Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια σας!! 

Εγω βρίσκομαι στα ίδια, στο σπίτι με ξεκούραση φουλ δηλαδή, προγεστερονη και μαγνήσιο φυσικά!! Σήμερα 34+2 πήγα κι εγώ επιτέλους για ντοπλερ, όλα καλά με τη μπέμπα μου, μια χαρά οι μετρήσεις, ζυγίζει 2340γρ και μου είπε είναι απολύτως φυσιολογικό το βάρος της. Αυτό που με άγχωσε λίγο είναι ότι μου είπε απέξω απέξω να φτιάξω τη βαλίτσα μου λίγο σύντομα, μιας και έχει πάρει πολύ καλή θέση (είναι βιαστική η ζουζουνα μου, το δηλώνει επανειλημμένα!!)κάτι που με χαροποίησε κιόλας για το γεγονός μήπως μας βγει με φυσιολογικό τοκετό. Το κορυφαίο είναι ότι την είδαμε.. Είδαμε προσωπάκι.. Είναι απίστευτο συναίσθημα, απίστευτη εμπειρία!!! 

Κατά τα άλλα, έχω τους υπηρέτες μου εδώ και απλα δίνω οδηγίες χιχιχι. Ελπίζω να προλάβω!! 

Περιμένω νέα σας, φιλιά σε όλες!! 

Πω πω 2340?Τελεια η μπουμπου σου!Λιγο υπομονη ακομα για την ξαπλα κ αφου εχεις κ βοηθεια ολα καλα θα πανε!

Εμεις αυτη τη βδομαδα περιμενουμε τα επιπλακια της μπεμπας κ μετα αρχιζω κ γω σιγα σιγα πλυσιμο σιδερωμα!Αχ ποτε φτασαμε σχεδον στο τελος?Σαν χθες μου φαινονται ολα!Α κοριτσια οσες ειστε απο Αθηνα κ μπορειτε εχει 20 κ 21 του μηνα φεστιβαλ για μανουλες κ μελλουσες μανουλες!bebefest ειναι η σελιδα μπορειτε να δειτε κ να δηλωσετε συμμετοχη κ αν καταλαβα καλα εχει εκπτωση στο εισητηριο!

Τι κανετε εγκυουλες?

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nektaritsaki είπε:

Πω πω 2340?Τελεια η μπουμπου σου!Λιγο υπομονη ακομα για την ξαπλα κ αφου εχεις κ βοηθεια ολα καλα θα πανε!

Εμεις αυτη τη βδομαδα περιμενουμε τα επιπλακια της μπεμπας κ μετα αρχιζω κ γω σιγα σιγα πλυσιμο σιδερωμα!Αχ ποτε φτασαμε σχεδον στο τελος?Σαν χθες μου φαινονται ολα!Α κοριτσια οσες ειστε απο Αθηνα κ μπορειτε εχει 20 κ 21 του μηνα φεστιβαλ για μανουλες κ μελλουσες μανουλες!bebefest ειναι η σελιδα μπορειτε να δειτε κ να δηλωσετε συμμετοχη κ αν καταλαβα καλα εχει εκπτωση στο εισητηριο!

Τι κανετε εγκυουλες?

Πως περασε ο καιρος πραγματι ..εγω ακομα δεν εχω καταλαβει! Ειναι και η κοιλια μου μικρη και μ φαινεται αδιανοητο οτι σε λιγο καιρο θα βγει απο κει ενα μωρακι..χεχε!

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με γυναικολογο και να πω την αληθεια εζω ενα αγχος αν εχει παρει βαρος η μπεμπα! Γιατι αν κρινω απο την κοιλια μου μοιαζω ακομα 6 μηνων...

Εγω εχω σχεδον τελειωσει με πλυσιμο και σιδερωμα..Μου εμειναν λιγα ακομα...Τελη του μηνα θα ερθουν και τα επιπλακια (κουνια και συρταριερα)!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Πως περασε ο καιρος πραγματι ..εγω ακομα δεν εχω καταλαβει! Ειναι και η κοιλια μου μικρη και μ φαινεται αδιανοητο οτι σε λιγο καιρο θα βγει απο κει ενα μωρακι..χεχε!

Την Πεμπτη εχω ραντεβου με γυναικολογο και να πω την αληθεια εζω ενα αγχος αν εχει παρει βαρος η μπεμπα! Γιατι αν κρινω απο την κοιλια μου μοιαζω ακομα 6 μηνων...

 

κέλυ μου δεν νομιζω οτι μια συμμαζεμένη κοιλια υποδηλώνει προβλημα,... ολα καλα και φυσιολογικα θα ειναι ! και εμενα συμμαζεμενη πολυ ειναι, νταξει οχι και για 6 μηνων αλλα γενικά μικρή, ο μπεμπης ομως -οπως και η μπεμπα σου- μια χαρα αναπτυσονται.. να δεις που πεμπτη ολα θα ειναι τέλεια ! εμεις αυριο 15.15 ραντεβου.. ανυπομονω ! 

 

βρε κοριτσια,.... τράβηξα μια μεγαλη συγχυση σημερα το πρωι μεχρι το μεσημερι και αγχος... με δουλειές εξωτερικες δλδ με πραματα που ητανε κανονισμενα και τηρουσανε ολες τις προδιαγραφες και τους κανονες και τελικά δεν γινανε, οχι με οικογενεια/συζυγο κλπ.. τωρα ησυχασα λετε ομως να προκαλεσα κανενα προβλημα στον μπεμπη.. ? ταραχτηκα ψιλοάσχημα ! αυτο το οτι δεν μπορω να τρέξω εξω να κανω αυτα που θελω και εξαρτιέμαι απο αλλους με τρελαινει. 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elise είπε:

κέλυ μου δεν νομιζω οτι μια συμμαζεμένη κοιλια υποδηλώνει προβλημα,... ολα καλα και φυσιολογικα θα ειναι ! και εμενα συμμαζεμενη πολυ ειναι, νταξει οχι και για 6 μηνων αλλα γενικά μικρή, ο μπεμπης ομως -οπως και η μπεμπα σου- μια χαρα αναπτυσονται.. να δεις που πεμπτη ολα θα ειναι τέλεια ! εμεις αυριο 15.15 ραντεβου.. ανυπομονω ! 

 

βρε κοριτσια,.... τράβηξα μια μεγαλη συγχυση σημερα το πρωι μεχρι το μεσημερι και αγχος... με δουλειές εξωτερικες δλδ με πραματα που ητανε κανονισμενα και τηρουσανε ολες τις προδιαγραφες και τους κανονες και τελικά δεν γινανε, οχι με οικογενεια/συζυγο κλπ.. τωρα ησυχασα λετε ομως να προκαλεσα κανενα προβλημα στον μπεμπη.. ? ταραχτηκα ψιλοάσχημα ! αυτο το οτι δεν μπορω να τρέξω εξω να κανω αυτα που θελω και εξαρτιέμαι απο αλλους με τρελαινει. 

Με το καλο λοιπον το αυριανο ραντεβου! Να μας ενημερωσεις...σε ποια βδομαδα ακριβως εισαι??

Αχ κ εμενα αυτο με ενοχλει πολυ..που αναγκαστικα εξαρτωμαι απο αλλους ενω παντα εκανα μονη μου ολες ρις δουλειες μου! Ομως ειναι λογικο τωρα...Μετα θα ειμαστε παλι αυτονομες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Με το καλο λοιπον το αυριανο ραντεβου! Να μας ενημερωσεις...σε ποια βδομαδα ακριβως εισαι??

Αχ κ εμενα αυτο με ενοχλει πολυ..που αναγκαστικα εξαρτωμαι απο αλλους ενω παντα εκανα μονη μου ολες ρις δουλειες μου! Ομως ειναι λογικο τωρα...Μετα θα ειμαστε παλι αυτονομες!

καλησπέρα κορίτσια μου!!! χτες έκανα το πρώτο μου NST.  βγήκε καλό! χάρηκα γτ έτσι όπως πάει θα την κλείσω την 37η! σαν ψέμα μου φαίνεται..από κει που γιατροί μου έλεγαν θα γεννήσω τέλη Αυγούστου...έχει μπει ο Οκτώβριος θεέ μου... θα γελάω αν τελικά γεννήσω μέσα στο Νοέμβριο, όπως πρέπει κανονικά.. 

κ μένα έχει 4 μήνες που μου τα κάνουν οοοολα οι άλλοι..τρομερή εξάρτηση αλλά τι να κάνουμε... ούτε και στο καρότσι δεν κατάφερα να είμαι.. μου έκανε βιντεοκλήση ο συζυγος με τη πεθερά για να βλεπω τα μοντέλα..με πείραξε εκείνη τη στιγμή αλλά μετά το ξεπέρασα...

μέσα στη βδομάδα θα κάνω τις τελευταίες εξετάσεις ( καλλιέργεια, στρεπτοκοκκος, αιματολογικές..) και μετά περιμένω την πληρη εξάλειψη του τραχήλου μου.. 

κ μένα η κοιλίτσα μου δεν φαίνεται για 36+ αλλά δεν έχει καμία σημασία με την ανάπτυξη του παιδιού!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Kαλε οι κοιλίτσες.. Από.. Κιλακια πως πάτε;;; ;εγώ 34 εβδομάδες +10!!!πφφγλφ κ υπολόγιζα τα 12 σ όλη την εγκυμοσύνη αλλά φυσικα αυτό είναι δευτερεύον! 

εγώ +7 και είμαι 36+2... φυσικά αν δεν είχα διαβήτη κυησης και δεν ακολουθούσα αυστηρή διατροφή θα έβαζα παραπάνω!!! Επίσης, πιστεύω  αν δεν ήμουν όλη μέρα ξάπλα,  θα είχα και πιο πολλή όρεξη! 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!!! χτες έκανα το πρώτο μου NST.  βγήκε καλό! χάρηκα γτ έτσι όπως πάει θα την κλείσω την 37η! σαν ψέμα μου φαίνεται..από κει που γιατροί μου έλεγαν θα γεννήσω τέλη Αυγούστου...έχει μπει ο Οκτώβριος θεέ μου... θα γελάω αν τελικά γεννήσω μέσα στο Νοέμβριο, όπως πρέπει κανονικά.. 

κ μένα έχει 4 μήνες που μου τα κάνουν οοοολα οι άλλοι..τρομερή εξάρτηση αλλά τι να κάνουμε... ούτε και στο καρότσι δεν κατάφερα να είμαι.. μου έκανε βιντεοκλήση ο συζυγος με τη πεθερά για να βλεπω τα μοντέλα..με πείραξε εκείνη τη στιγμή αλλά μετά το ξεπέρασα...

μέσα στη βδομάδα θα κάνω τις τελευταίες εξετάσεις ( καλλιέργεια, στρεπτοκοκκος, αιματολογικές..) και μετά περιμένω την πληρη εξάλειψη του τραχήλου μου.. 

κ μένα η κοιλίτσα μου δεν φαίνεται για 36+ αλλά δεν έχει καμία σημασία με την ανάπτυξη του παιδιού!

Πολυ χαιρομαι που τα καταφερες και εφτασες σ αυτη τη βδομαδα!!! Μπραβοοο!!! Κατι μ λεει οτι θα τον πατησεις τον Νοεμβρη!! Χεχε!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Πολυ χαιρομαι που τα καταφερες και εφτασες σ αυτη τη βδομαδα!!! Μπραβοοο!!! Κατι μ λεει οτι θα τον πατησεις τον Νοεμβρη!! Χεχε!!!

 

νιώθω τόσο ανάμικτα συναισθήματα για το μήνα Νοέμβριο κορίτσι μου...απο τη μια θέλω να γεννήσω Οκτώβριο γτ κουράστηκα πάρα πολύ... από την άλλη σκέφτομαι ότι ο Θεός μου πήρε το πρώτο μου παιδάκι αρχές Νοέμβρη και θέλει να μου χαρίσει το δεύτερο παιδάκι μου πάλι αρχές Νοέμβρη.. με ξεπερνάει όλο αυτό... αλλά στη τελική..ας έρθει οπότε είναι! μου αρκεί να είναι γερός και υγιής!

  • Μου αρέσει 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

νιώθω τόσο ανάμικτα συναισθήματα για το μήνα Νοέμβριο κορίτσι μου...απο τη μια θέλω να γεννήσω Οκτώβριο γτ κουράστηκα πάρα πολύ... από την άλλη σκέφτομαι ότι ο Θεός μου πήρε το πρώτο μου παιδάκι αρχές Νοέμβρη και θέλει να μου χαρίσει το δεύτερο παιδάκι μου πάλι αρχές Νοέμβρη.. με ξεπερνάει όλο αυτό... αλλά στη τελική..ας έρθει οπότε είναι! μου αρκεί να είναι γερός και υγιής!

Ακριβως...να ερθει υγιες κοριτσι μου! Αυτο.μετραει...Και εγω περυσι Νοεμβρη ειχα την αποβολη...Και φετος θα ειναι ο μηνας μου...Πολυ παραξενο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ακριβως...να ερθει υγιες κοριτσι μου! Αυτο.μετραει...Και εγω περυσι Νοεμβρη ειχα την αποβολη...Και φετος θα ειναι ο μηνας μου...Πολυ παραξενο..

αλήθεια κορίτσι μου;; δεν το ήξερα.. άρα με νιώθεις 100% .. να είναι γερά τα μωράκια μας!!! και οποτε έρθουν!! λέω στον εαυτό μου ότι η ζωή είναι γλυκόπικρη, και πρέπει να είμαστε πάντα αισιόδοξοι!! όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2018 at 8:21 ΜΜ, VictorVictoria είπε:

@anemoni1989 είχα την εντύπωση πως τα ιδιωτικά της Αθήνας πχ Ρέα, Λητώ, Ιασώ έχουν τις υποδομές για να αντεπεξέλθουν στις στραβές. Όχι;;; Και απ' όσο έχω ακούσει, έχουν και προσωπικό πρόθυμο να βοηθήσει σε ό,τι χρειαστείς. Στην επαρχία, πάντως, έχεις ένα ιδιωτικό-απλό ξενοδοχείο και ένα δημόσιο χωρίς νεογνολογική κλινική, με μια ΜΕΘ και πολλή σου. Στα χειρότερα σε στέλνουν στο κοντινότερο πλήρως εξοπλισμένο νοσοκομείο. 

@elise εσύ κανονικά θα την κάνεις, δεν ξέρω γιατί ο δικός μου βιάζεται. Πες μας εντυπώσεις την Τετάρτη!

Τωρα το είδα!!! Εχουν τις υποδομες για τις απλες στραβες!!! Αν τύχει κάτι πιο βαρβατο ή κάτι ππυ απαιτει πολυημερη νοσηλεια, στο δημόσιο θα καταληξει (και λογω οικονομικου)!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Με το καλο λοιπον το αυριανο ραντεβου! Να μας ενημερωσεις...σε ποια βδομαδα ακριβως εισαι??

 

35 κλεινω μεθαυριο, και μπαινω στην 36... 

ευχαριστώ ! αυριο απογευματακι θα χω νεα,... λογικα θα παρουνε και δειγμα για το στρεπτοκοκο. 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

@bella32 @Κελυ 32 εγινε έτσι τον προηγουμενο νοεβριο, τωρα ομως ολα ειναι και θα πανε καλα !!  ο καιρος που θα γραφουμε εδώ περα εχοντας αγκαλιά τα υγιή μπεμπάκια μας ειναι κοντα ! :wub: θετικότητα και αισιοδοξια ! ολα καλα θα πανε για ολες μας!

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elise είπε:

@bella32 @Κελυ 32 εγινε έτσι τον προηγουμενο νοεβριο, τωρα ομως ολα ειναι και θα πανε καλα !!  ο καιρος που θα γραφουμε εδώ περα εχοντας αγκαλιά τα υγιή μπεμπάκια μας ειναι κοντα ! :wub: θετικότητα και αισιοδοξια ! ολα καλα θα πανε για ολες μας!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! προσπαθώ να κάνω μόνο όμορφες σκέψεις! όλα καλά θα πάνε για όλες μας! και θα χουμε σε λίγο καιρό να μωράκια μας αγκαλιά!

εγώ έκλεισα ραντεβού για στρεπτοκοκκο την Παρασκευή, θα είμαι 36+5 . μου είπαν όμως στο νοσοκομείο ότι κανονικά γίνεται από την 37 και μετά αυτή η εξέταση.. αλλά λόγω τραχήλου δέχτηκαν να μου την κάνουν  πιο νωρίς, μην έχουμε κάνα ξαφνικό!! εσένα σου είπαν οκ για την εβδομάδα που είσαι;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...