Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , athina_rain είπε:

ναι τη θηλαζω αποκλειστικα. δε ζητησα θεσεις αλλα τελικα με βαλαν σε πολυ καλη!!! τις γυφτισες τελικα τις βαζουν χωρια κ τις ελληνιδες χωρια ετσι το χουν.

Μπραβο, εύχομαι να τα βρείτε γρήγορα οι δύο σας!!!!! Α κατάλαβα, ωραία καλύτερα έτσι, πιο πολύ θα είχες πρόβλημα στο επισκεπτηριο... Και μην τους χαρίσεις, σου είπα δεν τηρούν ωράρια εκεί... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, elise είπε:

κορίτσια !! γέννησα λιγο μετα τα μεσανυχτα ! τελικα ητανε κανονικοι πονοι χτες το πρωι που μας οδηγησαν στο νοσοκομειο ! φυσ τοκετος ΜΕ επισκληρίδιο ! νομιζω δε θα αντεχα χωρις επισκληρίδιο, οχι ΕΓΩ τουλαχιστον ! ευλογημενος αυτος που την επινοησε να ειναι !! θα σας πω λεπτομερειες οταν βρω ευκαιρια ! ολες με το καλό ευχομαι κοριτσια !! κρατατε μας ενημερες ! 39 +1 γεννησα εγω :D

Να σου ζησει το μωρακι σου!!! Υγιες και καλοτυχο και καλη ανατροφη να εχει!!! Περιμενουμε νεοτερα κςι λεπτομερειες οταν μπορεσεις!!!

Με το καλο να πατε σπιτακι σας!!!

7 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

κοριτσια γεννησα χθες το βραδυ!!!!!! φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο!!! πονεσα πολυ αλλα εξελιχτηκε γρηγορα. Με 3-4 σπρωξιες δε καταλαβα για ποτε βγηκε. πιο πολυ στις συσπασεις πονεσα εκει που η διαστολη εφτανε στο τελος!!!!!!! το σπρωξιμο γινοταν ασυναισθητα πιο πολυ πιεση αισθανομουν εκει παρα πονο!!!!! ολα καλα αν εξαιρεσεις μια μικρη αδρανεια που επαθε μετα η μητρα μου κ με ειχαν 4 ωρες στην ανανηψη κ με ελεγχαν με πατηματα χερια και εργαλεια!!!!! πονεσα πολυ εκει!!!!!! ταλαιπωρηθηκα εχασα αρκετο αιμα αλλα τωρα ειμαι ενταξει. η μικρη ειναι σκετη τρελα μυριζω συνεχεια το δερματακι της αυτη η μωρουδιστικη μυρωδια που με ελειψε!!!!!!!

Μπραβοοοοο!!! Συγχαρητηρια! Να σ ζησει η μπεμπουλα! Να την χαιρεστε και καλη ανατροφη! 

Πωπω χωρις επισκληριδιο ε??? Υποκλινομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

@elise και @athina_rain να σας ζήσουν!! Να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας πάντα με υγεία και όλα τα καλά!! 

Πωπω πλησιάζουμε και οι υπόλοιπες! Δεν ξέρω, να αγχωθώ ή να συγκινηθώ! Ήδη με παίρνουν τα ζουμιά με το παραμικρό, ρεζίλι θα γίνω στο νοσοκομείο! 


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

κοριτσια εσεις που γεννησατε πως τα πατε με το θηλασμο; βαζουν βαρος; στο μαιευτηριο εχασε γραμμαρια; γιατι λεγεται οτι χανουν σχεδον παντα. 

@elise @athina_rain κορίτσια μου να σας ζήσουν! γερά και καλοτυχα και με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας!

Athina μου, εμένα έχασε και να φανταστείς φτάσαμε στα κιλά της γέννας 2 εβδομάδες μετά! χτες δλδ!!  είμαι με αποκλειστικό θηλασμό! η παιδίατρος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να χάνουν βάρος και συνήθως μέσα σε 15μερες επανέρχονται στο αρχικό.  εσένα πόσο γεννήθηκε; έχει χάσει; 

5 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@elise και @athina_rain να σας ζήσουν!! Να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας πάντα με υγεία και όλα τα καλά!! 

Πωπω πλησιάζουμε και οι υπόλοιπες! Δεν ξέρω, να αγχωθώ ή να συγκινηθώ! Ήδη με παίρνουν τα ζουμιά με το παραμικρό, ρεζίλι θα γίνω στο νοσοκομείο! 

ένα άγχος θα το έχεις σίγουρα!! όσο για τα ζουμιά που λες.  εκφρασου ελεύθερα κοπέλα  μου! όλες ευσυγκινητες είμαστε εκείνη την ώρα! που να σου πω τι έκανα εγώ μόλις άκουσα το κλάμα του και περισσότερο τη στιγμή που τον ακούμπησαν στο στήθος μου ,ίσα που γεννήθηκε! 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@elise και @athina_rain να σας ζήσουν!! Να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας πάντα με υγεία και όλα τα καλά!! 

Πωπω πλησιάζουμε και οι υπόλοιπες! Δεν ξέρω, να αγχωθώ ή να συγκινηθώ! Ήδη με παίρνουν τα ζουμιά με το παραμικρό, ρεζίλι θα γίνω στο νοσοκομείο! 

Ασε κ εγω σημερα ειδικα ειμαι πολυ περιεργα..Λιγο το αγχος λιγοι οι ορμονες λιγο που την Πεμπτη μπαινω για καισαρικη... ειμαι ολη μερα σε περιιεργη διαθεση!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις είδα τα νέα σας! @elise και @athina_rain συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και να είστε όλοι καλά κι ευτυχισμένοι οικογενειακώς! Τι ωραία που τα περιγράφετε! Ανυπομονώ να έρθει η ώρα και για εμένα! 

@Κελυ 32 την Πέμπτη λοιπόν. Έρχεται η ώρα! Τι καλααα!!! Ελπίζω να κοιμάσαι και καλύτερα αυτές τις μέρες. Πρέπει να μαζέψεις ύπνο όσο μπορείς! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κορίτσια μόλις είδα τα νέα σας! @elise και @athina_rain συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και να είστε όλοι καλά κι ευτυχισμένοι οικογενειακώς! Τι ωραία που τα περιγράφετε! Ανυπομονώ να έρθει η ώρα και για εμένα! 

@Κελυ 32 την Πέμπτη λοιπόν. Έρχεται η ώρα! Τι καλααα!!! Ελπίζω να κοιμάσαι και καλύτερα αυτές τις μέρες. Πρέπει να μαζέψεις ύπνο όσο μπορείς! 

Καλημεραααα!!! Ναι φτανει η ωρα και δεν το εχω πιστεψει ακομα!!! Πρπδπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω!! Εσυ τι νεα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλημεραααα!!! Ναι φτανει η ωρα και δεν το εχω πιστεψει ακομα!!! Πρπδπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω!! Εσυ τι νεα??

Με το καλό να υποδεχτεις το μωρακι σου :-):-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

αααχχχ κοριτσια !! για οσες περιμενετε να γεννησετε ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ! δεν υπαρχει αυτο το συναισθημα, ειναι συναρπαστικο !! συντομα θα αντικρισετε το μικρο θαυματακι σας και τα συναισθηματα θα ξεπερασουνε καθε οριο και λογικη ! σας ευχομαι συντομα και με το καλό ! όλα καλα να πανε ! που θα πανε δηλαδή :wub: εμεις ειμαστε απο εχτες στο σπιτι και ολα βαινουν τέλεια !! η ζωή απεκτησε νοημα χρωμα και ΑΠΕΙΡΑ πανεμορφα συναισθηματα ! περνάμε τέλεια, η προσαρμογή δε θα λεγα οτι αποτελει θεμα, ολα κυλανε καλα και ομαλα :)

ος αναφορα την εμπειρια στο νοσοκομειο, υπηρεσίες υψηλοτατες ! μονοκλινο δωματιο -οτι καλυτερο- και μαιες, γυναικολογοι, παιδιατροι, φαγητο, καθαριοτητα, ολοι εκει διπλα μας σε καθε στιγμή  προσεφεραν τα παντα πριν ζητηθουνε καν ! δεν προλαβα να ζητησω τιποτα ουτε να κανω καν πολλες ερωτησεις, ητανε εκει παντα να προσφερουνε τα παντα στην ωρα τους και να ενημερωσουνε για ολα. παραπονα ΜΗΔΕΝ. απο σημερα θα ερχεται μαια στο σπιτι για μερικες μερες να μας ελεγχει και... η ζωή ξεκινά ! :)

  • Μου αρέσει 4

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, elise είπε:

αααχχχ κοριτσια !! για οσες περιμενετε να γεννησετε ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ! δεν υπαρχει αυτο το συναισθημα, ειναι συναρπαστικο !! συντομα θα αντικρισετε το μικρο θαυματακι σας και τα συναισθηματα θα ξεπερασουνε καθε οριο και λογικη ! σας ευχομαι συντομα και με το καλό ! όλα καλα να πανε ! που θα πανε δηλαδή :wub: εμεις ειμαστε απο εχτες στο σπιτι και ολα βαινουν τέλεια !! η ζωή απεκτησε νοημα χρωμα και ΑΠΕΙΡΑ πανεμορφα συναισθηματα ! περνάμε τέλεια, η προσαρμογή δε θα λεγα οτι αποτελει θεμα, ολα κυλανε καλα και ομαλα :)

ος αναφορα την εμπειρια στο νοσοκομειο, υπηρεσίες υψηλοτατες ! μονοκλινο δωματιο -οτι καλυτερο- και μαιες, γυναικολογοι, παιδιατροι, φαγητο, καθαριοτητα, ολοι εκει διπλα μας σε καθε στιγμή  προσεφεραν τα παντα πριν ζητηθουνε καν ! δεν προλαβα να ζητησω τιποτα ουτε να κανω καν πολλες ερωτησεις, ητανε εκει παντα να προσφερουνε τα παντα στην ωρα τους και να ενημερωσουνε για ολα. παραπονα ΜΗΔΕΝ. απο σημερα θα ερχεται μαια στο σπιτι για μερικες μερες να μας ελεγχει και... η ζωή ξεκινά ! :)

Αχ τι ωραια που τα λες!!! Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και εχεις τις καλυτερες αναμνησεις!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που τα λες @elise! Μας κάνεις να θελουμε να γεννήσουμε και σήμερα αν γίνεται!!! 

6 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλημεραααα!!! Ναι φτανει η ωρα και δεν το εχω πιστεψει ακομα!!! Πρπδπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω!! Εσυ τι νεα??

Εγώ είμαι μια χαρά. Τρώω σαν βροντοσαυρος κάνω τις βόλτες μου και ξεκουράζομαι. Βάλαμε και κάποια καινούργια έπιπλα στο σπίτι εχθές και αλλάξαμε και τη διαρρύθμιση και νιώθω φοβερή ανανέωση! Αλλά δείγμα για γεννα δεν έχω ούτε κατά διάνοια! Ανυπομονώ να ξαναπάω την Παρασκευή στον γιατρό να μας πει πως βλέπει τα πράγματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας!! Εύχομαι τα καλύτερα σε ΟΛΕΣ εδώ!

@P.L.L. Πόσο είσαι??? Εγώ είμαι 37+2... Ούτε πονάκια ούτε τπτ!!! Σαν εσένα!! Εγώ σήμερα έχω γιατρό...για να δούμε τι θα πει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τι ωραία που τα λες @elise! Μας κάνεις να θελουμε να γεννήσουμε και σήμερα αν γίνεται!!! 

Εγώ είμαι μια χαρά. Τρώω σαν βροντοσαυρος κάνω τις βόλτες μου και ξεκουράζομαι. Βάλαμε και κάποια καινούργια έπιπλα στο σπίτι εχθές και αλλάξαμε και τη διαρρύθμιση και νιώθω φοβερή ανανέωση! Αλλά δείγμα για γεννα δεν έχω ούτε κατά διάνοια! Ανυπομονώ να ξαναπάω την Παρασκευή στον γιατρό να μας πει πως βλέπει τα πράγματα. 

 

πρίν από 44 λεπτά , Irene14 είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας!! Εύχομαι τα καλύτερα σε ΟΛΕΣ εδώ!

@P.L.L. Πόσο είσαι??? Εγώ είμαι 37+2... Ούτε πονάκια ούτε τπτ!!! Σαν εσένα!! Εγώ σήμερα έχω γιατρό...για να δούμε τι θα πει...

39 εβδ δεν ειχα ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΜΙΑ ενδειξη, 39+1 ολα αρχισαν ετσι ξαφνικα 7,30-8 το πρωι, συσπασεις ανα 15λεπτο μεσο ορο και ολα πηραν το δρομο τους,... και εγω σαν εσας ενοιωθα "μα ΤΙΠΟΤΑ? πότε??" αλλά,... πιστέψτε με ετσι ξαφνικα θα ξεκινησουνε ολα, @Irene14 ειναι λιγουλάκι "νωρις", 37 +2 εχεις χρονο ακομα . λιιιγο υπομονη εισαι πολυ κοντα :)

ηρθε και η μαια λιγο νωριτερα, ελεγξε και εμένα και το μπέμπη ολα τελεια ! μιάμιση ωρα ητανε εδω. για τις επομενες 2 εβδ θα ερχεται σε καθημερινη βαση. 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα...

@elise και @athina_rain να σας ζησουν τα μπεμπακια σας!Υγειοι κ καλοτυχα παντα!

Κοριτσια μου χιλια συγνωμη αν εχετε γεννησει κ αλλες αλλα ειναι πολλες οι σελιδες κ δεν προλαβαινω να διαβασω!

Τα δικα μου νεα...ειμαστε σπιτι απο την Τριτη!Φυγαμε απο το μαιευτηριο 2320 ενω γεννηθηκε 2450 κ σημερα που ηρθε η παιδιατρος ειμαστε 2500!Τα παμε πολυ καλα γενικα!Λιγο τρωγαμε κ συμπληρωμα τις 2 τελευταιες μερες γιατι ειχε κανει λιγο ικτερο αλλα μας επεσε οποτε επανερχομαστε στα φυσιολογικα!Με τον θηλασμο ενω γενικα τα παμε καλα ειναι πολυ μικρουλα κ της παιρνει πολυ ωρα για να φαει κ να χορτασει κ κουραζετε κ η μικρη κ εγω οποτε με βοηθαει πολυ το θηλαστρο!Στο Ρεα ολα τελεια με βοηθησε πολυ κ η δικη τους μαια με τον θηλασμο κ η δικη μου!

Ειμαστε ερωτευμενοι ολοι με την μικρη...ειναι μια κουκλα!Κλαιω 15 φορες τη μερα απο την χαρα μου κ την ευτυχια μου...

Με το καλο στις υπολοιπες εγκυουλες...φτανετε ολες στο τελος!Απολαυστε το...

  • Μου αρέσει 3

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...