις φουσκίτσες -και μη- :) 

βρε κορίτσια, σας ρωτάνε και εσάς τελευταία "πότε καλέ θα γεννήσεις εσύ?" ή "ακόμα δε γεννησες?" και διάφορα τετοια ομορφα και κομψά ? "φοβάμαι" να επικοινωνήσω με ανθρωπο πλεον, βλεπουνε κλήση ή μήνυμά μου και ολοι λένε "α και γω νομιζα οτι θα μας έλεγες οτι γέννησες/γεννάς.." δεδομένου οτι εχω κουραστει και γω πλέον και δεν βλεπω και καμια ενδειξη τοκετού 8 μερες μακριά απο την πητ, δεν το βρισκω πλεον χαριτωμενο... 

επισης ειμαι στα μισά του καφέ και νοιωθω αναγούλα και τάση για εμετο... πφφφφ

σε μία ωρα εχουμε ραντεβου για καρδιοτακογραφο, .. θα σας ερθω με νεα λιγο αργοτερα...

@elise το ξέρω αυτό που λες και εγώ πλέον δε παίρνω τηλέφωνα γιατί κάθε φορά με ρωτάνε και νιώθω άβολα! έχω που έχω το άγχος μου για το πότε θα ξεκινήσει ο τοκετός δε θα έχω και όλους τους άλλους να ρωτάνε συνέχεια έλεος! Εσύ ποσο είσαι? 40εβδομάδες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , athina_rain είπε:

@elise το ξέρω αυτό που λες και εγώ πλέον δε παίρνω τηλέφωνα γιατί κάθε φορά με ρωτάνε και νιώθω άβολα! έχω που έχω το άγχος μου για το πότε θα ξεκινήσει ο τοκετός δε θα έχω και όλους τους άλλους να ρωτάνε συνέχεια έλεος! Εσύ ποσο είσαι? 40εβδομάδες? 

αύριο 39 εβδ ακριβως.... πητ 15/11...


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω?? Εχει καποια απο εσας καουρες?? Εδω και δυο μερες εχω πολυ εντονες καουρες!!! 

Εγώ έχω κάθε απόγευμα-βράδυ. Ειδικά αν έχει μείνει πολλή ώρα το στομάχι μου χωρίς φαγητό. Μετά τσιμπάω κάτι και συνέρχομαι. Η πίνω λίγο χλιαρό γάλα. Θες να δοκιμάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εγώ έχω κάθε απόγευμα-βράδυ. Ειδικά αν έχει μείνει πολλή ώρα το στομάχι μου χωρίς φαγητό. Μετά τσιμπάω κάτι και συνέρχομαι. Η πίνω λίγο χλιαρό γάλα. Θες να δοκιμάσεις; 

Ναι ναι τωρα πινω γαλα...γενικα με βοηθαει το γαλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης και στους εμετους!!! Ποτε εχεις ραντεβουμε γιατρο??

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με τα zantac ειμαι συνεχεια... Τωρα πήγα κι εκανα εμετο. Έβγαλα όλα οσα εφαγα το μεσημερι... Πράγματι κι εμενα το γάλα με βοηθάει. Βεβαια μετα το μεσημερι δεν τρωω τιποτα γιατι εχω καουρες.

 

@Κελυ 32δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά εγώ στα προηγούμενα παιδιά όσο πλησίαζε η μέρα του τοκετού έκανα περισσσότερες φορές εμετό και προς το τέλος δεν με έπιαναν και τα φάρμακα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ναι ναι τωρα πινω γαλα...γενικα με βοηθαει το γαλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης και στους εμετους!!! Ποτε εχεις ραντεβουμε γιατρο??

Την Παρασκευή έχω ραντεβού κι ελπίζω αυτη τη φορά να με εξετάσει κανονικά, με υπέρηχο καρδιοτοκογραφο κτλ.. Τις τελευταίες τρεις εβδομάδες τρώω σαν ζώον! Αλλά η ζυγαριά σταθερή. Όχι πως δεν χαίρομαι αλλά πως γινεται αυτό;; Μήπως δεν παίρνει βαρος το παιδί; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω?? Εχει καποια απο εσας καουρες?? Εδω και δυο μερες εχω πολυ εντονες καουρες!!! 

σημερα το πρωι στα μισά του καφέ μ επιασε μια περιεργη αισθηση .. ενα ανακατωμα.. λιγο πριν παμε στο γιατρο, αλλά οταν επιστρεψαμε απο το γιατρό εφαγα πρωινό και εφυγε εντελως, συνηλθα μετα. το ασπρο γαλα οντως βοηθαει πολυ φροντισε να εχεις παντα στο σπιτι !

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Την Παρασκευή έχω ραντεβού κι ελπίζω αυτη τη φορά να με εξετάσει κανονικά, με υπέρηχο καρδιοτοκογραφο κτλ.. Τις τελευταίες τρεις εβδομάδες τρώω σαν ζώον! Αλλά η ζυγαριά σταθερή. Όχι πως δεν χαίρομαι αλλά πως γινεται αυτό;; Μήπως δεν παίρνει βαρος το παιδί; 

εγώ το τελευταιο 2μηνο εχω βαλει μονο 1,5 κιλο περιπου... αλλα τρωω κανονικά ουτε πολύ ουτε λιγο..

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , elise είπε:

σημερα το πρωι στα μισά του καφέ μ επιασε μια περιεργη αισθηση .. ενα ανακατωμα.. λιγο πριν παμε στο γιατρο, αλλά οταν επιστρεψαμε απο το γιατρό εφαγα πρωινό και εφυγε εντελως, συνηλθα μετα. το ασπρο γαλα οντως βοηθαει πολυ φροντισε να εχεις παντα στο σπιτι !

εγώ το τελευταιο 2μηνο εχω βαλει μονο 1,5 κιλο περιπου... αλλα τρωω κανονικά ουτε πολύ ουτε λιγο..

Εγώ στην αρχή είχα πολλούς εμετούς (μέχρι και τον 6ο μήνα) όποτε είχα χάσει 5 κιλά. Μετά πρόσεχα και δεν είχα πάρει πολλά αλλά άπαξ και μπήκα στον 8ο του έδωσα και κατάλαβε! Έπαιρνα ένα κιλό την εβδομάδα. Σύνολο μέχρι τώρα γύρω στα 12 κιλά περίπου. Αλλά τις τελευταίες εβδομάδες δεν έχω παρει καθόλου. Χαίρομαι αλήθεια! Απλώς μου κάνει εντύπωση. Ίσως είναι φυσιολογικό. Εσυ βρε θηρίο μπράβο που κρατιέσαι! Δεν πρέπει να έχεις πάρει καθόλου βάρος ε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εγώ στην αρχή είχα πολλούς εμετούς (μέχρι και τον 6ο μήνα) όποτε είχα χάσει 5 κιλά. Μετά πρόσεχα και δεν είχα πάρει πολλά αλλά άπαξ και μπήκα στον 8ο του έδωσα και κατάλαβε! Έπαιρνα ένα κιλό την εβδομάδα. Σύνολο μέχρι τώρα γύρω στα 12 κιλά περίπου. Αλλά τις τελευταίες εβδομάδες δεν έχω παρει καθόλου. Χαίρομαι αλήθεια! Απλώς μου κάνει εντύπωση. Ίσως είναι φυσιολογικό. Εσυ βρε θηρίο μπράβο που κρατιέσαι! Δεν πρέπει να έχεις πάρει καθόλου βάρος ε;

εγω δεν ειχα καθολου εμετους γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη, μεχρι στιγμής πηρα και γω συνολικα 11 κιλά, τα 9,5 μεχρι τον 7ο και τις τελευταιες εβδομαδες μονο 1,5... δεν εκανα καμια προσπαθεια, απλα ανεκαθεν και απο παντα δεν ετρωγα πολύ. και εσυ ομως μια χαρα τα πας, δεν πηρες εξτρα κιλά, μονο τα απαραιτητα :)

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ ακόμα περίμενω αραιά πετρώματα με πονάκια αλλά όχι με συχνότητα για να πω οτι γενναω! Το σάββατο θα είμαι ακριβώς 40 εβδομάδων! Μα πότε θα έρθει η μεγάλη μέρα αναρωτιέμαι!!! :D Όλη η οικογένεια σε αναμονή είμαστε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, asteraki82 είπε:

Κι εγω με τα zantac ειμαι συνεχεια... Τωρα πήγα κι εκανα εμετο. Έβγαλα όλα οσα εφαγα το μεσημερι... Πράγματι κι εμενα το γάλα με βοηθάει. Βεβαια μετα το μεσημερι δεν τρωω τιποτα γιατι εχω καουρες.

 

@Κελυ 32δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά εγώ στα προηγούμενα παιδιά όσο πλησίαζε η μέρα του τοκετού έκανα περισσσότερες φορές εμετό και προς το τέλος δεν με έπιαναν και τα φάρμακα

Λες να πλησιαζω??? Αχχχ !!!!

11 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Την Παρασκευή έχω ραντεβού κι ελπίζω αυτη τη φορά να με εξετάσει κανονικά, με υπέρηχο καρδιοτοκογραφο κτλ.. Τις τελευταίες τρεις εβδομάδες τρώω σαν ζώον! Αλλά η ζυγαριά σταθερή. Όχι πως δεν χαίρομαι αλλά πως γινεται αυτό;; Μήπως δεν παίρνει βαρος το παιδί; 

Ασε αυτο με το βαρος κ εμενα με εχει αγχωσει...Εχω κουραστει να μ λενε οτι εχω μικρη κοιλια...Χθες οι μαιες νομιζαν οτι ημουν 6 μηνων...Ολοι με κατηγορουν οτινπροσεχω και κανω διαιτα...ενω πραγματικα δεν ισχυει τιποτα απο τα δυο...Απλα νιωθω κ εγω οτι πριν μεινω εγκυος η ζυγαρια ανεβαινε πιο ευκολα..Τωρα να φανταστεις λεω ψεμματα στον γιατρο οτι πηρα κιλα..Ειμαι μονο συν 5 κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης...αλλα πραγματικα τρωω κανονικα!!! Το μωρακι ελπιζω να παιρνει βαρος γιατι αγχωνομαι κ εγω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...