Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα...ελπιζω να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας...

Καναμε κ την αυχενικη κ εμεις ολα παρα πολυ καλα κ χωρις να ειναι σιγουρη η γιατρος μας ειπε κοριτσακι...το ηξερα της λεω το ενιωθα!Ο γιατρος μου που πηγα μετα την αυχενικη μου ειπε οτι η γιατρος της αυχενικης το ειπε απλα για να το πει για κοριτσακι ειναι πολυ νορις για να φανει ακομα!

Οσο για το που  θα το πουμε για την εγκυμοσυνη απο δω κ περα ειναι ενα θεμα που με στεναχορησε παρα πολυ τον τελευταιο καιρο γιαυτο κ χαθηκα!Που τωρα που το σκεφτομαι δεν θα επρεπε να τσαντιστω κ να στεναχορεθω τοσο αλλα οταν ακουω το 2018 αποψεις του 1821 πραγματικα δεν μπορω να πιστεψω στα αφτια μου!

Σας φιλωωωωω


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

 

Οσο για το που  θα το πουμε για την εγκυμοσυνη απο δω κ περα ειναι ενα θεμα που με στεναχορησε παρα πολυ τον τελευταιο καιρο γιαυτο κ χαθηκα!Που τωρα που το σκεφτομαι δεν θα επρεπε να τσαντιστω κ να στεναχορεθω τοσο αλλα οταν ακουω το 2018 αποψεις του 1821 πραγματικα δεν μπορω να πιστεψω στα αφτια μου!

Σας φιλωωωωω

@Nektaritsaki τι εννοεις τί συνεβη ? κατι εδω μεσα στο γκρουπ ή εξω στην προσωπικη σου ζωή ? επισης οτι φύλλο και να ειναι το σημαντικο ειναι οτι ειναι ολα καλα αυτο μετράει !


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...

elise οχι κοριτσι μου εδω μεσα καμια σχεση...απο τα πεθερικα μου εχω ακουσει το ωραιο να το πω στην κουμπαρα μου (που μενουν στο ιδιο χωριο) μετα τον 6ο μηνα γιατι θα με γλωσσοφαει κ γιατι αυτη δεν μας λεει τιποτα οταν κανει κατι!Της λεω δεν σας λεει εσας γιατι δεν ειστε φιλες κ δεν ειστε κ συνομηλικες σε εμενα τα λεει τουλαχιστον δεν μου εχει κριψει κατι σοβαρο κ δεν μπορω να διαννοηθω οτι θα μιλαμε μεχρι τοτε κ ξαφνικα στον 6ο θα της πω αχ μωρεεε ξεχασα να σου πω ειμαι εγκυος!Με στεναχορησε τοσο πολυ που σκεφτομουν οτι ειναι ενα τοσο χαρουμενο πραγμα κ αυτη το κραταει κρυφο γιατι στα χωρια δεν ξερω αν το ξερετε οι κοπελες δεν γεννανε γιατι τις γλωσσοτρωνε!!!!!!!!!!!!!!Θα πηδιχτω απο το παραθυρο αληθεια...

Συγνωμη για την γλιστριδα πρωι πρωι αλλα ηθελα να ξεκαθαρησω οτι δεν ειδα κατι εδω μεσα απο εσας κ οτι δυστυχως παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που θα εχουν γνωμη για την ζωη σου(αυτο το λεω σε μενα μπας κ βαλω μυαλο)

Σας φιλωωωωω


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα κοριτσια...

elise οχι κοριτσι μου εδω μεσα καμια σχεση...απο τα πεθερικα μου εχω ακουσει το ωραιο να το πω στην κουμπαρα μου (που μενουν στο ιδιο χωριο) μετα τον 6ο μηνα γιατι θα με γλωσσοφαει κ γιατι αυτη δεν μας λεει τιποτα οταν κανει κατι!Της λεω δεν σας λεει εσας γιατι δεν ειστε φιλες κ δεν ειστε κ συνομηλικες σε εμενα τα λεει τουλαχιστον δεν μου εχει κριψει κατι σοβαρο κ δεν μπορω να διαννοηθω οτι θα μιλαμε μεχρι τοτε κ ξαφνικα στον 6ο θα της πω αχ μωρεεε ξεχασα να σου πω ειμαι εγκυος!Με στεναχορησε τοσο πολυ που σκεφτομουν οτι ειναι ενα τοσο χαρουμενο πραγμα κ αυτη το κραταει κρυφο γιατι στα χωρια δεν ξερω αν το ξερετε οι κοπελες δεν γεννανε γιατι τις γλωσσοτρωνε!!!!!!!!!!!!!!Θα πηδιχτω απο το παραθυρο αληθεια...

Συγνωμη για την γλιστριδα πρωι πρωι αλλα ηθελα να ξεκαθαρησω οτι δεν ειδα κατι εδω μεσα απο εσας κ οτι δυστυχως παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που θα εχουν γνωμη για την ζωη σου(αυτο το λεω σε μενα μπας κ βαλω μυαλο)

Σας φιλωωωωω

Μην δινεις σημασια στο τι λενε οι αλλοι...Κανε αυτο που νιωθεις!!! Ευχομαι μια καλη συνεχεια της εγκυμοσυνης σου!! Μονο αυτο να σκεφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα κοριτσια...

elise οχι κοριτσι μου εδω μεσα καμια σχεση...απο τα πεθερικα μου εχω ακουσει το ωραιο να το πω στην κουμπαρα μου (που μενουν στο ιδιο χωριο) μετα τον 6ο μηνα γιατι θα με γλωσσοφαει κ γιατι αυτη δεν μας λεει τιποτα οταν κανει κατι!Της λεω δεν σας λεει εσας γιατι δεν ειστε φιλες κ δεν ειστε κ συνομηλικες σε εμενα τα λεει τουλαχιστον δεν μου εχει κριψει κατι σοβαρο κ δεν μπορω να διαννοηθω οτι θα μιλαμε μεχρι τοτε κ ξαφνικα στον 6ο θα της πω αχ μωρεεε ξεχασα να σου πω ειμαι εγκυος!Με στεναχορησε τοσο πολυ που σκεφτομουν οτι ειναι ενα τοσο χαρουμενο πραγμα κ αυτη το κραταει κρυφο γιατι στα χωρια δεν ξερω αν το ξερετε οι κοπελες δεν γεννανε γιατι τις γλωσσοτρωνε!!!!!!!!!!!!!!Θα πηδιχτω απο το παραθυρο αληθεια...

Συγνωμη για την γλιστριδα πρωι πρωι αλλα ηθελα να ξεκαθαρησω οτι δεν ειδα κατι εδω μεσα απο εσας κ οτι δυστυχως παντα θα υπαρχουν ανθρωποι που θα εχουν γνωμη για την ζωη σου(αυτο το λεω σε μενα μπας κ βαλω μυαλο)

Σας φιλωωωωω

συμφωνω και εγώ με την Κέλυ ! ειναι πεθερα σου οκ αλλά δε σημαινει οτι δε μπορεις με ΔΙΚΗ σου αποφαση να ανακοινωσεις στην κουμπαρα σου την εγκυμοσυνη !! εσυ κανε το ουτως ή αλλως ! τί θα σε κανει ? θα σε δειρει ?- που λεει ο λογος-, θα κοψει παρτιδες μαζι σου -ακομα καλυτερα-. και γω σε χωριο μεγάλωσα και τα ξέρω απο πρωτο χέρι αυτα ! και μενα η μαμα μου σε 2-3 ατομα στον κυκλο της δε το λεει για να μη με ματιάξουνε λεει ! ελεος..... βεβαια οτι θελει ας κανει σε ατομα ηλικιας της και κυκλου της αλλα για να δεις,.. ολες οι μανες /πεθερες ειναι λες και βγαλανε το ιδιο σχολειο ! εγώ παλι εζησα την άααααλλη ακραια πλευρα,.. ζω εξωτερικο πλεον,... και πηγαμε στα πεθερικα ολο ενθουσιασμο να τους πουμε το φύλλο και λενε "δε θελουμε να το ξερουμε να ειναι εκπληξη", το ιδιο και η κουνιάδα,.. ψυχρολουσια εγώ ! άλλο ακρο αυτο !


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα που περασανε μερες κ το ξανασκεφτομαι το ξερω οτι στεναχορεθηκα κ νευριασα χωρις να υπαρχει λογος αλλα οταν το ακουσα ηθελα να τραβιξω τα μαλλια μου!Ειναι οι ορμονες μαλλον τι να πω...ο αντρας μου την πληρωσε κριμα!Κ φυσικα το ειπα στην κουμπαρα μου κ η κοπελα εκλεγε απο την χαρα της!Κ γω σε χωριο μεγαλωσα αλλα δεν ειπα να βγουν με ντουντουκα να βγαλουν ανακοινωση "ακουσατε ακουσατε χωριανοιιιιι" προς θεου!

elise τι να πω δεν ξερω μακαρι να μπορουσαμε να μπουμε στο μυαλο μερικων να δουμε πως σκεφτονται!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Τωρα που περασανε μερες κ το ξανασκεφτομαι το ξερω οτι στεναχορεθηκα κ νευριασα χωρις να υπαρχει λογος αλλα οταν το ακουσα ηθελα να τραβιξω τα μαλλια μου!Ειναι οι ορμονες μαλλον τι να πω...ο αντρας μου την πληρωσε κριμα!Κ φυσικα το ειπα στην κουμπαρα μου κ η κοπελα εκλεγε απο την χαρα της!Κ γω σε χωριο μεγαλωσα αλλα δεν ειπα να βγουν με ντουντουκα να βγαλουν ανακοινωση "ακουσατε ακουσατε χωριανοιιιιι" προς θεου!

elise τι να πω δεν ξερω μακαρι να μπορουσαμε να μπουμε στο μυαλο μερικων να δουμε πως σκεφτονται!

καπως ετσι και με μενα, μου ηρθε μια ψυχρολουσια αλλα χαζομαρα μεγαλη ! περασανε οι μερες οπως λες και πλεον ακουγεται ανοητο το ολο ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ουσιαστικά "θεμα" ! και μενα ο αντρας μου την πληρωσε φυσικά χαχαχαχαχ τι να πω,... και γω στις ορμονες το εριξα μαλλον ! παντως καλα εκανες και το ειπες !! δε θα σου πει  πεθερα σου τι θα κανεις με τις κοντινες φιλες σου/κουμπαρα/οικογενεια, λέει αυτή και συ απλά αγνοεις ! ειναι λογικο ο καθενας να χει την αποψη του, και οκ ακομα και να την εκφραζει αλλα οχι και να την επιβαλλει ! και μενα τα πεθερικα πλεον οκ,... δικαιωμα τους... απ οτι καταλαβα ειναι λιγο παραδοσιακοι σ αυτο το θεμα.... θελουνε οπως γινοτανε παλια που δεν ξερανε που δεν υπηρχανε τα μέσα αλλωστε να ξερουνε.. συνεπως ειναι συνηθισμενοι και τους αρεσει αυτου τους ειδους η.... αναμονή ! τι να πω... οτι θελει ο καθενας ! και φυσικα οτι θελουμε και εμεις για τον εαυτο μας ! 

τι θα μαγειρεψουμε σημερα καλέ πειτε τιποτα ! χιχιχι ο αντρας μου θα επιστρεψει απογευμα απο τη δουλειά συνεπως εχω χρονο ακομα αλλα πρεπει να μαγειρεψω κατι, δεν ξερω τι ομως λολ


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Δε σας ξέχασα αλλά δεν μπαίνω συχνά λόγω αυξημένες υποχρεώσεων(δουλειά, 3 παιδιά στο σπίτι, εμετους κ.λ.π.).Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που πηγαίνουν όλα καλά. Βλέω ότι συζητάτε για φαγητά και ονειρεύομαι τη μέρα που θα τρωω κανονικά... Ο γιατρός μου την προηγούμενη Δευτέρα μου είπε πως η αυχενικη διαφάνεια που μέτρησε στο ιατρείο του φαίνεται τέλεια.Έτσι δεν θα κάνουμε άλλο έλεγχο. Μου δίνει Π.Η.Τ. 27/11/18. 

Οσες είστε από Θεσσαλονίκη ή τις γύρω περιοχές, να γνωρίζετε ότι γίνονται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ σεμινάρια στο Ιπποκρατειο(8 μαθήματα).Τα είχα κάνει στη δεύτερη εγκυμοσύνη και με βοήθησαν καταλυτικά. Τις επόμενες μέρες θα τηλεφωνήσω να δηλώσω έγκαιρα συμμετοχή και αυτοί μας καλούν αργότερα σε πιο προχωρημένη κύηση όπου μας βάζουν σε Τμήματα. Αυτά τα μαθήματα είναι τα καλύτερα και αρτιοτερα από όσα έχω παρακολουθήσει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία,80  7/11
ALEX210  11/11
Joanna86 13/11
Elise 15/11   αγοράκι
Νektaritsaki 17/11
Ανθή φ 20/11
Μαρουλακι 24/11 
Lalaki84 24/11
Κέλυ32 27/11
asteraki82  27/11
Eirini92 28/11
makaronia me kima 29/11

@asteraki82 μπηκες στη λίστα μας ! με το καλό για όλες μας ! χαιρομαι που όλα ειναι καλα με την αυχενική ! αντε ολες σιγα σιγα συγκεντρώσαμε θετικα αποτελεσματα ! απο δω και περα λιγοτερο αγχος ! καταλαβαινω τις αυξημενες υποχρεωσεις, και μπραβο σου που τα φέρνεις βολτα ολα ! χαρά μας οποτε μπορεις να μας λες δυό λόγια για το πώς πας !

υπολογιζω οτι εισαι 13η εβδ περιπου ? αν ναι λογικα ολα αυτα θα υποχωρησουνε σιγα σιγα ! εγω με το που άγγιξα 12η μέρα με τη μέρα ολα φευγανε σιγα σιγα, εχω ανακτησει ενα 99% της καταστασης πριν μεινω εγκυος. αλλα 2-3 πραματα ακομα τα αποφευγω να τα μυρισω και να τα φάω σα ο διαβολος το λιβάνι χαχαχα κάρυ, φριτέζα με καυτο λαδι και κατα προεκταση τηγανισμα πατατας. ισως ειναι και η φοβια περισσοτερο δε ξερω ! 

βρε κοριτσια σωματικα πως ειστε ?? εγώ ακριβως η ίδια, σχεδον τιποτα δεν αλλαξε επανω μου, ενα πολύυυυυ ελαφρυ φουσκωματακι στην κοιλιά, πολυ μικρο ομως, σαν να παράφαγα περισσοτερο οχι κατι το ιδιαιτερο, εσεις που βρισκεστε φουσκώσατε καθολου ? :D

 

η @Eirini92 που χάθηκε καλέ ? ξερουμε κανενα νέο της κοπελας ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2018 at 3:57 ΜΜ, Joanna86 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι με αγχωνει.εσυ ποσο εβδομαδων εισαι?ξεκινησες κ εσυ με παραπανω κιλακια?σου ειπε μεχρι ποτε μπορουμε να χανουμε κιλα χωρις κινδυνο για το μωρο?

14 εβδομάδα είμαι κ αν τρως σωστά δεν υπάρχει πρόβλημα να χάνεις κιλά ευελπιστώ για να καταλάβεις κ εγώ κ η διατροφολόγος ότι ξεκίνησα 93 κιλά κ θα γεννήσω 87μου είπε !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κουκλες πως ειστε?Τι κανουν τα μπεμπακια σας?

asteraki δουλευεις κ εχεις 3 παιδια κ περιμενεις το 4ο?Μπραβο σου κοπελα μου...δεν θα ξαναπαραπονεθω ποτε!

Εγω κοριτσια η αληθεια ειναι οτι φαινομαι εγκυος πλεον κ ολοι μου λενε εισαι 4 μηνων?Πριν φορουσα xs κ s νουμερο στα ρουχα κ φυσικα τωρα τα παντελονια μου μπενουν μεχρι τα γονατα παραπανω δεν πανε αν κ εχω παρει μονο 2 κιλα!Εσεις εχετε παρει ρουχα εγκυμοσυνης η θα παρετε?Λετε να βολεψουν φορεματακια το καλοκαιρι η καλυτερα σορτσακια?Να ρωτησω κ τις κοπελες που ξερουν...ζωνη εγκυμοσυνης απο ποιον μηνα πρεπει να φοραμε?Φανταζομαι εσωρουχα υπαρχουν καλοκαιρινα να μην βγαλουμε την μπεμπελη...

Συγνωμη για τις ερωτησεις πρωι πρωι...ξυπνησα με ορεξουλα!

Σας φιλωωωωωωω


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σας!!Τι κάνετε?Πριν 3 εβδομάδες έκανα Αυχενική όλα καλά!Πρόβλεψη τι είναι δεν είχαμε λογο υπέρ κινητικότητας..Σήμερα 15+3εβδ.άπο τό 2 τρίμηνο έχω πολύ ναυτία,ζαλάδα έξω με ήλιο πεθαίνω τι θα συμβεί όλο το καλοκαίρι δε ξέρω..χθες πονο στη μέση φοβήθηκα έκανα υπέρηχο δεν έχω συσπάσεις..Κ σήμερα καουρα μέχρι το λαιμό..Κατά τα άλλα καλά!α!θα γεννήσω στο Αλεξάνδρας!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Εγω κοριτσια η αληθεια ειναι οτι φαινομαι εγκυος πλεον κ ολοι μου λενε εισαι 4 μηνων?Πριν φορουσα xs κ s νουμερο στα ρουχα κ φυσικα τωρα τα παντελονια μου μπενουν μεχρι τα γονατα παραπανω δεν πανε αν κ εχω παρει μονο 2 κιλα!Εσεις εχετε παρει ρουχα εγκυμοσυνης η θα παρετε?Λετε να βολεψουν φορεματακια το καλοκαιρι η καλυτερα σορτσακια?Να ρωτησω κ τις κοπελες που ξερουν...ζωνη εγκυμοσυνης απο ποιον μηνα πρεπει να φοραμε?Φανταζομαι εσωρουχα υπαρχουν καλοκαιρινα να μην βγαλουμε την μπεμπελη...

Συγνωμη για τις ερωτησεις πρωι πρωι...ξυπνησα με ορεξουλα!

Σας φιλωωωωωωω

αντε καλε που ζητας συγνωμη !! γι αυτο ειμαστε ολες εδώ για να τα λεμε !! σ εμενα δε φαινεται κατι ιδιαιτερο ακομα, ενα φουσκωματακι σαν να παραφαγα, κατα τ αλλα τα ιδια ρουχα φοραω, για το καλοκαιρι εγω θα προτιμησω φουστανάκια, ηδη αυτη την εποχη φοραω αεράτα φουστανάκια με ζωνουλα στη μεση και σνικερς ! -ζωνουλα κατω απο το στηθος δλδ οχι χαμηλα στην κοιλια χιχι-


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ σε όλες τις εγκυμοσύνες παρόλο που κάνω πολλές φορές εμετο τη μέρα, μέχρι την ώρα του τοκετου βάζω αρκετά κιλά(15-18). Ξεκινάω πάντα από 50. Μέσα σε μια εβδομάδα απι τη γέννα τα χάνω και μου μένουν 2-3 μέχρι να σταματήσω το θηλασμό (δηλαδή μεσο όρο 2 χρόνια μετά).   Πάντα η εγκυμοσύνη μου φαίνεται από την 4η εβδομάδα γιατί δεν έχω καθόλου κοιλιά και η διαφορά γίνεται αμεσως αντιληπτή... Στην αρχή λόγω υπερεμεσης έφτασα δυστυχώς 46-47 κιλά(έκανα εμετο ακόμη και μια γουλιά νερό και ήμουν με ορούς και zofron,γιατί τα primperan και τα vomex δε με έπιαναν).Τώρα είμαι 53.    Από ρούχα ό,τι βολεύει την καθεμία. Καλύτερα εγκυμοσύνης που είναι πιο άνετα. Φορμες χωρίς στενό λάστιχο,φούστες με το ειδικό  λάστιχο εγκυμοσυνης, φορέματα... Ζώνη εγκυμοσύνης δεν έβαλα ποτέ ούτε μετά τη γέννα.Ο γιατρός μου λέει να μη φοράμε γιατί ατονούν  οι μύες της κοιλιάς.                                                 Α! Κάτι άλλο. Έχει νιώσει καμιά σας το μωρό;  Στο πρώτο το κατάλαβα 18 εβδ.,τα άλλα 2 μόλις έκλεισα τις 14 και τώρα μετά τις 12!!! Αλλά όχι κάθε μέρα. Συνήθως το βράδυ μόλις ξαπλώνω!!! Αυτή τη στιγμή το νιώθω πιο έντονα. Δεν είναι από το έντερο, γιατί είναι πολύ συγκεκριμένη η αίσθηση. 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι δεν εχω γνωρισει καποια εγκυο που να μην φοραει ζωνη κ αυτο που λες το ακουω πρωτη φορα αλλα μου ακουγετε απολυτα φυσιολογικο!

Δυστυχως εγω δεν το εχω νιωσει ακομα...παιζει ρολο που ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...