Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , elise είπε:

@Nektaritsaki εμεις με τις αγορες μεσω ιντερνετ ειμαστε ΠΟΛΥ εξοικειωμενοι και ευχαριστημενοι γενικά, αγοραζουμε ΠΟΛΛΑ μεσω ιντερνετ -ισως και τα περισσοτερα δλδ- αλλά ναι καταλαβαινω οτι δεν ειναι για ολους ίδια εμπειρία.... σιγουρα καποια πραματα μπορει να πανε στραβά αλλά το ιδιο μπορει να συμβει και με αγορα /παραγγελια απευθειας απο μαγαζί... όλα ειναι σχετικα... μη σου τυχει ειναι !! ευτυχως μεχρι στιγμής δεν εχω καποια ασχημη εμπειρια, και ελπιζω ετσι να παραμεινει κιολας χιχι να κανετε παντως οτι σας βολευει και σας κανει να νοιωθετε ανετα ! 

@Κελυ 32 @Nektaritsaki ραντεβου εγώ εχω τεταρτη στο γιατρό, 19+6 θα ειμαι ! δεν ξερω γιατι, αλλά αγχωνομαι .... εχει κανα 2 μερες τωρα χαμηλά στην κοιλια που εχω πονακια μυικά τα νοιωθω μπορω να πω... οταν δλδ σηκωνομαι, καθομαι κλπ που χρησιμοποιουμε κοιλιακο, σφιγγουμε λιγο... σαν να πηγα γυμναστηριο ενα πραμα εκανα εντονη ασκηση και τωρα σε καθε κινηση το νοιωθω. οταν καθομαι δε νοιωθω κατι..... οταν φτερνιζομαι εννοειτε επισης.... φφφφφ τι να κανω.... να πανικοβληθώ ή οχι... ?

κελυ32 ποσο ακριβως εισαι σημερα ?

Δεν νομιζω οτι ειναι κατι σοβαρο..αλλα ρωτησε τον γιαττο σου για σιγουρια..Εγω ειμαι 17+5 σημερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Joanna86                    6/11
Σωτηρία,80                  7/11
Elise                           15/11               αγοράκι
Νektaritsaki                17/11
Ανθή φ                        20/11
Μαρουλακι                  24/11 
Lalaki84                       24/11
Κέλυ32                        27/11
asteraki82                   27/11            
VictorVictoria               28/11
Eirini92                        28/11
makaronia me kima    29/11

επισης καιρό ειχαμε να δουμε το πινακάκι μας.... ενημερώστε με για την όποια προσθήκη ! 

@Κελυ 32 το απογευμα αν δε δω βελτιωση θα παρω τηλ οπωσδηποτε για σιγουρα....


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , elise είπε:

Joanna86                    6/11
Σωτηρία,80                  7/11
Elise                           15/11               αγοράκι
Νektaritsaki                17/11
Ανθή φ                        20/11
Μαρουλακι                  24/11 
Lalaki84                       24/11
Κέλυ32                        27/11
asteraki82                   27/11            
VictorVictoria               28/11
Eirini92                        28/11
makaronia me kima    29/11

επισης καιρό ειχαμε να δουμε το πινακάκι μας.... ενημερώστε με για την όποια προσθήκη ! 

@Κελυ 32 το απογευμα αν δε δω βελτιωση θα παρω τηλ οπωσδηποτε για σιγουρα....

μαλλον μυικο ειναι μην ανχωνεσε ξεκουρασου .  κ εγω αν περπατησω λιγο παραπανω με πιανει χαμηλα τραβηγμα αναμεσα στα ποδια αλλα περναει με ξεκουραση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

μαλλον μυικο ειναι μην ανχωνεσε ξεκουρασου .  κ εγω αν περπατησω λιγο παραπανω με πιανει χαμηλα τραβηγμα αναμεσα στα ποδια αλλα περναει με ξεκουραση. 

και εγώ για μυικό το νοιωθω,.... σαν να πηγα γυμναστηριο πρωτη μερα προχτες. διαβασα οτι ολα εκει οι συνδεσμοι /μυς τεντωνουνε σιγα σιγα γι αυτο νοιωθουμε ετσι... και γω πιστευω οτι δεν πρεπει να φρικάρω. ευτυχως τεταρτη μεσημερι ειναι το ραντεβου με γιατρό δε θα μπορουσα να περιμενω αλλο. :rolleyes:


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

@elise μου γενικα δεν με λες εξοικειωμενη με τις αγορες απο το ιντερνετ εκτος απο καλλυντικα φαρμακειου δεν εχω αγορασει ποτε κατι αλλο!Αλλα δεν αποκλειω αν καταληξουμε σε καποιο να το παραγγειλω μετα κ οχι να το παρω απο το καταστημα κ κυριως αν μπορω να γλητωσω κ καποια χρηματα!Απλα κ οι δυο προτιμαμε να εχουμε μια οπτικη επαφη να δουμε πως κλεινει πως ανοιγει τετοια πρακτικα θεματα κ να μας τα δειξει καποιος ασε που μας αρεσουν οι βολτες στα μαγαζια!Κ στην επαρχια να ημασταν παλι θα ψαχναμε μαγαζια να παμε απο κοντα ποσο μαλλον κ τωρα που ημαστε Αθηνα κ τα εχουμε κ διπλα!

@Κελυ 32 νορις νορις η β μια χαρα!

Βρε κοριτσια πολυ υπνηλια κ κυριως μολις φαω κ μετα μπορω κ ορθια να κοιμιθω...

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nektaritsaki είπε:

Βρε κοριτσια πολυ υπνηλια κ κυριως μολις φαω κ μετα μπορω κ ορθια να κοιμιθω...

μια αναγκη για περισσοτερο υπνο ομολογω οτι και εγω την εχω τελευταια, οχι απαραιτητα μετα το φαγητο,.. αλλα απογευματακι.. την τελευταια εβδομαδα εχει 3-4 απογευματακια που κοιμηθηκα 5,30-7...

μια βολτα καναμε και εμεις παντως στα μαγαζια, για να δουμε την γενικοτερη λειτουργια τους -αυτο που αγορασαμε πολλα μαγαζια δε το χουνε για δειγμα- , είδαμε άλλα ομως, πανω κατω παρομοια ειναι ολα. μετα οταν καταληξαμε σε αυτο ειδαμε 1-2 βιντεακια στο youtube πώς ανοιγοκλεινε κλπ και ετσι εγινε -άμα κολλησει το μάτι μου σε κάτι δεν ξεκολλαει πια χαχαχα- ! αλλα ναι η βολτα στα μαγαζιά και το ψάξιμο ειδικα για τέτοια ευχαριστα πραματα δεν υπαρχει ! να μας πεις αμα πατε και δειτε κατι :grin:


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Elise μου μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικα αυτα τα πονακια..σημερα ειμαι 20+6 κ πριν μερες ανησυχουσα κ εγω οταν πρωτοξεκινησαν κ μιλησα με τον γιατρο κ μου ειναι ολα οκ.βεβαια μιλα κ εσυ στο γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Joanna86 είπε:

Elise μου μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικα αυτα τα πονακια..σημερα ειμαι 20+6 κ πριν μερες ανησυχουσα κ εγω οταν πρωτοξεκινησαν κ μιλησα με τον γιατρο κ μου ειναι ολα οκ.βεβαια μιλα κ εσυ στο γιατρο σου.

τεταρτη ειναι το ραντεβου, περιμενω πως και πως !


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυουλες μου...

Που χαθηκατε ολες σημερα?Εγω εχω ενα τρομερο πονοκεφαλο κ με ποναει κ ο αυχενας κ δεν μπορεσα να μπω σημερα καθολου...τωρα μου ηρθε αναλαμπη οτι αυριο εχει η @elise γιατρο κ μπηκα να της πω να μην μας ξεχασει αυριο!Κοπελα μου εφτασε το ραντεβου με τον αγοραρο σου...να μας πεις αυριο τι θα σου πει για τους πονους κ για την καμπυλη σαγχαρου!

Σας φιλωωωωω...


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Γεια σας εγκυουλες μου...

Που χαθηκατε ολες σημερα?Εγω εχω ενα τρομερο πονοκεφαλο κ με ποναει κ ο αυχενας κ δεν μπορεσα να μπω σημερα καθολου...τωρα μου ηρθε αναλαμπη οτι αυριο εχει η @elise γιατρο κ μπηκα να της πω να μην μας ξεχασει αυριο!Κοπελα μου εφτασε το ραντεβου με τον αγοραρο σου...να μας πεις αυριο τι θα σου πει για τους πονους κ για την καμπυλη σαγχαρου!

Σας φιλωωωωω...

@Nektaritsaki μου ! σ ευχαριστω πολυ που με θυμηθηκες !! περιμενω πως και πως, μετραω ωρες να τον δω τον μπεμπη ! μου λειψε :rolleyes: αυριο απογευματακι θα ενημερωσω για όλα :) 

οτι και να ειναι ο πονος, περαστικά ευχομαι και γρηγορα να παει απο κει που ρθε ! :twisted:

σημερα πηγαμε 19.30 με 21.30 σε γκρουπ ενημερωσης στο νοσοκομειο ητανε πολλα ζευγαρια τινγκα σχεδον !σε σχεση με τους μηνες της εγκυμοσυνης, πιθανα προβληματα, τροποι γεννας και πιθανα προβληματα, τι γινεται μετα στο νοσοκομειο, τι πρεπει να παρουμε ο "ρολος" του συζυγου, οι επισκεψεις κλπ μας αρεσε καλη φαση ητανε ! θα ακολουθησουνε και άλλα διαφορα μεχρι να ρθει η γεννα. εντωμεταξυ αυτο που μ αρεσε αφανταστα ειναι οτι δε το παίρνουνε το μπεμπακι απο τη μαμα καθολου πλεον... θα ειμαστε μαζι ολη μερα και νύχτα ! και προσωπικα το θεωρω ΠΟΛΥ σωστο αυτο, δλδ γενναμε και βλεπουμε το μωρο σε δόσεις για 4-5 μερες μεχρι να βγουμε... γιατι θυμαμαι οτι μεχρι και πριν μερικα χρονια ετσι ητανε.

επισης ρωτησα τη μια γιατρο σημερα για το θεμα της εξετασης της καμπυλης ζαχάρου, και ειπε οτι σε πρωτη φαση το κανουνε με αυτο τον τροπο, μπουκαλι πρωτα τη γλυκόζη, αίμα μετα μία ώρα και ΑΝ το νουμερο δε βγει μεσα σε φυσιολογικα πλαίσια, ΤΟΤΕ -λεει- προχωρανε στη διαδικασια που ελεγχουνε της νηστειας, μετα γλυκοζη, και μετα 1-2 και 3 ωρες... 

αυριο θα ρωτήσω και την αλλη γιατρο που θα κανει τον υπερηχο, οσες ποιο πολλες ρωτησω τοσο ποιο καλα.. αν και πιθανολογω το ιδιο να μου πουνε ολες..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα εγκυουλες μου...

@elise μου καθε φορα σε διαβαζω κ λεω ποσο ενημερωμενη εισαι βρε παιδι μου...εγω δεν ξερω την τυφλα μου!Επρεπε κ γω να ψαξω για αυτη την ενημερωση του νοσοκομειου?Ηξερα οτι γινονται βασικα αλλα νομιζα ειναι νορις!Ελεγα να αρχισω να το ψαχνω μετα τον 15Αυγουστο που θα γυρισουμε απο τις διακοπες!Σε ποιο νοσοκομειο θα γεννησεις αν επιτρεπεται?Τωρα οσο αφορα την καμπυλη σαγχαρου πρωτη φορα το ακουω αυτο...δλδ αν δεν βγει σωστο θα σε ξαναβαλουν να πιεις αυτο το γλυκο πραγμα κ παλι απο την αρχη τρυπιματα?Πω πω δεν βρισκω καμια λογικη σαυτο αλλα για να το λενε!Αρα αυτο που θα κανεις εσυ δεν ειναι καμπυλη ειναι σκετο το σαχγαρο σου!Νομιζω βρε παιδι μου δυσκολευουν τη ζωη τους κ τη ζωη μας!Αντε με το καλο να χαρεις τον μπεμπι σου σημερα...αρχιζω κ γω να μετραω τις μερες μεχρι το Σαββατο τωρα σαν φανταρος!

Σας φιλωωωω...


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?? Εγω εκλεισα 18/7 για την β επιπεδου!!! Αντε να φυγει και αυτη η εξεταση να ηρεμησουμε!!! Οι υπολοιπες τι κανετε??  Σημερα μολις μπηκα στην 18η βδομαδα! Αντε να δω ποτε θα την ακουσω!!

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 νομιζω θα αρχισεις σιγα σιγα να το νιωθεις...μην φανταστεις κλοτσομπουνιδια αλλα αυτα τα γαργαλιτα που λενε!Στις 18 κ συ β?Δεν εχει κ αλλη κοπελα τοτε?Κ γω ανυπομονω να κλεισω επιτελους την β μου!Προς το παρον απλος υπερυχος το Σαββατο!

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες μου...

@elise μου καθε φορα σε διαβαζω κ λεω ποσο ενημερωμενη εισαι βρε παιδι μου...εγω δεν ξερω την τυφλα μου!Επρεπε κ γω να ψαξω για αυτη την ενημερωση του νοσοκομειου?Ηξερα οτι γινονται βασικα αλλα νομιζα ειναι νορις!Ελεγα να αρχισω να το ψαχνω μετα τον 15Αυγουστο που θα γυρισουμε απο τις διακοπες!Σε ποιο νοσοκομειο θα γεννησεις αν επιτρεπεται?Τωρα οσο αφορα την καμπυλη σαγχαρου πρωτη φορα το ακουω αυτο...δλδ αν δεν βγει σωστο θα σε ξαναβαλουν να πιεις αυτο το γλυκο πραγμα κ παλι απο την αρχη τρυπιματα?Πω πω δεν βρισκω καμια λογικη σαυτο αλλα για να το λενε!Αρα αυτο που θα κανεις εσυ δεν ειναι καμπυλη ειναι σκετο το σαχγαρο σου!Νομιζω βρε παιδι μου δυσκολευουν τη ζωη τους κ τη ζωη μας!Αντε με το καλο να χαρεις τον μπεμπι σου σημερα...αρχιζω κ γω να μετραω τις μερες μεχρι το Σαββατο τωρα σαν φανταρος!

Σας φιλωωωω...

@Nektaritsaki μου εχω βιβλιαράκι που μου δόθηκε απο την αρχή με ολες τις πληροφοριες. η χτεσινή συγκεκριμενα ητανε μια γενική απλη για την όλη διαδικασια η οποια οκ και λιγο αργοτερα να γινοτανε δεν θα πειραζε. αλλα ειναι και για τους συζυγους ισως λιγο ακομα καλυτερα για να μπαινουνε λιγο στο κλιμα,.. γιατι εμεις οκ εχουμε την κοιλιτσα κλπ αλλα αυτοι δεν εχουνε τιποτα άμεσο .. οι επομενες ειναι ποιο προγραμματισμενες.. τα 9 μαθηματα τοκετού που θα ολοκληρωθουνε σε 9 εβδομαδες πρεπει να τα ξεκινησω μεταξύ 24-28 οχι αργοτερα. η ξεναγηση στο νοσοκομειο θα την κανω και αυτή μετα την 26η για να ειμαστε ακομα ποιο κοντά στο τέλος. απο κει και περα κατι ενημερωσεις σε σχεση με πρακτικα ζητήματα, δλδ τί επιδόματα, τί ομαδες, διαδικαστικά περισσοτερο αυτα σεπτεβριο. για ενημερωση θηλασμού τελη αυγουστου θα παω. μετά τη γέννα έχει και συνέχεια το θεμα θηλασμού,.. ενημερωση, υποστήριξη κλπ. εγω μενω εξωτερικό,... δε θα γεννησω ελλαδα.... και τα πραματα εδώ γενικά ειναι ΠΑΡΑ πολυ οργανωμενα ! φυσικά η παρακολούθηση των σεμιναρίων ειναι στην προσωπικη αποφαση του καθενος... αμα καποια δε θελει.. δεν ακολουθει... αλλά στάνταρ υπαρχει μία ομαδα γιατρών που αντιστοιχεί σε κάθε έγκυο με γυναικολογο, μαία, οικογ γιατρό μέχρι και ψυχολόγο για παν ενδεχομενο ! 

επισης καισαρικη κανουνε ΜΟΝΟ σε πραγματική περιπτωση αναγκης και για το θηλασμό σε ρωτάνε και επιλεγεις εαν το θελεις ή οχι. γενικά δεν υπάρχει πιεση σε τίποτα, προσφερουνε τα πάντα και η εκαστοτε εγκυμοσουνα αποφασιζει για τον εαυτο της... βεβαια δεν ξερω πως ειναι ελλαδα γιατι εδώ ειναι το πρωτο μου παιδακι συνεπως και πρωτη εμπειρία... 

το σάββατο ειναι κοντά που θα παει 3 μερες ειναι θα περασουνε !! αλλα σε καταλαβαινω απολυτα... αααχχ ετσι μετράω και εγώ χεχεχεχε

@Κελυ 32 απο δω και περα σιγά σιγα θα αρχισεις να νοιωθεις ! και γω με το που εκλεισα τη 18η αρχισε. αλλα οπως ακριβως ειπε και η @Nektaritsaki μη φανταστείς τιποτα έντονο και δυνατο ! πολύυυυυ μικρά και διακριτικά, εγω στην αρχη μονο βραδυ, με ησυχια, αυτοσυγκεντρωση ενοιωθα, στη διαρκεια της μερας τιποτα. σαν φυσσαλιδες χαμηλα στην κοιλια θα ξεκινησει, και μετα μικρα χτυπηματακια, τα οποια εξωτερικα και να βαλεις το χερι σου δε θα τα νοιωθεις, τοσο μικρουλικα χιχιιχ ο δικος μου πρεπει να ξυπνησε τωρα πχ, κανει παρτυ αρχισε τα χτυπηματακια χεχεχε 19 +6 σημερα, αυριο 20 ! αντε φτασαμε στη μεση !

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα ητανε το ραντεβου με τη γιατρό για τον προγραμματισμενο υπερηχο, αποτελεσμα : οοοοολα φυσιολογικότατα ! ο μικρουλης εκανε και κόλπα πηγαινε να του μετρησει το κεφαλακι και το σηκωνε προς τα πανω ! πηγαινε να του μετρησει τα δαχτυλακια στο χεράκι το παιρνε επιανε το κεφαλακι του :lol: κυνηγητό ειχανε ! χαχαχα 

αααχχχ ειμαι ερωτευμενη και ξετρελαμενη !! αντε να δω πως θα βρω παλι τα μυαλα μου που καπου εκει στο ιατρειο τα χασα !! :wub: με το καλό κοριτσια και οι δικες σας εξετασεις ! @Nektaritsaki περιμενουμε τα δικα σου νεα το σαββατο ! 

ρωτησα παλι για την εξεταση σαχαρου, .. μου ειπε και αυτή οτι ετσι την κανουνε. μονο αν δουνε όχι καλό νουμερο προβαινουνε στην φουλ εξεταση, ... τι να πω.... δε μπορω να κανω κατι αλλο... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...