Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες!Πως μου ειστε σημερα?

Βλεπω οτι κ σεις αρχησατε το στρωσιμο χαλιων!Κ γω εφερα την μανουλα να μου σιδερωσει τα ρουχαλακια της μπεμπας κ να μου στρωσει!Τα ρουχαλακια ηθελα πολυ να τα κανω εγω κ η αληθεια ειναι οτι το δοκιμασα πριν την πω να ερθει αλλα με πονεσε τοσο πολυ το χερι που δεν μπορουσα ουτε μπρικι να σικωσω μετα για μια βδομαδα!Οποτε ηρθε για 4-5 μερες τωρα κ μετα θα ερθει για την γεννα κ θα μεινει μαζι μου τουλαχιστον μεχρι να σαραντισω!Αγχος ουτε κ γω εχω για την διαδικασια.Εχω αγχος για τα πεθερικα μου που δεν τους θελω εδω!Ειναι τοσο αγχωδες κ οι 2 που ξερω μονο κακο θα μου κανουν!Κ δεν εχω περασει κ λιγα 10 χρονια τωρα!Αλλα δυστυχως ειναι κατι που δεν μπορω να αποφυγω!

καλημερα σε ολες τις φουσκοκοιλιτσες ! :D

χτες τελειωσε εμενα το σπιτι, εκανε τα παντα η κοπελα, ξεσκονισμα σκουπισμα σφουγγαρισμα, τα μπανια, γκαράζ, αλλαξε χαλιά, ..εφυγε ενα τεραστιο βαρος απο πανω μου ! τι καλα ! 

τωρα που ανεφερες τα πεθερικα, .. άμα σου πω οτι εγώ το μεγαλυτερο θεμα το χω με τη μαμα μου ! εχει πολυ υπερενταση γενικά, μιλαει πολύ, και συνεχεια δινει κατευθυνσεις για το πως ακριβως πρεπει να κανω τα πραματα, "ετσι ΠΡΕΠΕΙ να κανεις αλλιως ΠΡΕΠΕΙ να κανεις", ηδη δλδ μου δινει οδηγιες πως να τον λούσω, πως να καταλαβαινω αν ειναι αρρωστος κλπ, ενω εγω για να καταλαβεις ειμαι χαλαρή, όταν ερθει η ωρα θα το αντιμετωπισω και θα βρω τον τροπο, δλδ θα καθομαι απο τωρα πχ να σκεφτομαι πώς θα τον πιασω να τον λουσω ? με πεθερικα δεν εχω κανενα προβλημα γενικα τιποτα, αλλά η μαμα για μενα ειναι λιγο θεμα..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, athina_rain είπε:

@bella32 είμαι τώρα 37+4. Είμαι 33 χρονών χωρίς ιστορικό όλες οι εξετάσεις πεντακάθαρες και όλα καλά έως τώρα. Είναι το τρίτο μου παιδάκι. Το σάββατο που έκανα καρδιοτοκογράφημα ήταν σταθερά 160-165 καθώς κουνιόταν πήγαινε 170-175-180 καμιά φορά αλλά κουνιόταν αρκετά!!!!! Γενικά είναι ζωηρό και κουνιέται συνέχεια πολλές φορές την ημέρα. Σήμερα που πήγα ψιλοκοιμόταν αλλά παρόλα αυτά μέτρησε 160 παλμούς ο γιατρός (αν και εκείνη τη στιγμή ένιωσα λίγο τη κοιλιά μου να πετρώνει ή ήταν η ιδέα μου δε ξέρω) κατά πάσα πιθανότητα λεει δεν είναι κάτι απλά για να έχει το κεφάλι του ήσυχο ότι με προειδοποίησε μου πρότεινε να πάω σε νοσοκομείο, εφόσον εκεί θα γεννήσω, για να με δουν καλύτερα. Απλά τον ανησυχησε γιατι να μην ειναι λιγο πιο κατω και να ειναι στο ανωτατο οριο. Αυτο...

Έχουμε μια βδομάδα μόνο διάφορα!! και έχεις ήδη 2 παιδάκια!!τι ευλογία! όλα καλά θα είναι,  οι γιατροί είναι πλέον προσεκτικοί και τα κοιτάζουν όλα! με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!

πρίν από 21 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

@bella32 μου κ μενα το ιδιο εχουμε κλεισει ειδη airbnb κ τωρα αγχωνοντε μην γεννησω πιο νορις απο εκεινη την ημερομηνια!Χθες την ειπα οτι μπορει να γεννησω πριν τις 7 του μηνα που εχουν κανονισει να ερθουν κ μου λεει ε οχι Νεκταρια μου...Την λεω ενταξει αν μου πει ο γιατρος οτι πρεπει θα τον πω αστο μεσα γιατι δεν προλαβαινει να ερθει η πεθερα μου κ γελασε!Εγω αυτυχως η δυστυχως μονο τους γονεις κ τα πεθερικα θα εχω εδω οποτε κεντρο διερχομενων δεν θα γινει αλλα προτιμουσα να ειχα αλλους 100 παρα αυτους τους 2!Πολυ κακια ακουγομαι ε?Πφφφφφ βαθεια ανασα...οοοομμμμμμμμμ

χαχαχα θεά η πεθερά!! όποτε τη βολεύει αυτή!! είσαι πεθεροπληκτη!! εγώ δεν έχω μεγάλο πρόβλημα,  μας χωρίζει το Αιγαίο πέλαγος και τους βλέπουμε μια στο τόσο! εγώ από το δικό μου σόι άκουγα πολλά και τους έκανα όλους πέρα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο πλέον! η ψυχική μας ηρεμία είναι το παν! 

πρίν από 15 λεπτά , elise είπε:

καλημερα σε ολες τις φουσκοκοιλιτσες ! :D

χτες τελειωσε εμενα το σπιτι, εκανε τα παντα η κοπελα, ξεσκονισμα σκουπισμα σφουγγαρισμα, τα μπανια, γκαράζ, αλλαξε χαλιά, ..εφυγε ενα τεραστιο βαρος απο πανω μου ! τι καλα ! 

τωρα που ανεφερες τα πεθερικα, .. άμα σου πω οτι εγώ το μεγαλυτερο θεμα το χω με τη μαμα μου ! εχει πολυ υπερενταση γενικά, μιλαει πολύ, και συνεχεια δινει κατευθυνσεις για το πως ακριβως πρεπει να κανω τα πραματα, "ετσι ΠΡΕΠΕΙ να κανεις αλλιως ΠΡΕΠΕΙ να κανεις", ηδη δλδ μου δινει οδηγιες πως να τον λούσω, πως να καταλαβαινω αν ειναι αρρωστος κλπ, ενω εγω για να καταλαβεις ειμαι χαλαρή, όταν ερθει η ωρα θα το αντιμετωπισω και θα βρω τον τροπο, δλδ θα καθομαι απο τωρα πχ να σκεφτομαι πώς θα τον πιασω να τον λουσω ? με πεθερικα δεν εχω κανενα προβλημα γενικα τιποτα, αλλά η μαμα για μενα ειναι λιγο θεμα..

ετοιμάσου να ακούσεις πολλές συμβουλές!!!! εγώ εκνευρίζουν με τη μανα μου γτ μου έλεγε η ξαδέρφη σου όταν ήταν έγκυος έκανε έτσι και γιουβέτσι και έτσι της είπε ο γιατρός και εσυ το κάνεις λάθος..Εκανα υπομονή μια, δύο φορές, πατήσαμε έναν καβγά και της το ξεκοψα εντελώς! μα να μην ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού μου γτ η ξαδέρφη τα έκανε αλλιώς;;; δε ξέρω τι παθαίνουν όλες, είτε μαμάδες είτε πεθερές!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , bella32 είπε:

Έχουμε μια βδομάδα μόνο διάφορα!! και έχεις ήδη 2 παιδάκια!!τι ευλογία! όλα καλά θα είναι,  οι γιατροί είναι πλέον προσεκτικοί και τα κοιτάζουν όλα! με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!

χαχαχα θεά η πεθερά!! όποτε τη βολεύει αυτή!! είσαι πεθεροπληκτη!! εγώ δεν έχω μεγάλο πρόβλημα,  μας χωρίζει το Αιγαίο πέλαγος και τους βλέπουμε μια στο τόσο! εγώ από το δικό μου σόι άκουγα πολλά και τους έκανα όλους πέρα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο πλέον! η ψυχική μας ηρεμία είναι το παν! 

ετοιμάσου να ακούσεις πολλές συμβουλές!!!! εγώ εκνευρίζουν με τη μανα μου γτ μου έλεγε η ξαδέρφη σου όταν ήταν έγκυος έκανε έτσι και γιουβέτσι και έτσι της είπε ο γιατρός και εσυ το κάνεις λάθος..Εκανα υπομονή μια, δύο φορές, πατήσαμε έναν καβγά και της το ξεκοψα εντελώς! μα να μην ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού μου γτ η ξαδέρφη τα έκανε αλλιώς;;; δε ξέρω τι παθαίνουν όλες, είτε μαμάδες είτε πεθερές!!!

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!! Κι εσύ με το καλό το μωράκι σου! Τι να πω λιγο υπερβολικός μου φάνηκε αλλά τέλος παντων... λέω να περιμένω ως το Σάββατο που θα κάνω το επόμενο καρδιοτοκογράφημα να μην αγχώνομαι τσάμπα! Το μωρό έχει πολύ κινητικότητα και συνέχεια το νιώθω! Αυτό είναι από μόνο του καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , bella32 είπε:

ετοιμάσου να ακούσεις πολλές συμβουλές!!!! εγώ εκνευρίζουν με τη μανα μου γτ μου έλεγε η ξαδέρφη σου όταν ήταν έγκυος έκανε έτσι και γιουβέτσι και έτσι της είπε ο γιατρός και εσυ το κάνεις λάθος..Εκανα υπομονή μια, δύο φορές, πατήσαμε έναν καβγά και της το ξεκοψα εντελώς! μα να μην ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού μου γτ η ξαδέρφη τα έκανε αλλιώς;;; δε ξέρω τι παθαίνουν όλες, είτε μαμάδες είτε πεθερές!!!

μιλαμε δε θα το αντεξω ! δε τα μπορω αυτα καθολου ! να ΕΙΜΑΙ δηλαδη χαλαρή και ησυχη και ηρεμη, κατι που θεωρω οτι αυτο ειναι το δυσκολο, να εισαι ησυχη, και να μη μ αφηνει ! δεν καταλαβαινω γιατι φερονται ετσι και νοιωθουν τοσο ανικητη αναγκη να προτρεχουνε για τα παντα ! ηδη λαμβανω και οδηγιες για θηλασμο που ακομα δεν εχω αποφασίσει ουτε ξερω τί θα γινει ! ειπα ΟΤΑΝ ερθει η ωρα και η στιγμή θα δω πως θα νοιωθω πως θα ειμαι και πως θα πανε τα πραματα ποιες οι συνθηκες και βλεπουμε. και ακουσα ολοκληρη ιστορια για τα πρακτικα πλεονεκτηματα του θηλασμου ! ε οχι ! δε συμφωνω ! θα πρεπει για πολλους μηνες να ειμαι σπιτι μονιμα με το στηθος κρεμασμενο εξω σαν αγελαδα να με αρμέγω με θήλαστρο ή να θηλαζω, και αμα αποφασισουμε να βγουμε εξω απο ενα σημειο και μετα εγω θα πρεπει να ψαχνω γωνιες να καθομαι μονη να θηλαζω σε τουαλετες, αμαξι, σε καποιο δωματιο αμα ειμαστε σε αλλο σπιτι κλπ, δλδ αντι να εχει θετικο αντικτυπο η καθε επισημανση, εμενα με κανει αρνητική λογω της συμπεριφορας και ΟΧΙ γιατι κατα βαθος ετσι νοιωθω ! θελω απλα να μην ακουω απο κανεναν τιποτα αλλά το να κλεισουνε τα στοματα τους ειναι απλα αδύνατο, 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο τις μανουλες Δεκεμβριου....να ευχηθω λοιπον κ σε εσας αφου ευχομαι σε καθε ομαδα ετσι για το καλο...μιας και βλεπω οτι αρκετες μπηκατε στον μηνα σας.....ευχομαι να κρατησετε γερα μπεμπακια αγγαλιτσα σας και να πανε ολα κατ'ευχην με εναν ή κ με κανεναν πονο....να μας αξιωσει κ εμας ο Θεος να πανε ολα καλα και να γεννησουμε ολες γερα μπεμπακια.....Με το καλο λοιπον να γινουμε ολες μανουλες!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειμαι απο τις μανουλες Δεκεμβριου....να ευχηθω λοιπον κ σε εσας αφου ευχομαι σε καθε ομαδα ετσι για το καλο...μιας και βλεπω οτι αρκετες μπηκατε στον μηνα σας.....ευχομαι να κρατησετε γερα μπεμπακια αγγαλιτσα σας και να πανε ολα κατ'ευχην με εναν ή κ με κανεναν πονο....να μας αξιωσει κ εμας ο Θεος να πανε ολα καλα και να γεννησουμε ολες γερα μπεμπακια.....Με το καλο λοιπον να γινουμε ολες μανουλες!!!:wub:

Σ ευχαριστούμε πολύ ! μακαρι ολα να πανε καλα για όλες μας ! παρα πολυ συντομα θα κραταμε τα μπεμπακια αγκαλια, δεν εισαι και συ πολυ μακρια, πριν το τελος του νεου ετους θα εχει ερθει ! :) καπου στα χριστουγεννα κοντα πρεπει να ειναι η πητ σου αν δε κανω λαθος..

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , elise είπε:

Σ ευχαριστούμε πολύ ! μακαρι ολα να πανε καλα για όλες μας ! παρα πολυ συντομα θα κραταμε τα μπεμπακια αγκαλια, δεν εισαι και συ πολυ μακρια, πριν το τελος του νεου ετους θα εχει ερθει ! :) καπου στα χριστουγεννα κοντα πρεπει να ειναι η πητ σου αν δε κανω λαθος..

Ναι κοπελα μου 23/12 εχω ΠΗΤ ολα να πανε καλα για ολες!!:)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες...πως μου ειστε σημερα?

11 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι κοπελα μου 23/12 εχω ΠΗΤ ολα να πανε καλα για ολες!!:)

Καλος την κουκλα!Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες!Κ συ συντομα θα εχεις το ωραιοτερο Χριστουγεννιατικο δωρο!

@bella32 κ @elise αυτα εγω τα παθαινω απο την πεθερα...ας μην μιλησω για τον πεθερο που ειναι οι 7 θανασιμες πεθερες σε 1!Πριν χρονια δεν ηθελε ουτε να με δει κ τωρα εχω γινει η καλυτερη νυφη επειδη εχω την "μπεμπα του"!Εχουμε απο Σαββατο που πηγαμε στον γιατρο καθε μερα παιρνουν τηλ να ρωτησουν ποτε λετε να πει ο γιατρος?θα προλαβουμε?δεν εχει καθε μερα λεοφορειο εδω απο το χωριο κ πρεπει να πανε στην πολη να το παρουμε!Χθες της φωναζε ο αντρας μου αλλα αυτη εκει το χαβα της!Δεν μπορει εσεις θα ξερετε ποτε περιπου θα πει!Του λεω ειναι δυνατον?Δεν εχω αγχος που θα γεννησω κ θα μου δημιουργησει αγχος η μανα σου αν θα προλαβουν να ειναι εδω στη γεννα?Οσο για τον θηλασμο Ελισακι μου ποσο συμφωνω μαζι σου?Αλλα οτι κ να μου λενε οι γυρω μου θα κανω αυτο που θα αντεξει η ψυχικη μου ηρεμια κ το σωμα μου!

@bella32 μου σημερα εχει ραντεβου με τον γιατρο αν δεν κανω λαθος!Περιμενουμε νεα σου...

Οι υπολοιπες τι κανετε πητε τα νεα σας!Πως τα πατε με τον υπνο?

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειμαι απο τις μανουλες Δεκεμβριου....να ευχηθω λοιπον κ σε εσας αφου ευχομαι σε καθε ομαδα ετσι για το καλο...μιας και βλεπω οτι αρκετες μπηκατε στον μηνα σας.....ευχομαι να κρατησετε γερα μπεμπακια αγγαλιτσα σας και να πανε ολα κατ'ευχην με εναν ή κ με κανεναν πονο....να μας αξιωσει κ εμας ο Θεος να πανε ολα καλα και να γεννησουμε ολες γερα μπεμπακια.....Με το καλο λοιπον να γινουμε ολες μανουλες!!!:wub:

Ευχαριστουμε πολυ Βαλεντινακι! Κ εσυ με το καλο στο μπεμπακι σου! Αχ πως περασε ο καιρος! Εγω ακομα δεν το εχω καταλαβει! Βλεπω και την κοιλια μου που ειναι μικρη και λεω...εδω δηλαδη εχω μωρακι? Απιστευτο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες...πως μου ειστε σημερα?

Καλος την κουκλα!Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες!Κ συ συντομα θα εχεις το ωραιοτερο Χριστουγεννιατικο δωρο!

@bella32 κ @elise αυτα εγω τα παθαινω απο την πεθερα...ας μην μιλησω για τον πεθερο που ειναι οι 7 θανασιμες πεθερες σε 1!Πριν χρονια δεν ηθελε ουτε να με δει κ τωρα εχω γινει η καλυτερη νυφη επειδη εχω την "μπεμπα του"!Εχουμε απο Σαββατο που πηγαμε στον γιατρο καθε μερα παιρνουν τηλ να ρωτησουν ποτε λετε να πει ο γιατρος?θα προλαβουμε?δεν εχει καθε μερα λεοφορειο εδω απο το χωριο κ πρεπει να πανε στην πολη να το παρουμε!Χθες της φωναζε ο αντρας μου αλλα αυτη εκει το χαβα της!Δεν μπορει εσεις θα ξερετε ποτε περιπου θα πει!Του λεω ειναι δυνατον?Δεν εχω αγχος που θα γεννησω κ θα μου δημιουργησει αγχος η μανα σου αν θα προλαβουν να ειναι εδω στη γεννα?Οσο για τον θηλασμο Ελισακι μου ποσο συμφωνω μαζι σου?Αλλα οτι κ να μου λενε οι γυρω μου θα κανω αυτο που θα αντεξει η ψυχικη μου ηρεμια κ το σωμα μου!

@bella32 μου σημερα εχει ραντεβου με τον γιατρο αν δεν κανω λαθος!Περιμενουμε νεα σου...

Οι υπολοιπες τι κανετε πητε τα νεα σας!Πως τα πατε με τον υπνο?

Καλημέρα @Nektaritsaki μου!!! αα εσυ έχεις και πεθερό στην εξίσωση!! Καλή δύναμη!! από τη μια τους καταλαβαίνω γτ σίγουρα θα έχουν αγωνία..μη νομίζεις κ γω τέτοια ακούω και από πεθερικά και από τον πατέρα μου.  να προλάβουν να έρθουν Αθήνα! και κάθε μέρα με ρωτάνε ποτε θα γεννήσεις τελικά;; χαχαχα ! στην αρχή το έβρισκα χαριτωμένο, αλλά πλέον έχει αρχίσει κ με κουράζει και με αγχώνει πάρα πολύ..έχω και κάποιες φίλες που δε με αφήνουν σε ησυχία... κ μου λένε ακόμη έγκυος είσαι έλεος...(!) ( αντί να χαρούν που έγινε το θαύμα και δε γέννησα πρόωρα...)!!!! απλά δεν σηκώνω τηλέφωνα! ( μέχρι και 3 το μεσημέρι με παίρνουν!!!) εννοειται θα στείλω νέα από γιατρό!!

@elise μου ψυχραιμία!! ( το λέω για να το ακούω κγω !! ) στη τελική πες τους ότι σε πιέζουν κ σε αγχωνουν.. οι δικοί μου έχουν ξεφύγει εντελώς..πριν καν γεννηθεί βρέθηκα με έτοιμη βάφτιση στη πόλη μου κ με ποιους καλεσμένους κιόλας!!!! τους είπα αν συνεχίσουν αυτό το βιολί η βάφτιση θα γίνει Αθήνα με 10 άτομα και τέλος!! σταμάτησαν με αυτό το θέμα! δεν κάνει να αγχωνομαστε για τπτ! να είμαστε συγκεντρωμένες στην εγκυμοσύνη μας και στο τοκετό μας!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες...πως μου ειστε σημερα?

Καλος την κουκλα!Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες!Κ συ συντομα θα εχεις το ωραιοτερο Χριστουγεννιατικο δωρο!

@bella32 κ @elise αυτα εγω τα παθαινω απο την πεθερα...ας μην μιλησω για τον πεθερο που ειναι οι 7 θανασιμες πεθερες σε 1!Πριν χρονια δεν ηθελε ουτε να με δει κ τωρα εχω γινει η καλυτερη νυφη επειδη εχω την "μπεμπα του"!Εχουμε απο Σαββατο που πηγαμε στον γιατρο καθε μερα παιρνουν τηλ να ρωτησουν ποτε λετε να πει ο γιατρος?θα προλαβουμε?δεν εχει καθε μερα λεοφορειο εδω απο το χωριο κ πρεπει να πανε στην πολη να το παρουμε!Χθες της φωναζε ο αντρας μου αλλα αυτη εκει το χαβα της!Δεν μπορει εσεις θα ξερετε ποτε περιπου θα πει!Του λεω ειναι δυνατον?Δεν εχω αγχος που θα γεννησω κ θα μου δημιουργησει αγχος η μανα σου αν θα προλαβουν να ειναι εδω στη γεννα?Οσο για τον θηλασμο Ελισακι μου ποσο συμφωνω μαζι σου?Αλλα οτι κ να μου λενε οι γυρω μου θα κανω αυτο που θα αντεξει η ψυχικη μου ηρεμια κ το σωμα μου!

@bella32 μου σημερα εχει ραντεβου με τον γιατρο αν δεν κανω λαθος!Περιμενουμε νεα σου...

Οι υπολοιπες τι κανετε πητε τα νεα σας!Πως τα πατε με τον υπνο?

Ευχαριστω πολλη κοριτσι μου....τα καλυτερα απο την καρδια μουυυ:wub:

 

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Ευχαριστουμε πολυ Βαλεντινακι! Κ εσυ με το καλο στο μπεμπακι σου! Αχ πως περασε ο καιρος! Εγω ακομα δεν το εχω καταλαβει! Βλεπω και την κοιλια μου που ειναι μικρη και λεω...εδω δηλαδη εχω μωρακι? Απιστευτο!!!!

Περασεεε ο καιρος κοπελα μ ουτε εγω το πιστευω οτι εχω μωρακι στην κοιλιτσα μ....Απιστευτο πραγματικα....αντε λιγες μερουλες σας εμειναν!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

 

@bella32 κ @elise αυτα εγω τα παθαινω απο την πεθερα...ας μην μιλησω για τον πεθερο που ειναι οι 7 θανασιμες πεθερες σε 1!Πριν χρονια δεν ηθελε ουτε να με δει κ τωρα εχω γινει η καλυτερη νυφη επειδη εχω την "μπεμπα του"!Εχουμε απο Σαββατο που πηγαμε στον γιατρο καθε μερα παιρνουν τηλ να ρωτησουν ποτε λετε να πει ο γιατρος?θα προλαβουμε?δεν εχει καθε μερα λεοφορειο εδω απο το χωριο κ πρεπει να πανε στην πολη να το παρουμε!Χθες της φωναζε ο αντρας μου αλλα αυτη εκει το χαβα της!Δεν μπορει εσεις θα ξερετε ποτε περιπου θα πει!Του λεω ειναι δυνατον?Δεν εχω αγχος που θα γεννησω κ θα μου δημιουργησει αγχος η μανα σου αν θα προλαβουν να ειναι εδω στη γεννα?Οσο για τον θηλασμο Ελισακι μου ποσο συμφωνω μαζι σου?Αλλα οτι κ να μου λενε οι γυρω μου θα κανω αυτο που θα αντεξει η ψυχικη μου ηρεμια κ το σωμα μου!

 

διαισθανομαι οτι ειναι καλυτερα να μην προλαβουνε, μονο πρηξιμο και αγχος θα δημιουργησουνε, δλδ 7 ερχονται, να γεννησεις 5 ή 6 θα ειναι ιδανικα, ειδικά 5 να εχεις και 1 ημερα εξτρα να συνελθεις ! βεβαια ολα καλα να πανε αυτο μετράει πανω απ ολα αλλά κοίτα σε τί είδους σκεπτικά αναγκαζομαστε να μπαινουμε... ημαρτον δλδ... κανενα ελεος στις εγκυες... και ο πεθερος σου, βεβαια ουτε ο πρωτος ειναι ουτε ο τελευταιος,... αλλα οτι και να πω λιγο θα ειναι... το καλο ειναι οτι ο συζυγος σου δεν επηρεαζεται και αυτο ειναι το σημαντικο ! αλλα ειναι οντως γεγονος οτι εκεινη η γενιά χαρακτηριζεται παρα πολυ στο μεγαλυτερο ποσοστο τολμώ να πω απο ανωριμη και παιδιάστικη συμπεριφορα, το μυαλο δλδ ποτέ δεν εξελιχθηκε σε ενηλικα, ευτυχως η δική μας γενιά βλεπω οτι εχει εξελιχθει σε μεγαλο βαθμο, εννοειτε οτι παντα θα υπαρχουνε εξαιρεσεις, αλλα σε ποσοστό παει καλυτερα κατα τη γνωμη μου. 

σημερα εμεις εδω χουχουλιάρικο καιρο εχουμε ! ψιλοβροχο και συννεφια, συνεπως το στρωσιμο των χαλιών προχτες ηρθε και εδεσε με το σημερινο καιρό ! το βραδυ για κανα 2ωρο αναψαμε και τζακι ! εχει και το φθινοπωρο /χειμωνα τη χάρη του, 

τι φαγητάκια θα κανετε σημερα ? εγω μοσχαρι κοκκινιστο κατσαρολας με πατατες τηγανητες νιαμ νιαμ

οσ αναφορά τον υπνο,... εχχμμμμ ναι.. τί λεγαμε ? κατουρημα κανα 2 φορες, .. και το πρωι ξυπνησα με πονους περιόδου. τωρα σταματησαν. βολικά κοιμαμαι ομως απο τη μερα που ο αντρουλης μου αγορασε το μαξιλαρι εγκυμοσυνης :wub:

πρίν από 51 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Περασεεε ο καιρος κοπελα μ ουτε εγω το πιστευω οτι εχω μωρακι στην κοιλιτσα μ....Απιστευτο πραγματικα....αντε λιγες μερουλες σας εμειναν!!!

αυτη ακριβως τη σκεψη κανω και γω, κοιλιτσα μεν κλπ αλλά ακομα δε μπορω να πιστεψω οτι υπαρχει ενα μωρό μεσα που συντομα θα ρθει στον κοσμο,.. φοβαμαι ομως λιγο μην ερθει η συνειδητοποιηση αποτομα και παθω κανα σοκ, αντε να δουμε

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@elise μου ψυχραιμία!! ( το λέω για να το ακούω κγω !! ) στη τελική πες τους ότι σε πιέζουν κ σε αγχωνουν.. οι δικοί μου έχουν ξεφύγει εντελώς..πριν καν γεννηθεί βρέθηκα με έτοιμη βάφτιση στη πόλη μου κ με ποιους καλεσμένους κιόλας!!!! τους είπα αν συνεχίσουν αυτό το βιολί η βάφτιση θα γίνει Αθήνα με 10 άτομα και τέλος!! σταμάτησαν με αυτό το θέμα! δεν κάνει να αγχωνομαστε για τπτ! να είμαστε συγκεντρωμένες στην εγκυμοσύνη μας και στο τοκετό μας!

α καλα ! ακομα δε το ειδαμε γιαννη το βαφτισανε -που λεει και η παροιμια- ! δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα αυτή την ακατανίκητη επιθυμια να προτρεχουνε ΤΟΣΟ πολυ ! λες και δε θα προλαβουν ... τι να πω.... ειναι τραγικό. εμενα δεν κανονισανε κατι αλλα συζητησεις εννοειτε γινανε ηδη για βαφτιση  ! και ακομα ειναι στην κοιλια μας δηλαδη,... ελεος


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elise είπε:

καλα ! ακομα δε το ειδαμε γιαννη το βαφτισανε -που λεει και η παροιμια- ! δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα αυτή την ακατανίκητη επιθυμια να προτρεχουνε ΤΟΣΟ πολυ ! λες και δε θα προλαβουν ... τι να πω.... ειναι τραγικό. εμενα δεν κανονισανε κατι αλλα συζητησεις εννοειτε γινανε ηδη για βαφτιση  ! και ακομα ειναι στην κοιλια μας δηλαδη,... ελεος

Αυτό ακριβώς..και είναι τόσο αγχωτικό για μένα και το ξέρουν.. πριν 2 χρόνια, που έχασα το μωρό μου, μέσα στο νοσοκομείο,  εγώ να είμαι κομματια γτ ήξερα βαθιά μέσα μου ότι δε θα άντεχε το μωρό και αυτοί εκεί,  να μαλώνουν για τη βάφτιση..

τόσους μήνες τους απαγόρευα να λένε  το οτιδήποτε και ξαφνικά αυτή τη βδομάδα έπαθαν ντελίριο! δε μου αρέσει να προτρεχω καθόλου..θελω όλα να γίνονται στην ώρα  τους, και να απολαμβάνω τη κάθε στιγμή..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας! Μολις γυρισα απο γιατρο! 2.400 περιπου η μπεμπα! Θα κανω 1.11 εξετασεις καρδιολογικες και καρδιοτοκογραφημα και μετα ειπε ο γιατρος θα παρουμε αποφασεις...Αυτο λιγο με αγχωσε γιατι θα ηθελα να φτασω τις 38 βδομαδες..Ομως θα δειξει απο βδομαδα...Ελπιζω ολα να πανε καλα!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας! Μολις γυρισα απο γιατρο! 2.400 περιπου η μπεμπα! Θα κανω 1.11 εξετασεις καρδιολογικες και καρδιοτοκογραφημα και μετα ειπε ο γιατρος θα παρουμε αποφασεις...Αυτο λιγο με αγχωσε γιατι θα ηθελα να φτασω τις 38 βδομαδες..Ομως θα δειξει απο βδομαδα...Ελπιζω ολα να πανε καλα!!!! 

Με το καλό εύχομαι,  όλα να πάνε καλά! Καρδιολογικές εξετάσεις γιατί θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...