Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Λες να πλησιαζω??? Αχχχ !!!!

Ασε αυτο με το βαρος κ εμενα με εχει αγχωσει...Εχω κουραστει να μ λενε οτι εχω μικρη κοιλια...Χθες οι μαιες νομιζαν οτι ημουν 6 μηνων...Ολοι με κατηγορουν οτινπροσεχω και κανω διαιτα...ενω πραγματικα δεν ισχυει τιποτα απο τα δυο...Απλα νιωθω κ εγω οτι πριν μεινω εγκυος η ζυγαρια ανεβαινε πιο ευκολα..Τωρα να φανταστεις λεω ψεμματα στον γιατρο οτι πηρα κιλα..Ειμαι μονο συν 5 κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης...αλλα πραγματικα τρωω κανονικα!!! Το μωρακι ελπιζω να παιρνει βαρος γιατι αγχωνομαι κ εγω!!

Κελυ μην ανχονεσε και εμένα έτσι μου έλεγαν ότι έχω μικρή κοιλιά. Φαντάσου τώρα με βλέπουνε με τι μπεμπα και μου λένε πιάνου είναι το μωρό τους λέω δικό μου και μου απαντάνε αφού δεν σε είχαμε δει έγκυο. Το μωρό ότι είναι να πάρει τα παίρνει μην ανυσηχεις. Εμένα με ζυγιζε η μαία και το έγραφε δεν μπορούσα να του πω ψέματα άστα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Κελυ μην ανχονεσε και εμένα έτσι μου έλεγαν ότι έχω μικρή κοιλιά. Φαντάσου τώρα με βλέπουνε με τι μπεμπα και μου λένε πιάνου είναι το μωρό τους λέω δικό μου και μου απαντάνε αφού δεν σε είχαμε δει έγκυο. Το μωρό ότι είναι να πάρει τα παίρνει μην ανυσηχεις. Εμένα με ζυγιζε η μαία και το έγραφε δεν μπορούσα να του πω ψέματα άστα. 

Αρα δεν ειμαι η μονη τελικα...Παντως τρωω οσο μπορω! Σε καμια περιπτωση δεν προσεχω...Αλλα ειμαι και ψηλη οποτε ισως γι αυτο δεν εχω μεγαλη κοιλια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πω πω τρελαίνομαι όταν αγχώνεστε γιατί δεν έχετε πάρει βάρος! Κι ενώ τρώτε κιολας! Ποσό ζηλεύω! Παντως να ξέρετε τόσο το καλύτερο είναι για το μωρό για πολλούς λόγους. Αφού άλλωστε το μετράει ο γιατρός και παίρνει το βάρος που πρέπει @Κελυ 32 μου μην ανησυχείς καθόλου! Βέβαια κι εμένα μου λένε ότι έχω μικρή κοιλιά για τον μήνα μου αλλά εγώ δεν το βλέπω αυτό. Εμένα μου φαίνομαι τεράστια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πω πω τρελαίνομαι όταν αγχώνεστε γιατί δεν έχετε πάρει βάρος! Κι ενώ τρώτε κιολας! Ποσό ζηλεύω! Παντως να ξέρετε τόσο το καλύτερο είναι για το μωρό για πολλούς λόγους. Αφού άλλωστε το μετράει ο γιατρός και παίρνει το βάρος που πρέπει @Κελυ 32 μου μην ανησυχείς καθόλου! Βέβαια κι εμένα μου λένε ότι έχω μικρή κοιλιά για τον μήνα μου αλλά εγώ δεν το βλέπω αυτό. Εμένα μου φαίνομαι τεράστια! 

Εγω πραγματικα δεν θα αγχωνομουν αν δεν μου ελεγαν συνεχεια ολοι το ιδιο πραγμα..Πιστευω και εγω ομως να ειναι καλα ολα και απλα να ημουν απο τις τυχερες που σεν παχυναν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η ωρα εχει παει 4.50 κ εγω ξυπνια εδω κ μια ωρα να μετραω συσπασεις. καθε μιση ωρα σχεδον απο το βραδυ αργα με πιανουν πετρωμα με πονο μαζι σε μεση κ κοιλια!!!!! αν συνεχισει ετσι θα γεννησω πολυ συντομα. σημερα ειναι η πητ μου!!!!!! 9/11 !!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

κοριτσια η ωρα εχει παει 4.50 κ εγω ξυπνια εδω κ μια ωρα να μετραω συσπασεις. καθε μιση ωρα σχεδον απο το βραδυ αργα με πιανουν πετρωμα με πονο μαζι σε μεση κ κοιλια!!!!! αν συνεχισει ετσι θα γεννησω πολυ συντομα. σημερα ειναι η πητ μου!!!!!! 9/11 !!!!!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! πως είσαι;;;; συνεχίζεις με συσπάσεις;; αχ τι ωραία, φτάνει η μεγάλη στιγμή! από καρδιάς να έχεις μια πολύ όμορφη εμπειρία, ! περιμένουμε νέα! με το καλό!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

@athina_rain λογικά έχεις φύγει από το σπίτι και γεννάς ή έχεις ήδη γεννήσει! Ο γιατρός μου έχει πει ότι αν πονάμε και στη μέση και στην κοιλιά ταυτόχρονα, πάμε για τοκετό, οπότε περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!! Μα τι αγγλικό ραντεβού ήταν αυτό, πάνω στη μέρα της ΠΗΤ, μπράβο!

Με το καλό να πάρουμε όλες σειρά!! Κι εγώ, πάντως, δεν παίρνω τηλ κανέναν. Προχθές πήρα τη μάνα μου να της πω τα νέα από την επίσκεψη στο γιατρό και δεν το άκουσε. Ε, μετά με πήρε 10 τηλ και στο δικό μου και στου άντρα μου! 

  • Μου αρέσει 1

SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! πως είσαι;;;; συνεχίζεις με συσπάσεις;; αχ τι ωραία, φτάνει η μεγάλη στιγμή! από καρδιάς να έχεις μια πολύ όμορφη εμπειρία, ! περιμένουμε νέα! με το καλό!

Καλημέρα! Σπίτι είμαι αλλα συνεχίζονται οι πόνοι ναι! Κάτι είδα πριν λιγο και μια πολυ μικρη λεπτή βλεννη κ νομιζω ηταν λιγο καφετί!!! Δε ξέρω αν είναι σημάδι κι αυτό! Ξάπλωσα λιγο πριν γιατί ήμουν άυπνη και ακολούθησαν δύο πόνοι σαν έντονη περίοδος αλλα αρκετά δυνατούτσικη και μια πριν λιγο περιπου 25 λεπτα αποσταση η καθε μια συσπαση με την αλλη.. αγχώθηκα πολύ γιατί δε θυμόμουν τους πόνους από τις προηγούμενες γέννες! Νομίζω τώρα τους θυμήθηκα!! :) 

2 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@athina_rain λογικά έχεις φύγει από το σπίτι και γεννάς ή έχεις ήδη γεννήσει! Ο γιατρός μου έχει πει ότι αν πονάμε και στη μέση και στην κοιλιά ταυτόχρονα, πάμε για τοκετό, οπότε περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!! Μα τι αγγλικό ραντεβού ήταν αυτό, πάνω στη μέρα της ΠΗΤ, μπράβο!

Με το καλό να πάρουμε όλες σειρά!! Κι εγώ, πάντως, δεν παίρνω τηλ κανέναν. Προχθές πήρα τη μάνα μου να της πω τα νέα από την επίσκεψη στο γιατρό και δεν το άκουσε. Ε, μετά με πήρε 10 τηλ και στο δικό μου και στου άντρα μου! 

Καλημέρα! Σπίτι είμαι αλλα συνεχίζονται οι πόνοι ναι! Κάτι είδα πριν λιγο και μια πολυ μικρη λεπτή βλεννη κ νομιζω ηταν λιγο καφετί!!! Δε ξέρω αν είναι σημάδι κι αυτό! Ξάπλωσα λιγο πριν γιατί ήμουν άυπνη και ακολούθησαν δύο πόνοι σαν έντονη περίοδος αλλα αρκετά δυνατούτσικη και μια πριν λιγο περιπου 25 λεπτα αποσταση η καθε μια συσπαση με την αλλη.. αγχώθηκα πολύ γιατί δε θυμόμουν τους πόνους από τις προηγούμενες γέννες! Νομίζω τώρα τους θυμήθηκα!! :) 

Είδες εγγλέζα στο ραντεβού της η μικρή!!!!!!! Περιμένω να γίνουν πιο συχνοί οι πόνοι και έφυγα αμέσως!!!!!!!! τώρα τους ελέγχω με 25 λεπτη διαφορά ο ένας με τον άλλον.. πιστεύω θα αυξηθούν και σε ένταση σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , athina_rain είπε:

Καλημέρα! Σπίτι είμαι αλλα συνεχίζονται οι πόνοι ναι! Κάτι είδα πριν λιγο και μια πολυ μικρη λεπτή βλεννη κ νομιζω ηταν λιγο καφετί!!! Δε ξέρω αν είναι σημάδι κι αυτό! Ξάπλωσα λιγο πριν γιατί ήμουν άυπνη και ακολούθησαν δύο πόνοι σαν έντονη περίοδος αλλα αρκετά δυνατούτσικη και μια πριν λιγο περιπου 25 λεπτα αποσταση η καθε μια συσπαση με την αλλη.. αγχώθηκα πολύ γιατί δε θυμόμουν τους πόνους από τις προηγούμενες γέννες! Νομίζω τώρα τους θυμήθηκα!! :) 

Καλημέρα! Σπίτι είμαι αλλα συνεχίζονται οι πόνοι ναι! Κάτι είδα πριν λιγο και μια πολυ μικρη λεπτή βλεννη κ νομιζω ηταν λιγο καφετί!!! Δε ξέρω αν είναι σημάδι κι αυτό! Ξάπλωσα λιγο πριν γιατί ήμουν άυπνη και ακολούθησαν δύο πόνοι σαν έντονη περίοδος αλλα αρκετά δυνατούτσικη και μια πριν λιγο περιπου 25 λεπτα αποσταση η καθε μια συσπαση με την αλλη.. αγχώθηκα πολύ γιατί δε θυμόμουν τους πόνους από τις προηγούμενες γέννες! Νομίζω τώρα τους θυμήθηκα!! :) 

Είδες εγγλέζα στο ραντεβού της η μικρή!!!!!!! Περιμένω να γίνουν πιο συχνοί οι πόνοι και έφυγα αμέσως!!!!!!!! τώρα τους ελέγχω με 25 λεπτη διαφορά ο ένας με τον άλλον.. πιστεύω θα αυξηθούν και σε ένταση σε λίγο...

Κορίτσι μου καλοοοο μόλις διάβασα τα νέα σου, ήρθε η ώρα!!!!! Με το καλο σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, η σκέψη μου είναι δίπλα σου!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , athina_rain είπε:

Καλημέρα! Σπίτι είμαι αλλα συνεχίζονται οι πόνοι ναι! Κάτι είδα πριν λιγο και μια πολυ μικρη λεπτή βλεννη κ νομιζω ηταν λιγο καφετί!!! Δε ξέρω αν είναι σημάδι κι αυτό! Ξάπλωσα λιγο πριν γιατί ήμουν άυπνη και ακολούθησαν δύο πόνοι σαν έντονη περίοδος αλλα αρκετά δυνατούτσικη και μια πριν λιγο περιπου 25 λεπτα αποσταση η καθε μια συσπαση με την αλλη.. αγχώθηκα πολύ γιατί δε θυμόμουν τους πόνους από τις προηγούμενες γέννες! Νομίζω τώρα τους θυμήθηκα!! :) 

Είδες εγγλέζα στο ραντεβού της η μικρή!!!!!!! Περιμένω να γίνουν πιο συχνοί οι πόνοι και έφυγα αμέσως!!!!!!!! τώρα τους ελέγχω με 25 λεπτη διαφορά ο ένας με τον άλλον.. πιστεύω θα αυξηθούν και σε ένταση σε λίγο...

αθηνά μουυ !! πωπω μαλλον ειναι κοντα η ωρα σου !! ολα καλα να πανε !! εγγλεζα δε λες τιποτα η μικρή κυρία χιχιχι

κοριτσια και γω ολο το πρωι εχω συστηματικη ενοχληση ανα 15λεπτο χαμηλα στην κοιλια οχι δυνατο πονο, ενοχλητικο απλα σαν περιόδου και λιγα πετρώματα,... αλλα πραγματικα δεν θα το προσδιοριζα ως πονο δυνατό σε καμια περιπτωση.. με προειδοποιησε η μαια για αυτη τη στιγμή και μου ειπε να κανω ενα πολυυ ζεστο μπανιο και αν μετα το μπανιο σταματησει τοτε ειναι προπαρασκευαστικες, αν συνεχισουνε τοτε ο τοκετος εχει ξεκινησει σιγα σιγα... ευχηθείτε μου να μην ειναι η.... "προβα" και να γεννησω μες το σ/κ γιατι ομολογω οτι κουραστηκα λιγο... 

αντε κοριτσια σιγα σιγα παιρνουμε σειρα ολες.. συντομα θα κραταμε τα μπεμπακια αγκαλια !!


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσι μου καλοοοο μόλις διάβασα τα νέα σου, ήρθε η ώρα!!!!! Με το καλο σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, η σκέψη μου είναι δίπλα σου!!!! 

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!! να σαι καλά!!! θα σας πω νέα μόλις πάω στο νοσοκομείο, περιμένω τον άντρα μου να σχολάσει τώρα στις 2 και να φύγουμε σιγά σιγά να δούμε τι γίνεται!

πρίν από 18 λεπτά , elise είπε:

αθηνά μουυ !! πωπω μαλλον ειναι κοντα η ωρα σου !! ολα καλα να πανε !! εγγλεζα δε λες τιποτα η μικρή κυρία χιχιχι

κοριτσια και γω ολο το πρωι εχω συστηματικη ενοχληση ανα 15λεπτο χαμηλα στην κοιλια οχι δυνατο πονο, ενοχλητικο απλα σαν περιόδου και λιγα πετρώματα,... αλλα πραγματικα δεν θα το προσδιοριζα ως πονο δυνατό σε καμια περιπτωση.. με προειδοποιησε η μαια για αυτη τη στιγμή και μου ειπε να κανω ενα πολυυ ζεστο μπανιο και αν μετα το μπανιο σταματησει τοτε ειναι προπαρασκευαστικες, αν συνεχισουνε τοτε ο τοκετος εχει ξεκινησει σιγα σιγα... ευχηθείτε μου να μην ειναι η.... "προβα" και να γεννησω μες το σ/κ γιατι ομολογω οτι κουραστηκα λιγο... 

αντε κοριτσια σιγα σιγα παιρνουμε σειρα ολες.. συντομα θα κραταμε τα μπεμπακια αγκαλια !!

Με το καλό σου εύχομαι κορίτσι μου!!!!!! Μακάρι να γεννήσεις και να πάνε όλα καλά! Να έχεις  μια εύκολη γέννα!!!!!! Αν συνεχίσουν έτσι και πιο έντονα μετα να περιμένεις.. κι εγώ είχα πολλές μέρες πετρώματα αραιά χωρίς ιδιαίτερα πονάκια αλλά καμιά φορά και ήπια περιόδου!! Οπότε είσαι κι εσύ πολύ κοντά!!!! Περπάτα!!! Εγώ χθες έριξα πολύ περπάτημα και γενικώς κουράστηκα πολύ! ίσως γι αυτο με έπιασε!!!!!!!!!

Κορίτσια συνεχίζονται και πιο έντονοι!!! Προσπαθώ να κάνω ανάσες μέχρι να έρθει ο άντρας μου να φύγουμε για νοσοκομείο! Τώρα νομίζω έχω ανά τέταρτο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Καλημέρα! Σπίτι είμαι αλλα συνεχίζονται οι πόνοι ναι! Κάτι είδα πριν λιγο και μια πολυ μικρη λεπτή βλεννη κ νομιζω ηταν λιγο καφετί!!! Δε ξέρω αν είναι σημάδι κι αυτό! Ξάπλωσα λιγο πριν γιατί ήμουν άυπνη και ακολούθησαν δύο πόνοι σαν έντονη περίοδος αλλα αρκετά δυνατούτσικη και μια πριν λιγο περιπου 25 λεπτα αποσταση η καθε μια συσπαση με την αλλη.. αγχώθηκα πολύ γιατί δε θυμόμουν τους πόνους από τις προηγούμενες γέννες! Νομίζω τώρα τους θυμήθηκα!! :) 

Καλημέρα! Σπίτι είμαι αλλα συνεχίζονται οι πόνοι ναι! Κάτι είδα πριν λιγο και μια πολυ μικρη λεπτή βλεννη κ νομιζω ηταν λιγο καφετί!!! Δε ξέρω αν είναι σημάδι κι αυτό! Ξάπλωσα λιγο πριν γιατί ήμουν άυπνη και ακολούθησαν δύο πόνοι σαν έντονη περίοδος αλλα αρκετά δυνατούτσικη και μια πριν λιγο περιπου 25 λεπτα αποσταση η καθε μια συσπαση με την αλλη.. αγχώθηκα πολύ γιατί δε θυμόμουν τους πόνους από τις προηγούμενες γέννες! Νομίζω τώρα τους θυμήθηκα!! :) 

Είδες εγγλέζα στο ραντεβού της η μικρή!!!!!!! Περιμένω να γίνουν πιο συχνοί οι πόνοι και έφυγα αμέσως!!!!!!!! τώρα τους ελέγχω με 25 λεπτη διαφορά ο ένας με τον άλλον.. πιστεύω θα αυξηθούν και σε ένταση σε λίγο...

Ηρθε η ωρα λοιπον!!! Με το καλο!!!! Η ωρα η καλη!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?? Εγω σημερα ειχα γιατρο! Ολα καλα με την μπεμπα αλλα εχει δεθει με το λωρο..Παμε για γεννα στις 15 Νοεμβρη αν δεν αλλαξει κατι!!!!

Α ωραία θα δεις τι μπεμπούλα σου σε λίγες μέρες. Με το καλό κορίτσι μου όλα θα πάνε μια χαρά!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Α ωραία θα δεις τι μπεμπούλα σου σε λίγες μέρες. Με το καλό κορίτσι μου όλα θα πάνε μια χαρά!!!! 

Ευχαριστω πολυ πολυ!!! Ακομα δεν το πιστευω! Αχ θελω να ειμαι χαλαρη να το απολαυσω! Να μην με πιασει το αγχος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...