Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, elise είπε:

διαισθανομαι οτι δεν ειμαι καλα ενημερωμενη για το τί ακριβως ειναι η αυχενικη.... δεν ειναι απλα υπερηχος που ότι βλέπει το βλέπει επιτοπου ? που κοιτανε εκει το παχος στον σβερκο.. ?

Κανεις την Αυχενική διαφάνεια,βλεπιυν το υγρό πισω απο το σβερκο,ρινικο οστο ,καρδιακη λειτουθ το εμβρύου,κ άλλα.Επιτοπου σου παιρνουν αιμα που την ονομάζουν  papp_a. Οι πιθανότητες του υπερηχου.με τα αποτελέσματα της papp _a συνδυαζινται κ βγαζουν ενα αποτέλεσμα που σουενς τι πιθανότητες υπάρχουν να έχει τον Παιδί σου τις τρισωμιες 21 18κ 13.Το free test dna σου παιρνουν αιμα γτ στο αιμα σου κυκλοφορεί υπάρχει kαι το dna του εμβρύου.που πάλι βγάζει πιθανότητες για τις τρεις βασικές τρισωμιες.Δεν αντικαθιστά την αμνιο η τον τροφοβλαστη.απλα σου λεει πιθανότητες.εμένα μου κόστισε 600€.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σωτηρία ,80 είπε:

Κανεις την Αυχενική διαφάνεια,βλεπιυν το υγρό πισω απο το σβερκο,ρινικο οστο ,καρδιακη λειτουθ το εμβρύου,κ άλλα.Επιτοπου σου παιρνουν αιμα που την ονομάζουν  papp_a. Οι πιθανότητες του υπερηχου.με τα αποτελέσματα της papp _a συνδυαζινται κ βγαζουν ενα αποτέλεσμα που σουενς τι πιθανότητες υπάρχουν να έχει τον Παιδί σου τις τρισωμιες 21 18κ 13.Το free test dna σου παιρνουν αιμα γτ στο αιμα σου κυκλοφορεί υπάρχει kαι το dna του εμβρύου.που πάλι βγάζει πιθανότητες για τις τρεις βασικές τρισωμιες.Δεν αντικαθιστά την αμνιο η τον τροφοβλαστη.απλα σου λεει πιθανότητες.εμένα μου κόστισε 600€.

 

καναμε την ιδια εξεταση, απ οτι φαινεται απλα το ονομα αλλαζει. και εγω εκανα υπερηχο και στο καπακι αιμοληψια την ιδια στιγμή.

Πρόκειται για μια καινοτόμο εξέταση μη-επεμβατικού προγεννητικού ελέγχου, εύκολη, ακίνδυνη και με μεγάλη ακρίβεια αποτελεσμάτων, που αναλύει το ελεύθερο εμβρυικό κυτταρικό DNA (cell free DNA-cfDNA) στο αίμα της εγκύου μητέρας. Σκοπός της είναι να δώσει μια ισχυρή ένδειξη εάν το έμβρυο έχει υψηλό ή χαμηλό ρίσκο να πάσχει από τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία.

Το NIPT ανιχνεύει:
 Τις συχνότερες χρωμοσωμικές ανωμαλίες: Σύνδρομο Down (Τρισωμία 21) Σύνδρομο Edward’s (Τρισωμία 18)
Σύνδρομο Patau (Τρισωμία 13)
 Ανευπλοειδίες που σχετίζονται με τα φυλετικά χρωμοσώματα: Σύνδρομο Turner (XO)
Σύνδρομο Klinefelter (XXY) Τριπλό Χ ή Υπερθήλυ (ΧΧΧ) Σύνδρομο Jacobs (ΧΥΥ)
 Το φύλο του εμβρύου

 

πληρωσα 8,86 ευρω γι αυτή την εξεταση μεσω ασφαλειας. τα αποτελεσματα μου ηρθανε μεσω εμαιλ μεσα σε 5 εργασιμες μερες. το φύλλο βεβαια σε ξεχωριστο μήνυμα και έγγραφο για την περιπτωση που καποιο ζευγαρι δε θελει να το ξερει για εκπληξη :D 

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεια σας!!! Και εγω θα παω για αυχενικη την Δευτερα!!! Καλο σκ σε ολες!!!

καλα αποτελεσματα ευχομαι ! να μας στειλεις μηνυμα με τα νέα μολις γυρισεις ε !!

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elise είπε:

καναμε την ιδια εξεταση, απ οτι φαινεται απλα το ονομα αλλαζει. και εγω εκανα υπερηχο και στο καπακι αιμοληψια την ιδια στιγμή.

Πρόκειται για μια καινοτόμο εξέταση μη-επεμβατικού προγεννητικού ελέγχου, εύκολη, ακίνδυνη και με μεγάλη ακρίβεια αποτελεσμάτων, που αναλύει το ελεύθερο εμβρυικό κυτταρικό DNA (cell free DNA-cfDNA) στο αίμα της εγκύου μητέρας. Σκοπός της είναι να δώσει μια ισχυρή ένδειξη εάν το έμβρυο έχει υψηλό ή χαμηλό ρίσκο να πάσχει από τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία.

Το NIPT ανιχνεύει:
 Τις συχνότερες χρωμοσωμικές ανωμαλίες: Σύνδρομο Down (Τρισωμία 21) Σύνδρομο Edward’s (Τρισωμία 18)
Σύνδρομο Patau (Τρισωμία 13)
 Ανευπλοειδίες που σχετίζονται με τα φυλετικά χρωμοσώματα: Σύνδρομο Turner (XO)
Σύνδρομο Klinefelter (XXY) Τριπλό Χ ή Υπερθήλυ (ΧΧΧ) Σύνδρομο Jacobs (ΧΥΥ)
 Το φύλο του εμβρύου

 

πληρωσα 8,86 ευρω γι αυτή την εξεταση μεσω ασφαλειας. τα αποτελεσματα μου ηρθανε μεσω εμαιλ μεσα σε 5 εργασιμες μερες. το φύλλο βεβαια σε ξεχωριστο μήνυμα και έγγραφο για την περιπτωση που καποιο ζευγαρι δε θελει να το ξερει για εκπληξη :D 

καλα αποτελεσματα ευχομαι ! να μας στειλεις μηνυμα με τα νέα μολις γυρισεις ε !!

@κελυ32 Σου εύχομαι καλη επιτυχία!!!!

@elise μακάρι να έδινα κ εγω τα ιδια λεφτα!

πρίν από 2 λεπτά , Σωτηρία ,80 είπε:

@κελυ32 Σου εύχομαι καλη επιτυχία!!!!

πρίν από 18 λεπτά , elise είπε:

καναμε την ιδια εξεταση, απ οτι φαινεται απλα το ονομα αλλαζει. και εγω εκανα υπερηχο και στο καπακι αιμοληψια την ιδια στιγμή.

Πρόκειται για μια καινοτόμο εξέταση μη-επεμβατικού προγεννητικού ελέγχου, εύκολη, ακίνδυνη και με μεγάλη ακρίβεια αποτελεσμάτων, που αναλύει το ελεύθερο εμβρυικό κυτταρικό DNA (cell free DNA-cfDNA) στο αίμα της εγκύου μητέρας. Σκοπός της είναι να δώσει μια ισχυρή ένδειξη εάν το έμβρυο έχει υψηλό ή χαμηλό ρίσκο να πάσχει από τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία.

Το NIPT ανιχνεύει:
 Τις συχνότερες χρωμοσωμικές ανωμαλίες: Σύνδρομο Down (Τρισωμία 21) Σύνδρομο Edward’s (Τρισωμία 18)
Σύνδρομο Patau (Τρισωμία 13)
 Ανευπλοειδίες που σχετίζονται με τα φυλετικά χρωμοσώματα: Σύνδρομο Turner (XO)
Σύνδρομο Klinefelter (XXY) Τριπλό Χ ή Υπερθήλυ (ΧΧΧ) Σύνδρομο Jacobs (ΧΥΥ)
 Το φύλο του εμβρύου

 

πληρωσα 8,86 ευρω γι αυτή την εξεταση μεσω ασφαλειας. τα αποτελεσματα μου ηρθανε μεσω εμαιλ μεσα σε 5 εργασιμες μερες. το φύλλο βεβαια σε ξεχωριστο μήνυμα και έγγραφο για την περιπτωση που καποιο ζευγαρι δε θελει να το ξερει για εκπληξη :D 

καλα αποτελεσματα ευχομαι ! να μας στειλεις μηνυμα με τα νέα μολις γυρισεις ε !!

@κελυ32

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Σωτηρία ,80 είπε:

@elise μακάρι να έδινα κ εγω τα ιδια λεφτα!

 

χωρις ασφαλεια εδώ το κοστος της ΝΙΡΤ εξετασης ειναι 260 ευρω.... οχι 600... πολλα λεφτα....αλλα και γω θα τα εδινα στη θεση σου.....

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα κορίτσια 

Εγώ έκανα την αυχενικη τη προηγούμενη εβδομάδα κ όλα ευτυχώς καλά. Μας έδωσε κ μια πρόβλεψη για το φύλο αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρη τόσο νωρίς..

Σιγά σιγά αρχίζουμε να το ανακοινωνουμε κ στον ευρύ μας κύκλο. Εσείς το έχετε πει; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, elise είπε:

χωρις ασφαλεια εδώ το κοστος της ΝΙΡΤ εξετασης ειναι 260 ευρω.... οχι 600... πολλα λεφτα....αλλα και γω θα τα εδινα στη θεση σου.....

Καλημέρα!!Εννοείται τα έδωσα μεβολη μου την.καρδιά χαλάλι!!#

2 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Kαλημερα κορίτσια 

Εγώ έκανα την αυχενικη τη προηγούμενη εβδομάδα κ όλα ευτυχώς καλά. Μας έδωσε κ μια πρόβλεψη για το φύλο αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρη τόσο νωρίς..

Σιγά σιγά αρχίζουμε να το ανακοινωνουμε κ στον ευρύ μας κύκλο. Εσείς το έχετε πει; 

Καλημέρα!!! Εγω το ανακοίνωσα οταν κλεισαμε το Πρώτο τρίμηνο.Για το φύλο το σας ειπε?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, elise είπε:

καναμε την ιδια εξεταση, απ οτι φαινεται απλα το ονομα αλλαζει. και εγω εκανα υπερηχο και στο καπακι αιμοληψια την ιδια στιγμή.

Πρόκειται για μια καινοτόμο εξέταση μη-επεμβατικού προγεννητικού ελέγχου, εύκολη, ακίνδυνη και με μεγάλη ακρίβεια αποτελεσμάτων, που αναλύει το ελεύθερο εμβρυικό κυτταρικό DNA (cell free DNA-cfDNA) στο αίμα της εγκύου μητέρας. Σκοπός της είναι να δώσει μια ισχυρή ένδειξη εάν το έμβρυο έχει υψηλό ή χαμηλό ρίσκο να πάσχει από τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία.

Το NIPT ανιχνεύει:
 Τις συχνότερες χρωμοσωμικές ανωμαλίες: Σύνδρομο Down (Τρισωμία 21) Σύνδρομο Edward’s (Τρισωμία 18)
Σύνδρομο Patau (Τρισωμία 13)
 Ανευπλοειδίες που σχετίζονται με τα φυλετικά χρωμοσώματα: Σύνδρομο Turner (XO)
Σύνδρομο Klinefelter (XXY) Τριπλό Χ ή Υπερθήλυ (ΧΧΧ) Σύνδρομο Jacobs (ΧΥΥ)
 Το φύλο του εμβρύου

 

πληρωσα 8,86 ευρω γι αυτή την εξεταση μεσω ασφαλειας. τα αποτελεσματα μου ηρθανε μεσω εμαιλ μεσα σε 5 εργασιμες μερες. το φύλλο βεβαια σε ξεχωριστο μήνυμα και έγγραφο για την περιπτωση που καποιο ζευγαρι δε θελει να το ξερει για εκπληξη :D 

καλα αποτελεσματα ευχομαι ! να μας στειλεις μηνυμα με τα νέα μολις γυρισεις ε !!

Ευχαριστω πολυ!! Βεβαια θα σας ενημερωσω! Αντε κοριτσια να παρπυμε ολες μια πρωτη ανασα!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Kαλημερα κορίτσια 

Εγώ έκανα την αυχενικη τη προηγούμενη εβδομάδα κ όλα ευτυχώς καλά. Μας έδωσε κ μια πρόβλεψη για το φύλο αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρη τόσο νωρίς..

Σιγά σιγά αρχίζουμε να το ανακοινωνουμε κ στον ευρύ μας κύκλο. Εσείς το έχετε πει; 

συνηθως απο ιστοριες απο φιλες μου ξερω οτι σ αυτη τη φαση αμα δεν ειναι σιγουροι το λενε, οτι πχ ειναι ΜΑΛΛΟΝ -με μια επιφυλαξη- αγορι / κοριτσι. σε εσας πως φανηκε οτι ητανε σιγουρος πολύ ? εμενα ολη η οικογενεια και οι κοντινοι φιλοι το ξερανε ηδη πριν κλεισω 3μηνο, αλλα δεν εκανα τη ΜΕΓΑΛΗ ανακοινωση στους παντες... πχ στο φεισμπουκ δε το βαλα,... οσο να ναι εχω και γω τις ηλιθιες φοβιες μου, ειναι σιγουρα ολα ενταξει ? υπαρχει περιπτωση να προκυψει κατι μετα ? πρεπει να περιμενω καμια ακομα επιβεβαιωση ? λολ

23 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεια σας!!! Και εγω θα παω για αυχενικη την Δευτερα!!! Καλο σκ σε ολες!!!

τι ωρα εχεις αυριο ραντεβου ? θα περιμενουμε ανυπομονα τα νεα σου ! καλα θα ειναι τα νεα βεβαια αυτο ειναι δεδομενο αλλα ισως πουνε τιποτα και για το φυλλο και μετα μπορουμε να ξεκινησουμε τη λιστα στην ενοτητα μας με πητ και φύλλο χιχιχι :grin:


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία,80  7/11
ALEX210  11/11
Joanna86 13/11
Elise 15/11   αγοράκι
Νektaritsaki 17/11
Ανθή φ 20/11
Lalaki84 24/11
Κέλυ32 27/11
Eirini92 28/11
makaronia me kima 29/11

 

κοριτσια έκανα μια λίστα, για οποιοδηποτε λάθος ή καποια που δεν μας ειπε πητ και δεν ειναι στη λίστα πειτε μου να προσθεσω ή να αλλαξω κατι.


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, elise said:

Σωτηρία,80  7/11
ALEX210  11/11
Joanna86 13/11
Elise 15/11   αγοράκι
Νektaritsaki 17/11
Ανθή φ 20/11
Lalaki84 24/11
Κέλυ32 27/11
Eirini92 28/11
makaronia me kima 29/11

 

κοριτσια έκανα μια λίστα, για οποιοδηποτε λάθος ή καποια που δεν μας ειπε πητ και δεν ειναι στη λίστα πειτε μου να προσθεσω ή να αλλαξω κατι.

Κορίτσια κ γω έχω πητ 24/11

Με το καλό τα νινακια μας! 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, elise είπε:

συνηθως απο ιστοριες απο φιλες μου ξερω οτι σ αυτη τη φαση αμα δεν ειναι σιγουροι το λενε, οτι πχ ειναι ΜΑΛΛΟΝ -με μια επιφυλαξη- αγορι / κοριτσι. σε εσας πως φανηκε οτι ητανε σιγουρος πολύ ? εμενα ολη η οικογενεια και οι κοντινοι φιλοι το ξερανε ηδη πριν κλεισω 3μηνο, αλλα δεν εκανα τη ΜΕΓΑΛΗ ανακοινωση στους παντες... πχ στο φεισμπουκ δε το βαλα,... οσο να ναι εχω και γω τις ηλιθιες φοβιες μου, ειναι σιγουρα ολα ενταξει ? υπαρχει περιπτωση να προκυψει κατι μετα ? πρεπει να περιμενω καμια ακομα επιβεβαιωση ? λολ

τι ωρα εχεις αυριο ραντεβου ? θα περιμενουμε ανυπομονα τα νεα σου ! καλα θα ειναι τα νεα βεβαια αυτο ειναι δεδομενο αλλα ισως πουνε τιποτα και για το φυλλο και μετα μπορουμε να ξεκινησουμε τη λιστα στην ενοτητα μας με πητ και φύλλο χιχιχι :grin:

Καλημερα!!!! Εχω ραντεβου σε μια ωριτσα και ανυπομονω!!! Α δεν σας ειπα! Εχω πει στον γιατρο να μην μ πει φυλο..Θελω να ειναι εκπληξη...Ειχα στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες και ειχε τυχει να μαθωα φυλο..Και τωρα ειπα στον εαυτο μου δεν θα μαθω...να ειναι εκπληξη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλημερα!!!! Εχω ραντεβου σε μια ωριτσα και ανυπομονω!!! Α δεν σας ειπα! Εχω πει στον γιατρο να μην μ πει φυλο..Θελω να ειναι εκπληξη...Ειχα στο ιστορικο μου δυο παλινδρομες και ειχε τυχει να μαθωα φυλο..Και τωρα ειπα στον εαυτο μου δεν θα μαθω...να ειναι εκπληξη..

καλημέρα Κέλυ ! γυρισες ? περιμενουμε τα ομορφα νέα ! καλα εκανες για το φύλλο εφοσον νοιωθεις ετσι ! φαση θα χει να μην το ξερεις, αρκει να μπορεσεις να κρατηθεις ! εγω δεν θα αντεχα με τιποτα χεχεχε

Σωτηρία,80  7/11
ALEX210  11/11
Joanna86 13/11
Elise 15/11   αγοράκι
Νektaritsaki 17/11
Ανθή φ 20/11
Μαρουλακι 24/11 
Lalaki84 24/11
Κέλυ32 27/11
Eirini92 28/11
makaronia me kima 29/11

σε πρόσθεσα @Μαρουλακι :-D


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , elise είπε:

καλημέρα Κέλυ ! γυρισες ? περιμενουμε τα ομορφα νέα ! καλα εκανες για το φύλλο εφοσον νοιωθεις ετσι ! φαση θα χει να μην το ξερεις, αρκει να μπορεσεις να κρατηθεις ! εγω δεν θα αντεχα με τιποτα χεχεχε

Σωτηρία,80  7/11
ALEX210  11/11
Joanna86 13/11
Elise 15/11   αγοράκι
Νektaritsaki 17/11
Ανθή φ 20/11
Μαρουλακι 24/11 
Lalaki84 24/11
Κέλυ32 27/11
Eirini92 28/11
makaronia me kima 29/11

σε πρόσθεσα @Μαρουλακι :-D

Κοριτσια ολα καλα...περιμενουμε και τα αποτελεσματα του αιματος την Παρασκευη..Οι μετρησεις πολυ καλες..Ολα καλα!! Δοξα το θεο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια ολα καλα...περιμενουμε και τα αποτελεσματα του αιματος την Παρασκευη..Οι μετρησεις πολυ καλες..Ολα καλα!! Δοξα το θεο!!!

μπραβο τέλεια νεα !!! και τα αποτελεσματα του αιματος τέλεια θα ειναι και αυτα !! :D αντε εφυγε ενα αγχος προς το παρον χιχιχι 

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...