Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, arkoudaki12 είπε:

Καλησπέρα! Εχω εναν μικρούλη σχεδον 5 μηνών. Σήμερα ξύπνησε με το ενα μάτι πρησμένο γεμάτο τσιμπλες. Πήρα την παιδίατρο και είπε πλύσεις με ορο στη μυτη και τα μάτια. Είναι λίγο καλύτερα αλλα θα δείξει αυριο. Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι τέτοιο? 

Κι εγώ πριν λίγο καιρό τα ίδια πέρασα.Κάνε ό,τι σου είπε η παιδίατρος και θα του φύγουν σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα μανουλες!Πως ειναι τα μπεμπακια σας?

Ουτε εγω θηλαζω αποκληστικα!Μπραβο στις κοπελες που το κανουν εγω δεν τα καταφαιρα αλλα ειμαι χαρουμενη εστω κ με αυτο!Κ αλλο παιδακι να αποκτησω ετσι θελω να το παω μισο μισο!

@VictorVictoria τα λες πολυ σωστα!Σημασια εχει η ψυχολογια μας!Εγω η μονη βοηθεια που ειχα ηταν οι μαιες στο ΡΕΑ που γεννησα αυτες τις 3 μερες!Αλλα αληθεια υπαρχουν γυναικες που κουνανε το δαχτυλο σε οποια δεν θηλασει?Δεν μπορω να το πιστεψω αυτο!Ξαναλεω μπραβο κ respect σε οποια θηλαζει αποκληστικα αλλα σε οποια δεν το κανει ειναι κακια μανα κ θα πεσει φωτια να την καψει?Αληθεια τωρα?Κ η δικια μου η μπουμπου ειναι καλη δεχετε κ στηθος κ μπιμπερο...πιπιλα οχι!

@arkoudaki12 να σου ζησει το παιδακι σου κ περαστικα σας!

Ωχ κοριτσια κ γω πρεπει να κανω κατι με τα κιλα μου!Η αληθεια ειναι οτι ολοι μου λενε πως ειμαι οπως πριν μεινω εγκυος!3 κιλα μου εχουν μεινει παραπανω κ ολα νομιζω ειναι στην κοιλια!Εχω τρομερη ορεξη κ αυτα τα γλυκα τα τσακιζω!Δεν εχω αδιαθετησει ακομα κ ελπιζω ενα μερος της ορεξης να οφειλεται σε αυτο!Αν οχι την εβαψα!

Κοριτσια εμεις εδω κ μια βδομαδα ξεκινησαμε το μεσημερι να τρωμε λαχανικα κ χθες κ σημερα προσθεσαμε μοσχαρι κ αυριο-μεθαυριο θα προσθεσουμε κοτοπουλο!Τα φρουτα οταν γινουμε 6 μηνων!Εσεις ξεκινησατε?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες. Ο μικρός δοξα το Θεό αναρρώνει αλλα εγώ εδω και 2 μέρες έχω πυρετό. Μαλλον ίωση είναι.

@Nektaritsaki εγω θηλάζω αποκλειστικά αλλα δεν ειχα μεχρι τώρα την επιθυμία να κατηγορήσω καμία αλλη μανούλα για τον τρόπο που τρέφει το παιδί της. 

Ούτε εγώ έχω αδιαθετησει ακομα. Τσακίζω όμως ότι γλυκο υπάρχει στο σπιτι αλλα σε εμένα αυτη η επιθυμία προέρχεται απο το άγχος που έχω αυτον τον καιρο.

Στέρεες τροφές δεν εχουμε αρχίσει, η παιδίατρος μας ειπε μετα που θα κλείσει τον 6ο μηνα.

Τι "επιτευματα" έχουν κάνει τα μικρα σας? Εμενα οταν του δίνω τα χερια μου τα πιάνει και κανει να κάτσει και να σηκωθεί μετα. στέκεται και καποια δευτερόλεπτα με την δικη μου υποστήριξη. Αχ, τι ωραία που ειναι βρε κορίτσια να βλέπεις το παιδι σου να μεγαλωνει.. καταπληκτικό!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, arkoudaki12 είπε:

Καλησπέρα μανουλες. Ο μικρός δοξα το Θεό αναρρώνει αλλα εγώ εδω και 2 μέρες έχω πυρετό. Μαλλον ίωση είναι.

@Nektaritsaki εγω θηλάζω αποκλειστικά αλλα δεν ειχα μεχρι τώρα την επιθυμία να κατηγορήσω καμία αλλη μανούλα για τον τρόπο που τρέφει το παιδί της. 

Ούτε εγώ έχω αδιαθετησει ακομα. Τσακίζω όμως ότι γλυκο υπάρχει στο σπιτι αλλα σε εμένα αυτη η επιθυμία προέρχεται απο το άγχος που έχω αυτον τον καιρο.

Στέρεες τροφές δεν εχουμε αρχίσει, η παιδίατρος μας ειπε μετα που θα κλείσει τον 6ο μηνα.

Τι "επιτευματα" έχουν κάνει τα μικρα σας? Εμενα οταν του δίνω τα χερια μου τα πιάνει και κανει να κάτσει και να σηκωθεί μετα. στέκεται και καποια δευτερόλεπτα με την δικη μου υποστήριξη. Αχ, τι ωραία που ειναι βρε κορίτσια να βλέπεις το παιδι σου να μεγαλωνει.. καταπληκτικό!

Μπραβο σας που αναρρωνετε!Εσυ για καλο κ για κακο φορα μασκουλα κοντα στο μωρο μην του γυρισει παλι!Αγχος αν επιτρεπετε εχεις για το μωρο που ειναι αρρωστουλικο?

Η δικια μου οταν την εχω στο καροτσι στην ημικαθηστει θεση σικωνετε πλεον κ καθετε μονη της αφου πλεον εμαθε απο που μπορει να πιαστει κ να σικωθει!Γενικα εχω ενα πολυ γελαστο κοριτσι!Κανει ψεματα οτι βηχει για να της πω εγω ωχ ωχ κ να γελασει!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια?Τσιριζουν κ τα δικα σας μπεμπακια?Η δικια μου συνεχεια κ το κανει απο χαρα!Οταν εχει κεφια γινετε χαμος απο τσιριδες


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nektaritsaki ναι φοράω μασκα. Σήμερα τελικά πηγα στο γιατρό και μου εγραψε αντιβίωση. Οχι δεν εχω άγχος για τον μικρο, αν και μου κακοφανηκε πολυ οταν αρρωστησε. Τσιριδες δεν έχουμε πολλες. Πιο πολυ κανει ότι μιλαει, κάτι σαν μουρμουριτο ο γλυκούλης μου. 

Μια χαρα την βρίσκω την δικια σου,μπράβο!

Έχετε χρησιμοποιήσει καθόλου το παρκο? Σας κοιμούνται στην κούνια ή μαζι σας στο κρεβάτι?

Εμεις καναμε συγκοιμηση μεχρι τωρα. Σήμερα όμως τον εβαλα στην κούνια του για να δω πως θα πάει και βλέπουμε. Προς το παρόν κοιμάται. Θα δείξει. Μια βδομάδα λενε θελει για να συνηθίσει. Το εχει προσπαθήσει καμια?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/4/2019 at 10:43 ΜΜ, arkoudaki12 είπε:

@Nektaritsaki ναι φοράω μασκα. Σήμερα τελικά πηγα στο γιατρό και μου εγραψε αντιβίωση. Οχι δεν εχω άγχος για τον μικρο, αν και μου κακοφανηκε πολυ οταν αρρωστησε. Τσιριδες δεν έχουμε πολλες. Πιο πολυ κανει ότι μιλαει, κάτι σαν μουρμουριτο ο γλυκούλης μου. 

Μια χαρα την βρίσκω την δικια σου,μπράβο!

Έχετε χρησιμοποιήσει καθόλου το παρκο? Σας κοιμούνται στην κούνια ή μαζι σας στο κρεβάτι?

Εμεις καναμε συγκοιμηση μεχρι τωρα. Σήμερα όμως τον εβαλα στην κούνια του για να δω πως θα πάει και βλέπουμε. Προς το παρόν κοιμάται. Θα δείξει. Μια βδομάδα λενε θελει για να συνηθίσει. Το εχει προσπαθήσει καμια?

 

Καλημερα!Συγκοιμηση εννοεις στο ιδιο δωματιο?Εγω εχω 1 μηνα που την εχω στο δικο της δωματιο στην κουνια της!Πιο πολυ ηταν δικο μου το θεμα να την αποχωριστω παρα δικο της!Αν την παρει ο υπνος οπου κ να την βαλεις θα κοιμηθει!Ασε που πλεον στο πορτ μπεμπε που την ειχα δεν θα εχει άπλα να κανει τα δικα της το πρωι που ξυπναει!Εσυ που τον κοιμιζεις ως τωρα?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Μετά από τοσα βράδια που πέρασαν μπορώ να πω ότι έχει συνηθίσει στην κούνια του. Πολυ χαίρομαι για αυτο. Η κούνια βέβαια κολλητά με το κρεβάτι. Στο δωμάτιό του σκέφτομαι να τον παω μετα το 6μηνο που ελπίζω να μην ξυπνάει τοσες φορες για γαλα το βραδυ, κι ετσι θα είναι πιο εύκολο για εμένα.

@Nektaritsaki κοιμόμασταν ολοι μαζί στο διπλο κρεβάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?? Εμεις χθες αρχισαμε φρουτα!! Χθες φαγαμε μηλο πορτοκαλι και σημερα βαλαμε και αχλαδι! Αυριο προσθετουμε μπανανα! Μια χαρα τα παει μεχρι τωρα..μας ζυγισε κ η παιδιατρος! Ειμαστε 6.500!! Εσεις τι κανετε??

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?? Εμεις χθες αρχισαμε φρουτα!! Χθες φαγαμε μηλο πορτοκαλι και σημερα βαλαμε και αχλαδι! Αυριο προσθετουμε μπανανα! Μια χαρα τα παει μεχρι τωρα..μας ζυγισε κ η παιδιατρος! Ειμαστε 6.500!! Εσεις τι κανετε??

Καλημερα μανουλα!Εγω εχω ξεκινησει κρεατοσουπα μολις μπηκε στον 5ο!Την Τεταρτη ειχαμε εμβολιο κ μου ειπε φρουτα ξεκιναμε στον 6ο με 2 μερες μηλο αλλες 2 μερες +αχλαδι αλλες 2 μερες +μπανανα!Μου ειπε πορτοκαλι δινουμε μετα τον 8ο γιατι ειναι οξινο κ μπορει να την πειραξει στο στομαχακι της!Τελικα ο καθε γιατρος εχει τα δικα του!Εμεις ειμαστε 7 κιλα ζωη να χουμε!Α προσπαθω να της δωσω κ το απογευμα κρεμα αλλα μια βιολογικη που μας ειπε η γιατρος δεν τρωγετε πραγματικα!Αν μας διαβαζει καμια μανουλα που δινει κρεμουλα ας μας πει καμια καλη!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2019 at 10:31 ΠΜ, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα μανουλα!Εγω εχω ξεκινησει κρεατοσουπα μολις μπηκε στον 5ο!Την Τεταρτη ειχαμε εμβολιο κ μου ειπε φρουτα ξεκιναμε στον 6ο με 2 μερες μηλο αλλες 2 μερες +αχλαδι αλλες 2 μερες +μπανανα!Μου ειπε πορτοκαλι δινουμε μετα τον 8ο γιατι ειναι οξινο κ μπορει να την πειραξει στο στομαχακι της!Τελικα ο καθε γιατρος εχει τα δικα του!Εμεις ειμαστε 7 κιλα ζωη να χουμε!Α προσπαθω να της δωσω κ το απογευμα κρεμα αλλα μια βιολογικη που μας ειπε η γιατρος δεν τρωγετε πραγματικα!Αν μας διαβαζει καμια μανουλα που δινει κρεμουλα ας μας πει καμια καλη!

Ναι οντως καθε γιατρος λεει τα δικα του..Γι αυτο κ εγω ακουω κ την λογικη μου και επισης διαβαζω να ξερω τι γινεται...Εγω της δινω το απογευμα ενα βιλογικο ρυζαλευρο αλλα παραδοξως το τρωει μια χαρα!!! Λεγεται ρυζαλευρο βανιλια χωρις γαλα και ειναι της bio.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...