Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, elise είπε:

ααα αυτα τα "μαξιλαρια" πηγε να αγορασει η μαμα μου σημερα με παπλωμα ! και η αδερφη μου καλαθακι με καλλυντικα για τον μπεμπη, χτενα, νυχοκοπτη,  σαμπουαν,αφρολουτρο, κολωνια, κρεμες, και διαφορα άλλα. 

κανονικα εκει στην ελλαδα δε θα πρεπε να πηγαινουνε σε καισαρικη τοσο ευκολα.... η μπεμπα σου εχει απλετο χρονο να αλλαξει θεση μεχρι και τελευταια στιγμή δύναται να παρει τη σωστή θεση... σε καμια περιπτωση κανονικα δε μπορει απο τωρα αυτο να θεωρηθει δεδομενο και να αποφασιστει καισαρικη για αυτο το λογο...

ξερω περιπτωση που μπηκε κοπελα να γεννησει στο νοσοκομειο το πρωι, η μπεμπα δεν ειχε σωστη θεση αλλα οκ δεν ειχε φτασει και η διαστολή στο σωστο μεγεθος και μετα απο 2-3 ωριτσες το μωρο πηρε θεση.. και γενικα τις προηγουμενες μερες, μια μερα ητανε σωστα την αλλη οχι.. 

οχι..... δε θα ρωτήσω.... τουλαχιστον οχι σημερα, ας αφησω καμια ερώτηση για αυριο :lol:

τα είδα ! ουτε ηξερα για την υπαρξη τους, μα απο ποιο πλανητη προσγειωθηκα στη γη ? ελεος ειμαι πφφφ

Εδω στην Ελλαδα γενικα ειμαστε πισω σε πολλα...αλλα αστο...μεγαλη συζητηση!

Γελαωωωω με τα σχολια για σελτεδακια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

(@Irene14 μου Καλλιθεα μενω...μας χωριζει το Νιαρχειο με το ΡΕΑ!Οποτε στην κυριολεξια ειμαι διπλα!

τα σελτεδακια ειναι σαν τις πανες αλλα αδιαβροχα!Οχι οτι ρωτησε καποια κοπελα αλλα ετσι κουβεντα να γινετε...χιχιχι

@Κελυ 32 μου δεν ειναι πολυ νορις να λεμε οτι το μωρο δεν εχει παρει θεση κ θα πας για καισαρικη?Αυτο στο ειπε καποιος γιατρος?Γιατι αν στο ειπε θα στειλω την @elise να του δωσει την τσιχλα που ελεγε!

Καλημερα εγκυουλες...πως ειστε?

  • Χαχα 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nektaritsaki είπε:

(τα σελτεδακια ειναι σαν τις πανες αλλα αδιαβροχα!Οχι οτι ρωτησε καποια κοπελα αλλα ετσι κουβεντα να γινετε...χιχιχι

 

οχι φυσικά, ..καμία δε ρώτησε .. τί ειμαστε, τίποτα άσχετες ? :lol: (κλαιω :lol:

πρίν από 31 λεπτά , Irene14 είπε:

@elise πού μένεις? Εκτός Ελλάδας?

ναι εκτος, Βέλγιο ! ψαράκι και ουζάκι διπλα στη θαλασσα δεν εχει τα καλοκαιρια αλλά οι υπηρεσιες γενικά ειναι άριστες.. οργανωση, καθαριοτητα, νοσοκομεια, γεννες, σχολεια, δημοσιες υπηρεσιες, μισθοι, ποιοτητα ζωής, κλπ... 

καλημερα σε ολες τις φουσκιτσες ! εγώ πινω φραπεδακι -με μπολικο γάλα- και ος αναφορά το μπεμπη ξυπνησε με ορεξη, εχει ταράξει την κοιλιά περα δώθε :D ηλιο και ζεστουλα γενικά, φανταστικό καιρό και ... εν όψει σ/κ τί καλυτερο χιχι


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elise είπε:

οχι φυσικά, ..καμία δε ρώτησε .. τί ειμαστε, τίποτα άσχετες ? :lol: (κλαιω :lol:

ναι εκτος, Βέλγιο ! ψαράκι και ουζάκι διπλα στη θαλασσα δεν εχει τα καλοκαιρια αλλά οι υπηρεσιες γενικά ειναι άριστες.. οργανωση, καθαριοτητα, νοσοκομεια, γεννες, σχολεια, δημοσιες υπηρεσιες, μισθοι, ποιοτητα ζωής, κλπ... 

καλημερα σε ολες τις φουσκιτσες ! εγώ πινω φραπεδακι -με μπολικο γάλα- και ος αναφορά το μπεμπη ξυπνησε με ορεξη, εχει ταράξει την κοιλιά περα δώθε :D ηλιο και ζεστουλα γενικά, φανταστικό καιρό και ... εν όψει σ/κ τί καλυτερο χιχι

Αααααα!! Έχω έρθει δύο φορές στο όμορφο Βέλγιο! Το αγαπώ! Έχω πολλούς συγγενείς εκεί! Ειδικά αυτή η Brugge είναι στην καρδιά μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Irene14 είπε:

Αααααα!! Έχω έρθει δύο φορές στο όμορφο Βέλγιο! Το αγαπώ! Έχω πολλούς συγγενείς εκεί! Ειδικά αυτή η Brugge είναι στην καρδιά μου! 

η Brugge ειναι μαγεία, απο τα ποιο ομορφα μερη του Βελγιου ! Για φαντασου να κανουμε καμιά συνάντηση οταν με το καλό ξαναρθεις προς τα δω χιχιχι που περίπου μένουνε οι δικοι σου?

καλοκαίρια παντως μενουμε στην ελλαδα, και γενικα εχω σπιτι και ερχομαστε οποτε θελουμε, τωρα με το μπεμπη βεβαια θα δειξει αν θα ειναι τοσο ευκολο ή αν θα μας βγει ζορικος :P


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

(@Irene14 μου Καλλιθεα μενω...μας χωριζει το Νιαρχειο με το ΡΕΑ!Οποτε στην κυριολεξια ειμαι διπλα!

τα σελτεδακια ειναι σαν τις πανες αλλα αδιαβροχα!Οχι οτι ρωτησε καποια κοπελα αλλα ετσι κουβεντα να γινετε...χιχιχι

@Κελυ 32 μου δεν ειναι πολυ νορις να λεμε οτι το μωρο δεν εχει παρει θεση κ θα πας για καισαρικη?Αυτο στο ειπε καποιος γιατρος?Γιατι αν στο ειπε θα στειλω την @elise να του δωσει την τσιχλα που ελεγε!

Καλημερα εγκυουλες...πως ειστε?

Χαχαχα!!! Οχι καλε δεν μ ειπε κατι ο γιστρος γι αυτο...Για τις αντιπηκτικες μου ανεφερε οτι θα τις σταματησω μια μερα πριν γεννησω....ε κ υπεθεσα οτι θα παω με καισαρικη...Αυτος λεει δεν μπορει να ξερει απο τωρα οπως κ ειναι φυσικα λογικο!

Αλλα κοριτσια πραγματικα ειναι το τελευταιο που μ απασχολει! Να γεννηθει υγιες κ δεν με νιαζει με ποιο τροπο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elise είπε:

η Brugge ειναι μαγεία, απο τα ποιο ομορφα μερη του Βελγιου ! Για φαντασου να κανουμε καμιά συνάντηση οταν με το καλό ξαναρθεις προς τα δω χιχιχι που περίπου μένουνε οι δικοι σου?

καλοκαίρια παντως μενουμε στην ελλαδα, και γενικα εχω σπιτι και ερχομαστε οποτε θελουμε, τωρα με το μπεμπη βεβαια θα δειξει αν θα ειναι τοσο ευκολο ή αν θα μας βγει ζορικος :P

Έχω συγγενείς στην Aalst, Liedekerke, Ternat... Αν ξανάρθω πια θα έρθω με την μπεμπούλα μου! Μακάρι να συναντηθούν οι δρόμοι μας!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Irene14 είπε:

Καλημέρα! Εγώ πιασμένη ΠΑΝΤΟΥ από την πολύ ξάπλα... Δευτέρα θα πάω γιατρό να δούμε πάλι τον τράχηλο και το αμνιακό. Εσείς πώς είστε? 

@elise πού μένεις? Εκτός Ελλάδας?

@Irene14 κγω πονάω παντού από τη ξάπλα.. βασικά υπάρχουν στιγμές που κλαίω από πόνο,  έφερα και φυσιοθεραπευτή να με δει στο σπίτι και σκέφτομαι να κάνω βελονισμό. σήμερα βγήκα για εξετάσεις στο νοσοκομείο και πονάνε τα πόδια μου λες κι έτρεχα μαραθώνιο... εχουν ατροφησει οι μύες... 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@Irene14 κγω πονάω παντού από τη ξάπλα.. βασικά υπάρχουν στιγμές που κλαίω από πόνο,  έφερα και φυσιοθεραπευτή να με δει στο σπίτι και σκέφτομαι να κάνω βελονισμό. σήμερα βγήκα για εξετάσεις στο νοσοκομείο και πονάνε τα πόδια μου λες κι έτρεχα μαραθώνιο... εχουν ατροφησει οι μύες... 

Κουράγιο κορίτσι μου....Όλα για τα μπουμπούκια μας γίνονται...θα τα ξεχάσουμε όλα μετά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κορίτσια,... ερωτηση... εχετε και εσεις ζορι και βαρος στο στερνο ? σαν πιεση ενα πραμα, γενικα σαν πλακωμα ! πρεπει να καθομαι τεντωμενη προς τα πισω να δημιουργω λιγο "ανοιγμα" εκει διαφραγμα / πνευμονες /στομαχι .. διαβαζω οτι ειναι νορμαλ εφοσον σ αυτη τη φαση η μητρα πιανει το μεγιστο μεγεθος συνεπως ολα πιεζονται τα τριγυρω οργανα. δε μπορω να βολευτω με τιποτα πφφφφ

επισης για κοριτσια που ειναι ηδη μανουλες... οταν λενε οτι ο τραχηλος εχει ηδη μαλακωσει και το μωρό εχει ακριβως θεση γεννησης, υπαρχει περιπτωση μ αυτες τις συνθηκες να πιασει 40εβδ ετσι και αλλιως ? πητ εχω 14-15/11.. ομολογω οτι εχω κουραστει αρκετα,.. πφφφ θελω να γεννησω..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elise είπε:

βρε κορίτσια,... ερωτηση... εχετε και εσεις ζορι και βαρος στο στερνο ? σαν πιεση ενα πραμα, γενικα σαν πλακωμα ! πρεπει να καθομαι τεντωμενη προς τα πισω να δημιουργω λιγο "ανοιγμα" εκει διαφραγμα / πνευμονες /στομαχι .. διαβαζω οτι ειναι νορμαλ εφοσον σ αυτη τη φαση η μητρα πιανει το μεγιστο μεγεθος συνεπως ολα πιεζονται τα τριγυρω οργανα. δε μπορω να βολευτω με τιποτα πφφφφ

επισης για κοριτσια που ειναι ηδη μανουλες... οταν λενε οτι ο τραχηλος εχει ηδη μαλακωσει και το μωρό εχει ακριβως θεση γεννησης, υπαρχει περιπτωση μ αυτες τις συνθηκες να πιασει 40εβδ ετσι και αλλιως ? πητ εχω 14-15/11.. ομολογω οτι εχω κουραστει αρκετα,.. πφφφ θελω να γεννησω..

Γειά σου μην φοβάσε δεν είναι τίποτα αυτός ο πόνος έτσι ποναγα και εγώ μάλλον είναι από το γάλα που σιγά σιγά κατεβενει . εγώ γεννησα 39 και5 ημέρες χωρίς να έχει μαλακώσει ο τράχηλος αλλά μου έσπασαν τα νερά. Εσύ λογικα είσαι έτοιμη μπορεί και από μέρα σε μέρα να γεννησεις. Πόσο εβδομάδων είσαι; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elise είπε:

βρε κορίτσια,... ερωτηση... εχετε και εσεις ζορι και βαρος στο στερνο ? σαν πιεση ενα πραμα, γενικα σαν πλακωμα ! πρεπει να καθομαι τεντωμενη προς τα πισω να δημιουργω λιγο "ανοιγμα" εκει διαφραγμα / πνευμονες /στομαχι .. διαβαζω οτι ειναι νορμαλ εφοσον σ αυτη τη φαση η μητρα πιανει το μεγιστο μεγεθος συνεπως ολα πιεζονται τα τριγυρω οργανα. δε μπορω να βολευτω με τιποτα πφφφφ

επισης για κοριτσια που ειναι ηδη μανουλες... οταν λενε οτι ο τραχηλος εχει ηδη μαλακωσει και το μωρό εχει ακριβως θεση γεννησης, υπαρχει περιπτωση μ αυτες τις συνθηκες να πιασει 40εβδ ετσι και αλλιως ? πητ εχω 14-15/11.. ομολογω οτι εχω κουραστει αρκετα,.. πφφφ θελω να γεννησω..

Καλημερα!!! Μην ανησυχεις! Καποιες φορες το εχω και εγω αυτο! Πιστευω ειναι απο την πιεση του μωρου!!! 

Μπηκες στο μηνα σου χθες δλδ? Με το καλο λοιπον!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γειά σου μην φοβάσε δεν είναι τίποτα αυτός ο πόνος έτσι ποναγα και εγώ μάλλον είναι από το γάλα που σιγά σιγά κατεβενει . εγώ γεννησα 39 και5 ημέρες χωρίς να έχει μαλακώσει ο τράχηλος αλλά μου έσπασαν τα νερά. Εσύ λογικα είσαι έτοιμη μπορεί και από μέρα σε μέρα να γεννησεις. Πόσο εβδομάδων είσαι; 

 

καλησπερα !
35 + 4 ειμαι σημερα... συμφωνα με την πητ (14-15/11) μολις μπηκα στο μηνα μου ..

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλημερα!!! Μην ανησυχεις! Καποιες φορες το εχω και εγω αυτο! Πιστευω ειναι απο την πιεση του μωρου!!! 

Μπηκες στο μηνα σου χθες δλδ? Με το καλο λοιπον!!!!

ναι ναι ! συμφωνα με την πητ μπηκα εχτες ! αντε κοντα ειναι ο καιρος... με το καλο για ολες μας ευχομαι ! 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, elise είπε:

βρε κορίτσια,... ερωτηση... εχετε και εσεις ζορι και βαρος στο στερνο ? σαν πιεση ενα πραμα, γενικα σαν πλακωμα ! πρεπει να καθομαι τεντωμενη προς τα πισω να δημιουργω λιγο "ανοιγμα" εκει διαφραγμα / πνευμονες /στομαχι .. διαβαζω οτι ειναι νορμαλ εφοσον σ αυτη τη φαση η μητρα πιανει το μεγιστο μεγεθος συνεπως ολα πιεζονται τα τριγυρω οργανα. δε μπορω να βολευτω με τιποτα πφφφφ

επισης για κοριτσια που ειναι ηδη μανουλες... οταν λενε οτι ο τραχηλος εχει ηδη μαλακωσει και το μωρό εχει ακριβως θεση γεννησης, υπαρχει περιπτωση μ αυτες τις συνθηκες να πιασει 40εβδ ετσι και αλλιως ? πητ εχω 14-15/11.. ομολογω οτι εχω κουραστει αρκετα,.. πφφφ θελω να γεννησω..

Κι εγώ το νιώθω αυτό το βάρος...περισσότερο όμως είναι το στομάχι που με ενοχλεί. Χτες πέρασα δύσκολα. Και όσο είμαι ξάπλα το μωρό έρχεται πάνω και κάθεται και με πιέζει πολύ...

Ααααα μπήκες στο μήνα σου!! Κουράγιο!! Λίγο έμεινε!! Εγώ 33+2 σήμερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...