Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Α εβαλες τις παντες στο πλυντηριο?Κ βγηκαν οκ?Καταρχην πως θα τα απολυμανεις τα κοχυλια?Θα τις βρασεις να φανταστω?Οποτε αυτη η δουλεια θα παρει 5 λεπτα?10?Αρα καλυτερα λιγο αργοτερα λεω εγω!Αν το κανεις απο τωρα θα ψαχνεις μετα ενα αποστηρωμενο μερος να τις αποθηκευσεις...

δεν παθανε κάτι! χαμηλή θερμοκρασία και στροφές βέβαια! έτσι λέω,  να τις βράσω αλλά όντως η αποθήκευση μετά είναι το πρόβλημα..θα τα κάνω τελευταία στιγμή,  δίκιο έχεις!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, elise είπε:

εκλεισα 35 εβδ και ξεκιναω την 36η αυριο ! αντικειμενικα ειχα πανευκολη εγκυμοσυνη, στο 1ο τριμηνο για 5 εβδομαδες μονο ειχα λιγο ζαλαδα, κουραση και αηδια για φαγητο. μετα ολα καλα και τωρα στο τελευταιο 3μηνο οι νορμαλ δυσκολιες λογω κοιλιτσας... δε μπορω να σκυψω, δεν ειμαι γρηγορη στις κινησεις κουραζομαι ευκολα... δε βολευομαι, αλλα οκ... αυτα ειναι νορμαλ. αγοράκι εχουμε εμεις :D 

οσ αναφορά το αγχος για τον έναν ή τον αλλο λογο όοολες μας λιγο πολυ το εχουμε.... εγω περασα μια φαση πριν λιγο καιρο που δεν ακουγα συχνα το μπεμπη και ολο εβαζα το κακο στο μυαλο μου, .. καταληξαμε και με τα υπολοιπα κοριτσια οτι απο τη στιγμή που μειναμε εγκυος μια ποσοτητα αγχους παντα θα την εχουμε πλεον. εσενα γενικα πως πηγε/παει η εγκυμοσυνη ? γιατι επρεπε να περασεις τοσο καιρο ξαπλωμενη ? απο ποτε βασικά εισαι στο κρεβατι ?

Και μένα καλά ξεκίνησε... Ξέρεις το πρώτο τρίμηνο πρόσεχα πολύ... Αναγούλες ευτυχώς δεν είχα. Εκεί στον τέταρτο είδε ο γιατρός ότι ο πλακούντας μου ήταν πολύ χαμηλά και με έβαλε  στο κρεβάτι. Έκατσα 1 μήνα και μετά σπίτι χαλαρά όχι ξάπλα αλλά και όχι περπάτημα, δουλειές. Ευτυχώς ο πλακούντας ανέβηκε. Στον 7ο πήρα λίγο τα πάνω μου... Άρχισα το δωμάτιο και περπάτημα.. Μέχρι που είδαμε το κοντό τράχηλο (23 χιλ. και όχι εκ. που έγραψα). Δόξα τω Θεώ όμως. Φτάσαμε μέχρι εδώ καλά. 

1 hour ago, bella32 είπε:

δεν παθανε κάτι! χαμηλή θερμοκρασία και στροφές βέβαια! έτσι λέω,  να τις βράσω αλλά όντως η αποθήκευση μετά είναι το πρόβλημα..θα τα κάνω τελευταία στιγμή,  δίκιο έχεις!!

Εμένα ευτυχώς οι πάντες έχουν κάλυμμα! Σώθηκα!!!!!

10 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Καλως ήρθες... Με το καλό το μωράκι σου!! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν. Κι εγώ σαν εσένα, λόγω πρόωρων συσπασεων, εύχομαι να φτασω την 37η εβδομάδα ιδανικά!! Ελπίζω κι εύχομαι να τα καταφέρουμε!! 

Με καταλαβαίνεις λοιπόν! Έχεις φτιάξει το δωμάτιο, ρούχα και βαλίτσα?? Εγώ ακόμα τπτ. Λείπει ταξίδι και ο άντρας μου και έχω μετακομίσει στη μανούλα! Σε ποια βδομάδα είσαι Νάνσυ μου? Πού θα γεννήσεις?  Με το καλό το μωράκι σου!!

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλος μας ηρθες εγκυουλα!Με το καλο η μπεμπα σου!Ε περασε ο καιρος τωρα παει...μετα ουτε που θα σε νοιαζουν τα κιλα οταν παρεις αγκαλια την μπουμπου σου

Η αλήθεια είναι οτι τα κιλά δε με νοιάζουν πια... Μόνο το κοριτσάκι μου... Εσύ Νεκταρία μου πόσο είσαι? Κοριτσάκι ή αγοράκι έχεις? Πού θα γεννήσεις? Με το καλό σου εύχομαι... 

Εγώ θα γεννήσω το Μητέρα. Βέβαια διαβάζω διαφορά. Πολλά άσχημα για τις μαίες και την συμπεριφορά γενικά. Αλλά και κάποια καλά σχόλια. Ο γιατρός μου είναι και στο Ρεα, αλλά μας πέφτει μακριά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

δεν παθανε κάτι! χαμηλή θερμοκρασία και στροφές βέβαια! έτσι λέω,  να τις βράσω αλλά όντως η αποθήκευση μετά είναι το πρόβλημα..θα τα κάνω τελευταία στιγμή,  δίκιο έχεις!!

Bella μου εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι? Βλέπω ετοιμάζεσαι!! Με το καλό το μωράκι σου! Ελπίζω κορίτσια να καταφέρουμε να θηλάσουμε τα μωράκια μας! Στη σελίδα της nutricia έχει σεμινάρια για διάφορα θέματα και τα παρακολουθείς εντελώς δωρεάν από τον υπολογιστή! Εγώ έχω γραφτεί για τις 16/10 στο σεμινάριο για τον θηλασμό! Και ένα ακόμα για τις 24/10. Μπείτε να δείτε!!

Link to comment
Share on other sites

@Irene14 Είμαι 36+4!!! τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα,  γτ έχω πολυ κοντό τράχηλο και μου είπε ο γιατρός να είμαι έτοιμη για ολα!ειδικά από βδομάδα που μάλλον θα μου κόψει και τα φάρμακα θα πρέπει να είμαι σε ετοιμότητα!!! μακάρι να τα καταφέρουμε να τα θηλασουμε! το θέλω πολύ..  Δυστυχώς δε μπορώ να πάω σε κανένα σεμινάριο γτ με έχει ταβλα στο κρεβάτι για να κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται η εγκυμοσύνη, αλλά έχω ακούσει ότι οι μαιες στο αρεταιειο που θα γεννήσω, είναι πολύ υποστηρικτικές στο θηλασμό και βοηθάνε πάρα πολύ, οπότε μου έφυγε ένα άγχος! 

εσυ πόσο είσαι κορίτσι μου; και ο δικός μου γιατρός συνεργάζεται με το μητέρα αλλά και με το αρεταιειο.  προτίμησα όμως το δημόσιο.


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο!!! Ολα καλα! Η μπεμπα σχεδον 2.100...Πηρε βαρος ευτυχως!!! Κλασικα βεβαια ο γιατρος μου λεει οτι μετα βιας θα φτασει τα 2.800 με 3 κιλα!!! Χαχαχα!!! Παντως ολα καλα! Μονο η κοιλιτσα ειναι πισω στην μετρηση!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια.... τι ειναι τα κοχύλια στήθους (ποιο ασχετη πεθαινεις ομως :lol:)

πρίν από 44 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο!!! Ολα καλα! Η μπεμπα σχεδον 2.100...Πηρε βαρος ευτυχως!!! Κλασικα βεβαια ο γιατρος μου λεει οτι μετα βιας θα φτασει τα 2.800 με 3 κιλα!!! Χαχαχα!!! Παντως ολα καλα! Μονο η κοιλιτσα ειναι πισω στην μετρηση!!!!

μπραβο @Κελυ 32 μου ! στα λεγα δε στα λεγα ?? ολα καλα πανε ! και αυτος ο γιατρος σου... πφφφφ οκ 2.800-3.000γρ ειναι τέλεια ! κανενα προβλημα ! ολοκληρωμενο μπεμπακι υγιεστατο. δωστου μια τριντέντ την επομενη φορά να μασάει παρα να μιλάει πωω αυτος ο ανθρωπος πια :lol: τι εννοεις η κοιλιτσα ειναι πισω στη μετρηση  ?

  • Χαχα 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

@Irene14 Είμαι 36+4!!! τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα,  γτ έχω πολυ κοντό τράχηλο και μου είπε ο γιατρός να είμαι έτοιμη για ολα!ειδικά από βδομάδα που μάλλον θα μου κόψει και τα φάρμακα θα πρέπει να είμαι σε ετοιμότητα!!! μακάρι να τα καταφέρουμε να τα θηλασουμε! το θέλω πολύ..  Δυστυχώς δε μπορώ να πάω σε κανένα σεμινάριο γτ με έχει ταβλα στο κρεβάτι για να κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται η εγκυμοσύνη, αλλά έχω ακούσει ότι οι μαιες στο αρεταιειο που θα γεννήσω, είναι πολύ υποστηρικτικές στο θηλασμό και βοηθάνε πάρα πολύ, οπότε μου έφυγε ένα άγχος! 

εσυ πόσο είσαι κορίτσι μου; και ο δικός μου γιατρός συνεργάζεται με το μητέρα αλλά και με το αρεταιειο.  προτίμησα όμως το δημόσιο.

Κι εσύ κοντό τράχηλο ε??? Κι εγώ! 23 χιλιοστά!!! Εγώ είμαι στην 33η βδομάδα...έχω ξάπλα ακόμα! Ούτε εγώ έχω φτιάξει βαλίτσα. Από βδομάδα θα οργανώθω. Τα σεμινάρια που λέω τα παρακολουθείς από τον υπολογιστή σου ξαπλωμένη στο κρεβατάκι σου! Δε χρειάζεται να πας πουθενά! Και ο γιατρός μου έχει μαία και ελπίζω να με βοηθήσει. Κοντεύεις τι καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elise είπε:

βρε κορίτσια.... τι ειναι τα κοχύλια στήθους (ποιο ασχετη πεθαινεις ομως :lol:)

μπραβο @Κελυ 32 μου ! στα λεγα δε στα λεγα ?? ολα καλα πανε ! και αυτος ο γιατρος σου... πφφφφ οκ 2.800-3.000γρ ειναι τέλεια ! κανενα προβλημα ! ολοκληρωμενο μπεμπακι υγιεστατο. δωστου μια τριντέντ την επομενη φορά να μασάει παρα να μιλάει πωω αυτος ο ανθρωπος πια :lol: τι εννοεις η κοιλιτσα ειναι πισω στη μετρηση  ?

Χαχαχαχ!!! Πολυ γελασα με την τσιχλα!!! 

Η μετρηση της κοιλιας ειναι μιαμιση βδομαδα πισω σε σχεση με το μηριαιο και τα υπολοιπα οργανα...Αλλα ειπε οτι δεν μας ανησυχει αυτο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elise είπε:

βρε κορίτσια.... τι ειναι τα κοχύλια στήθους (ποιο ασχετη πεθαινεις ομως :lol:)

 

Τα κοχύλια χρησιμεύουν τις πρώτες μέρες του θηλασμού. Είναι στρογγυλά από σιλικόνη με τρύπα στη μέση. Μπαίνουν στο στήθος για να μην ακουμπάει το στήθος στο ρούχο και να αερίζεται. Επίσης αν στάζει το στήθος τις πρώτες μέρες μαζεύει το γαλατάκι και μπορείς αν θες να το αποθηκεύσεις! Δεν ξέρω αν κατάλαβες. Ψάξε στο ίντερνετ και θα καταλάβεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο!!! Ολα καλα! Η μπεμπα σχεδον 2.100...Πηρε βαρος ευτυχως!!! Κλασικα βεβαια ο γιατρος μου λεει οτι μετα βιας θα φτασει τα 2.800 με 3 κιλα!!! Χαχαχα!!! Παντως ολα καλα! Μονο η κοιλιτσα ειναι πισω στην μετρηση!!!!

Καλε τελεια η μπεμπουλα...2.800 με 3 κιλα ειναι σουπερ!Κ μενα ο μεσος ορος απο τους 2 γιατρους τοσο βγαινει 2100!

 

6 ώρες πρίν, Irene14 είπε:

Και μένα καλά ξεκίνησε... Ξέρεις το πρώτο τρίμηνο πρόσεχα πολύ... Αναγούλες ευτυχώς δεν είχα. Εκεί στον τέταρτο είδε ο γιατρός ότι ο πλακούντας μου ήταν πολύ χαμηλά και με έβαλε  στο κρεβάτι. Έκατσα 1 μήνα και μετά σπίτι χαλαρά όχι ξάπλα αλλά και όχι περπάτημα, δουλειές. Ευτυχώς ο πλακούντας ανέβηκε. Στον 7ο πήρα λίγο τα πάνω μου... Άρχισα το δωμάτιο και περπάτημα.. Μέχρι που είδαμε το κοντό τράχηλο (23 χιλ. και όχι εκ. που έγραψα). Δόξα τω Θεώ όμως. Φτάσαμε μέχρι εδώ καλά. 

Εμένα ευτυχώς οι πάντες έχουν κάλυμμα! Σώθηκα!!!!!

Με καταλαβαίνεις λοιπόν! Έχεις φτιάξει το δωμάτιο, ρούχα και βαλίτσα?? Εγώ ακόμα τπτ. Λείπει ταξίδι και ο άντρας μου και έχω μετακομίσει στη μανούλα! Σε ποια βδομάδα είσαι Νάνσυ μου? Πού θα γεννήσεις?  Με το καλό το μωράκι σου!!

Η αλήθεια είναι οτι τα κιλά δε με νοιάζουν πια... Μόνο το κοριτσάκι μου... Εσύ Νεκταρία μου πόσο είσαι? Κοριτσάκι ή αγοράκι έχεις? Πού θα γεννήσεις? Με το καλό σου εύχομαι... 

Εγώ θα γεννήσω το Μητέρα. Βέβαια διαβάζω διαφορά. Πολλά άσχημα για τις μαίες και την συμπεριφορά γενικά. Αλλά και κάποια καλά σχόλια. Ο γιατρός μου είναι και στο Ρεα, αλλά μας πέφτει μακριά!

Εγω κοπελα μου ειμαι 34&5 κ θα γεννησω με καισαρικη γυρω στις 10 Νοεμβρη καλως εχοντων των πραγματων στο ΡΕΑ!Ο γιατρος μου ειναι κ στο ΙΑΣΩ αλλα κ εμας μας πεφτει μακρια αυτο οποτε ΡΕΑ που ειμαι διπλα!Τι εννοεις οι παντες σου εχουν καλυμμα?

Αχ κοριτσια μακαρι να καταφερουμε να θηλασουμε...εγω το θελω πολυ τουλαχιστον κ θα το προσπαθησω οσο μπορω!

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Χαχαχαχ!!! Πολυ γελασα με την τσιχλα!!! 

Η μετρηση της κοιλιας ειναι μιαμιση βδομαδα πισω σε σχεση με το μηριαιο και τα υπολοιπα οργανα...Αλλα ειπε οτι δεν μας ανησυχει αυτο! 

ναι.. τί λεγαμε ? "ειναι ετσι, ΑΛΛΑ' δεν ειναι ανησυχητικό" πρεπει να πει διάφορα ομως δε μπορει.. θα σκάσει ! ελπιζω να μην σε αγχωσε ετσι ?? ε γιατι δεν αντεχω, θα τον παρω τηλ να του σφυρίξω 2 φωνήεντα άμα σε αγχωσε !! οοοοοολα ειναι τελεια φυσιολογικότατα και μια χαρά θα πανε !! 

πρίν από 9 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Εγω κοπελα μου ειμαι 34&5 κ θα γεννησω με καισαρικη γυρω στις 10 Νοεμβρη καλως εχοντων των πραγματων στο ΡΕΑ!Ο γιατρος μου ειναι κ στο ΙΑΣΩ αλλα κ εμας μας πεφτει μακρια αυτο οποτε ΡΕΑ που ειμαι διπλα!Τι εννοεις οι παντες σου εχουν καλυμμα?

 

θυμισε μου λίγο νεκταριτσάκι μου πώς ειναι ήδη αποφασισμενο και για ποιο λογο να γινει καισαρική ?

βρε κορίτσια..... ρόμπα (ΠΑΛΙ),... αλλά τι ειναι οι πάντες ? εγώ ξερω πάνες,.. ειναι κατι σαν μικρες κουβερτουλες πικέ, λεπτες δλδ της αγκαλιάς... αυτο εννοειτε ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

ναι.. τί λεγαμε ? "ειναι ετσι, ΑΛΛΑ' δεν ειναι ανησυχητικό" πρεπει να πει διάφορα ομως δε μπορει.. θα σκάσει ! ελπιζω να μην σε αγχωσε ετσι ?? ε γιατι δεν αντεχω, θα τον παρω τηλ να του σφυρίξω 2 φωνήεντα άμα σε αγχωσε !! οοοοοολα ειναι τελεια φυσιολογικότατα και μια χαρά θα πανε !! 

θυμισε μου λίγο νεκταριτσάκι μου πώς ειναι ήδη αποφασισμενο και για ποιο λογο να γινει καισαρική ?

βρε κορίτσια..... ρόμπα (ΠΑΛΙ),... αλλά τι ειναι οι πάντες ? εγώ ξερω πάνες,.. ειναι κατι σαν μικρες κουβερτουλες πικέ, λεπτες δλδ της αγκαλιάς... αυτο εννοειτε ?

Χαχαχα γελασα με την ρομπα παλι!Εγω τα ηξερα νομιζεις?Οι παντες ειναι τα "μαξιλαρια" που μπαινουν στο προσκεφαλο της κουνιας!Η γνωστη προικα μωρου εχει μεσα παντα κουνουπιερα κ παπλωμα αλλα υπαρχουν κ μεμονομενες!

Οσο για την καισαρικη ειναι αποφασισμενη γιατι εχω μεγαλη μυωπια στο ενα ματι πολυ υψηλη κ επεισης εχω κανει χειρουργειο αφαιρεσεις ινομυωματος με κανονικη καισαρικη τομη πριν 4 χρονια!Ειμαι κ απο εξωσωματικη βεβαια αλλα αυτο δεν θα πει οτι πρεπει να παω με καισαρικη οπως κ δηποτε αλλα οι πιο πολλες εκει καταλληγουν χωρις να ξερω τον λογο!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elise είπε:

ναι.. τί λεγαμε ? "ειναι ετσι, ΑΛΛΑ' δεν ειναι ανησυχητικό" πρεπει να πει διάφορα ομως δε μπορει.. θα σκάσει ! ελπιζω να μην σε αγχωσε ετσι ?? ε γιατι δεν αντεχω, θα τον παρω τηλ να του σφυρίξω 2 φωνήεντα άμα σε αγχωσε !! οοοοοολα ειναι τελεια φυσιολογικότατα και μια χαρά θα πανε !! 

θυμισε μου λίγο νεκταριτσάκι μου πώς ειναι ήδη αποφασισμενο και για ποιο λογο να γινει καισαρική ?

βρε κορίτσια..... ρόμπα (ΠΑΛΙ),... αλλά τι ειναι οι πάντες ? εγώ ξερω πάνες,.. ειναι κατι σαν μικρες κουβερτουλες πικέ, λεπτες δλδ της αγκαλιάς... αυτο εννοειτε ?

Χαχαχαχα!!! Οχι δεν με αγχωσε καθολου!!! Του το ξεκοψα απο την αρχη! 

Βρε κοριτσια εμενα ενω ειχε παρει θεση η μικρουλα τωρα ειναι με το κεφαλι της πλαι..δεξια απο τον ομφαλο μου...Ελπιζω να ξαναγυρισει αλλιως με βλεπω για καισαρικη!

Οι πανες ειναι αυτο που ειπες..Εχει διαφορα σχεδια και υφασματα και ασπρες απλες..Τις χρησιμοποιεις για να τυλιγεις το μωρακι η να το ακουμπας εκει να το αλλαζεις αν εισαι καπου εξω!! Καλα κ εγω ασχετη ειμαι! Σελτεδακια πανες κοχυλια κλπ κλπ...απαπαππαα!

Just now, Κελυ 32 είπε:

Χαχαχαχα!!! Οχι δεν με αγχωσε καθολου!!! Του το ξεκοψα απο την αρχη! 

Βρε κοριτσια εμενα ενω ειχε παρει θεση η μικρουλα τωρα ειναι με το κεφαλι της πλαι..δεξια απο τον ομφαλο μου...Ελπιζω να ξαναγυρισει αλλιως με βλεπω για καισαρικη!

Οι πανες ειναι αυτο που ειπες..Εχει διαφορα σχεδια και υφασματα και ασπρες απλες..Τις χρησιμοποιεις για να τυλιγεις το μωρακι η να το ακουμπας εκει να το αλλαζεις αν εισαι καπου εξω!! Καλα κ εγω ασχετη ειμαι! Σελτεδακια πανες κοχυλια κλπ κλπ...απαπαππαα!

Οι παντες μπαινουν γυρω απο την κουνια!!!!

3 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλε τελεια η μπεμπουλα...2.800 με 3 κιλα ειναι σουπερ!Κ μενα ο μεσος ορος απο τους 2 γιατρους τοσο βγαινει 2100!

 

Εγω κοπελα μου ειμαι 34&5 κ θα γεννησω με καισαρικη γυρω στις 10 Νοεμβρη καλως εχοντων των πραγματων στο ΡΕΑ!Ο γιατρος μου ειναι κ στο ΙΑΣΩ αλλα κ εμας μας πεφτει μακρια αυτο οποτε ΡΕΑ που ειμαι διπλα!Τι εννοεις οι παντες σου εχουν καλυμμα?

Αχ κοριτσια μακαρι να καταφερουμε να θηλασουμε...εγω το θελω πολυ τουλαχιστον κ θα το προσπαθησω οσο μπορω!

Α εχεις προγραμματισει τον τοκετο ε? Και εγω πιστευω με καισαρικη θα παω λογω θεσης εμβρυου...

Κ εγω θελω πολυ να θηλασω...αλλα καταλαβα οτι εξαρταται απο πολλους παραγοντες! Μακαρι να τα καταφερουμε!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλε τελεια η μπεμπουλα...2.800 με 3 κιλα ειναι σουπερ!Κ μενα ο μεσος ορος απο τους 2 γιατρους τοσο βγαινει 2100!

 

Εγω κοπελα μου ειμαι 34&5 κ θα γεννησω με καισαρικη γυρω στις 10 Νοεμβρη καλως εχοντων των πραγματων στο ΡΕΑ!Ο γιατρος μου ειναι κ στο ΙΑΣΩ αλλα κ εμας μας πεφτει μακρια αυτο οποτε ΡΕΑ που ειμαι διπλα!Τι εννοεις οι παντες σου εχουν καλυμμα?

Αχ κοριτσια μακαρι να καταφερουμε να θηλασουμε...εγω το θελω πολυ τουλαχιστον κ θα το προσπαθησω οσο μπορω!

Ωραία! Στο Ρέα γέννησε η αδερφή μου! Τα μαξιλαράκια που μπαίνουν στην κούνια έχουν κάλυμμα! Οπότε θα πλύνω το κάλυμμα και όλα οκ! Προς Πειραιά μένεις να φανταστώ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Χαχαχα γελασα με την ρομπα παλι!Εγω τα ηξερα νομιζεις?Οι παντες ειναι τα "μαξιλαρια" που μπαινουν στο προσκεφαλο της κουνιας!Η γνωστη προικα μωρου εχει μεσα παντα κουνουπιερα κ παπλωμα αλλα υπαρχουν κ μεμονομενες!

 

ααα αυτα τα "μαξιλαρια" πηγε να αγορασει η μαμα μου σημερα με παπλωμα ! και η αδερφη μου καλαθακι με καλλυντικα για τον μπεμπη, χτενα, νυχοκοπτη,  σαμπουαν,αφρολουτρο, κολωνια, κρεμες, και διαφορα άλλα. 

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Βρε κοριτσια εμενα ενω ειχε παρει θεση η μικρουλα τωρα ειναι με το κεφαλι της πλαι..δεξια απο τον ομφαλο μου...Ελπιζω να ξαναγυρισει αλλιως με βλεπω για καισαρικη!

Α εχεις προγραμματισει τον τοκετο ε? Και εγω πιστευω με καισαρικη θα παω λογω θεσης εμβρυου...

 

κανονικα εκει στην ελλαδα δε θα πρεπε να πηγαινουνε σε καισαρικη τοσο ευκολα.... η μπεμπα σου εχει απλετο χρονο να αλλαξει θεση μεχρι και τελευταια στιγμή δύναται να παρει τη σωστή θεση... σε καμια περιπτωση κανονικα δε μπορει απο τωρα αυτο να θεωρηθει δεδομενο και να αποφασιστει καισαρικη για αυτο το λογο...

ξερω περιπτωση που μπηκε κοπελα να γεννησει στο νοσοκομειο το πρωι, η μπεμπα δεν ειχε σωστη θεση αλλα οκ δεν ειχε φτασει και η διαστολή στο σωστο μεγεθος και μετα απο 2-3 ωριτσες το μωρο πηρε θεση.. και γενικα τις προηγουμενες μερες, μια μερα ητανε σωστα την αλλη οχι.. 

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Σελτεδακια

οχι..... δε θα ρωτήσω.... τουλαχιστον οχι σημερα, ας αφησω καμια ερώτηση για αυριο :lol:

8 ώρες πρίν, Irene14 είπε:

Τα κοχύλια χρησιμεύουν τις πρώτες μέρες του θηλασμού. Είναι στρογγυλά από σιλικόνη με τρύπα στη μέση. Μπαίνουν στο στήθος για να μην ακουμπάει το στήθος στο ρούχο και να αερίζεται. Επίσης αν στάζει το στήθος τις πρώτες μέρες μαζεύει το γαλατάκι και μπορείς αν θες να το αποθηκεύσεις! Δεν ξέρω αν κατάλαβες. Ψάξε στο ίντερνετ και θα καταλάβεις!

τα είδα ! ουτε ηξερα για την υπαρξη τους, μα απο ποιο πλανητη προσγειωθηκα στη γη ? ελεος ειμαι πφφφ

  • Χαχα 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...