Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα κοπελα μου κ χρονια πολλα!Κ η δικια μου τις περισσοτερες φορες παει 12 που κοιμαται αλλα ειναι λογικο αφου την κανουμε μπανιο 10:30 κ μετα μεχρι να την ντυσουμε να την ταισουμε παει 11 κοιμαται με το μπιμπερο στο στομα κ με το που την αφησω στην κουνια της ξυπναει κ θηλαζουμε για να κοιμιθει μια κ καλη!Το δικο μου το θεμα ειναι οτι 5 με 6 το πρωι με ξυπνανε τα...βυζια μου!κ μετα μου ειναι δυσκολο να ξανακοιμηθω οποτε ξυπναω την μικρη κατα τις 8 την ταιζω κ μετα τις 9 που μας εχει αδιασει το κρεβατι ο αντρας μου κανουμε συνκοιμιση μεχρι τις 11+!Ευτυχως γιατι αλλιως θα κουτουλουσα ολη μερα!

Χεχε!! Κ εμεις το πρωι κοιμομαστε παρεα που φευγει ο αντρας μου!! Αχ κοριτσια ειμαι να σκασω.πηγαμε επισκεψη σημερα πρωτη φορα στα πεθερικα μου στο χωριο του αντρα μου γιατι λογω του οτι ειχε νοσηλευθει 40 ημερων με βροχιολυτιδα δεν την βγαχαμε σε κλειστους χωρους κ σε αλλα σπιτια...Τεσπα..πηγαμε εκεικαι τι να δω...τα πεθερικα μου φουλκρυωμενοι...οταν λοιπον νευριασμενη ρωτησα την πεθερσ μου γιατι δεν μας το ειπε ωσυε να μην παμε μου απαντησε: Εεε γιατι ηθελα να ερθετε επιτελους...ρε παιδια απαντηση ηταν αυτη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Χεχε!! Κ εμεις το πρωι κοιμομαστε παρεα που φευγει ο αντρας μου!! Αχ κοριτσια ειμαι να σκασω.πηγαμε επισκεψη σημερα πρωτη φορα στα πεθερικα μου στο χωριο του αντρα μου γιατι λογω του οτι ειχε νοσηλευθει 40 ημερων με βροχιολυτιδα δεν την βγαχαμε σε κλειστους χωρους κ σε αλλα σπιτια...Τεσπα..πηγαμε εκεικαι τι να δω...τα πεθερικα μου φουλκρυωμενοι...οταν λοιπον νευριασμενη ρωτησα την πεθερσ μου γιατι δεν μας το ειπε ωσυε να μην παμε μου απαντησε: Εεε γιατι ηθελα να ερθετε επιτελους...ρε παιδια απαντηση ηταν αυτη???

κουραγιο στον κοσμο τους. εγω εχω ακουσει απο τον πεθερο δεν ειμαι αρρωστος  κρυωσα απλα δεν κολλαει. η μαμα μου με μασκα ενω ηταν καλα κ.τα.πεθερικα να φυσανε μυτη μεσα στο σπιτι. εγω κολλησα ευτυχως οχι ο μπεμπης. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Χεχε!! Κ εμεις το πρωι κοιμομαστε παρεα που φευγει ο αντρας μου!! Αχ κοριτσια ειμαι να σκασω.πηγαμε επισκεψη σημερα πρωτη φορα στα πεθερικα μου στο χωριο του αντρα μου γιατι λογω του οτι ειχε νοσηλευθει 40 ημερων με βροχιολυτιδα δεν την βγαχαμε σε κλειστους χωρους κ σε αλλα σπιτια...Τεσπα..πηγαμε εκεικαι τι να δω...τα πεθερικα μου φουλκρυωμενοι...οταν λοιπον νευριασμενη ρωτησα την πεθερσ μου γιατι δεν μας το ειπε ωσυε να μην παμε μου απαντησε: Εεε γιατι ηθελα να ερθετε επιτελους...ρε παιδια απαντηση ηταν αυτη???

 

16 ώρες πρίν, linaa είπε:

κουραγιο στον κοσμο τους. εγω εχω ακουσει απο τον πεθερο δεν ειμαι αρρωστος  κρυωσα απλα δεν κολλαει. η μαμα μου με μασκα ενω ηταν καλα κ.τα.πεθερικα να φυσανε μυτη μεσα στο σπιτι. εγω κολλησα ευτυχως οχι ο μπεμπης. 

Δεν ξερω τι να πω βρε κοριτσια!Μερικοι ανθρωποι ειναι οτι ναναι!Ειμαι κ γω πεθεροπλικτη κ σας νιωθω!Εγω οταν ηταν να γεννησω με ειχε πει ο γιατρος οσοι ερθουν σε επαφη με το μωρο καλο ειναι να εχουν κανει το εμβολιο!Οι γονεις μου εννοειται το εκαναν κ οταν το ειπα στα πεθερικα μου μου λεει οτι ο πεθερος σου το κανει καθε χρονο εμενα δεν μου το γραφει ο γιατρος γιατι ειμαι μικρη(60)Της λεω του ειπατε τον λογο που θελετε να το κανετε?Κ μου λεει ναι του ειπα κ ειπε δεν χρειαζετε εισαι μικρη!Κ της λεω στο τελος η ο γιατρος δουλευει εσας η εσεις εμενα!

  • Χαχα 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, linaa είπε:

κουραγιο στον κοσμο τους. εγω εχω ακουσει απο τον πεθερο δεν ειμαι αρρωστος  κρυωσα απλα δεν κολλαει. η μαμα μου με μασκα ενω ηταν καλα κ.τα.πεθερικα να φυσανε μυτη μεσα στο σπιτι. εγω κολλησα ευτυχως οχι ο μπεμπης. 

Εγω αργησα να συνελθω απο τα νευρα μου....Ομως τους το ειπα ξεκαθαρα κ ας παρεξηγησαν....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, κορίτσια! Πώς είστε; Χαθήκαμε αλλά, απ' ό,τι διαβάζω, είμαστε όλες περίπου στην ίδια φάση! Εγώ δεν κατάφερα να θηλάσω αποκλειστικά αλλά ο μπέμπης μου είναι μια χαρά, δέχεται και τα δύο γάλατα και την πιπίλα από 20 ημερών. Προφανώς βοηθάει το γεγονός ότι τρώει με μπιμπερό αλλά γενικά είναι πολύ ήσυχος και καλόβολος. 'Εχει κάνει 3 εμβόλια, είναι σχεδόν 7 κιλά και 66εκ. ύψος και τα βράδια κοιμάται από τις 9:30 ως τις 8:30 περίπου. Περίοδος πρόσφατα μου ήρθε, καμία σχέση με παλιά. Πολύ σύντομη, πολύ λίγη και ανώδυνη. Στο σπίτι δεν έχει έρθει κανείς πέρα από τη μαμά μου και ευτυχώς δεν αρρωστήσαμε. Μεγάλη γα'ι'δουριά να είναι κάποιος άρρωστος και να μη σκέφτεται αυτήν την ψυχούλα αλλά τον εαυτό του, πάντως. Μεγάλη γα'ι'δουριά και από τη μεριά της παιδιάτρου που πανικοβαλλει έναν γονέα τόσο εύκολα. Εγώ άλλαξα παιδίατρο για το ακριβώς αντίθετο. Καλός ο θηλασμός αλλά άμα αποδεδειγμένα δεν τρώει καλά το μωρό, δίνουμε συμπλήρωμα χωρίς ενοχές. Το αποτέλεσμα μετράει, να είναι καλά το μωρό. 'Αντε πια με τα κόμπλεξ του καθενός! 


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Πώς είστε; Χαθήκαμε αλλά, απ' ό,τι διαβάζω, είμαστε όλες περίπου στην ίδια φάση! Εγώ δεν κατάφερα να θηλάσω αποκλειστικά αλλά ο μπέμπης μου είναι μια χαρά, δέχεται και τα δύο γάλατα και την πιπίλα από 20 ημερών. Προφανώς βοηθάει το γεγονός ότι τρώει με μπιμπερό αλλά γενικά είναι πολύ ήσυχος και καλόβολος. 'Εχει κάνει 3 εμβόλια, είναι σχεδόν 7 κιλά και 66εκ. ύψος και τα βράδια κοιμάται από τις 9:30 ως τις 8:30 περίπου. Περίοδος πρόσφατα μου ήρθε, καμία σχέση με παλιά. Πολύ σύντομη, πολύ λίγη και ανώδυνη. Στο σπίτι δεν έχει έρθει κανείς πέρα από τη μαμά μου και ευτυχώς δεν αρρωστήσαμε. Μεγάλη γα'ι'δουριά να είναι κάποιος άρρωστος και να μη σκέφτεται αυτήν την ψυχούλα αλλά τον εαυτό του, πάντως. Μεγάλη γα'ι'δουριά και από τη μεριά της παιδιάτρου που πανικοβαλλει έναν γονέα τόσο εύκολα. Εγώ άλλαξα παιδίατρο για το ακριβώς αντίθετο. Καλός ο θηλασμός αλλά άμα αποδεδειγμένα δεν τρώει καλά το μωρό, δίνουμε συμπλήρωμα χωρίς ενοχές. Το αποτέλεσμα μετράει, να είναι καλά το μωρό. 'Αντε πια με τα κόμπλεξ του καθενός! 

Πολυ καλα τα λες!!! Και εγω δεν καταφερα καθολου να θηλασω..στην αρχη μ ειχε πεσει κςπως βαρυ στην ψυχολογια..αλλα σταδιακα καταλαβα οτι δεν αξιζει να χαλιομαστε για τετοια θεματα..Αρκει να ειναι καλα τα μωρακια μας!!! Δυστυχως εμας κολλησε ιωση ακρθβως επειδη δεν πηραμε τα απαραιτητα μετρα ασφαλειας τον πρωτο καιρο ( δεν λεγαμε οχι στις επισκεψεις τριτων)...Ομως τωρα προσεχουμε τριπλα..Παλι βεβαια κολλησε μια μικρη ιωσουλα ( ειχε μυξες) κ αυτο επειδη η πεθερα μ.μας εκρυψε οτι ηταν αρρωστη και μας καλεσε σπιτι...τεσπα..τωρα ειμαστε καλα...

Στερεες ποτε αρχιζετε??

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 E μα!!! Εγώ ήμουν πολύ αυστηρή με τις επισκέψεις από το νοσοκομείο κιόλας. Ούτε τα ανήψια μου δεν άφησα να τον πλησιάσουν. 'Εβλεπα μετά τι γινόταν από γρίπη και γαστρεντερίτιδα και έλεγα ευτυχώς που τη γλιτώσαμε. Ακόμα και τώρα που έχει ανοίξει ο καιρός, τους βλέπουμε όλους έξω για καφέ ή στη βόλτα με το καρότσι. Το μωρό είναι πάνω απ' όλα, κι όποιος το καταλαβαίνει. Κι εγώ με το θηλασμό το πάλεψα πολύ. Καθόλου εύκολο σαν διαδικασία αλλά με βοήθεια κάτι κατάφερα. Ας είναι καλά τα θήλαστρα και οι θηλές σιλικόνης. Μη νιώθεις άσχημα, πάντως, ό,τι μπορείς κάνεις. Είμαι σίγουρη ότι το προσπάθησες κι εσύ.  Στερεές από τον επόμενο μήνα, να κλείσουμε τον 5ο. Για βάφτιση ξεκινήσατε ετοιμασίες; Εμείς τώρα ξεκινάμε σιγά-σιγά, μόνο το νονό κλείσαμε


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@Κελυ 32 E μα!!! Εγώ ήμουν πολύ αυστηρή με τις επισκέψεις από το νοσοκομείο κιόλας. Ούτε τα ανήψια μου δεν άφησα να τον πλησιάσουν. 'Εβλεπα μετά τι γινόταν από γρίπη και γαστρεντερίτιδα και έλεγα ευτυχώς που τη γλιτώσαμε. Ακόμα και τώρα που έχει ανοίξει ο καιρός, τους βλέπουμε όλους έξω για καφέ ή στη βόλτα με το καρότσι. Το μωρό είναι πάνω απ' όλα, κι όποιος το καταλαβαίνει. Κι εγώ με το θηλασμό το πάλεψα πολύ. Καθόλου εύκολο σαν διαδικασία αλλά με βοήθεια κάτι κατάφερα. Ας είναι καλά τα θήλαστρα και οι θηλές σιλικόνης. Μη νιώθεις άσχημα, πάντως, ό,τι μπορείς κάνεις. Είμαι σίγουρη ότι το προσπάθησες κι εσύ.  Στερεές από τον επόμενο μήνα, να κλείσουμε τον 5ο. Για βάφτιση ξεκινήσατε ετοιμασίες; Εμείς τώρα ξεκινάμε σιγά-σιγά, μόνο το νονό κλείσαμε

Φυσικα και προσπαθησα πολυ με τον θηλασμο σε σημειο ομως που κοντεψα να παθω μαστιτιδα...Δεν ισχυει παντως το οτι ολες εχουν γαλα...Απο οταν αρρωστησε η μικρη πλεον δεν την πλησιαζει κανεις...κ εγω να φαμταστεις φορουσα μασκα μεχρι κ πριν μια βδομαδα... Αμα παθεις μαθαινεις...Κ εμεις αφου κλεισουμε τον πεμπτο θα ξεκινησουμε με φρουτα...Βαφτιση λεμε για του χρονου..Νονα κ εμεις βρηκαμε..Στο ονομα δεμ εχουμε συμφωνησει..χοχοχο

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 ΝομΙζω πως όλες έχουμε γάλα αλλά δεν είναι τόσο απλό όσο μας το παρουσιάζουν πριν γεννήσουμε. Θέλει πολύ κόπο, πολλή υπομονή ώσπου να κατέβει το γάλα με ροή κανονική και να εδραιωθεί και μια μαία από πάνω σου συνέχεια να σε βοηθάει με τις στάσεις του σώματος, με το ίδιο το μωρό και με την ψυχολογία σου που είναι σαν roller coaster. Και να είναι ρεαλίστρια και ισορροπημένη, ΄Οχι καμια πορωμένη με το θηλασμό που έχει παρωπίδες. Κι εγώ κόντεψα να πάθω μαστίτιδα, στο τσακ τη γλίτωσα. Ας είναι καλά η μαία που με στήριξε τους 2 πρώτους μήνες. Τέλος πάντων! Δε θα είναι μια πρόκληση η βάφτιση με μεγάλο μωρό του χρόνου; 'Οσο μικρότερο, τόσο το καλύτερο λένε


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@Κελυ 32 ΝομΙζω πως όλες έχουμε γάλα αλλά δεν είναι τόσο απλό όσο μας το παρουσιάζουν πριν γεννήσουμε. Θέλει πολύ κόπο, πολλή υπομονή ώσπου να κατέβει το γάλα με ροή κανονική και να εδραιωθεί και μια μαία από πάνω σου συνέχεια να σε βοηθάει με τις στάσεις του σώματος, με το ίδιο το μωρό και με την ψυχολογία σου που είναι σαν roller coaster. Και να είναι ρεαλίστρια και ισορροπημένη, ΄Οχι καμια πορωμένη με το θηλασμό που έχει παρωπίδες. Κι εγώ κόντεψα να πάθω μαστίτιδα, στο τσακ τη γλίτωσα. Ας είναι καλά η μαία που με στήριξε τους 2 πρώτους μήνες. Τέλος πάντων! Δε θα είναι μια πρόκληση η βάφτιση με μεγάλο μωρό του χρόνου; 'Οσο μικρότερο, τόσο το καλύτερο λένε

Ολα οσα περιγραφεις τα εκανα...ειχα μια μαια απο πανω μου διαρκως να με βοηθαει..κ ομως!!! Οι ορμονες δεν καθοδηγουνται! Λογω ορμονικης διαταραχης και θεματος με τον θυροειδη μπορει πραγματι να μην κατεβει το γαλα! Σε καθε περιπτωση ο γιατρος μας ειναι αυτος που θα πρεπει να μας καθοδηγει σε τετοια θεματα! Και ευτυχως που εντοπισε το προβλημα και με συμβουλεψε σωστα! Οπως και να εχει στενοχωρηθηκα πολυ στην αρχη που δεν μπορεσα..ομως γρηγορα καταλαβα οτι δεν ειναι λογος να μην απολαμβανω τις στιγμες με την μικρη μου! 

Οσο για την βαφτιση...συμφωνω με το οσο πιο μικρο τοσο καλυτερο αλλα δεν μπορει η νονα μας αυτο το καλοκαιρι καθοτι βαφτιζει τα διδυμακια της! Οποτε λεμε για του χρονου ανοιξη! Δεν θα ειναι και τοσο μεγαλη καλε η μπεμπα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Κελυ 32 καλέ ναι, το συζητάς; Σιγά μη δε χαρείς το παιδάκι σου!! Εγώ, πάλι, θύμωσα με όλες αυτές τις πορωμένες που μας δημιουργούν ενοχές πολύ εύκολα γιατί δώσαμε συμπλήρωμα, γιατί δε θηλάσαμε ώσπου να πάει φαντάρος, γιατί γιατί γιατί. Πιο πολύ θύμωσα γιατί πριν γεννήσω είχα πάει σε πολλά σεμινάρια θηλασμού και αντί να ενημερωθώ, είχα από τη μια τις μαμάδες να λένε γενικά και αόριστα πόσο δύσκολο είναι και από την άλλη τις συμβούλους να το παρουσιάζουν σαν κάτι πολύ απλό που θα είσαι ανίκανη αν δεν το καταφέρεις. Δηλαδή έλεος. Και έχουν καταφέρει να γίνεται τόσος ντόρος που όλοι γύρω σου το πρώτο και ίσως το μοναδικό πράγμα που ρωτάνε είναι αν θήλασες. Ναι ρε, πίνει μητρικό αλλά πίνει και από την αγελαδίτσα ο μπέμπαρός μου για να χορτάσει, τι θες τώρα; Ναι αλλά βγάζεις με το θήλαστρο, αυτό δεν είναι θηλασμός. Ε δε με παρατάτε λέω; Εγώ είμαι και χορτοφάγος και είχα και το άλλο πριν γεννήσω, τι θα τρώει το παιδί και τι θα κάνεις κτλ κτλ. 'Ααααλλη συζήτηση εκεί! Γι' αυτό σου λέω, απενεχοποιήσου κι εσύ. Σε λίγο θα τρώει τις κρεμούλες της και τα φρουτάκια της, ό,τι έγινε έγινε για το καλό της. 

Και του χρόνου άνοιξη μια χαρά θα είναι. Θα είναι και πιο εντυπωσιακή με τα ρουχαλάκια της! 'Εχετε χρόνο να οργανωθείτε και να βρείτε και όνομα χαλαρά χωρίς γκρίνιες. Από κιλά και κοιλίτσα πώς πας; Από όρεξη; Εμένα μου έχει ανοίξει η όρεξη και έχω τσακίσει τα γλυκά. 'Ασε που φαίνομαι ακόμα έγκυος, όχι πολύ αλλά αρκετά ώστε να θέλω να ξεκινήσω άμεσα διατροφή και γυμναστική και πώς βαριέμαιαιαιαιαι 


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, VictorVictoria είπε:

@Κελυ 32 καλέ ναι, το συζητάς; Σιγά μη δε χαρείς το παιδάκι σου!! Εγώ, πάλι, θύμωσα με όλες αυτές τις πορωμένες που μας δημιουργούν ενοχές πολύ εύκολα γιατί δώσαμε συμπλήρωμα, γιατί δε θηλάσαμε ώσπου να πάει φαντάρος, γιατί γιατί γιατί. Πιο πολύ θύμωσα γιατί πριν γεννήσω είχα πάει σε πολλά σεμινάρια θηλασμού και αντί να ενημερωθώ, είχα από τη μια τις μαμάδες να λένε γενικά και αόριστα πόσο δύσκολο είναι και από την άλλη τις συμβούλους να το παρουσιάζουν σαν κάτι πολύ απλό που θα είσαι ανίκανη αν δεν το καταφέρεις. Δηλαδή έλεος. Και έχουν καταφέρει να γίνεται τόσος ντόρος που όλοι γύρω σου το πρώτο και ίσως το μοναδικό πράγμα που ρωτάνε είναι αν θήλασες. Ναι ρε, πίνει μητρικό αλλά πίνει και από την αγελαδίτσα ο μπέμπαρός μου για να χορτάσει, τι θες τώρα; Ναι αλλά βγάζεις με το θήλαστρο, αυτό δεν είναι θηλασμός. Ε δε με παρατάτε λέω; Εγώ είμαι και χορτοφάγος και είχα και το άλλο πριν γεννήσω, τι θα τρώει το παιδί και τι θα κάνεις κτλ κτλ. 'Ααααλλη συζήτηση εκεί! Γι' αυτό σου λέω, απενεχοποιήσου κι εσύ. Σε λίγο θα τρώει τις κρεμούλες της και τα φρουτάκια της, ό,τι έγινε έγινε για το καλό της. 

Και του χρόνου άνοιξη μια χαρά θα είναι. Θα είναι και πιο εντυπωσιακή με τα ρουχαλάκια της! 'Εχετε χρόνο να οργανωθείτε και να βρείτε και όνομα χαλαρά χωρίς γκρίνιες. Από κιλά και κοιλίτσα πώς πας; Από όρεξη; Εμένα μου έχει ανοίξει η όρεξη και έχω τσακίσει τα γλυκά. 'Ασε που φαίνομαι ακόμα έγκυος, όχι πολύ αλλά αρκετά ώστε να θέλω να ξεκινήσω άμεσα διατροφή και γυμναστική και πώς βαριέμαιαιαιαιαι 

Χαχαχαχ πολυ καλα τα λες!!!! Ετσι ειναι!!! Σημασια εχει να ειμαστε ψυχολογικα καλα κ ηρεμες!! Τα μωρακια μας θελουν αγαπη κ φροντιδα...και ηρεμια!! Εγω οποτε ειμαι στην τσιτα ειναι κ αυτη !!

Κιλα δεν ειχα παρει πολλα...μονο 6...οποτε τα εχασα αμεσως!! Αλλα θελω κ εγω να ξεκινησω γυμναστηριο ωστε να ξεφευγω κ λιγακι!!

Απο Απριλη μαλλον θα ξεκινησω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Εχω εναν μικρούλη σχεδον 5 μηνών. Σήμερα ξύπνησε με το ενα μάτι πρησμένο γεμάτο τσιμπλες. Πήρα την παιδίατρο και είπε πλύσεις με ορο στη μυτη και τα μάτια. Είναι λίγο καλύτερα αλλα θα δείξει αυριο. Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι τέτοιο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, arkoudaki12 είπε:

Καλησπέρα! Εχω εναν μικρούλη σχεδον 5 μηνών. Σήμερα ξύπνησε με το ενα μάτι πρησμένο γεμάτο τσιμπλες. Πήρα την παιδίατρο και είπε πλύσεις με ορο στη μυτη και τα μάτια. Είναι λίγο καλύτερα αλλα θα δείξει αυριο. Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι τέτοιο? 

Καλησπερα! Να σ ζησει ο μικρουλης σου! Εμενα δεν μ έχει τύχειαλλα ειναι συχνο! Μην ανησυχείς! Ακολουθησε της οδηγιες της γιατρού κ θα περασει! Αν δεν περασει αμεσα θα σ δωσει κολλυριο!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα ξύπνησε με μπουκωμα και βήχα, το ματακι βέβαια λιγο καλύτερα από χθες. Ιογενής ρινίτιδα μας είπε η παιδίατρος. Ελπίζω να αναρρώσει γρήγορα.

Εσείς κορίτσια τι κανετε?πως ειναι τα μικρα σας? 

@Κελυ 32 σε ευχαριστώ πολυ, κι εσυ να χαίρεσαι το δικο σου μικρο πλασματακι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...