Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ!!! Ακομα δεν το πιστευω! Αχ θελω να ειμαι χαλαρη να το απολαυσω! Να μην με πιασει το αγχος!

Είπαμε όχι άγχος όλα θα πάνε καλά απόλαυσέ το γιατί μετά θα το μετανιώσεις αν είσαι ανχωμενη. Αγωνία μαζί με χαρά θα έχεις συγουρα  που θα δεις τη μπεμπούλα σου εμένα με πιασαν τα κλάματα εκείνη την ώρα ήταν πολύ συγκινητικό!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Είπαμε όχι άγχος όλα θα πάνε καλά απόλαυσέ το γιατί μετά θα το μετανιώσεις αν είσαι ανχωμενη. Αγωνία μαζί με χαρά θα έχεις συγουρα  που θα δεις τη μπεμπούλα σου εμένα με πιασαν τα κλάματα εκείνη την ώρα ήταν πολύ συγκινητικό!!! 

Ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι πολυ συγκινητικο!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια !! γέννησα λιγο μετα τα μεσανυχτα ! τελικα ητανε κανονικοι πονοι χτες το πρωι που μας οδηγησαν στο νοσοκομειο ! φυσ τοκετος ΜΕ επισκληρίδιο ! νομιζω δε θα αντεχα χωρις επισκληρίδιο, οχι ΕΓΩ τουλαχιστον ! ευλογημενος αυτος που την επινοησε να ειναι !! θα σας πω λεπτομερειες οταν βρω ευκαιρια ! ολες με το καλό ευχομαι κοριτσια !! κρατατε μας ενημερες ! 39 +1 γεννησα εγω :D

  • Μου αρέσει 5

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elise είπε:

κορίτσια !! γέννησα λιγο μετα τα μεσανυχτα ! τελικα ητανε κανονικοι πονοι χτες το πρωι που μας οδηγησαν στο νοσοκομειο ! φυσ τοκετος ΜΕ επισκληρίδιο ! κοριτσια νομιζω δε θα αντεχα χωρις επισκληρίδιο, οχι ΕΓΩ τουλαχιστον ! ευλογημενος αυτος που την επινοησε να ειναι !! θα σας πω λεπτομερειες οταν βρω ευκαιρια ! ολες με το καλό ευχομαι κοριτσια !! κρατατε μας ενημερες ! 39 +1 γεννησα εγω :D

Μπράβο κοπέλα μου να σου ζήσει το μωράκι σου! Περιμένουμε νέα σου! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

κορίτσια !! γέννησα λιγο μετα τα μεσανυχτα ! τελικα ητανε κανονικοι πονοι χτες το πρωι που μας οδηγησαν στο νοσοκομειο ! φυσ τοκετος ΜΕ επισκληρίδιο ! νομιζω δε θα αντεχα χωρις επισκληρίδιο, οχι ΕΓΩ τουλαχιστον ! ευλογημενος αυτος που την επινοησε να ειναι !! θα σας πω λεπτομερειες οταν βρω ευκαιρια ! ολες με το καλό ευχομαι κοριτσια !! κρατατε μας ενημερες ! 39 +1 γεννησα εγω :D

Να σας ζήσει!!!! Τι ωραία που μπήκαμε όλες στην τελική ευθεία... κι εγώ πήγα χτες στο γιατρο. Είναι περίπου 2950γρ. στις37+3. Έχει πάρει θέση και σπρώχνει προς τα κάτω. Νομίζω οτι θα σπάσουν τα κόκαλα που ενώνουν τη λεκάνη με τα πόδια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια γεννησα χθες το βραδυ!!!!!! φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο!!! πονεσα πολυ αλλα εξελιχτηκε γρηγορα. Με 3-4 σπρωξιες δε καταλαβα για ποτε βγηκε. πιο πολυ στις συσπασεις πονεσα εκει που η διαστολη εφτανε στο τελος!!!!!!! το σπρωξιμο γινοταν ασυναισθητα πιο πολυ πιεση αισθανομουν εκει παρα πονο!!!!! ολα καλα αν εξαιρεσεις μια μικρη αδρανεια που επαθε μετα η μητρα μου κ με ειχαν 4 ωρες στην ανανηψη κ με ελεγχαν με πατηματα χερια και εργαλεια!!!!! πονεσα πολυ εκει!!!!!! ταλαιπωρηθηκα εχασα αρκετο αιμα αλλα τωρα ειμαι ενταξει. η μικρη ειναι σκετη τρελα μυριζω συνεχεια το δερματακι της αυτη η μωρουδιστικη μυρωδια που με ελειψε!!!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , athina_rain είπε:

κοριτσια γεννησα χθες το βραδυ!!!!!! φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο!!! πονεσα πολυ αλλα εξελιχτηκε γρηγορα. Με 3-4 σπρωξιες δε καταλαβα για ποτε βγηκε. πιο πολυ στις συσπασεις πονεσα εκει που η διαστολη εφτανε στο τελος!!!!!!! το σπρωξιμο γινοταν ασυναισθητα πιο πολυ πιεση αισθανομουν εκει παρα πονο!!!!! ολα καλα αν εξαιρεσεις μια μικρη αδρανεια που επαθε μετα η μητρα μου κ με ειχαν 4 ωρες στην ανανηψη κ με ελεγχαν με πατηματα χερια και εργαλεια!!!!! πονεσα πολυ εκει!!!!!! ταλαιπωρηθηκα εχασα αρκετο αιμα αλλα τωρα ειμαι ενταξει. η μικρη ειναι σκετη τρελα μυριζω συνεχεια το δερματακι της αυτη η μωρουδιστικη μυρωδια που με ελειψε!!!!!!!

Μπραβο κορίτσι μουυυυ να σου ζήσει η κορακλα σου να ναι γερή!!!!! Φαντάζομαι δεν χρειάστηκες ωκυτοκινη έτσι όπως τα ακούω!!!! Τρομερή εμπειρία, σαν χθες το θυμάμαι!!! Καλή ανάρρωση και καλούς θηλασμους σου εύχομαι!!!! Όταν μπορέσεις στείλε μου πως είναι τα πράγματα στο ιπποκράτειο γιατί το έχω μεγάλο άγχος!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

κοριτσια γεννησα χθες το βραδυ!!!!!! φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο!!! πονεσα πολυ αλλα εξελιχτηκε γρηγορα. Με 3-4 σπρωξιες δε καταλαβα για ποτε βγηκε. πιο πολυ στις συσπασεις πονεσα εκει που η διαστολη εφτανε στο τελος!!!!!!! το σπρωξιμο γινοταν ασυναισθητα πιο πολυ πιεση αισθανομουν εκει παρα πονο!!!!! ολα καλα αν εξαιρεσεις μια μικρη αδρανεια που επαθε μετα η μητρα μου κ με ειχαν 4 ωρες στην ανανηψη κ με ελεγχαν με πατηματα χερια και εργαλεια!!!!! πονεσα πολυ εκει!!!!!! ταλαιπωρηθηκα εχασα αρκετο αιμα αλλα τωρα ειμαι ενταξει. η μικρη ειναι σκετη τρελα μυριζω συνεχεια το δερματακι της αυτη η μωρουδιστικη μυρωδια που με ελειψε!!!!!!!

Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου. Άξιζε η ταλαιπωρία δεν πειράζει. τελικά σε ποιο μαιευτήριο γέννησες; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia_paris είπε:

Μπραβο κορίτσι μουυυυ να σου ζήσει η κορακλα σου να ναι γερή!!!!! Φαντάζομαι δεν χρειάστηκες ωκυτοκινη έτσι όπως τα ακούω!!!! Τρομερή εμπειρία, σαν χθες το θυμάμαι!!! Καλή ανάρρωση και καλούς θηλασμους σου εύχομαι!!!! Όταν μπορέσεις στείλε μου πως είναι τα πράγματα στο ιπποκράτειο γιατί το έχω μεγάλο άγχος!!!! 

ευχαριστω πολυ με το καλο κ εσυ!!!!!ενταξει δεν ειναι τοσο ασχημα. Τα περιμενα πιο χαλια. με βαλαν σε τρικλινο με ελληνιδες κοπελες. ησυχα πολυ γενικως αλλα το δωματιο λιγο μικρο κ καπως στριμωχτα. Στο τοκετο ολες κ ολοι ηταν ευγενικοι με βοηθησαν αρκετα. το φαγητο αρκετα καλο!!! λιγο οι τουαλετες με φανηκαν καπως ειδικα το ντους πηγα να κανω σημερα κ το νερο παγωμενο. το μωρακι συνεχεια διπλα μου. Σε γενικες γραμμες καλα ειναι αλλα φυσικα οχι κ σαν το παπαγεωργιου!

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου τελικά σε ποιο μαιευτήριο γέννησες; 

ευχαριστω πολυ!!!!!! εφημερευε το ιπποκρατειο κ πηγα εκει με κρατησαν γιατι οταν εφτασα ειχα 2 διαστολη κ συχνες συσπασεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , athina_rain είπε:

ενταξει δεν ειναι τοσο ασχημα. Τα περιμενα πιο χαλια. με βαλαν σε τρικλινο με ελληνιδες κοπελες. ησυχα πολυ γενικως αλλα το δωματιο λιγο μικρο κ καπως στριμωχτα. Στο τοκετο ολες κ ολοι ηταν ευγενικοι με βοηθησαν αρκετα. το φαγητο αρκετα καλο!!! λιγο οι τουαλετες με φανηκαν καπως ειδικα το ντους πηγα να κανω σημερα κ το νερο παγωμενο. το μωρακι συνεχεια διπλα μου. Σε γενικες γραμμες καλα ειναι αλλα φυσικα οχι κ σαν το παπαγεωργιου!

Ααααα δε ζήτησες να πας στις θέσεις τελικά ε??? Δεν πειράζει... Ναι το νερό ήταν ένα θέμα,πρεπει να προλαβαίνεις να κάνεις πρώτη, πράγμα πολύ δυσκολο!!! Ζήτησες αποκλειστικο θηλασμό???? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , athina_rain είπε:

ενταξει δεν ειναι τοσο ασχημα. Τα περιμενα πιο χαλια. με βαλαν σε τρικλινο με ελληνιδες κοπελες. ησυχα πολυ γενικως αλλα το δωματιο λιγο μικρο κ καπως στριμωχτα. Στο τοκετο ολες κ ολοι ηταν ευγενικοι με βοηθησαν αρκετα. το φαγητο αρκετα καλο!!! λιγο οι τουαλετες με φανηκαν καπως ειδικα το ντους πηγα να κανω σημερα κ το νερο παγωμενο. το μωρακι συνεχεια διπλα μου. Σε γενικες γραμμες καλα ειναι αλλα φυσικα οχι κ σαν το παπαγεωργιου!

ευχαριστω πολυ!!!!!! εφημερευε το ιπποκρατειο κ πηγα εκει με κρατησαν γιατι οταν εφτασα ειχα 2 διαστολη κ συχνες συσπασεις. 

Μία χαρά αφού πήγαν όλα Καλά εντάξει τότε οι γιατροί παιζουν ρόλο το νοσοκομειο το λιγότερο ειναι. Ήσυχη το κοριτσάκι είδες τι μυρωδιά έχουν; μην της αφήσεις της μαιες να στο κάνουν μπάνιο αν δεν κλείσει 24 ώρες πρέπει να μείνει με τα υγρά που έχει το σώμα της πάνω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Μία χαρά αφού πήγαν όλα Καλά εντάξει τότε οι γιατροί παιζουν ρόλο το νοσοκομειο το λιγότερο ειναι. Ήσυχη το κοριτσάκι είδες τι μυρωδιά έχουν; μην της αφήσεις της μαιες να στο κάνουν μπάνιο αν δεν κλείσει 24 ώρες πρέπει να μείνει με τα υγρά που έχει το σώμα της πάνω. 

αυτο ομολογω οτι δεν το ηξερα, το εμαθα τωρα με τη γεννα ! και μενα τον μπεμπη δε τον κανανε μπανιο ακομα δεν εκλεισε 24ωρο


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μία χαρά αφού πήγαν όλα Καλά εντάξει τότε οι γιατροί παιζουν ρόλο το νοσοκομειο το λιγότερο ειναι. Ήσυχη το κοριτσάκι είδες τι μυρωδιά έχουν; μην της αφήσεις της μαιες να στο κάνουν μπάνιο αν δεν κλείσει 24 ώρες πρέπει να μείνει με τα υγρά που έχει το σώμα της πάνω. 

καλα ετσι μου ρχεται να τη φαω με το ζορι κρατιεμαι!!!!!! ειναι τελειαααα!!!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elise είπε:

αυτο ομολογω οτι δεν το ηξερα, το εμαθα τωρα με τη γεννα ! και μενα τον μπεμπη δε τον κανανε μπανιο ακομα δεν εκλεισε 24ωρο

Οι μαιες μου το είπαν ούτε εγω Το ήξερα ήταν πολύ οργανωμένες στο μαιευτήριο που γέννησα. Μην το κάνεις άσε να περάσουν 24 ώρες είναι για το καλό στο δέρματακι τους


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Ααααα δε ζήτησες να πας στις θέσεις τελικά ε??? Δεν πειράζει... Ναι το νερό ήταν ένα θέμα,πρεπει να προλαβαίνεις να κάνεις πρώτη, πράγμα πολύ δυσκολο!!! Ζήτησες αποκλειστικο θηλασμό???? 

ναι τη θηλαζω αποκλειστικα. δε ζητησα θεσεις αλλα τελικα με βαλαν σε πολυ καλη!!! τις γυφτισες τελικα τις βαζουν χωρια κ τις ελληνιδες χωρια ετσι το χουν.

8 ώρες πρίν, elise είπε:

κορίτσια !! γέννησα λιγο μετα τα μεσανυχτα ! τελικα ητανε κανονικοι πονοι χτες το πρωι που μας οδηγησαν στο νοσοκομειο ! φυσ τοκετος ΜΕ επισκληρίδιο ! νομιζω δε θα αντεχα χωρις επισκληρίδιο, οχι ΕΓΩ τουλαχιστον ! ευλογημενος αυτος που την επινοησε να ειναι !! θα σας πω λεπτομερειες οταν βρω ευκαιρια ! ολες με το καλό ευχομαι κοριτσια !! κρατατε μας ενημερες ! 39 +1 γεννησα εγω :D

μπραβο!!!! κ εγω γεννησα μαλλον μαζι γεννησαμε σχεδον. χεχε. πηγαν ολα καλα; που γεννησες; αχ εγω χωρις επισκληριδιο τα ειδα ολα ασε!!! εχανα την επαφη με το περιβαλλον στους δυνατους πονους!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...